Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum

VAROVÁNÍ pokud si chcete tento film pustit, nedívejte se před tím na trailer.. jinak předpokládám, že bude zklamáni jako já :-( ač obdivuji z jakých nákladů tento film vznikl, herecké výkony byly v celku uvěřitelné a v pár okamžicích se i ta atmosféra ke mě dostavila.. mě ale bylo fuk, jak to s nima dopadne.. a spíše jsem se už modlila, aby se něco stalo, nebo si utrhám vlasy né děsem ale nudou.. přesto si ale myslím, že film stojí za to vidět...(1.11.2009)

Dôkaz o tom, že žáner ovplivňuje rozpočet - a naopak. Na plátne sa dialo veľké hovno asi pól hodinu, a už si každý myslel, že je to nejaké nedorozumenie, že premietajú domáce video namiesto filmu. Lenže opakujúcimi sa príchodmi toho ,,démonického,, subbasového tónu ste vtiahnutý do deju stále viac a viac, až Vás pohltí. Gradácia je neskutočne podarená - vďaka konštrukcii. Prvá minúta filmu je úplne rovnako dôležitá, ako tá posledná. |Videno v Multikine Ládví Praha, Čsfd premiéra, 17.11.2009|(18.11.2009)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 2,712 // Otvárací Víkend USA: $19,617,650 //(12.5.2011)

Hrozně dlouho se nic neděje a strachu je tu docilováno, jednoduchými, dá se říci až amatérskými způsoby. Jenže ústřední duo je fajn. Hlavně chlápek byl fakt sympaťák a samozřejmě začne přituhovat. Nejhorší na tom byla ta bezmoc, páč duch si s nima fakt dělal co chtěl. Graduje to sice hodně pozvolna, ale ten konec je fakt hnus brrr.(17.11.2009)

Přesvědčivě zahrané, výtečně gradované a bál jsem se jako hrom (sám doma, večer). Pracuje to sice s některými předpoklady, které je potřeba překousnout (záminky proč dům neopustit jsou někdy trošku na hraně), ale to každý z filmů tohohle pseudodokumentárního stylu (ať už Blair Witch, Rec či Cloverfield). Upřímně řečeno nemůžu se dočkat kina, protože jestli tenhle závěr není skvělý (výtečně pracující s představivostí), tak už nevím. 90%(21.10.2009)

• - Originální zakončení filmu bylo změněno na žádost Stevena Spielberga. (TomikZlesa)

• - V prvním týdnu film vydělal v USA 9,1 milionů amerických dolarů, čímž překonal dosavadní rekord v kategori filmu hraném v méně než 200 kinech. (KucC)

• - Vo filme vystupujú iba 4 herci a v celom štábe je 40 ľudí. (Crael)