Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

THE_Joko

Dokiaľ sa tu dáky igelitent nevyjadril o záhade Blair witch mal tento film hodnotenie 90%. Každý film ma nieaké svoje kvality to sa musí pripustiť, ale nech mi tu nikto nehovori, kto si to trúfol pozrieť sam v noci v dobrom ozvučení (nie na notasi s párom repráčikov ktoré by som ani ako budík na ranne budenie nepoužil) sa nebál,alebo ho ani trochu nezamrazilo! Ak toto film dokáže tak asi má svoje kvality,ktoré treba ohodnotiť!!! ()

KOZEL84

Takže musím říct že to co se tady na čsfd dřív psalo o tomhle filmu,jak se Spielberg málem že neposral a jak diváci odcházeli zděšení před koncem projekce bylo hodně nechutné a trapné a já sem okamžitě zaujal nepřátelský postoj .Nakonec sem si to teda stáhl a už sem se těšil jak to tady hezky strhám a vyřádím se.No ale to udělat nemůžu.I přesto že rozjezd byl dost nuda tak postupně to začalo gradovat a u některých scén mi běhal mráz po zádech a byly krásně děsivé(např.:3 a čtvrt hodiny v noci stát u postele a zírat na partnera).Samozřejmě sem si to pustil o půlnoci a sám.Dívat se jinak na horory nemá vůbec smysl a jestli si to někdo pustí přes den za plného světla a ještě s bandou lidí a pak tu píše jak se vůbec nebál a jaká to byla pičovina tak je u mě normální pičus.Příběh teda nebyl nijak oběvný ale to sem ani nečekal a ještě sem neviděl horor kde by se lidi chovali logicky.Takže to mi taky nijak nevadilo.Co sem ale vůbec nepochopil bylo proč by taková buchta (fakt kus) byla s takovým idiotským děckem.Jo a když si tady kliknu na uvedené herce tak si fakt nevzpomínám že by tam někdo z nich hrál! ()

Money_too

Horor při kterém opravdu mrazí. Výborné herecké výkony podržené mrazivou atmosférou záběrů jednou kamerou! Scéna,kdy je vytahována z postele mi nedá dlouho spát! 5 * nedám jen z důvodů celkem nudných pasaží během filmu. Pokud to ale shrnu,tyto filmy (REC,Cloverfield,Blair Witch) byly,jsou a budou nejděsivější svého druhu. Let´s continue mr. Oren Peli ()

Teardown

Nemohu říci, že jsem podlehl moderní vlně pseudodokumentů, ale jednou za čas na podobné vylomeniny dostane člověk chuť. Nehledě na tu reklamní smršť, kterou vás média denodenně bombardují. Pak si to ze zvědavosti nesežeňte:) De facto souhlasím o podobnosti se zmiňovaným Blair witch, kde je taktéž ze začátku enormní výskyt nudy, sem tam nějaký zvuk a bouchnutí, ale toť vše a ke konci už ani nedýcháte. Možná to vyzní trošku jako spoiler, ale to finále je taková paralela závěru Blair Witch Project. Myslím, že za shlédnutí to určitě stojí. Osobně mi párkrát nepěkně přejel děda mráz po zádech. ()

sNeDy

Noční scény jsou opravdu super, škoda, že jakýkoliv náznak atmosféry ničí přehnaně dlouhé denní pasáže. Což je škoda, noční scény mají zatraceně dobrou atmosféru (hned první pohnutí s dveřmi má klasický efekt prvního kontaktu, vytažení Kate do haly už je ze skupiny pekelně atmosferických scén). Zkrácení na nějakých 70 minut by vůbec neškodilo, přidat jednu, možná dvě noci taky ne. Celkově povedený experiment, kterých není nikdy dost. Jen škoda, že veškeré zajímavé scény zná člověk z traileru a taky toho, že díky reklamní kampaní film ani nemohl splnit očekávání, se kterými diváci na film jdou. Slušné tři hvězdičky si určitě zaslouží, ale mezi filmy z pohledu první osoby se bohužel nedostane ani do první trojky. ()

HuanCraven

Film je na začátku k uzoufání pomalý a vůbec se nerozjíždí, pravá legrace přijde až tak v poslední půl hodině, ale i tak je vše velmi předvídatelné. Spíš než na to, co se stane, čekáte jak se to stane a jestli už přijde nějaké překvapení - které ale bohužel nepřijde. Film je jen zajímavě točen, ale jinak nic originálního. Při sledování jsem se vážně chtěl vžít do postižené dvojice, ale to prostě nešlo. Z mého pohledu byli hodně nesympatičtí, on se choval jako hulvát a ztělesnění chlapáctví a ona jako kravka bez schopnosti prosadit vlastní názor a za něčím si stát. Vrcholem ale bylo jejich nelogické a podivné jednání. Prostě nedokážu pochopit některé věci, jako je jeho pořád puštěná kamera, stále otevřené dveře atp. Nápady, jak strašit byly celkem dobré a musím říct, že jsem se asi čtyřikrát lekl :oD Při filmu bylo ale snad víc vtipu než míst s hutnou atmosférou (která ale ke konci filmu opravdu přišla). Vůbec noci byly to, na co člověk čekal, dny spíše nudily. Mnohem víc než při, jsem se bál po filmu. Celkově za 3*, ale myslím, že u počítače a ne v kině by byl zážitek o něco horší, kino docela hodně přidalo. /po druhém shlédnutí u počítače jsem nucen říct, že bez hlasitých zvuků, které zaznívají v kině se člověk může leknout snad jen jednou a zapamatovatelná scéna je snad je také jen jedna. A snižuji hodnocení na 2* ()

jorgus

nebyt nekterych jedincu v kine ktery davali o sobe vedet a kazili mi dost proniknuti pod kuzi hrdinum, dam jeste jednu navic..presne typ filmu co mam rad, dokonce i vysvetleni neustaleho nataceni kamerou je logicke, napeti se pekne stupnuje, plus posledni dve noci pekelne..jen jedno mi to jeste kazi a to hlavni hrdina..bud je fakt machr nebo naprostej idiot..ja bych utekl hned:) ()

bodie66

V rámci daného žánru 5*. Moc nerozumím těm slbším hodnocením tady, ale řekl bych, že velká část lidí si pouštěla film doma, tohle je jasný kino. Na monitoru doma by to bylo tak za *** ()

Dr.Živágo

Jako když jsem to sjížděl v půl druhý ráno tak jsem měl docela nahnáno :) Jinak kdybych to zkouknul ve dne tak by hororový efekt nebyl takový a určitě bych nehodnotil tolik kladně. ()

Pavlinenka

No to teda opravdu ne. Nápad to není špatný, na začátku to dokonce i vypadá celkem dobře, ale potom? Ta narážka na Exorcistu byla vyloženě trapná! No a konec?Taky dosti předvídatelný. Takže ta jedna hvězdička je za...hmm...za hezkou postel :) ()

TheTrox

Musím uznat že tento film byl asi nejhorší, který jsem viděl ve stylu : " točený na jednu kameru " 80% filmu se vůbec nic neděje a sám sem se modlil aby ta nuda už skončila .... jediný plus ve filmu má u mě ten konec kterej mě opravdu překvapil ...Celkové hodnocení: 10% ()

Dellylah

To bylo ... dramatické. Cítím se rozdrásaná do morku kostí, ne strachem, ale smíchy. Hlavní hrdinové sympatičtí asi jako ultra levicový aktivisté. Navíc odkdy má pár ze střední vrstvy v garáži Dodge a dům plný elektroniky, za kterou by se nemuselo stydět ani střihačské studio. ()

dvd-L

Kamarádovi co mi ten film pouštěl se nelíbilo, že jsem se u té "nejděsivější" scény z celého filmu upřímně rozesmál. ()

Luqi

Už tým, že sa rozhodli ísť cestou domáceho videa si výrazne obmedzili možnosti manévrovania. Dôvod bol jasný - vytvoriť ilúziu skutočného príbehu, ale za cenu, že domáce video samo o sebe je často nudné a možnosti zvukových efektov, strihu, navodenia stmosféry atď sú malé až žiadne. Tomu, že ide o skutočný príbeh tomu dnes asi nikto nevuerí, zvlášť keď niektoré časti pôsobia veľmi nevierohodne. Takže ani tie malé možnosti neboli využité. ()

fifi.m

Klidně se přiznám, že jsem se u toho opravdu bála. Tohle je totiž přesně to, co na mě působí (a myslela jsem, že na většinu lidí, ale podle hodnocení a komentářů tady, tomu tak není). Abych se bála, tak nepotřebuju krev a létající hlavy. Ačkoliv na nadpřirozeno moc nevěřím, tak u tohoto si dokážu představit, že by se mi to přihodilo. Zdá se mi to přece jen o dost pravděpodobnější, než že na mě zaútočí obrovská chobotnice a vyrve mi vnitřnosti z těla. Proto byl pro mě Paranormal Activity strašidelný - protože byl relativně reálný. Měla jsem celkem strach už u záběru z prvních nocí, kdy se nic nedělo. Ono zírat na jedno místo (do otevřených dveří) a čekat jestli tam něco uvidím, je horší, než vědět že se tam něco objeví (v reálu noční zírání na jedno místo taky zrovna nepatří mezi mé oblíbené činnosti). A když se něco stalo, tak nebylo jednoznačně ukázané co to vlastně bylo...a v tom je ta síla. Znova bych tento film vidět nechtěla, měla jsem u něj opravdu nepříjemné pocity. Závěrem musím říct, že jsem se na to dívala sama, takže jsem neměla potřebu před ostatními lidmi, nebo před sebou samou předstírat, že se nebojím. ()

RedHot

V pár scénách zamrazí, u pár máte tep sto osmdesát a u pár zase usínáte... zatímco den divák prozívá, v noci hypnotizujete dveře pohledem a už se předem těšíte na podivné stíny na stěnách, podupávání na schodech a houpání na lustru. Nepříliš dobře rozvržený styl Blair Witch zde funguje tak napůl, ale večer se u toho strávit dá. Napřed ovšem pro jistotu doporučuji zkontrolovat půdu. ()

TaanStari

Zdaleka ne tak špatné, jak jsem si myslel, zdaleka ne tak dobré, jak to mohlo být. První půlhodina je představení páru, on dokáže pobavit, ona má hloupé kecy, potom je dlouho nuda a nic se neděje a potom na posledních 10 minut atmosféra trochu zhoustne . Slaboučký horor, kdy mě zamrazilo snad jen jednou (uplně na konci). Kdyby nebylo sarkastického Micaha, šel bych ještě o hvězdičku dolů. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech