Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Hrozně dlouho se nic neděje a strachu je tu docilováno, jednoduchými, dá se říci až amatérskými způsoby. Jenže ústřední duo je fajn. Hlavně chlápek byl fakt sympaťák a samozřejmě začne přituhovat. Nejhorší na tom byla ta bezmoc, páč duch si s nima fakt dělal co chtěl. Graduje to sice hodně pozvolna, ale ten konec je fakt hnus brrr.(17.11.2009)

• verbal

Když vidím mladý, nesympatický páreček instalovat do své ložnice videokameru na stativ, vypínám Private Blue a jsem ve slastném očekávání nějakého misionářského příspěvku do sekce "Hot young couple homemade hardcore action". Jak jsem pak zklamán zjištěním, že jde jen o nudné, amatérské honění! Honění konsternované ektoplasmy, která jim v noci šuká po světnici (konečně vím, jak to paní Němcová myslela), ťapká kolem postele, houpá se na lustru a asi pět minut před koncem dokonce brutálně stáhne z hlavní hrdinky peřinu!!! Nabuzen filmem a nadšenými reakcemi některých uživatelek typu :"Nejstrašidelnější film, jaký jsem v životě viděla..." mám s nimi neodolatelnou chuť do hloubky rozebrat sémantiku přídavných jmen "strašidelný" a "strašný". Nebýt těch "příšerně" dlouhých dnů, které jste nuceni sledovat, jediný strach, který zažíváte je, aby to, proboha, nebylo delší, než uvádí timing distributora! I tomu bych chtěl trochu pomoci! Vím, jak je přetěžké přeložit název stupidního filmu tak, aby připomínal některého slavnějšího předchůdce a zlákal ke shlédnutí alespoň těch pět diváků, co nečtou anotace. Co takhle: OMEN VIII - ABNORMAL PASSIVITY !(12.3.2010)

Poslední dobou se množí filmy, kde se "všelijaký rachocání a nějaký ty světejlka" dějou tak nějak jen pro zvědavýho diváka. Vymejšlet co za tím vězí je trochu těžší, navíc toho tu už hodně bylo, takže tahle stránka čím dál častěji zůstává bez odpovědi (cimrmanovské "My nesmíme ani naznačovat"). To mi nestačí ke spokojenosti, protože mi to přijde trochu laciný (resp. někdo si šetří práci). Ale budiž. Film bych úplně nezatracoval, i když o nějakém strachu se nedá mluvit ani trochu (ono vedle toho, když milovaná osoba dostane uprostřed noci epileptickej záchvat, jsou nějaký démoni pohádka pro děti). Určitou atmosféru to má, jen škoda typických nelogičností nejen pro handycam filmy ale i pro horory vůbec. Ústřední pár na začátku vypadá, že se bude chovat docela logicky, o to víc pak bije do očí jejich často úplně nelogický jednání v pozdější fázi filmu jako setrvávání v domě, nerozsvěcení v klíčovejch okamžicích, nezavírání dveří či samotný chození spát - upřímně po tý předposlední noci (BTW asi nejlepší část filmu, jak bude vypadat poslední scéna mi došlo celkem brzo, proto jsem chvíli doufal, že ta předposlední bude poslední a film mě tudíž překvapí, ovšem nestalo se a konec byl takovej jak jsem zhruba očekával - čili mě zajímá, jak to končilo původně. Update: Aha dokonce dva konce, ten druhej by se mi asi líbil nejvíc. Ať tak nebo tak nevěřim, že by tu holku Micah neodved třeba i násilím nebo že by jen tak šel večer spát. Důsledek je, že divák u takovejhle klišé pak ani nemůže bejt napnutej, protože ví, že postavy neohroženě a neomylně směřujou usilovným pochodem k jistýmu konci. Jo jednu věc bych chtěl ocenit, a to dost reálné působení toho, co člověk vidí, zvláště ta scéna z už zmíněný předposlední noci. Když si člověk uvědomí, že nemohlo jít o žádné CGI, nutno přiznat, že Oren Peli to s kamerou docela umí. P. S. Co komu přišlo strašidelnýho na Blair Witch, to je maximálně hrůzostrašně špatnej film.(18.11.2009)

Omg, tak nejdřív sem si říkal, že průměr až mírný podprůměr, ale konec mě absolutně sesadil a zanechal ve mě podobný pocit jako u THE EXCORCIST, totální paralizace, teda zde ne až tolik silná. Řeč je o teď 97 minut dlouhé verzi, která má prodloužený konec (který byl z kino verze údajně vystřižen na přání Stevena Spielberga), bet něhož by se zdaleka nejednalo o tak intenzivní zážitek. Ufff.(18.9.2010)

V některých chvílích fakt až nechutně děsivý a mrazivý, zejména ke konci to nabere správný grády a ve spolupráci s dokumentárním stylem a tématem paranormálních jevů, na který sice nevěřim, ale někde v hloubi přece jenom vrtá určitá pochybnost při pohledu na různý videa na netu, to vytovří skvělou duchařinu, škoda jen že začátek je trošku zbytečně protahovanej, ale to vyváži prvotřídní herecký výkony(24.10.2009)