Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

blondboss

Rob Zombie je tak trochu schyzofrenik, lebo natočiť prakticky geniálny horor v jednom roku a o dva roky ho neuveriteľne zhovadiť, to chce ozaj nadľudský výkon. Toto pokračovanie už bolo ozaj zbytočné a navyše neskutočne nudné, upišťané a bez štipky emócie či nápadu. Kdežto v prvom dieli dal Zombie dôraz na kvalitnú psychológiu postáv, v tomto diele je to už len bohapusté zabíjanie na pozadí rôznych preludov, ktoré už so samotnou sériou Halloween nemajú dokopy nič spoločné. Veľmi slabé dve hviezdy. 30 % ()

Nikolas__

S tímhle filmem nemám absolutně žádný problém. Ba naopak, zařadil bych ho k těm lepším dílům celé této dlouhé série. Jen to je extrémně klišovité, jedno klišé se zde opakuje asi 10x, postavy se hodně změnily, hudba nebyla tolik výrazná, ty halucinace či co mi vadily taktéž a krvavost si taky dala pauzu (všechno je v hrozné tmě), to mi ale zrovna nevadí vůbec. Rob Zombie si může na seznam připsat další nadprůměrný kousek, každopádně předchozí díl z roku 2007 byl o míle lepší. ()

Taron

Rob natočil nejlepší díl série, po dvou letech si řekl, že to celý spláchne do hajzlu a teď pro změnu natočí nejhorší díl série... Zvláštní... Ale za jedničku můj obdiv pro Roba rozhodně zůstává. ()

Ellway

Mohlo sakra to sakra bejt sakra dost sakra dobrý, sakra nebejt sakra těch sakra neustálejch sakra nadávek. Omílání jednoho přiblblýho slovíčka (viz fuck) z filmu dobrej film fakt neudělá, leda že by to mělo působit legračně, ale tady to bylo spíš k pláči a víc než iritující, stejně jako ta připitomělá kráva, co celej film jen ječela. Ani nemusim bejt MM na to, abych měla sto chutí zamordovat ji sama. Tyhle dvě věci jsou důvodem, proč sem nedala plnej počet *. ()

sAreOn

Mno tak jak se mi líbil první dil remaku, tak tohle bylo otřesné. Pár scén je perfektních, to se musí nechat. Mají atmosféru, nápad atd., ale co ten zbytek? Vůbec jsem nechápal a do teď nechápu, co se těmi záblesky pokoušel Rob sdělit divákovi? No prostě tohle se nepovedlo, doufám, že Michaela už nechají spát... ()

manali

Hmm neviděl jsem žádný jinný H. film, ale tohle bylo dost traumatizující na to abych tomu dal plnej počet. Zajmavé, že jediné světlé momenty ve filmu byli ty přízračné postavy s jejich "cestou domů" ()

wrána

Jakožto nedotčený většinou předchozích filmů, to mužu hodnotit v podstatě pouze jako solitér, a i v tomhle přadě je výsledek tristní. Základem u horroru je pro mne se bát, alespoň trošku, a ne se nudit. Nedej bože se smát..... ()

bulawaio

taaak milé děti, natočíme si nějaký remake, vyděláme kupu peněz a budem se tvářit, jaká je to pecka. Tentokrát to odnesl Halloween II, aneb zneuctění Michaela Myerse. Naprosto stejný problém jak u pátku třináctého. Režie naprosto nepochopila o co vlastně jde. Naprosto zpřeházela všechny charaktery postav a číní vlastně z michalea obět doby. Náhodně nahozené scény okořeněné dost krušným mysteriozním nádechem. Žánrový konzervativci musí tento snímek nenávidět a nová generace ho bude možná milovat. Bohužel z mého hlediska je další naprosto zbytečná věc, která neměla vzniknout. ()

veverysiak

Je takmer nemožné sledovať Robove uchopenie klenotu hororového žánru a neporovnávať ho s originálom, a tu sa jednoznačne prikláňam k tomu, že je to chyba a tí neskôr narodení, prípadne zaťatí ignoranti klasických prvotín majú pri hodnotení remakov ohromnú výhodu nestrannosti a neovplyvniteľnosti, čo sa mňa týka, ja porovnávam rád, no a v tomto prípade som rád dvojnásobne, pretože v obidvoch prístupoch sú badateľné svojské prvky, ktoré výsledný efekt obohacujú a vyčleňujú ich do nadpriemeru žánru, keďže Rob je súčasník, jeho výrazové prostriedky sú omnoho tvrdšie, otvorenejšie a krvavejšie, zároveň to ochucuje určitou dávkou mystiky a psychedélie, samozrejme nesmú chýbať skrytejšie či otvorenejšie odkazy na tridsaťročného predka, ale vo všeobecnosti nepôsobia rušivo ani trápne, čo mi asi najviac chýba v novej ságe je Jamie Lee Curtis, takže 75%. ()

david666

Podle mého názoru Rob Zombie umí jako jeden z mála převést klasiku žánru do nového tisíciletí. Ano, druhý díl je odlišný od původní verze, ale Rob mě i přes částečnou nedůvěru k novému podání (po úvodním skvělém klasickém začátku, vycházejícím z předlohy) postupem času přesvědčil. Pěkně udělané interiéry a exteriéry, kde vychytal každý detail - to určitě není samozřejmostí. Jediné co bych vytknul je fantasy vložka - ta být nemusela - na druhou stranu ji vyplnila Sheri Moon:-). Plusem určitě je i celkem slušná brutalita (někdy už na hraně) - to asi v USA do 21. let neprošlo:-) ()

Ajay

Oba díly jsem zkouknul na jeden zátah, a jak mě navnadila jednička, tak mě dvojka zklamala, duchařský vize bych úplně vynechal ()

morwen

Druhý díl Halloweenu má o trochu jiný nádech. Ta snová nebo halucinogení atmosféra která film provází my tam moc nesedla a rozhodně jsem úplně nepochopil změnu dr.Loomise. Asi jak mu Mike chtěl rozlousknout hlavu tak Loomisovi moc nesedlo. Každopádně i přes tohle vše je to stále velice vydařený počin ()

Blackborne

To snad ne, takhle zostudit Michaela Mayerse? To si zaslouží pořádnej výprask. Staré díly byli perfektní, a první díl remaku jsem bral jako takový povedený doplněk, kde jsem mohl vidět, jak se z Michaela zrodil zabiják. Ovšem toto už tak perfektní není. Děj není o nic jiný, než v jakýchkoli dílech. Michael obživne a opět usiluje o vymýcení všech členů své rodiny. A opět za sebou nechává hromadu obětí. To je sice pro něj typické, ale opakovat se to už nemuselo. Tento film je prostě jeden velký omyl. Hold moje srdce si s Halloweenem dobil jiný režisér, a sice John Carpenter. Přesto všechno dávám 1 hvězdu za povedenou masku a ze soucitu k Majkovi... ()

Carnosaurus

K druhému dílu nového Halloweenu jsem přistupoval velice skepticky. Zombieho vize z jedničky se mi líbila, ale nechápal jsem, kam se chce pohnout dál. Však plastičnost postav, nekompromisní brutalita a obrazová doslovnost vtiskly snímku zvláštní look a to, že hlavní postavy se postupně vyvíjejí a jsou něčím víc, než jen masem do mlýnku, je příjemné. Strhující je hlavně první půlhodina, která perfektně nastartuje děj a pověstná Zombieho práce s hudbou dodává klasickému slasheru zcela nový rozměr a jen podtrhuje podivnou sugestivní atmosféru. Zombie se zabývá i dopadem Michaelových činů na psychiku postav a rozehrává několik zajímavých dějových linií, které se střetnou na samém konci. Nevadily mi ani podivné výjevy z Michaelovy hlavy apod. Podle mě zatím nejlepší Zombieho film. Duch původního Halloweenu se rozplynul už na začátku osmdesátých let a jediný, kdo ho dokázal na moment přivolat zpět, byl Steve Miner. Rob se vydal vlastní cestou a, i když chápu, že někomu se to nelíbí, já si chrochtal blahem. Akorát alternativní verze, která u nás vyšla na DVD, má o dost méně působivý konec, který utne celý film hodně necitlivě a ledabyle tak, že ztrácí hodně na své působivosti. ()

st4nford

TOP!!! Chápu, že se někdo nemusí se Zombieho poetikou ztotožnit, ale tenhle díl se mi prostě líbí. Vždy se na něj mrknu hned po jedničce, protože je prostě jiný. Hlavně vývoj postavy Michaela Meyerse, který je prostě poučený z předchozích dílů a posunuje se dál + stylistické prvky, který si ne každý všimne. Zajímavé názory od: Isherwood, Bluntman, Flipnik ()

Jason13

Pan režisér v sobě nezapřel muzikanta a kam mohl tam vrazil nějaký ten hudební odkaz. Tím pro mě ale pomalu končí výčet kladů jednoho z nejvíc WTF Halloweenů, ze kterého mám velmi rozporuplné dojmy. Od začátku sem žasnul nad tím, jak Zombie úspěšně podkopává to co se mi v předchozím díle líbilo a čím dál víc si přizpůsobuje sérii svému stylu.. Představitelka Laurie mi tolik nevadila, ale nelíbil se mi doktor Loomis a vytáčeli mě Michaelovi vize.. Konec to v mých očích ale malinko zachraňuje. A dokonce i ty vize tak nějak dostali smysl. A i když jsem byl ještě před chvílí rozhodnutý dát jen dvě hvězdy tak teď mi to přijde málo. Nicméně platí že: Po prvním remaku jsem byl přesvědčen, že Rob Zombie je pro sérii přínosem, ale teď už si tím nejsem vůbec jistý.. P.S.: Dvakrát jsem slyšel Michaela vydávat zvuky - v šestce to bylo bolestné sténání, tady jsou to spíš záchvaty zuřivosti - obojí špatně! ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)