Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Slušné rozptýlenie pre divákov s fantáziou a slabosťou pre zimomriavky a strach z neznámeho. Bohužiaľ tiež podpásovka pre milovníkov zaujímavých a prepracovaných záverov. Filmu nepridáva ani fakt, že byť stratený v lese alebo uväznený v zapečatenej budove je iná situácia, než byť v obyčajnom dome s možnosťou z neho kedykoľvek odísť.(11.12.2009)

• imf

Ukážou houby a chtěli by pomník! Jako kraťas na YouTube bych to bral, jako bonus k balení cereálií taky. Neuvěřitelná bublina, kterou Spielberg zmršil (přetočené finále) a Paramount nafouknul do rozměrů německého zeppelinu. A ty, jak známo, vždycky končily tragicky. Pár lekaček - ANO, pár Američanů - ANO, bubák - ANO, zábava - NE a NE a NE!(30.11.2009)

Pozrela som si tento nový hororový trhák, o niekoľko hodín na to šla spať, keď sa mi do mysle nečakane votrela jedna tmavá spálňa zaberaná kamerou, pootvorené dvere, spiaci pár v posteli, šumenie, desivé kroky, stopy na dlážke... Bol to lacný filmový špás, ale ducharina je moja šálka kávy, vizuálne vyznenie mi vôbec nechýbalo, rozpočet ma nechal chladnou, dejová linka ma neiritovala, dostala som to, čo som očakávala a som spokojná... A pocity sú silné aj na druhý deň po vzhliadnutí.(17.1.2010)

Postavit celý film na odvěké myšlence "co se děje v ložnici, když zrovna spím" je trochu riskantní, nicméně v případě Paranormal Activity to funguje takřka na výbornou. Paradoxně začne film v mých očích pokulhávat ve chvílích, kdy přijde vysvětlování, co že se to tam potuluje. Bez něj bych šel asi na maximum. Srovnání s Blair Witch je na místě, nicméně ty filmy jsou kvalitativně hodně rozdílné. Tady strach teče z každého druhého záběru a tvůrci opět dokazují, že nejvíce se divák bojí toho co nevidí. Tenhle vpád do každodenní nudné reality se povedl.(8.12.2009)

• Anthony

Možná pár vteřin z celkové stopáže má určitý nádech něčeho děsivého, jinak ovšem většina filmu je spíše děsivě nudná a nezajímavá. Dvojice představitelů je otravná, jejich osud mi byl brzy ukradený. Ještě určitou zajímavost mají noční záběry, ačkoli první noci jsou spíš směšné, avšak denní části a "normal activity" těch dvou, to je k nepřežití.(18.12.2009)

• - Vo filme vystupujú iba 4 herci a v celom štábe je 40 ľudí. (Crael)

• - Originální zakončení filmu bylo změněno na žádost Stevena Spielberga. (TomikZlesa)

• - Studio Paramount využilo k propagaci filmu jednoho z největších odborníků na paranormální jevy, Christophera Chacona. (Kreeki)