poster

Paranormal Activity

  • USA

    Paranormal Activity

  • Slovensko

    Paranormal Activity

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Režie:

Oren Peli

Scénář:

Oren Peli

Producenti:

Jason Blum
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
  • genetique
    ****

    Po dlhej dobe konečne prišiel horror, ktorý ma dokázal skutočne vystrašiť a vydesiť. Podobne vynervované situácie, ktorých bolo v tomto snímku neúrekom, už dnes len tak hocikto netočí. A preto som rád, že som mohol byť pri jeho sledovaní súčasťou jedného z najstrašidelnejších filmov vôbec. Jednoduchý nápad, kvalitná realizácia, herci mohli byť občas prirodzenejší, ale čo musím vyzdvihnúť, je práca kamery, stupňovanie napätia a skvelý záver. Ale nečudoval by som sa, keby týmto filmom kariéra režiséra Orena Peliho aj skončila. Podobne ako dopadli tvorcovia jednohubky 'Blair Witch Project'. 85%.(18.11.2009)

  • Subjektiv
    *

    Upřímně řečeno, já být démon, tak: A) si vyberu k sexuálnímu vyžití přitažlivější ženštinu (i když zde lze uplatnit rčení o tom, že láska je slepá) B) (SPOILER) netrvá mi bezmála měsíc, než ji zprzním. Démoni však jsou bytosti z jiného světa a mají jiné koníčky než my - nelze jim tedy vyčítat, že pohazují po světě prastaré fotografie, zapalují spiritistické tabulky, hýbají dveřmi a nechávají svou milou hodinu postávat vprostřed místnosti (KONEC SPOILERU). Ostatně, pokud chějí, aby film o nich měl víceméně 90 minut, něco přeci dělat musejí, no ne? Stejně tak, jako chlapíci, kteří "mají vše pod kontrolou", kromě svojí vlastní vnitřní soudržnosti. Silná *. BTW - Alternativní konec ukazuje jen to, že film nemá žádné logické směřování (krom stupňování hrůzy) a může tedy končit jakkoliv se mu zlíbí. P.S.: Ta situace s pavoukem byla vcelku realistická, Ajantis se v přítomnosti pavouků chová právě tak, jak ta uječená bába.(18.11.2009)

  • tron
    ***

    „Aha, takže som ti mala na prvom rande povedať, že ma prenasleduje démon?“ – „No, na prvom nie, ale možno na pätnástom alebo tridsiatom.“ Fuj, skôr palec hore, ako dole. Nie je to nadšenie, ale ani sklamanie zo Spielbergovej tradične veľkolepej reklamy „pozrel som si to a duch ma vymkol vo vlastnej spálni“. Je to zbytočne dlhé, ale i mimo nočných scén to má atmosféru „narastajúceho znepokojenia“. Herci sympatickí, príbeh nenáročný ale sebavedomo podaný... a navyše som vyrastal na príbehoch o duchoch, štrnásťmetrových anakondách, gigantických pavúkoch, sériových vrahoch, tajomných ostrovoch, kanibaloch, bosorkách, vlkolakoch, upíroch... Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/duchovia/406-paranormal-activity-6o-(27.10.2010)

  • Dragoni
    ****

    Po shlédnutí Blair Witch Projectu sem večer přestal chodit sám do lesa, po shlédnutí Paranormal Activity se bojím chodit spát. První polovina filmu si u diváka vytváří ponurou tichou atmosféru, která se ke konci mění v absolutní psycho a člověk jen s otevřenou hubou sleduje jak se mění obrátky filmu na děsivou a chladnou stupňující se atmosféru, která se jak po režijní tak i kamerové stránce podobá Blair Witch Projectu. Paranormal Activity určitě není krok zpátky a opravdu jsem se bál, ale příště (i u pokračování, kterého se nejspíš dočkáme) by to chtělo méně keců a více akce, abych si mohl trhat vlasy hrůzou jako u opravdových hororů. 75 %(20.11.2009)

  • EdaS
    *****

    Přesvědčivě zahrané, výtečně gradované a bál jsem se jako hrom (sám doma, večer). Pracuje to sice s některými předpoklady, které je potřeba překousnout (záminky proč dům neopustit jsou někdy trošku na hraně), ale to každý z filmů tohohle pseudodokumentárního stylu (ať už Blair Witch, Rec či Cloverfield). Upřímně řečeno nemůžu se dočkat kina, protože jestli tenhle závěr není skvělý (výtečně pracující s představivostí), tak už nevím. 90%(21.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace