Chrustyn

Mysteriózní thriller, sci-fi horor, psychologické drama? Asi hodně záleží na úhlu pohledu. Každopádně stylem vyprávění originální snímek, snažící se zaujmout nálepkou "inspirováno skutečným příběhem". Občas docela atmosferické, strašidelné, ale ve výsledku snadno zapomenutelné. ()

korbitch22

Další lež! Já debil jim to celej film žeru i když jako něco mi z mozku ještě zbylo, takže některý věci mi vážně neladili, řikal jsem si, že kdyby byla pravdou aspoň půlka z toho co nám cpou do xichtu, tak by se šílenství kolem mimozemšťanů točilo asi na vyšším levelu. Jinak film děs a bída, fušérský režisér odfláknul co mohl, zatímco o hereckých projevech bych pomlčel, protože sou někde u bodu mrazu, co se týče kamery záběry z těch roztřesených mě akorát srali a boleli mě z nich oči, neskutečně nudné a hluché pasáže střídají těch pár, kdy sem měl opravdu celkem zcvrklo v trenkách a mrazilo mě po celém těle, stejně moje nadšení spojení mimozemšťanů s historií, kdy už staří májové dělali neskutečné fresky.Ano film čtvrtý druh má opravdu zajímavé pasáže, ale je jich málo, ničí je celková neschopnost režiséra využít daný potenciál do mrtě a ve finále to dá dohromady nudné rodiné drama, okořeně sci-fi, utopené v pokusu o nalhání divákovi že sledujete film podle skutečné události a jako celek působí vesnickým, laciným dojmem stejně jako Gibsonovo znamení. Těžké zklamání 20%. ()

heyda

No je to fakt těžký zaujmout k tomuto filmečku nějaký postoj. Co se týče technické stránky, tak hudba mnohonásobně převyšuje vizuální stránku, která je hodně rozkolísaná a ty trhané záběry jsou fakt divný. Ale nevím, jestli to není, tím, že to mám ve slabé kvalitě. Každopádně nesmím zapomenout pochválit Milu, která je podle mě čím dál víc sexy :-) Dál se mi líbila ta syrovost těch ´´reálných´´ nahrávek a famózní herecké výkony. Akorát mi trochu vadil ten konec a spojení s Bohem. To bych si úplně odpustil. Ale jinak se dá říct, že se tenhle snímeček docela povedl a musím se přiznat, že jeden moment jsem se leknul jak sviňa. :-D 6/10 ()

Flego

Je to zrejme v móde točiť polodokumentárnym spôsobom filmy, má to zvýšiť autenticitu deja. V tomto prípade sa zámer minul účinku a je to škoda. V každom prípade tu máme po famóznom stretnutí tretieho druhu štvrtý druh a je zaujímavý aj bez "skutočných" vstupov. ()

honajz odpad!

Jen bych kopíroval komentář verbal111... Jedna čarodějnice z Blair stačila, zkoušet to znovu oživiti rádoby dokumentárním stylem je blbost. Raději natočit normální film, jenže ten vyžaduje příběh a příběh vyžaduje nějakou dramatickou stavbu. ()

Kailo

Těšil sem se. Chtěl sem tomu věřit. Neuvěřil. Spíš se z nás snažily udělat debily (doslovně)... resp. Jen řežisér Osunsanmi to z nás dělal. Film měl celkem dobré tempo. Herci nehráli moc kvalitně, ale dobře se na ně koukalo. Hodně můj mozek utrpěl po *SPOILER* ___levitaci___ *///*. Hrdý propad do jámy absurdity...55% ()

GigaPudding

Zajímavý ufonský film snažící se nejít cestou Války světů a neukazovat bubáky. "Dokumentární" části a snaha o realismus v přístupu k ufonskému unášení lidí vychází docela fajn, ale co přináší především je troška nečekaných lekaček a pár zajímavých zjištění z nahrávek ufonských proslovů. Asi je to spíš na ***, ale trošku barvitější vzpomínka na únos, lekací sezení a ufoni v dějinách lidstva se mi líbili, takže tomu trošku pomůžem a bude to **** :) (a to hlavně když jsem paranormal activity dala *** a nic moc zajímavého tam nebylo) ()

SOLOM.

Podobné filmy mi už začínají lézt krkem. Stále ta samá písnička o tom, jak se inspirací stal skutečný příběh a přitom jde o stejný „fake“, jako Blair Witch Project. Sice se vždy najdou jedinci, kteří tvůrcům ty jejich žvásty žerou a díky tomu jejich filmy vydělávají slušné prachy, ale na mě tohle naštěstí nepůsobí. Záhadu Blair Witch považuju za neuvěřitelnou sračku a jeden z nejhorších filmů, který jsem zatím viděl a tenhle film k tomu opravdu neměl daleko. Zjistil jsem si pár informací o městečku Nome, ještě než jsem se pustil do sledování filmu – takže jsem byl celkem v obraze. Podobný názor mám i k těm údajným autentickým záběrům, na kterých vidíte kulové a do premiéry filmu o nich nikdo neměl ani tušení. Navíc v nich „hrají“ skuteční herci. To samé se dá říci i o údajně skutečné psycholožce, kterou zde ztvárnila nejen Milla Jovovich, ale i Charlotte Milchard, která mimochodem předvedla nejlepší výkon ze všech zúčastněných. Už jen z tohoto důvodu jsem se na zbytek filmu díval skrze prsty. Přesto se tu dá najít několik pozitivních věcí. Abych jen nehanil. Tou je místy docela slušná atmosféra a párkrát jsem tu zaznamenal i menší koncentraci napětí. Bohužel požitek z toho mála dost kazila záměrně roztřepaná kamera a špatný obraz. Osunsanmi je ocas a ještě k tomu prznitel hororového žánru. Tohle jeho dílo totiž dost zavánělo parodií a to ještě dost špatnou. Propříště by se měl více soustředit na tvoření atmosféry a hlavně důvěryhodnosti svého scénáře, než na zdlouhavé dialogy o ničem a vytváření své vlastní konspirační teorie. 40% ()

Karamanlis

Účinný mysteriózny oblbovák, snažiaci sa obecenstvo prostredníctvom fiktívnych skutočných záberov šikovne presvedčiť o tom, že vychádza z reálnych udalostí. ()

ARI50

Tak máme tady další příběh založen na zkutečnosti kde vás nemůžeme ani trošku vydechnou a musíme zapojit trochu mozek na pochopení celého vzrušujícího příběhu. Film je zasazen dobře do děje a když celou dobu sledujete film a originál tak dost solidně a nepříjemně vás mrazí na zádech. Herci se vžily do svoje role naplno a to potom sem si napínavý thriller dost dobře užil nejde tady o nic hrozného ale vyprávění samotného příběhu a následně z filmovaného je fakt mrazivá záležitost. ()

becki_tu

Efektní vodění diváka za nos, které je ke škodě filmu přliš okaté a předvídatelné. Čtvrtému druhu však nelze upřít snahu o další zajímavý "dokumentární horor", hutnou atmosféru a občasné pocity lehkého znepokojení. 70% ()

luka4615

Film s dusivou atmosférou, který sráží přespříliš záběrů ve stylu CSI: Miami a důrazný apel na to, že "tohle se vážně stalo". ()

Morholt

No jo - i já jsem byl mezi těmi důvěřivci, kteří skočili na to, že je to opravdu inspirováno skutečnými událostmi a že že jsou ve filmu opravdu použity reálné záběry. První červík pochybnosti ve mě začal hlodat při Millině úvodníku, druhý se zavrtal prakticky při prvním "dokumentaristickém" záběru, kde byla jakási příšerně namaskovaná osoba a "Ty jsi ale vůl" jsem si řekl ve chvíli, kdy se na scéně objevili starověcí Sumerové. Osunsanmi měl tenhle film natočit buď po blair-witchovsku, anebo klasickým způsobem. Kombinovaná forma byla nešťastná především díky nedůvěryhodnosti "reálných" záběrů, na kterých navíc pro realističtější efekt nebylo to zásadní vidět. Co se mi líbilo byla Milla a občasné záchvěvy velmi solidní atmosféry, která snad dává nějakou naději do budoucna. 35% ()

Lucasion

Film, který snad nikdo nemůže brát vážně. To hloupé "film podle skutečné události" a "skutečné záznamy" je i divácky urážející. Navíc atmosférou se tomuhle vyrovná jakýkoliv béčkový horor. Milla Jovovich na Aljašce poskytuje psychologickou pomoc lidem, kteří se probouzejí uprostřed noci. Následují další záznamy a děsivé audio nahrávky. Když už konečně začne film být něčím zajímavým, tak se záznam rozmaže, a nebo díky statické elektřině zmizí. Nepřesvědčilo mě to tehdy v kině. Nepřesvědčilo mě to ani před týdnem doma. Ani tak nejde, že se režisér pokouší všechny oblbnout, aby mu to sežrali i s navijákem. Jde o to, že ten film nemá žádnou příběhovou kostru a ani smysl. Atmosféra si vzala dovolenou a film nemá prakticky žádnou šanci diváka děsit. Spíše to nudí a už jsem se nemohl dočkat, až to skončí. Jakýkoliv díl Akt-X s příběhovou mytologií má lepší atmosféru než tento film. A taky si ho rozhodně víc užijete. (40 %) ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje