Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

vetsinezobri

Michael Caine utáhne tenhle film sám, s přehledem. Sedět svázaný na židli a vidět ho, jak má v ruce hadici, asi bych mu taky milerád odevzdal mobil se všemi videozáznamy. Ten chladnokrevný výraz mu seděl náramně. Musím tenhle film pustit dědovi, určitě by mu nad ním srdce zaplesalo. ()

.killer.

Nebylo to špatné, ale pokud bych měl srovnávat s Gran Torinem, tak to byla narozdíl od Harryho Browna taková větší srdeční záležitost. Něco mi tu prostě chybělo. Něco, co by mě na konci dostalo. To jestli je takovýto příběh reálný, nebo ne, bych tu až tak neřešil. Z technické stránky mám dobrý pocit, Michael Caine hrál solidně. ()

celticek

Pomalý rozjezd, ale pak už to jede. Příjemné překvapení. Hned to ve mně evokovalo stařičké Death wish s panem Bronsonem. Násilné scény působivé. ()

Lilien

Drsné, kruté nemilosrdné, presne tak by sa malo s takými ľuďmi zachádzať. Grand Tourino bolo ešte o trošku lepšie, a to vďaka coolovému Clintovy a jeho skvelej réžii. ()

dewil21

Typicky britský přístup, typicky britské tempo a netypický britský důchodce... Michael Caine podává opět excelentní výkon a s naprosto aristokraticky vážným výrazem likviduje britskou zkaženou mládež. U téhle - v podstatě - One Man Show jsem se úžasně bavila, je to syrový a suchý thriller a až na ten trochu uspěchaný konec to nemá chybu. ()

vozralec

V první třetině filmu to byl nájezd možná na pět hvězd. Pak se to v drogovém doupěti trochu moc protahovalo a postupně snímek vygradoval v krásné čtyři hvězdy. Spratci si žádné slitování nezasloužili. ()

DogtownCZ

Běžel z toho až mráz po zádech, ale snad každý, kdo viděl tento film musel Michaelovi Caineovi fandit, protože taková banda si snad ani nic jiného nezaslouží. ()

altaica

PRO MUŽE:Stařec a moře sr*čů. Příběh jak vystřižený z dob, kdy osamělý Charles Bronson rozdával radost všem utlačovaným a kulky těm druhým . Britové politicky korektně rozdělili barvy lotrů i policistů podle struktury obyvatelstva a ukázali naprosto reálně, jak snadné je pro policii kriminální živly zpacifikovat a zavřít, stejně jako fakt, jak moc umí ochránit ženy, děti, staré a bezmocné občany. Británie je ostrovem bezpečí, neboť britská vláda, s výjimkou dlouhých palných zbraní pro lov, kompletně odzbrojila vlastní obyvatelstvo, takže již rok poté klesl počet ozbrojených loupežných přepadení o celých 290%. Moment, aha, malá oprava – stoupl o pouhých 290%.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Komorní příběh muže, který ze své osamělosti viní pár nebohých hochů, sužovaných bolestným vztahem k návykovým látkám a potřebou ventilovat svou společenskou frustraci příležitostným odkráglováním bližního svého. Odpudivý geront v podání vynikajícího Michaela Caina ignoruje rozsáhlé možnosti socializace asociální mládeže a unáhleně a uměle zvyšuje nezaměstnanost u policie a v justici tím, že jim svévolně bere práci. A to, prosím, bez konzultací s příslušnou odborovou centrálou. A protože v naší zemi policie a justice fungují perfektně, takže jejich osvětově-preventivní i případná represivní činnost nám neumožňuje být přepaden a inzultován k exitu bandou např. pandžábských kočovníků, musím tento film, madame, zařadit do kategorie sociopsychologického sci-fi a doporučit vám ho, čistě ze studijních důvodů, ke shlédnutí. ()

beso74

Páni, je to očividné, scénaristov série Death Wish hlboko ranila a hlavne prekvapila neočakávaná smrť Charlesa Bronsona a tak ich práve dokončený scénar k ďalšej časti tejto série ležal dlhé roky odložený niekde v šufliku. A teraz, keď Michael Caine náležite zošedivel, scénar sa vybral a zrealizoval. Aj napriek tomu, že pán Caine už mal v priebehu natáčania takmer osem krížikov na svojom chrbáte, pobehuje po scéne približne takou istou rýchlosťou ako pán Seagal, Steven, Steven Seagal vo svojej štyridsiatke. A aj film je minimálne o triedu lepší ako najlepší Seagalov film za posledných 15 rokov... ()

sWONDER

Úvod excelentný. Perfetkna, hnusná atmosféra počas celého filmu, škaredé sídlisko plné rôznych retardov. Myslel som, že z toho bude seriózna dráma. Vlastne ono je to dosť pozerateľné, ale čím viac sa blížil film ku koncu tým menej sa mi páčil. Nemôžem si pomôcť. Extrémne drsne scény, no niektoré sú však podľa mňa až prehnato umelé. Teda dúfam, že nikde na svete si nebehajú "kindergangstri" len tak po ulici a nestrieľajú ženy s kočíkom. Výsluch na policajnej stanici bol parádny a aj niektoré ďalšie scény, ale napríklad "Zháňam zbraň" veľmi nereálne, čo mi pokazilo dojem. A ten koniec akoby ani nepatril do tohto filmu. Škoda, malo to veľký potenciál. ()

Muhehee

Tak tenhle film mě fakt dostal. Michael Caine snad není ani člověk, ještě jsem neviděl roli, kterou by nezahrál na výbornou. Harry Brown mi dost připomínal Clintovo Gran Torino. Jedná se o podobně silný snímek s v podstatě totožnou tématikou, Harry se mi líbil snad ještě více. Bravo! ()

TommyDiamond

A pak, že si pětasedmdesátiletej '' dědek'' nemůže zahrát akčního hrdinu tak, aby to vypadalo důstojně a věrohodně. Michael Caine bezpochyby zaujal. Roli Harryho Browna, bdělého seniora, který si nakonec vybojoval bezpečnou cestu podchodem, zvládl na výbornou a zaslouží pochvalu.... Dalo by se říct, že tvůrci nám nedali příliš na vybranou. Až příliš zkažená mládež, netečná veřejnost a laxní policie dělají s Harryho Browna vlastně jediného hrdinu, kterému může divák fandit. Podle mě si tento snímek zaslouží solidní tři hvězdy..... ()

playboy_05

Dědek Michael Caine dává na prdel londýnským výrostkům v syrovém a ponurém thrilleru...ne nijak známý film, ale v rámci žánru skvělá věc. ()

Oudee33

Dávám trojku za jednodušší scénář a gangsterské podhoubí, které bují tak trochu přes čáru. Ovšem emočně jsem byl v mnoha momentech celkem odzbrojen, některé scény jsou opravdu hnus a depresivní hodnoty jdou až na práh filmům podobným třeba Rekviem za sen. I když jde o úplně jiný žánr. Michael Caine v roli kata good. 69% ()

Knor

Další zástupce mýho oblíbenýho tématu o pomstě. Myslíte, že by 100letej Michael Caine nemohl někomu rozsekat prdel ?! Ha jste na omylu, tohodle dědečka je lepší nenasrat. Drsnej thriller o tom, jak jeden senior přestal jen přihlížet na tu špínu v jeho ulicích a vzal zákon džungle do vlastních rukou. Já tyhle příběhu miluju. ()

Duke90

Hodně smutný a bohužel dost pravdivý film o tom, jaká dokážeme být (MY civilizování) zvířata. Mladí kluci balancují nad propastí s dnem psychopata. Vůbec nelituji ani jednoho takového, kterému se pak něco stane, protože nějak se slušní lidé v případě ohrožení vlastních životů bránit musí. Opravdu jsem moc rád, že podobné snímky vznikají a možná některým zoufalcům, jací zde vystupují, konečně otevřou oči a sepnou mozek. Násilí pro zábavu je hnus a mělo by být tvrdě potrestáno! Výborně pane Browne! ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008