poster

Paranormal Activity

 • USA

  Paranormal Activity

 • Slovensko

  Paranormal Activity

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 82 min

Režie:

Oren Peli

Scénář:

Oren Peli

Produkce:

Jason Blum
(další profese)
 • Hakha
  ****

  Povedený amatérský počit, který závěrem vydařeně graduje a roztahaným začátkem velice nudí. Je velká škoda, že film je velice nekonzistentní a rozpadá se v nudných dialogových sekvencí, kde nezajímavý herci tyto pasáže vůbec nezachraňují. Celkově je to škoda, jelikož noční tajemné sekvence, které každou minutou více tlačí na pilu jsou dokonale provedené, zbytek je nudná dialogová vata. Hodnotím 3,5 hvězdičky díky tomu, že mě tento amatérský film místy dost vyděsil a na některé scény vzpomínám s husí kůží…(26.11.2010)

 • Superpero
  ****

  Hrozně dlouho se nic neděje a strachu je tu docilováno, jednoduchými, dá se říci až amatérskými způsoby. Jenže ústřední duo je fajn. Hlavně chlápek byl fakt sympaťák a samozřejmě začne přituhovat. Nejhorší na tom byla ta bezmoc, páč duch si s nima fakt dělal co chtěl. Graduje to sice hodně pozvolna, ale ten konec je fakt hnus brrr.(17.11.2009)

 • obitus
  ****

  Postavit celý film na odvěké myšlence "co se děje v ložnici, když zrovna spím" je trochu riskantní, nicméně v případě Paranormal Activity to funguje takřka na výbornou. Paradoxně začne film v mých očích pokulhávat ve chvílích, kdy přijde vysvětlování, co že se to tam potuluje. Bez něj bych šel asi na maximum. Srovnání s Blair Witch je na místě, nicméně ty filmy jsou kvalitativně hodně rozdílné. Tady strach teče z každého druhého záběru a tvůrci opět dokazují, že nejvíce se divák bojí toho co nevidí. Tenhle vpád do každodenní nudné reality se povedl.(8.12.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film se dokonce vydal i na VHS, a to v Nizozemsku. (KucC)

 • - Přestože tvůrci tvrdí, že se film odehrává podle skutečných událostí, reálný základ má pouze malá část. (Habansz)

 • - Film byl natočen ruční videokamerou a stál pouhých 15 tisíc amerických dolarů. Hravě se zaplatil již během prvního víkendu. Za 13 dní od uvedení tržby překonaly hranici 1 milionu amerických dolarů. Postupem času se pak výdělek vyhoupl až na 196 milionů dolarů, což činí zisk 655 000 %, díky čemuž bylo možné horor označit jako nejvýdělečnější film všech dob. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace