Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

JARDAHONDA

Seržant námořní pěchoty (Aaron Eckhart) stojí se svou četou proti nepříteli,který se od těch předchozích zásadně liší....Velkolepý akční sci-fi film Světová invaze přináší napínavý příběh,o útoku vesmírných agresorů na naší planetu...Závěr : originálně zpracované dílo **** ()

satto66

Rozhodně to nepatří k tomu top,ale ja se docela dobře bavil. určitě lepší, jak District 9.Velmi akční snímek u mmě určitě zabodoval.75%. ()

CHIPOSS

Kulisy, rekvizity, střih, kamera, vizuální a zvukové efekty. To všechno dělá z tohoto filmu jednu z nejlepších sci-fi vůbec. Film doslova našlapaný vším co člověk od pořádné akce může vůbec očekávat. Neuvěřitelný film, který mě po mnoha měsících hledání té opravdové sci-fi akce opravdu „uspokojil“. ()

1990Jirik

Byl to průměr a proč?? Je to jednoduché film měl příběh který by sepsal i 5 letý kluk a ikdyž tam byl pokus o příběh kolem důstojníka US army který ztratil již mnoho můžu tak stejně to film nezachránilo, ale zase na druhou stranu co čekat od snímku s vesmírnými emzáky a americkou armádou?? Já říkam nic pouze akci akci a zase jen akci.. Nápad ohledně alienů kteří využívali pláže a bezpilotní letouny to bylo originální a dobré navíc ty efekty to je to co tomuhle snímku nikdo neodepře a myslím že pokud by lidstvo hned zezáčátku nezničili vesmírní přátele ze vzduchu tak by to zhruba nějak takhle ZMATENĚ mohlo vypadat... Z mého pohledu je to viděl sem jednou a dost a celkově mám na film takový smíšený pocit ani nevím jestli se mi vlastně líbil či nelíbil. ()

Layath

Vojenská operace ve stylu Call of Duty proti nepřátelům, kteří nechají vzpomenout na legendární Den nezávislosti z let mého mládí, jen jsme zřejmě generace příliš zhýčkaná počítačovou grafikou, tedy mimozemšťany vykreslíme trochu v duchu Transformers. Kýčovitý a nedotažený nápad, k němuž musím napsat komentář pro milou vzpomínku - krásný jarní večer v kině se slečnou, která nemá ráda hluk z výstřelů a akční filmy... Ah, o čem že byl ten film? ()

Companus

Velké očekávání, doufání že tento kousek zaplní mezeru kdy emzáci napadnou zemi a konečně jim vojáci stačí oplácet plnou silou, leč toto, nemá cenu omýlat nezdary v tomto filmu nebo spíše tohoto filmu jako celku. Aaron u mě není herec pouze se veze na vlně ostatních herců tudíž odsuzuji jeho obsazování do hlavních rolí. Dvě hvězdy jenom za to že to je bitva emzáků a vojáků. ()

matkoslav1

Řeknu jen jediné - škoda, že i takovýto film se ve finále dostal do zelených čísel.. Od snímku, ve kterém hraje Ne-Yo a prakticky jen proplouvá výstřely je to bravurní výkon. ()

ghandalf

Nič viac ako vojnovú akciu za Svetovou inváziou nečakajte. So Sci-fi to má spoločné iba to, že nepriateľom sú mimozemšťania. Akčná časť je v celku svižná a zaujímavá ale dialógové vložky príšerne nudia...od 80.minúty som už začal uvažovať nad tým "kedy to už skončí"...tých 60% je ale zaslúžených. ()

poutnik36

Akce, emzáci, zbraně, akce a emzáci. V tomhle filmu mi vážně nic nechybělo. Je to velice zábavný film, u kterého se rozhodně nebudete nudit. ()

RiverJohny

Je to něco jako normální válečný film typu "Black Hawk Down" akorát tam američtí mariňáci bojují proti emzákům, kterým chutná naše voda. Scénář, na který si kritici stěžují není špatný. Je reálný. Takhle to prostě ve válce je a když se vám to nelíbí, tak víte co. Světová invaze je válečný sci-fi epos s vynikající akcí, reálným nádechem a skvělým Eckhartem. ()

kelley

Poměrně dobře natočené sci-fi apokalyptické béčko, pravděpodobně na objednávku americké vlády, aby nějak ospravedlnili o něco větší než astronomické výdaje na zbrojení. Co když nás (míněno obyvatele USA) napadnou skutečně emzáci ? Hurá, je tu námořní pěchota, oni to zvládnou.... Emzáci mají takovou technologii, že jsou schopní překonat vesmírnou cestu dlouhou několik (desítek, set...) světelných let a nás sem přiletí kolonizovat se samopaly v ruce a s pár granáty.... :D ()

themiracle

Mám pocit, že podobný film vzniká minimálně jednou za dva roky od úspěchu Dne nezávislosti. Pokud máte rádi filmy, které končí "dobře" (ve spojení s likvidací celých měst), bude se vám to líbit. Efekty jsou dostatečně kvalitní, avšak příběh je dosti předvídatelný. Já mám tento žánr rád, takže se mi to celkem líbilo. 60 % ()

pablo3

Tak a je to tady – dříve nebo později to muselo přijít – film ZCELA bez obsahu. Bylo jasné, že se současná zábava musí dopracovat až sem. Podotýkám, že i počítačové hry mívají často PŘÍBĚH. Zde nikoliv. Konzumace zábavy pokročila – žádný obsah netřeba, ani příběh – vystačíme si jen a jen se střílením, pobíháním a řadou explozí. Po stránce řemesla dobře odvedená práce, těžko lze něco vytknout – provedení perfektní, výborná kamera, ba dokonce i dobrá hudba. Podání akce nikoli nepromyšlené, ve svém zpracování velmi realistické, i herci se snaží a nasazení jim nelze upřít... Ovšem TOTO má vzbuzovat emoce? Čím vlastně? Koukáte na to, zaujati dokonalým provedením, ale nikde se nedořežete žádného smyslu... Já nejsem proti zábavě, která má POUZE bavit, nejsem ani proti totálním ujetostem, ale tohle nejde uchopit NIJAK, ani když zavřete všechny oči, vypnete mozek i srdce, tohle je tak dokonalá prázdnota, že to nemůže fungovat ANI JAKO ZÁBAVA, nezabírá to, a to právě především z toho důvodu, že to tvůrci nejspíš mysleli, jak se obávám, naprosto vážně... Ačkoliv je to udělané technicky téměř dokonale, a ačkoliv přesně TAKOVÉ provedení mám u filmů rád, tak je to bezkonkurenčně největší p*****a, jakou jsem kdy viděl. Je to smutný důkaz, že za oceánem někomu už vážně j*b*. Pro mě svým způsobem precenens či vymezení hranice mezi světem zábavy, který až dosud vždy působil na diváka příběhem, zápletkou, spoluprožíváním nějakého osudu nebo třeba jen fórama, emocema, nicméně pořád něčím, co se ho mohlo nějak dotknout, byť naprosto povrchně, a na druhé straně světem již dokonale umělým, zbaveným všeho pravého a člověčího, důsledně vykuchaným od všeho, co by mohlo mít ještě nějaké známky ŽIVOTA. Tak můžeme tedy vykročit vstříc zítřkům, v nichž se staneme konečně roboty, kterým bude ke štěstí stačit jídlo, pití a zábava, jejíž kvalita bude dána už POUZE způsobem VNĚJŠÍHO zpracování. Forma tedy již ZCELA vytlačila obsah – homo sapiens dokázal zdánlivě nemožné. ZPRACOVÁNÍ (kamera, hudba atd.) by si zasloužilo více než tu jednu hvězdičku, ale je to dilema, problém je v tom, že v podstatě není CO hodnotit. ()

rhodos

Typická americká blbost o tom, že kdyby nás napadli mimozemšťané, tak nás zachrání pouze Američané. Oproti staršímu snímku "Den nezávislosti" je zde všechno špatně - od stupidního scénaře přes neviditelné emzáky až k hereckým výkonům, které se snad ani nedají pokládat za nějaké herecké umění. ()

namo3nik

Jediné co se mi na filmu líbí,jsou ohromná kola kouře z padajících U.F.O.Záběr z vrtlníku.Jinak nervák spíše z nudy. ()

Tom478

Světová invaze.. Od trailerů jsem moc nečekal, ovšem nakonec film celkově nezapůsobil vůbec špatným dojmem. Vojáci byli "awesome" a mimozemštané byli také velmi slušní. Dobrá kreativita a představivost dokázala vytvořit tyhle obludy. Nevim proč, ale mě se mimozemštani ze Světové invaze líběj nejvíc ze všech mimozemštanských filmů a že jsem jich viděl. Další věc, kterou je nutno pochválit je hudba..Hudba byla vždy ve správný čas využita a působila na mě skvělým dojmem! Akční scény jsou naprosto suprově natočené.Tenhle tip filmu, ale asi neni pro všechny.. Někdy až moc americké, ale opravdu jen někdy a na to, že je to americká střílečka, tak si na nic nehraje a jede si prostě po svém.Co mi ovšem chybělo, bylo nějaké napětí v podobě horrorové scény, to si myslim, že by nemělo u filmů o ufounské invazi chybět, ale to se dá přehlídnout. No a abychom nebyli pořád jen u těch plusů,tak nesmíme zapomenout, na to, že scénář snad ani nebyl napsán a režisér natočil film z voleje :). Ale to si myslim, že u ufounové střílečky zas tak moc nevadí, protože tam děj rozhodně nepatří mezi první místa.. Nechápu malé hodnocení některých jedinců.. Za mě jsou to čisté čtyři hvězdičky.. Suprový film z americké dílny! ()

mcac88

Jsem skalní fanoušek Sci-fi a válečných filmů a tenhle film mi nabídl obojí ve skvělém zpracování. Vždycky jsem si přál takovýhle film a dočkal jsem se + jestě super Michelle Rodriguez opět se zbraní v ruce. Nádhera ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání