Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Horxus

Histerická naivka a chudák podpantoflák. Popravdě, jsou i strašidelnější a záživnější filmy, než Paranormal Activity, ve kterém se straší pootevíráním dveří a vrzáním parket. Uznávám, že ke konci získal bubák na síle a jeho kousky byly čím dál tím víc strašidelnější, ale mě tam chybělo pár lekacích scén (např. dveře se pootevřou a za nimi stojí znetvořený zombík) a naopak mi tam přebývalo histeričnosti ze strany té kravky. A až na chudáka Micah byly všechny herecké výkony do jednoho k posrání. Jednu hvězdu bych ubrala za ruční kameru, jejíž používání u takovýchto filmů naprosto nechápu (jako v REC a Blair Witch Project- jako divák jsem zavírala chvilkama oči abych si nemusela brát kinedril) a jednu bych přidala za konec jak se patří. Kdyby byl celý film protkaný takovými záběry, byla bych v sedmém nebi. Slabé 3*, protože jsem si v hlavě nemohla přestat říkat: blbko, seber svýho podpantofláka a místo histerčení z toho domu vypadni. ()

Safir

Za celý film jsem si nevytvořil žádný pozitvní vztah k oboum hlavním postavám, spíš mi oba vadily. Stručně řečeno, film mě většinu času nudil; trochu napnutý jsem byl až ke konci. ()

teltri

Na to, že je to tak jednoduchý a nízko rozpočtový film to bol dosť dobrý hororový zážitok. Keď som to pred pár rokmi pozeral bolo to nudné a niektoré časti filmu som preskočil, ale strašidelné scény boli dosť silné, hlavne tie pri ktorých temné sily ovládali priamo postavy filmu. Veľmi sa mi páčilo to neviditeľné zlo, ktoré všade a zárovenň nikde, samostatné, nepredvídateľné a útočné. Smrteľné scéný boli pre mňa dosť drastické a realistické a dodnes mám z nich zlý pocit. Po vzhliadnutí filmu som sa bál v noci v kúpelni. Sedel som na wc a pozeral na dvere kúpeľne. Keď boli zavreté, bál som sa že na nich niekto zaklope, keď som ich otvoril, bál som sa, že sa sami od seba otvoria ? :)) ()

Olafsson

Kdyz jsem viděl poprvé krátce po jeho vzniku tak mě tento film děsil... Teď po pár letech už je to průměr.. Pár lekaček a weird" scenes tu najdete, jinak slabší... ()

henrycruel

Do poloviny filmu jsem myslel, že se ukoušu nudou, potom ale film začal parádně gradovat a já jsem si to neskutečně užíval... ()

Pitryx

No, klobouk dolů, sice mne autoři nepřesvědčili o autenticitě (několik drobných chybek), ale přesto jsou ložnicové scény zvládnuty psychologicky velmi dobře. Rozhodně nedoporučuji sledovat slabším povahám. Nebo když je divák sám v celém domě. I zvuková stránka je velmi dobrá, proto nesledovat s českým dabingem. Chtěl jsem dát 4, ale není to na ně. Takže 3* Zcela jistě se podívám znovu. 20110917 9648/9711 ()

Brano odpad!

Toto aj zbytočne komentovať. Takúto s prepáčením sračku som už dávno nevidel. Naozaj toto dokáže niekoho vystrašiť? Ja som očakával horor a dostal som komédiu. Okrem nekonečného buchotu sa v tom filme nič nedeje. Veď to sa ani nedalo dopozerať. Filmy točené na spôsob domácej kamery mi už tiež začínajú liezť krkom. Neviem čo je to za hlúpy trend, pretože na autentickosti mi roztrasená kamera zrovná nepridala. A navyše ústredná dvojka mi bola dosť nesympatická. Gratulujem Pelimu, ďalší odpad režisér na scéne. /5%/ ()

ostravak30

Svého času se o tomhle snímku psalo, že je to nejděsivější horor všech dob a že dokonce ani v kině ho někteří diváci nedali do konce. No, to by mě zajímalo kteří a v které zemi se to stalo, ale nejspíš měli sami nějaký velmi vážný problém. Horor je nápaditý. Ostatně, tohle už fungovalo u Záhady z Blair Witch. Autentická kamera dodávala všemu tak nějak větší věrohodnost a děsivost. Jenže, co tam fungovalo náramně, jinde už fungovat nemusí. Rozdíl oproti těmto dvěma snímkům je ten, že tam byl úvod, kdy se nic nedělo, podstatně kratší a vše tak nějak děsivější. Tady se neděje dlouho nic, pak následuje několik odtažených dek a lidí, kteří létají a už je vlastně konec. Nedá se říct, že by to nebylo děsivé. Neodehrává se to někde na opuštěné chatě v horách, jak bývá u hororů zvykem, ale na předměstí, přímo v domě, takže máte pocit, že se to může stát i vám. A autentičnosti kamery vcelku dodávají velký kus. Jenže větší polovina filmu má nudnější pasáže. Takže je to tak na hraně. Zkrátka, s tímhle nápadem, to mohlo být daleko lepší. ()

horor2

Po Kruhu (REMAKE) další horor, u kterého mrazilo a po jeho zhlédnutí jsem se bál ještě měsíc po jeho projekci :-) Důkaz toho, že za málo peněz se dá natočit spoustu muziky. ()

Blenny odpad!

Velká jazda tohle to. Otravný nesympatický týpek s kamerou a protivná, nesympatická hysterka v jednom domě s "duchem". A je to tak skvěle natočený, že vždycky, ale vždycky, když to vypadá, že se bude něco dít (teda, ne že by se tam něco dělo), tak nás ten film upozorní, že jako teď něco bude, aby se divák náhodou nevyděsil. Ke konci už se dal odhadnout i ten závěr. Mno. Další díly už si neprosím. ()

mala_sestra

Strašidelný na tom všem, je jenom fakt, že mi to doporučovalo opravdu velké množství lidí, kterým se to skutečně líbilo, kteří v průběhu neusnuli nudou, a kteří se u toho báli. Nechápu, jak je to možné a právě to je to, co mě děsí. 😃 ()

Orhalmi

mělo to náboj a bylo to retrospektivně dostatečně děsivé. Film samotný byl spíše nevýrazný a bez napětí. ()

MaSSaK

Teda nevim jestli se těch 15 OOO doláčů nemělo raději prožrat.Opravdu to nebylo strašidelný ani trochu, jen páreček lekaček toť fsjo. A ten konec byl trapas, když už tak měli zařvat i ti policemani. Myslím, že jistá čarodejnice bude kuchat a svazovat na vrcholu ještě pár let. ()

Pinkman

Bez těch nočních pasáží by to byla fakt nuda na ntou. Ruční kamera tady nepůsobí tak "vhodně", jako v Rec nebo Blair Witch a ten její přítel, co natáčí každou blbost si tu kudlu zasloužil. ()

Raptile

Jeden z nejděsivějších hororů co jsem kdy viděl, fakt síla a jak se to stupňuje paráda. DOPORUČUJI VŠEM fakt síla ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech