Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

karolans

Osvěžující a překvapivě originální se spoustou povedených vtípků. Jak někdo zmínil, pro dospělé možná pořád nedostatečně "hodnotné" a pro děti málo blbé. Pro nás někde mezi ale ideální, laa laa la la la laa. ()

hitokiri

Zakomplexovaná chásko inteligentů, kteří si neumíte užít nefalšované zábavy. Co jste čekali? Další dílo naplněné filosofickým nádachem, po němž nebudete týden spát a další dva měsíce onanovat? (to sem možná přehnal). Každopádně když jdete na film s partičkou nerdů a jste v kině nejstarší, stojí to rozhodně zato. ()

krummerl

Příjemná podívaná plná milých momentů :) Skvělá zábava pro malé děti a dospělý divák to v pohodě přežije :) ()

OralBB

Čekal jsem horší šílenost, ale rámcově vzato se ta hodinka a půl unést dala, ale delší stopáž už bych asi nesnesl. Příběh ryze klasický nijak výjimečný, to se v několika místech vyvážilo vtipy "docela" na úrovni, jako vždycky Gargamel rulez! 60% ()

Manarit

Šmoulové byli povedení, stejně tak i Gargamel s Azraelem. Pohádkový svět, ze kterého přišli, také na jedničku. Ale jak se děj přenesl do lidského světa ke dvěma hlavním protagonistům coby neskutečně přeslazenému otravenému páru, tak každý dialog připomíná spíše protipotratovou agitaci, za ty věčně uslzené, zapáleně se lesknoucí a naivní oči podtrhující ještě naivnější dialogy bych scénáristu popravila a celkově ve mně budili spíš dojem, že bez nich bych filmu dala o hvězdičku navíc. Ale i tak jsem byla překvapena, čekala jsem pořádné fiasko. ()

sioned

Přemýšlela jsem, jestli tři nebo čtyři hvězdičky, ale pak jsem si řekla, že jsem se u filmu zasmála dost natolik, aby si ty čtyři hvězdičky zasloužili.Vůbec si neumím představit, že bych na film nešla v originále, protože ty vtipy v něm prostě nemůžou jít dostatečně přeložit. Hlášky jako "garbage smell" a "smurfect" jsou prostě kouzelné a za celý film mě neomrzely. Navíc se užíváním slova "smurf" docela dobře paroduje rozmáchlost slova "fuck". Pravda - charaktery postav jsou ploché, jenže je třeba uvědomit si, že je to přeci jen animák pro děti. ()

SacRoS

Pro mne osobně naprosto nekoukatelný 3D nesmysl, jenž z hlubin infantilních zápletek a nelogického děje pozvedává snad jen hláškující Gargamel... Už kvůli němu jsem se dokopal tento snímek shlédnout do konce. Ale což, jisté "modré kouzlo" to v sobě mělo. Holt, asi už nejsem nejmladší... Třeba bych potom šel s hodnocením o hvězdu výš. Viděno v kině se školou - silně doporučuji zajít si na původní anglickou verzi, když Vás baví utrácet!!! Azrael, are you dead? ()

mustela

Šmouly mám rád od mala, proto jsem se taky těšil na jejich nové zpracování ve filmu. První rozčarování ale přišlo již po pár minutách a to ve formě šmouly Šmelouna. U všech šmoulů, evidentně skotský šmoula, ale nikdo se nenamáhá vysvětlit, kde se vzal v Belgii. Nevadí, ostatní šmoulové jsou naštěstí povedení, roztomilí a les, hrad i Gargamel s Azraelem docela hezky kopírují původní kreslenou předlohu. Kdyby šmoulové zústali v lese a potýkali se v něm s Gargamelem, mohlo jít o povedený film. Bohužel se šmoulové dostávají do středu New Yorku, tady začíná být vše dosti křečovité a šmoulové jsou víc otravní než zábavní. Relativně dlouhé pasáže filmu jsou zároveň vyplněny okatou reklamou (šmoulové opakují výraz Google, zcela zbytečně se objevuje model vrtulníku ovládaný přes iPhone, dlouhé minuty si hrají s hrou GuitarHero, jedí bonbóny M&M …). Na závěr musím říct, že Šmoulové z roku 2011, přes vysoce kvalitní animaci a 3D efekty, pokulhávají hodně daleko za původním seriálem. ()

mrzo

Prekvapilo ma ako dobre sa na to dá pozerať. Dobre som sa bavil, čakal som niečo oveľa horšie. Šmolkovia sú klasický šmolkovia aj v 3D a dokonca aj Gargamel bol fajn, len Azrael mi nejako nesedel :-) ()

djpilgrim

Ačkoli jsou zde velice proměnné hodnocení, tak já musím jednoznačně dát ****. Ani jsem tento film nechtěl vidět. Nevím proč, ale měl jsem pocit, že to bude propadák. Ale opak je pravdou. Pro děti 100% ideální film a pro dospělé nemůže být nepříjemné se na tento film podívat a alespoň jednou se fakt zasmát. A ve finále, podívám se na tento film ještě jednou. ()

Hrmak

Deti do určite pobaví o tom netreba diskutovať. Mňa na pár sekúnd pobavil Gargamel..........ééé čo som ešte chcel? áááá! prečo je tendencia všetko valiť v 3D? keď to nemá potenciál....:(:( ()

Novik

Pěkná animace a hlavně i docela zábava. Neil P. Harris ale nevýrazný, což je pro mě velké mínus. :) ()

pajapeta

Je to dětskej film a jako takovej funguje. Taky jsem se u toho místama zasmál. Takže příjemné překvapení, čekal jsem horší, než celkem zábavné. ()

Hell13

čekala jsem katastrofu, ale byla jsem velice příjemně překvapená. Celý film jsem se bavila a rozplývala se nad roztomilostí Šmoulů. Myslím, že bych snesla i pokračování :) ()

Alpha69

Jen dvě hvězdičky. Jedna za N. P. Harrise a druhá za to, že to bylo snesitelné i přesto, že to byli šmoulové, ke kterým mám odpor už od dětství. ()

DapaCz

Tak nevím, jestli se v kině ty děti smály tomu co viděli na plátně, nebo spíš mému smíchu... coby reakce na to co jsem viděl. Ačkoliv na tento snímek jsem šel se svým synem kvůli němu... odnesl jsem si parádní zážitek z kina i já. Na chvíli vás to vrátil do dětství a na tom není přeci nic špatného. ()

kormoran

Někdo vzal částečku mého dětství a rozpatlal ji do příšerného amerického celovečeráku. Neptám se proč. Vím... :-( Teď už jen zbývá, aby natočili 3D Medvídka Pú a hlavní roli hrál Jack Black. ()

Terezka_cz

Úsměv na tváři od začátku až do konce, holt nostalgie z dětství. Velmi oceňuji propojení animace s hranými scénami. Harris byl opět naprosto boží !!! ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)