Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Ice123

No nebylo to až tak špatný.... Taková míchanice Districkt 9 s Black Hawk Down..... Každopádně je to něco co tu ještě nebylo (a to že mimozemšťanů tu bylo už více než dost) a kdyby kamera nevypadala jak kdyby za ní stál někdo totálně sťatej, tak bych šáhnul i po čtyřech hvězdách.... Takhle to hodnotím spíše jako průměr.... 60% ()

FFINS

2* dávám jen kvůli akčnosti.. Amerika zas povyšuje s efektivitou v pár scénách.., ale co si budeme namlouvat film bez děje, s opravdu špatným střihem a o to ještě horší kamerou! Jediné co ve filmu uvidíte je vznícený prach ze štěrku, dým, partičku lidí co spasí celý svět a porazí desetitisíce mimozemšťanů.. 35% ()

BoXBe

Za prvé: Zítra podávám přihlášku k mariňákům. Za druhé: Scénarista a dramaturg by měli dostat za ty dialogy a plochost postav na prdel. Za třetí: Kdyby si recenzenti a diváci na předchozí dva body nezasedli (některé komentáře paranoidně nacházejí ideologickou agitku, aniž by postřehli, že místo záměru jde o imbecilitu), mohli by si užít hodně husté a velkolepé sci-fi, která v kategorii entertainment nemá chybu. Skoro bych přirovnal ke Dni nezávislosti, ale ten byl první a měl štěstí na Willa Smithe. Nebýt v L.A. náhodných výskytů veterinářek, dal bych i výbornou :-) ()

Deverant

Patrně nejjednoznačnější náborové video od Black Hawk Dawn, jehož strukturu Battle: Los Angeles v lečems kopíruje. Nebo spíš World Invasion? Podvojnost názvu je sama o sobě zajímavá: ve Spojených státech a Spojeném království byl film uveden jako B: LA, ve většině zbytku světu byl před to vsunut fíkový list WI. Další zajímavou skutečností je, že čistě náhodou jsem film shlédl v den, kdy bylo oznámeno zastřelení Usámy bin Ládina. Před Bílým domem následně slavili a mávali vlajkami stovky Američanů. Smutnou skutečností pro americkou vládu ovšem je, že před deseti lety by jich patrně byly tisíce, ale dekáda, která byla vyplněna dvěma úspěšnými invazemi následovanými neúspěšnými okupacemi a setrvávajícím stavem války nízké viditelnosti, většinu nadšení spolehlivě utlumila. Nehledě na to, že i ignorantovi je jasné, že na situaci to nic nezmění.__________Co z toho vyplývá pro B: LA? Že po sérii kritických či zpochybňujících snímků (Redacted, In the Valley of Elah, The Hurt Locker, Green Zone,...) bylo potřeba v předvečer desetiletého výročí 11. září ukázat tu pravou, hrdinskou tvář amerických ozbrojených složek? Plynule přemístit mládež obou pohlaví od Playstationů do náborových kanceláří? Přinejmenším přesně tak film vypadá, od vytváření harmonické multietnické a multigenderové skupinky (přitom je ale implicitně misogynní - "cumshot" Rodriguez v Hummeru - a preferuje homoerotické pouto mezi muži-vojáky - Eckartovo "měl jsem tvého bratra rád a ty mi ho připomínáš" po němž jsem upřímně očekával polibek), přes hrdinné sebeobětování, nadřazenost vojáků nad inferirorními civily, po explicitní verbování malého Hectora. Právě celá nadlouhá pasáž od smrti Hectorova otce až k Nantzovu "vyznání" Lockettovi je natolik absurdně přecpaná patosem a hurávojáckým ideologickým haraburdím (které se v celém snímku většinou odehrává v samotných dialozích, což je o to horší), že to zastíní Emmericha s Bayem dohromady. A přitom celá B: LA nedosahuje ani zlomku jejich zábavnosti - zůstává totiž přepjatá a vyšinutá pouze na ideové rovině, ale nikoli ve svém ztvárnění, v němž se snaží napodobovat "realističnost", pseudo-dokumentárnost a špinavost District 9 nebo The Hurt Locker.__________Rozdíl oproti Black Hawk Dawn tu ale přesto je, a nespočívá jen v tom, že namísto zastupů bezduchých negrů se tu strílí hnusní emzáci, co přišli vypít naši vodu (ostatně pozoruhodná poznámka, ta o té kolonizaci kvůli surovinám, kterým směrem asi mířila?). BHD je pro-intervencionistický, rasistický a sliboval ve své době (28. prosince 2001) vítězství, a byl tak na filmovém poli pomyslnou vlajkou, pod níž USA vpluli od Afghánistánu. B: LA si v jistém smyslu klade daleko menší cíle. Neříká vlastně jen: věřte nám, dokážeme něco vymyslet a vybruslit z té beznadějné situace? ()

c.tucker

Já se bavil velice, ať už akcí nebo vtipy (samozřejmě těmi nechtěnými, jelikož žádné chtěné tam nejsou nebo jsem je přehlédl). Všechno je to krásné a okatě jim to vychází, náborářské monology a kecy jsou všudy přítomné, což mi vytvořilo blažený úsměv na tváři. Za mě super, když se to nebere nijak hlubokomyslně. ()

laik_60

film plný helikoptér strielačiek betónu a patetických výrokov, a šľak ma triafa z toho slovenského jačania tam. Len taká poznámka, akýsi "pavedec" tam podľa scenára povedal, že mimozemšťania prišli na zem po vodu ktorú berú ako palivo, a že nikde vo vesmíre v voda v tekutom stave nie je iba na Zemi, Otázka - ako do pekla teda tí mimozemšťania prišli až sem ???? ()

mortak

Na ten dokumentární styl se dá po chvíli i zvyknout, ale to, že díky němu si musím složitě dávat do kupy, jaký je "layout" pozice, tj. kde je nepřítel, a jak z pasti ven (to platí hlavně u scény na dálnici), tak kvůli tomu hvězda dolu. Překousl bych tu nucenou zápletku s traumatem a následným konfliktem, protože zabírá pár minut filmu, ovšem spojit ji ještě s patetickým proslovem k dítěti, a do toho ještě ta zmíněná cvičení s kamerou, tak to už je maglajs mimozemských rozměrů. Kdyby se režisér držel tvrdě mariňácky zvoleného dokumentárního vidění, a odpustil si patos a všechna tak klišé, mohl to být dobrý film. ()

Baker

Světová invaze má jeden hlavní problém. A tím je bohužel scénář. Námět je krásně jednoduchý, ale to, co všechny postavy musí pronášet, je zlo. naštěstí od půlky už docela zábavné (veterinářka, zavazování tkaničky). Jen Aaronu Eckhartovi se daří většinu dialogů přežít se ctí. Po technické stránce celkem ok. Ve výsledku lehce podprůměrný zážitek, který ale zvedá debilita dialogů. ()

SeanLSD

A ja som si myslel, že L.A. dokáže s najväčším gustom devastovať Michael Bay... Kombinácia DŇA NEZÁVISLOSTI so ZOSTRELENÝM ČIERNYM JASTRABOM nie je zlý nápad, len tá móda rozklepanej "autentickej" kamery mi už pekne lezie na city, ničí oči aj nervy. Inak som teda očakával bombastickú, okázalú, patetickú, hrdinskú a vlasteneckú sračku a dostal som bombastický, okázalý, patetický, hrdinský a vlastenecký skvelý film. Na začiatku som bol naladený nepriateľskejšie než tí emzáci, ale s každým mariňáckym kilometrom si ma ten film stále viac získával, Na diaľnici som potom úplne podľahol dojmu besniaceho vojenského pekla medzi kolonizujúcimi kopami huspeniny s technológiou výzoru šrotoviska zberných surovín a marňákmi až neľudskými, čo nejedia, nespia, neplačú... Aj 7 statočných, čo zachraňujú svet, sa potom dá prehltnúť celkom zľahka... ()

Immortal17

Úžasná kombinace "válečného" a "sci-fi" filmu. Parádní kousek, přesto nikdy nepochopím, proč se "mimozemská invaze" musí vždy odehrávat právě na území USA? Čekala jsem, že mimozemská rasa ve filmu nebude z kovu a železa, tak trochu fraška směru "Transformers", ale efekty a záběry byly opravdu skvělé. Na můj oblíbený film sci-fi žánru "Válka světů" to ovšem nemá ani omylem. Přesto fascinující podívaná pro všechny, kteří milují filmy o mimozemšťanech. Určitě se na něho podívejte a posuďte sami. ()

Sabrewulf

Uspávací nuda nudoucí bez špetky atmosféry, napětí, silných momentů, nebo alespoň jednoho zapamatovatelného "wow" záběru. Chtěl bych napsat, že to je jedno velké nablýskané nic, jenže ono to není ani nablýskané. Je to prostě jen.... nic. P.S. Kameraman, který v životě neslyšel o stativu, je na pěst. P.S.2 Já jsem veterinářka. ()

tomeek

Velice milé překvapení! Skoro mám chuť dát pět. Akční scénář, žádné zbytečné průtahy. Děj by se dal rozdělit do tří "epizod", každá je ovšem velice svižná. Kamera je sice místy akční tak, že skoro nevidíte, ale efekty jsou skvělé, režie naprosto zvládnutá, hudba výborná, postavy uvěřitelné, dokonce ani ty děti nejsou na obtíž. Vychutnal jsem si to. Opravdu dobrá akční podívaná. A ten americký heroismus byl taky podaný s mírou, takže nevidím důvod pro tak nízké hodnocení. Ostatně jako u Skyline. Skoro bych se nebál přirovnat k Black Hawk Down. ()

sir-dave

Jak řekl kamarád: Místo Michelle Rodriguez měl hrát Donutil.. Já bych se aspoň pobavil u docela nepřehledné nekonečné přestřelky ()

Aquarius

Zatiaľ asi najlepšie prevedenie FPS konceptu do filmu so všetkými zápormi súčasnej mainstreamovej US pordukcie. Ale to nevadí. Čo vadilo, boli príšerne vyzerajúce triky, neviem či mi k buray pribalili nejakú pracovnú beta verziu ale toto bolo na úrovni trochu drahšieho televízneho filmu. PS: Výborný koniec. ()

gambit

Objektivně slabé 2 hvězdičky, ale vzhledem k mojí slabosti pro téma lidstvo vs. emzáci dávám za 3. Kdyby tvůrci z filmu vystřihli aspoň polovinu dialogů, zkrátili by slušně přepálenou stopáž a ještě by se vyvarovali neskutečně stupidním rozhovorům (a hlavně těch nesnesitelně klišovitých macho-proslovů). ()

bartias

Světová invaze není ničím originálním ani světoborným. Přehlídka všech myslitelných klišé natočená roztřesenou "dokumentární" kamerou přímo v první linii přesto má něco do sebe. Někdy je prostě dobré hodit všechno za hlavu a akci ve stylu prvních dvaceti minut Zachraňte vojína Ryana s mimozemšťany místo nácků si prostě vychutnat. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání