Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

Han22

Jednička byl super remake a filmy Roba Zombieho se mi líbí, takže jsem se těšil na dvojku. A začátek byl vymazlený - přesně jako v původní dvojce bojuje Laurie o přežití v nemocnici - a pak se probudí a zjistí, že to byl jen sen. První WTF scéna, 25 minut děje v prdeli a všechno byl jen sen. No nenasralo by Vás to? Mě teda jo! A ještě více mě nasralo, že tohle se slasherem nemá nic společnýho. Chápu, že se Zombie chtěl vyhnout brakovitosti, ale místo toho natočil film plný psychedelie (neustálá zjevení, které bůhvíproč nevidí jen Michael ale i Laurie), vidláctví a sprostoty nejhrubšího zrna (postavy se chovají a mluví jako cigáni) a kritiky médií (celá proměna doktora Loomise na celebritu je další velký WTF). Na samotného Micheala přitom pozapoměl a ten ve filmu vraždí jen tak mimochodem na pozadí. Celou dobu až do finále to drží nad vodou aspoň ty vraždy, ale to finále... to posralo úplně totálně. SPOILER!! Potřebuje někdo finále, ve kterém Michael postupně přijde o masku, promluví, pak ho rozstřílí policie!!! a pak policie pro jistotu ještě rozstřílí i Laurie!!!!! KONEC SPOILERU. Strašlivý zklamání. ()

Testament

Co napsat ke snímku, který pobouřil tolikero skalních příznivců série Halloween? Nepatřím mezi ně, to podotýkám. Je sympatické na jednu stranu, že Rob Zombie volí sovjský přístup, kdy ale odkazuje i na zavedenou sérii. Nastávají tady ale zásadní problémy-ono totiž po čase značně omrzí, že s většinou obětí se seznámíme během pár rychlých chvil a v následujících okamžicích již jsou zamordovány...Když už se tento postup objevil v třetí scéně, tak jsem již znudeně zívnul. Ano, záběry jsou dostatečně brutální a příznivci hororu si příjdou zajisté na své. ale je to trochu málo. Nehledě na to, že Michaela Myerse doprovází po celou dobu snímku jeho mrtvá matka,což působí časem spíš trapně. Zombie se snažil o jakési mysteriózní vyznění, ale působí to značně nepatřičně (eufemisticky řečeno). Poměrně divně pak působí i fakt, kdy je Michaelovi vidět přímo do jeho obličeje-ztrácí tak svou anonymitu a i své tajemno, což filmu podkopává nohy. Ano, jsou zde chvílemi náznaky, něčeho lepšího, Zombie je vcelku slušný režisér, ale scénář měl dát někomu zdatnějšímu. Předchozí díl mu vyšel o 100% lépe... ()

jondoe odpad!

Z cistym svedomim mozem skonstatovat, ze som prave videl najhorsi film za posledne cca. dva roky. Roba Zombieho pri natacani tohto filmu bud nikto nekontroloval, alebo dostal od studia volnu ruku a natocil si svoj v poradi druhy Halloween uplne po svojom. Dokonale sa mu podarilo znicit skvelu postavu tajomneho Michaela Myersa. Horor natoceny bez atmosfery nikdy nemoze za vela stat a ak chce niekto zalozit horor na dokadne prepracovanych vrazdach mal by mat k tomu skvelu kameru a nie roztrasenu ako v tomto pripade. Hudba takisto nestoji za nic a aj herci posobili strasne nesympaticka a ich smrt som im z duse zelal. Uz dlho som neohodnotil film odpadom, ale v tomto pripade je znamka jasna. Rob Zombie z prehladom znicil skvelu hororovu postavu z osemdesiatych rokov. ()

BlackTom

Iné ako prvý diel, no jednoznačne šokujúce a pozerateľné. Rob Zombie proste vytvoril vlastnú verziu Halloweenskej série, kde maximálny priestor dostáva Michael Myers (tak to má byť!) ako besniace monštrum, ktoré sa konečne raz predstaví aj v inom šate ako v klasickej "údržbárskej" kombinéze. Scénky boli až ukrutne drsné a bizarné (zvlášť psychobilly koncert a strety Michaela s mŕtvou matkou). Laurie tiež nie je zrovna malá poslušná (a slušná) tínedžerka, no a z Dr. Loomisa si asi Zombie robí Kennyho, lebo *SPOILER Michael ho opäť zabil, tak ako to urobil už v prvom dieli SPOILER*. Celkovo tento sequel na mňa pôsobí extrémne surovo, dýcha na mňa beznádejou, v závere ma doráža tým, čo sa stane s Laurie a strieka po mne hektolitrami krvi. A tak sa mi to páči :) Vadí mi jedine to, že malého Michaela hrá iný herec ako v prvom dieli a tiež to, že Rob si zjavne nepamätá, že v jedničke sa podľa neho Laurie pravým menom volala Boo a nie Angel. Inak nie je čo vytknúť. ()

Dr. Wolfenstein

Zombiemu se pokračování jeho Halooweenu opravdu povedlo. Oproti předchozímu počinu však více vsadil na vizuální stránku a děj použil jako pojivo, které celé tohle drastické divadlo drží pohromadě. Trochu mi připomněl Dům 1000 mrtvol, kde se s vizuální stránkou taky dosyta vyblbnul. A mě to opravdu bavilo. Zombieho brutální naturalizmus a zmíněná vizuální stránka jsou to co z téhle mašinérie dělá bezva film, i když chápu, že každému to nemusí vyhovovat. Co se remaků týče, nejsem jejich odpůrcem, nebráním se novému pojetí. V případech jako je právě Halloween nebo Pátek třináctého, mám remaky dokonce raději. Takže napíšu to stejné jako u Pátku třináctého: Jako někdo, kdo není zatížený uznáváním originálu jako nepřekonatelného, si svoje hodnocení můžu dovolit. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... tak myslím že nám všem Rob definitivně potvrdil svoji režijní impotenci. Když člověk kouká na závěrečný titulky, je až k nevíře kolik lidí dává všanc svoji profesionálně dokonalou práci režisérovi, který to nakonec sám všechno dokonale posere svým neumětelstvím. Ano - nový Halloween je jinak po všech stránkách solidně udělaný film - jenže co naplat, když na postu režiséra (a zároveň bohužel i scénáristy) je člověk bez talentu. Jedno hororové klišé střídá druhé, postavy jednají hloupě (nejvíc to tentokrát odsrala postava psychiatra chudáka Malcolma - to už je parodie...), dialogy vyznívají občas hloupě a co hůř - hlavní postavou se stává ta uřvaná hysterická píča, která mě na konci jedničky prudila tak brutálně svým odporným ječákem , že bych ji nejraději Michaelovi sám přidržel... o pernamentně přítomných zjeveních Michaelovy matky a mladého Michaela ani nemluvě... (mimochodem - ten mladej z jedničky byl podstatně lepší neš tenhle třasořiťka - nechápu proč ho tady zas hraje někdo jinej?) ale hlavně Robe - Michael nemá a nikdy neměl žádnou tvář - jenom svoji masku - ze které jde největší strach a kterou nikdy - opakuji a zdůrazňuji - NIKDY - neodkládá!!! Tím že jsi mu ji ukradl jsi zničil kult Michaela Myerse - to ti nikdy nemůžeme odpustit! Jo a ten závěr v té budce obšancované policajty je fakt katastrofa - co to jako mělo bejt? Už prosím raději nikdy nic dalšího netoč! PeS: Jediná scéna která stojí za něco je ta s ůchylnýma funebrákama v autě, vykládajícíma si návzájem úchylný funebrácký džouky... (:o) PeS2: Jak se dělá dusná a děsivá atmosféra (notabene když máte k dispozici nejkultovnějšího filmového zabijáka všech dob...) by se mohl Rob naučit např. u tohoto filmu: http://www.csfd.cz/film/230542-oni/# ()

bruceman7 odpad!

Seš fakt debil, Robe. Komu si chtěl touhle psychadelickou šou prospět? Plivnuls do xichtu celý původní sérii. A těch pár neskutečně efektivních mordů tě nespasí. Nechápu tenhle průser, jednička byl přitom tak povedená! ()

korndaddy

Michael sice bez sebevětší inovace a děj filmu prostě zaostává, ale ty snové scény měly svoje kouzlo a dokázaly navodit opravdu nemilý pocit. Jenomže to je tak vše. Když pak vidím Sheri a malýho Michaela zamotaný do děje, tak se v tom přestávám trochu orientovat a nevím , zda to není zase sen a to mě trochu sralo. Obyčejná vykrádačka žánru, kde prostě původní díl zůstane nepřekonán. Ale každopádně lepší než Zombieho jednička. ()

iXtr3m3

Zabitie potenciálu hneď v prvom pokračovaní novej línie? To sa len tak nevidí. Že je Rob Zombie imbecil, to z jeho tvorby viem už dávno, ale toto pohnojil. Jedna vec je točiť si debiliny sám pre seba, druhá vec je posrať jednu z ikôn hororového žánru. ()

MareT.

Právě jsem se vrátil z kina a mám smíšené pocity. Jeden z nich je především, že už mě nebaví chodit na filmy, které se posléze líbí jenom mě, ale přece jenom lepší než opačný případ. Jinak mě se prostě způsob, jakým film podebral Zombie, líbí. Úvodních 15 minut je brutální, ale zpětně si uvědomuju, že slabých. Dějové linie, jako je například všechno kolem Loomise (hodně dobře vyvinutá postava, kterou jsem začal nenávidět více, jako Michaela).Vraždy jsou brutálně reálné, některé scény zavedou postavy do neokoukaných prekérných situací (zvednutí auta) a přízrak matky je zajímavý nápad, ale mohl být lépe vyvinutý. Bylo v tomto dílu i více zasloužených emocí (vše kolem Annie). Konec je trošku ujetý, ale dejme tomu, jsme v Halloweenu a já jako fanda musím hodně tolerovat. Doporučuju prostě všem, kterým nevadí jinak podebraný kult a ta drsná špína a brutalita z každé vraždy. ()

Eraserhead

Po vydařeném prvním díle, kde se Zombie věnoval zrodu monstra, je tento druhý zklamáním. Snová vidina Myersovy matky je naprosto zbytečná a nechtěně směšná. Zombie se vydal spíše cestou svých podivností jako Dům 1000 mrtvol a to nebyla šťastná volba. ()

Pretender

To, že při ''napjatých scénách'' to v sále vypadalo spíše jako v konverzační místnosti, nepřisuzuji až tak inteligenci diváků, jako spíše tomu, že to prostě stálo za hovno. ''Hey world, guess what? I'm Michael Myers' sister! I'm fucked!'' ()

slavo_held

"And as Laurie is Michael’s sister, I’m playing like he’s clearly insane and so is she, but her insanity doesn’t manifest itself in the same way. In the first movie, Michael Myers was clearly insane by age 10, so I figured, ‘Well, maybe hers comes at age 19.’ So that’s pretty much what it is: She’s slipping into insanity throughout the whole movie." — Zombie describing Laurie's psychological state. ()

zbysik

Robe Zombie, kdo ti řekl, že se lidé 21. století bojí usekaných hlav, stříkající krve, zběsilého máchání mačetou po všem co se hýbe? Nebo jsi si to myslel sám? Troufám si tvrdit, že se diváci po zhlédnutí tvého počinu budou řadit do dvou skupin. V první skupině budou ti, kteří HII sotva dokoukají a poté si poběží ulevit na záchod. To, jakým způsobem si uleví, ponechám na fantazii čtenáře mého komentáře. Do druhé skupiny řadím ty, kteří se po většinu tvého díla budou smát. Ale víš co je nejhorší? Oni se totiž nebudou smát tomu, že by jim tvůj film připadal vtipný (to by byl nakonec úspěch, kdyby H II zafungoval alespoň jako komedie), ale tvé naivitě. Jestli chceš natočit dobrou vyvražďovačku, začni prosím vykrádat původní Halloween ve všem v čem byl dobrý. Tohle vzkazuji všem režisérům, kteří se o něco podobného chtějí pokusit. ()

Holina

Jednu věc nelze Rob Zombiemu upřít. Umí zaujmout. Problém vidím pořád v jedné věci. Michael Myers už není tak originální jako býval, jeho mordy už jsou poněkud fádní. Zombie servíruje akce bez větší nadsázky, myslí to evidentně tak nějak moc vážně. Jako restart dobrý, ale na původní sérii to prostě nemá. ()

vorenus

Nuda nuda a zase nuda!Jednička si na sebe slušně vydělala, tak samozřejmě musela přijít i dvojka.Jak mohl Rob po vyvržencích natočit takovej film.Jestli se tomu vůbec dá říct film.Doufám, že mu nedají prachy na trojku.Měl jsem problém to vůbec nechat dojet do konce. ()

Corpsegrinder

Celkem WTF film. Postavy se kompletně změnily, klaďasové z prvního dílu se chovaj jako čuráci a Majký dostává pravidelný halušky. Konec je trapnej. ()

Litvicek

Proč se to jmenuje Halloween, když se jedná vyloženě o pokračování terminátora, já si jinak neumím vyložit to, že hl. postava přežije fyzicky nemožné. Nevím, asi žiju v iluzi, když řeknu, že člověk má v těle kolem 4-5 litru krve a že zásah střelnou zbraní do hlavy, se dá přežit jen v opravdu výjmečným případě. Ne, nebudu pokračovat dál s vybíráním nesmyslů a sraček, tohle prostě bylo slabý a nikdo na světě mi to nevymluví. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)