Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Dôkaz o tom, že žáner ovplivňuje rozpočet - a naopak. Na plátne sa dialo veľké hovno asi pól hodinu, a už si každý myslel, že je to nejaké nedorozumenie, že premietajú domáce video namiesto filmu. Lenže opakujúcimi sa príchodmi toho ,,démonického,, subbasového tónu ste vtiahnutý do deju stále viac a viac, až Vás pohltí. Gradácia je neskutočne podarená - vďaka konštrukcii. Prvá minúta filmu je úplne rovnako dôležitá, ako tá posledná. |Videno v Multikine Ládví Praha, Čsfd premiéra, 17.11.2009|(18.11.2009)

• Subjektiv

Upřímně řečeno, já být démon, tak: A) si vyberu k sexuálnímu vyžití přitažlivější ženštinu (i když zde lze uplatnit rčení o tom, že láska je slepá) B) (SPOILER) netrvá mi bezmála měsíc, než ji zprzním. Démoni však jsou bytosti z jiného světa a mají jiné koníčky než my - nelze jim tedy vyčítat, že pohazují po světě prastaré fotografie, zapalují spiritistické tabulky, hýbají dveřmi a nechávají svou milou hodinu postávat vprostřed místnosti (KONEC SPOILERU). Ostatně, pokud chějí, aby film o nich měl víceméně 90 minut, něco přeci dělat musejí, no ne? Stejně tak, jako chlapíci, kteří "mají vše pod kontrolou", kromě svojí vlastní vnitřní soudržnosti. Silná *. BTW - Alternativní konec ukazuje jen to, že film nemá žádné logické směřování (krom stupňování hrůzy) a může tedy končit jakkoliv se mu zlíbí. P.S.: Ta situace s pavoukem byla vcelku realistická, Ajantis se v přítomnosti pavouků chová právě tak, jak ta uječená bába.(18.11.2009)

• Psema

Koncepčně nevěryhodné, scenáristicky úsměvně nablblé a mimo noční scény i neskutečně nudné hraní si na vystrašené slepičky, u něhož se nemůžu bát, protože chodím spát pravidelně po třetí ráno, kdy se na zvedání peřin a mlácení s dveřmi každý normální duch vykašle.(18.11.2009)

• Marigold

Geniální filmařské ztvárnění americké realitní bubliny... no wait... WTF?(25.6.2012)

Postavit celý film na odvěké myšlence "co se děje v ložnici, když zrovna spím" je trochu riskantní, nicméně v případě Paranormal Activity to funguje takřka na výbornou. Paradoxně začne film v mých očích pokulhávat ve chvílích, kdy přijde vysvětlování, co že se to tam potuluje. Bez něj bych šel asi na maximum. Srovnání s Blair Witch je na místě, nicméně ty filmy jsou kvalitativně hodně rozdílné. Tady strach teče z každého druhého záběru a tvůrci opět dokazují, že nejvíce se divák bojí toho co nevidí. Tenhle vpád do každodenní nudné reality se povedl.(8.12.2009)