Horor / Thriller / Mysteriózní

Oren Peli

Oren Peli

Jason Blum
  • Renton

Scénář: Oren Peli .. Zííívačka. Špatný tovar, který dva roky hnil v šuplíku než se našel marketingový způsob, jak ho kurevsky dobře prodat hordám ustrašených ovcí, zalezlým za monitory. Díky kvalitě se ovšem ty závratné milióny dolarů nehrnou. Schválně si po filmu pusťte znovu trailer, je neuvěřitelně směšný. A to jediné je na tom všem děsivé ;-). Nevýrazné v průběhu a nuzné hlavně v dlouhodobějším dopadu (šok z Blair Witch Project jsem si sebou nosil týdny), protože si není ani co odnést a na tom stavět. ___ Ne, tohle nečíší ze zklamání - netěšil jsem se, protože bylo jasné, že nejspíš nic extra nepřijde. Normální (hype) aktivita.(28.10.2009)

• AngelAngie

Během projekce jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem víceméně jen vždy čekala, až nastane noc a bude se v domě mladého páru něco dít. Dvojice je sympatická, ale ne nijak výrazně, aby se v nich člověk chtěl hledat... Chování v několika situacích je spíše směšné a více mě bavila ona než on. Docela mě zarazil "scénář" a to, že muž raději nechá jet kameru místo toho, aby se v noci věnoval své polovičce, ale to už asi bych chtěla moc... (lze jen domýšlet, jestli mezi tím, kdy nám pohled na noční život nebyl poskytnut, spolu spali nebo ne... a je to i jedno, jen to byla první věc, která mě při pohledu na to velký letiště napadla a ostatně to i vybízí k tomu se ptát). Nápady ohledně zvuků či celkově atmosféry strachu, byly v rámci možností strašidelné, ale ještě více po shlédnutí než při něm... a proto nechám na každém, jak se s tímhle filmem sám vypořádá. Mě to stačilo ho vidět jednou a za pár dní si na něj možná ani nevzpomenu... bohužel snad proto se nevezu na vlně pětihvězdičkové... // Hodnoceno na základě shlédnutí verze 2007 // Pár dní uběhlo a hodnocení snižuji o hvězdu. // Již shlédnuta i verze Limited 2009 a musím říci, že je lepší, opravdu jsem se na konci lekla, ale i tak je to zcela chabý film, který opravdu neudělá dobrým pár lekacích scén...(21.10.2009)

Dobrá reklama. Slabší film. Dobrý efekt. Slabší účinek.(31.1.2010)

Poslední dobou se množí filmy, kde se "všelijaký rachocání a nějaký ty světejlka" dějou tak nějak jen pro zvědavýho diváka. Vymejšlet co za tím vězí je trochu těžší, navíc toho tu už hodně bylo, takže tahle stránka čím dál častěji zůstává bez odpovědi (cimrmanovské "My nesmíme ani naznačovat"). To mi nestačí ke spokojenosti, protože mi to přijde trochu laciný (resp. někdo si šetří práci). Ale budiž. Film bych úplně nezatracoval, i když o nějakém strachu se nedá mluvit ani trochu (ono vedle toho, když milovaná osoba dostane uprostřed noci epileptickej záchvat, jsou nějaký démoni pohádka pro děti). Určitou atmosféru to má, jen škoda typických nelogičností nejen pro handycam filmy ale i pro horory vůbec. Ústřední pár na začátku vypadá, že se bude chovat docela logicky, o to víc pak bije do očí jejich často úplně nelogický jednání v pozdější fázi filmu jako setrvávání v domě, nerozsvěcení v klíčovejch okamžicích, nezavírání dveří či samotný chození spát - upřímně po tý předposlední noci (BTW asi nejlepší část filmu, jak bude vypadat poslední scéna mi došlo celkem brzo, proto jsem chvíli doufal, že ta předposlední bude poslední a film mě tudíž překvapí, ovšem nestalo se a konec byl takovej jak jsem zhruba očekával - čili mě zajímá, jak to končilo původně. Update: Aha dokonce dva konce, ten druhej by se mi asi líbil nejvíc. Ať tak nebo tak nevěřim, že by tu holku Micah neodved třeba i násilím nebo že by jen tak šel večer spát. Důsledek je, že divák u takovejhle klišé pak ani nemůže bejt napnutej, protože ví, že postavy neohroženě a neomylně směřujou usilovným pochodem k jistýmu konci. Jo jednu věc bych chtěl ocenit, a to dost reálné působení toho, co člověk vidí, zvláště ta scéna z už zmíněný předposlední noci. Když si člověk uvědomí, že nemohlo jít o žádné CGI, nutno přiznat, že Oren Peli to s kamerou docela umí. P. S. Co komu přišlo strašidelnýho na Blair Witch, to je maximálně hrůzostrašně špatnej film.(18.11.2009)

Obsahuje SPOILER 59%??? Tak teď jsem se opravdu zhrozil! Nevím jestli jsem taková poseroutka nebo jestli jsem jeden z mála co se u toho bál, ale třeba když "duch" stáhl Katie z postele nebo když se nadzvedla peřina, jakoby pod ní někdo vlezl, tak jsem opravdu nedýchal. Celý film jsem s napětím čekal, co přijde další noc a opravdu jsem se nenudil ba naopak. Skvělé zpříjemnění času a musím říci, že takhle jsem se už dlouho nebál!!(3.4.2010)