• EdaS

Psychologizace Halloweenu není koncept, ale pi4ovina.(25.12.2009)

• AngelAngie

První díl se mi líbil strašně moc a skoro jsem vrněla blahem, jak mi to sedlo a překvapilo. Tohle byl otřesný amatérský patos, který mi ukázal svoji debilitu a topornost už jen zpomalenými záběry, které se kousaly jako obraz na staré videokazetě. Špatný scénář je jen jedno z mála toho pitomého, co nám ten film nabídnul. To, že první díl vznikl jen 2 roky před tímhle a vlastně to vůbec nenavazuje, postavy jsou někde jinde, vypadají jinak, atd. to je prostě jen třešnička. Zbytečná zbytečnost, škoda!(1.1.2010)

• klerik

Zombie mrhá svojím talentom na totálne tupú vyvražďovačku. Skôr pokračovanie NEVIDITEĽNÉHO ZLA, než ďalší Halloween (aj to by mi vadilo, že zabijak killuje úplne od veci). Všetko je brutálne, ale je to stále len dookola šialené bodanie a mlátenie, žiadna invencia. Navyše mi vadili veci ako Michael bez poriadnej masky (wtf škraboška?), Michael bez kuchynského noža (wtf rambo nôž?), Michael bez logiky (zabáva sa s okoloidúcimi, nie aby išiel po svojom skutočnom cieli). Niektoré obrazy pôsobivé, zaujímavá práca so zvukom, príbeh nulový. Celé by to mohla byť úvodná scéna k skutočnému filmu, takto je to len nesúdržný zlepenec...(8.1.2012)

• sniper18

Je to podpriemerný horor, ktorý je priamym pokračovaním predchádzajúceho Zombieho remaku. Ma celkom dobrý príbeh o Michaelovi Myersovi, ktorého telo sa počas prevozu stratilo, ale aj tak je považovaný za mŕtveho, jeho sestra, ktorá prežila jeho vražedné vyčíňanie sa z toho stále nespamätala a doktor Loomis sa vďaka úspešnej knihe stal slávnym, no Myers nie je mŕtvy a vracia sa, aby na halloween dokončil to, čo začal. Spracovanie je ale na tom veľmi zle, po úvodnej vydarenej dvadsaťminútovke v nemocnici, ktorá pripomenie pôvodnú dvojku sa všetko veľmi pokazí, síce základ, čo je cesta Myersa do rodného mesta, na ktorej zanecháva len mŕtvoly zostane zachovaná, ale celé je to podané veľmi zlým spôsobom, dejovo je to až príliš nezaujímavé, chýba gradované finále a navyše prekážajú aj tie neustále zjavenia Myersovej mamy. Typické hororové prvky úplne zmizli, o nejakej atmosfére alebo napätí tu vôbec nemá zmysel hovoriť. Našťastie aspoň po stránke krvavých scén sa tento film nemá za čo hanbiť a je to prakticky jediná stránka tohto filmu, ktorá nesklamala. Síce kvalitou a aj kvantitou za predchádzajúcim dielom mierne zaostávajú, ale aj tak ich je stále celkom dosť, sú príjemne drsné, dobre krvavé a Myersovým bodaniam nechýba správna razancia. Najviac ma zaujalo niekoľkonásobné rožšľapnutie hlavy. Herecké obsadenie síce nie je zlé, oproti jednotke sa zmenilo len minimálne, ale ich problémom sú úlohy, ktoré sú oproti jednotke omnoho horšie zvládnuté, doktor Loomis je nudný spisovateľ, Laurie Strode je už len otravná teenagerka, k tomu mnoho nezaujímavých postáv, jedine postava šerifa nesklamala. Po stránke réžie som veľmi sklamaný, tak, ako mi Zombieho jednotka sadla mi dvojka prišla úplne mimo, ale aspoň technická stránka je až na miestami zlú kameru stále slušná. Veľká škoda, jednotka si vybrala to najlepšie z predchádzajúcej série a podala to moderne, teda dynamicky a krvavo, čo mi v tomto prípade dobre sadlo, ale dvojka si zase vybrala to najhoršie, čo si mohla a aj celé jej podanie išlo úplne mimo mňa. Okrem úvodnej dvadsaťminútovky a krvavých scén tu nie je vôbec o čo stáť. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 46%.(27.11.2011)

Ani prvni dil nebyla zadna velka pecka, takze jsem od druhyho nic moc necekal a skutecne jsem nic moc nedostal. Nechapu, na co si Zombie hraje, misto aby nam predlozil pekne krvavou beckovou vyrubavacku se znamou postavou, snazi se o nejaky umeni nebo co, a i kdyz nejsme ochuzeny o nejaky to zabijeni a to navic docela pekne brutalni, zaroven do toho mota spoustu zbytecnejch snovejch sekvenci, zbytecnou linii s doktorem a proste cely se to snazi tvarit jako neco vic. No a to bohuzel nefunguje. Ale zaroven to nefunguje ani jako beckovej horor, protoze to proste neni strasidelny a co si budem povidat, rozsekany a rozparany mrtvoly jsou dneska v kazdy druhy vyvrazdovacce a tady to neni natoceny nejak extra super, aby to nejak sokovalo. Navic celej ten pribeh je takovej o nicem, sice je fajn, ze primo navazuje na prvni dil, ale co je to platny, kdyz je to cely desne zmateny a sceny tam Zombie seka jednu pres druhou bez nejakyho smyslu. Navic hlavni hrdinove mi byly u prdele a pulku filmu sem cekal, kdy uz konecne Myers to urvanou kravu rozmazne o stenu. No a co se tyce samotnyho Myerse, masakruje sice furt pekne, jenze pulku filmu se mota nekde po loukach a lesich jak vandrak a druhou pulku filmu tohle dvoumetrovy tupy hovado strasne nenapadne vsude vyskakuje a jednotlivy vrazdy jsou za chvily lehce predvidatelny. Navic zaverecny odmaskovani, wtf? Proste solidne natoceny a pekne krvavy, ale zaroven nezabavny, plny nesympatickejch postav a naprosto zbytecne dlouhy hororovy becko, ktery si hraje na neco vic a me to proste nebavilo. Slabsi 3*.(11.12.2009)