Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

E.Company

Toto se povedlo. Michael Caine je výborný a hutná atmosféra je ohromující. Opravdu drsný film s trochu uspěchaným koncem. ()

Tretina

Tak toto áno. Grand Torino z ostrovov šmakuje. Menej patriotizmu, viac násila, obšírnejší príbeh. Aj keď majú tieto filmy naozaj spoločného neskutočne veľa, Eastwood bude vždy pre mňa vplyvnejší "funkčný" veterán. I keď tu vidíme svižnejšie tempo a dej nestráca na tempe po celý čas, avšak niektoré scény mi prišli až moc "frajerské" a silené dialógy odoberajú z môjho hodnotenia jednu hviezdu. ()

BMAXX

Revenge akce, při které se musí Charlie Bronson obracet v hrobě... Ale budiž... Michael Caine se tady s těma zmetkama taky nijak zvlášť nesere :-) ()

Ravel

Zajímavý film, úplně se vidim, jak takovýhle kretény likviduju osobně. Ovšem vedoucí z pěstírny neměl chybu! Kde něco takového najdou??? ()

JUX

Death Wish z londynskeho predmesti. Byvaly Marine a veteran ze Severniho Irska nejdrive odmita resit problemy svyho neigbourhood, ale kdyz gang sejme jeho jedinyho kamose, vyda se ho pomstit. Az na zaver pritazenej za vlasy (riot, hospodkej) je to luxusni. Michael Caine je buh! ()

Rapollo

Takový pěkný vydařený průměr, snad jen poněkud předvídatelný. Jako vždy řemeslně bezchybný Caine, jako vždy roztomilá Emily, ovšem ten hoch, an polonahý prodával Cainovi zbraně, ten by zasloužil Oskárka za vedlejší roli. Ten byl tak dokonale sjetej, že strčil do kapsy i Deppa s del Torem (ve filmu Strach a hnus Las Vegas). Vynikající první scéna, až člověka zamrazí, a vůbec celé vykreslení sídlištní atmosféry s brutálními gangy je perfektní. Škoda jen, že ten pitoma překladatel nepobral, že SUBWAY v UK neznamená metro, ale PODCHOD! ()

karmalat

Velice dobré, nesentimentální jako třeba Gran Torino, se kterým tenhle film všichni srovnávají. Dost drsné, ale gradující příběh nenechá nikoho klidného. Není to nic pro věčné optimisty..... Pro mě velké překvapení, tenhle film si budu ještě dlouho pamatovat. ()

Calvus77

V databázi je tento film srovnáván s Gran Torinem, ale příjde mi, že tyto filmy toho mnoho společného nemají. Jasně, v obou je to veterán versus výrostci, ale to je asi tak vše. Gran Torino je výborný HOLLYWOODSKÝ biják, takový čajíček, kde je i spousta humoru, ale Harry Brown je daleko daleko syrovější, hustší a beznadějnější. Film má opravdu velmi pomalý rozjezd, který dává tušit děje příští a Caine je zde výborný bůh pomsty. Rozhodně zde není za hrdinu bez bázně a hany, prostě mu zabili kámoše a to nemůže zůstat bez trestu. Film jako takový má pár berliček, ale nad těmi lze přivřít oko. ()

vbejk

Dříve byl trest smrti za jednu vraždu. Dnešní moderní společnost má však jiná měřítka, tak musí spravedlnost vzít do vlastních rukou.... ()

Bloodoom

člověka tenhle film prostě bude bavit. Mě osobně to usadilo. Začátek je jak se patří "nudný". Ukazuje Harryho jak si bezstarostně žije. Ale jednoho dne se vše změní. Čapne bouchačku a začnou jatka. Jatka krásná a surová jak se na anglickou kinematografii hodí. Poslední scéna na policejní stanici už byla naprosto zbytečná a celkový dojem tak trošku pokazila. ()

KcarlosK

Michael Caine jako namíchnutý důchodce nám ukazuje, kudy vede cesta k vyřešení problémů se zakomplexovanými dementními puberťáky. A stále mu to hraje. ()

BigLoser

Typická ostrovní kriminálka, skvělá kriminálka. Siru Caineovi jsem tu roli žral po celou dobu filmu i s naviákem, stejně tak i městskou atmosféru a syrový styl se kterým je film natočen. Parádní konec a scéna v drogovém doupěti vytahují film hodně moc vysoko. Pět hvězd uniklo vážne jen o fous. ()

onevoice

Je to dosť smutný film o osamelom živote starého človeka, ktorý má len jedného priateľa a aj toho zabijú. Tak skončiť nechcem. Videl som aj lepšie filmy s Michaelom Caineom. Súhlasím s Larelayom. Až príliš znegativizovaná londýnska mládež. ()

Novik

Harry Brown je víc než dobrý, ale Gran Torino je lepší. Ovšem oba dva filmy mají skvělé herce (Caine a Eastwod). Film je solidní řemeslná práce která ale bohužel nevydrží až do konce. Posledních 10-15 minut jako by se režisér rozhodl od filmu odstoupit a ať to nějak dotočí .. protože pak už mě konec vůbec nebavil. Váhám mezi 3 a 4*, nakonec dávám 4* kvůli tomu že mě ten film donutil k zapřemýšlení. :) ()

oliamiri

Tohle byl pěknej filmeček. Hodně ho tu všichni přirovnávají k Gran Torino ale spíš to bylo hodně podobný filmu Mé druhé já s Jodie Fosterovou, nebo chcete-li Přáním smrti s Bronsonem. Michael Caine byl jako vždy brilantní a způsob s jakým se vypořádal s partou ukrutnejch hovad byl výbornej. Tempo vyprávění je tipycky Britské takže poněkud pomalejší. Ale jinak platí že je to slušnej thriller. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008