Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Hrozně dlouho se nic neděje a strachu je tu docilováno, jednoduchými, dá se říci až amatérskými způsoby. Jenže ústřední duo je fajn. Hlavně chlápek byl fakt sympaťák a samozřejmě začne přituhovat. Nejhorší na tom byla ta bezmoc, páč duch si s nima fakt dělal co chtěl. Graduje to sice hodně pozvolna, ale ten konec je fakt hnus brrr.(17.11.2009)

Než se film dostal do českých kin, dokázal jsem se naštěstí (po rozporuplných ohlasech) vymanit ze zhoubného vlivu hypu, a tak jsem si ho dnes bezvadně užil. Nemám zdání, na co se cca. polovina hodnotících dívala, ale určitě ne na tuhle vydatně strašidelnou duchařinu, která přiměla k mlčení i skupinu pubescentů v zadní řadě (jejíž členové se před projekcí halasně bavili a házeli po sobě popkorn). Noční sekvence jsou opravdu děsivé, ale i denní záběry mají něco do sebe (čas od času se vyskytne nějaký ten vtípek na odlehčenou). Diskutovat by se dalo nad chováním postav a v některých momentech nad důvody k filmování - ale kdo by se v tom šťoural... Oren Peli má mé veliké uznání a těším se na Areu 51. PS: Kino závěr (z roku 2009) je lepší, děsivější a údernější než závěr alternativní (z roku 2007).(20.11.2009)

Po dlhej dobe konečne prišiel horror, ktorý ma dokázal skutočne vystrašiť a vydesiť. Podobne vynervované situácie, ktorých bolo v tomto snímku neúrekom, už dnes len tak hocikto netočí. A preto som rád, že som mohol byť pri jeho sledovaní súčasťou jedného z najstrašidelnejších filmov vôbec. Jednoduchý nápad, kvalitná realizácia, herci mohli byť občas prirodzenejší, ale čo musím vyzdvihnúť, je práca kamery, stupňovanie napätia a skvelý záver. Ale nečudoval by som sa, keby týmto filmom kariéra režiséra Orena Peliho aj skončila. Podobne ako dopadli tvorcovia jednohubky 'Blair Witch Project'. 85%.(18.11.2009)

• Morien

(1001) Dagmarka se dívala sama, ve čtyři v noci, ve starém domě, v prázdném bytě, nad hlavou divnou půdu, pod postelí vrzající parkety, pod oknem v neočekávaných okamžicích hučící plynová kamna, no co si budem povídat, v některých momentech se málem podělala strachy. Ale konec ji silně zklamal. Silně silně zklamal. Skoro si začala říkat, jestli podobný druh filmu vůbec může mít dobrý konec (ve smyslu kvalitní). Došla k závěru, že jediný možný konec je naprosto brutálně otevřený konec, prostě to někde ustřihnout, pro diváka bez možnosti vědět, jak to dopadlo. Protože tak, jak to udělali ve filmu, takhle tedy ne, milánkové. A ještě jedna věc, ty zvuky kroků zní až moc jako že někdo jde a dupe/našlapuje tak, aby to bylo dobře slyšet. Pokud někdo prostě jenom jde, zní to jinak. A také, po pominutí magic hour se vracím ke smyslům, přestávám o sobě mluvit ve třetí osobě a začínám myslet. Co to vlastně tvor dělal? Nelíbilo se mi, že nevidím systém. A to nebyl tvor, který by chaoticky hýbal prkýnkama na záchodě, protože už ho přestalo bavit hýbat postelí nebo otvírat kredence v kuchyni. Tvorovy akce byly prezentovány jako promyšlené a s plánem. Tak co teda dělal? Chodil zezdola po schodech nebo z půdy? Chtěl ji zničit nebo ji chtěl pro sebe a on mu překážel? Zatracené přemýšlení, teď jsem mnohem zklamanější a snížím hodnocení ze tří na dvě hvězdičky. A každopádně další věc - pokud je pravda, že to režisér vymyslel poté, co mu spadla věc z police, taková, že sama spadnout nemohla, a potom to ještě celé natočil u sebe v domě, tak je to magor. Já bych se z toho určitě pomátla. A taky souhlasím s názorem Silase, že tohle není film do kina.(11.2.2012)

VAROVÁNÍ pokud si chcete tento film pustit, nedívejte se před tím na trailer.. jinak předpokládám, že bude zklamáni jako já :-( ač obdivuji z jakých nákladů tento film vznikl, herecké výkony byly v celku uvěřitelné a v pár okamžicích se i ta atmosféra ke mě dostavila.. mě ale bylo fuk, jak to s nima dopadne.. a spíše jsem se už modlila, aby se něco stalo, nebo si utrhám vlasy né děsem ale nudou.. přesto si ale myslím, že film stojí za to vidět...(1.11.2009)