Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

Povedený amatérský počit, který závěrem vydařeně graduje a roztahaným začátkem velice nudí. Je velká škoda, že film je velice nekonzistentní a rozpadá se v nudných dialogových sekvencí, kde nezajímavý herci tyto pasáže vůbec nezachraňují. Celkově je to škoda, jelikož noční tajemné sekvence, které každou minutou více tlačí na pilu jsou dokonale provedené, zbytek je nudná dialogová vata. Hodnotím 3,5 hvězdičky díky tomu, že mě tento amatérský film místy dost vyděsil a na některé scény vzpomínám s husí kůží…(26.11.2010)

VAROVÁNÍ pokud si chcete tento film pustit, nedívejte se před tím na trailer.. jinak předpokládám, že bude zklamáni jako já :-( ač obdivuji z jakých nákladů tento film vznikl, herecké výkony byly v celku uvěřitelné a v pár okamžicích se i ta atmosféra ke mě dostavila.. mě ale bylo fuk, jak to s nima dopadne.. a spíše jsem se už modlila, aby se něco stalo, nebo si utrhám vlasy né děsem ale nudou.. přesto si ale myslím, že film stojí za to vidět...(1.11.2009)

Přesvědčivě zahrané, výtečně gradované a bál jsem se jako hrom (sám doma, večer). Pracuje to sice s některými předpoklady, které je potřeba překousnout (záminky proč dům neopustit jsou někdy trošku na hraně), ale to každý z filmů tohohle pseudodokumentárního stylu (ať už Blair Witch, Rec či Cloverfield). Upřímně řečeno nemůžu se dočkat kina, protože jestli tenhle závěr není skvělý (výtečně pracující s představivostí), tak už nevím. 90%(21.10.2009)

Supervýdělečná, ale naštěstí i kvalitní handcam duchařina. Mladý pár zažívá paranormální jevy, postupně si k nim klestí cestu neznámé démonické síly a i my jsme toho díky snaze o dokumentaci svědky. No. Onen autentický styl je díky neuhlazenosti a většímu potenciálu vtažení diváka do děje v dnešní době (a 10 let po úspěchu BLAIR WITCH PROJECT) klíčem k opravdu strašidelnému hororu. V tomto konkrétním případě (místy) míra děsu dosahuje solidní úrovně, i když (pokud jste o tomto filmu slyšeli alespoň některé z chytře šířených zvěstí v době před jeho vydáním) jen těžko splní většinu z těch vyhypovaných očekávání. Téměř až do rychlého konce se jedná o přerušovanou řadu napínání a lehkých nočních oťukávání poměrně charismatické hlavní dvojice, přitom ale s minimem nudných míst. Zážitek to mohl být ještě o dost intenzivnější, možná malinko vadilo pouze částečné vysvětlení toho všeho, ale podle mě je to vydařený horor. Jen nečekejte příliš. 7,5/10. (hodnoceno z dostatečně kvalitního DVDscreeneru)(21.10.2009)

• Djoker

Trpěl jsem a moc. Přes hromadu slibů se mi nedostalo jediného děsivého pocitu a nebýt sympatické slečny v hlavní roli, tak jsem to zřejmě ani nedokoukal. Pasáž vykrádající jeden kultovní horor je vysloveně směšná a definitivně dělá z filmu frašku. Když vidím těch pár oslavných komentářů, nezbývá mi nic jiného než varovat před Záhadou Blair Witch. Pokud někoho vystraší pohyb dveří a dupot na schodech, tak by se k obávané čarodějnici rozhodně neměl přibližovat.(15.6.2011)

• - Kniha, ve které Micah hledá vysvětlení, je "Picture Book of Devils, Demons and Witchcraft" z roku 1971 od Ernesta a Johanna Lehnerových. (TomikZlesa)

• - Nafilmováno během jednoho týdne. Režisér natáčel ve svém vlastním domě. (TomikZlesa)

• - Paramount koupil veškerá práva na film a jeho pokračování za 300 000 amerických dolarů. (KucC)