Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Cecko

Tak jsem se nechal zlákat strhujícími popisy a upoutávkami na tento film. Né že by to byla úplná kravina a nuda, to ne. Jen jsem necelou hodinu a půl sledoval příběh mladého páru, kterým v noci něco chodí po baráku, rozsvěcuje a zhasíná světla, zavírá dveře a oni to v podstatě vůbec neřeší. Každá hororová akce jak rychle začala, tak ještě rychleji končí. Ke spokojenosti by mi stačila závěrečná noční scéna a nemusel bych trpět ty jejich nudné denní nešvary. ()

kriplozoik

Dnešní pohled na Paranormal Activity už je zkreslený jeho pokračováními, ale pokud hodnotit první díl v kontextu doby, ve které přišel, tak originalitu určitě měl. Též bych se nenechal svést levně působící kvalitou videozáznamu (zvlášť pro ty zhýčkané zefektovaným a kolorovaným filmovým materiálem). Pokud jste ještě 'nepokřtěni' touto sérií, tak u ostatních dílů nevím, ale ten první bych klidně doporučil. ()

resp8533

Nekonečná nuda, příběh žalostný, neustále čekáte, co se stane, a ono se nestane vůbec nic. Takový Blair Witch 2... ]:-) Horror si představuji (úplně) jinak. ()

leo_kure

Asi nejhorší díl ze série... Nijak mě nenadchnul... Co více k tomu dodat? Asi jen vzkaz pro uživatele co se na tento díl chystají kouknout: "moc od toho neočekávejte, ale hlavně se tím nenechte otrávit a koukněte se i na další díly" :) ()

bloks

Občas skutočne desivý film s perfektným koncom. Škoda, že to nebolo točené v inej lokácii. Ten dom na taký námet nestačil. Podobný film ako Blairwitch, len sa odohrávajúci v dome. ()

kak2s odpad!

V životě se mi snad ještě nestalo, abych na film na neustalé doporučování od někoho koukal a to hned 5x a pokaždé do 10ti minut usnul nudou. (jednou sem dal dokonce možná 15minut abych nekecal) Proto v zájmu duševního zdraví a uchování si dobrého vkusu, bych poprosil o vložení sice kritického ale více vystihujícího traileru, který je zde: https://www.youtube.com/watch?v=zkEFX79vt-U . Nějak mi nejde do hlavy, jak 2 spící panáci, kterým se po pozření hrachovky trochu sem tam zavlní peřina a prostěradlo, mohli uchvátit takový dav lidí co to hltaj nenasytně a jsou z toho tak odvařený. Ovce se koukám asi množí exponenciálně :D ()

Korra

Několik znepokojivých záběrů tam bylo, ale strašně mi vadilo chování toho páru. Ona byla od začátku nesympatická, on si snad myslel, že na ducha párkrát zařve a bude pokoj? Tedy nevím, ale pokud se vám v domě dějí divné věci, které na vás dokonce fyzicky útočí, každý normální člověk by vypadl dřív, než řekneš exorcista. A když hlavní postavy nelitujete, ale neopak jim tu smrt škodolibě přejete, je jasné, že film jako horor nefunguje. ()

Wiceman odpad!

Mnoho povyku pro nic. Film je tak brutálně nudnej, až to hezký není. Celej film sledovat chrápání a prdění (přičemž to byla asi jen ta jediná paranormální aktivita) hlavních postav. Ani závěrečná démonická tvář to nedostane z těch sraček, ve kterejch se člověk plahotí po celou dobu filmu. ()

Allica

Film, který když přišel, tak zaujal velký objem diváků a byl možná jedním z nejsledovanějších. Lidé se skutečně báli a fungovalo to, možná to trochu kazí průměr v dalších pokračování, ale film fungoval. ()

Makaan69

"Babičko, proč máte tak velkej anus?" - "Abych se mohla lépe posrat!" ... Tak tohle jsem přesně čekal, ale asi jsem si zapomněl přečíst komentáře ostatních... Pořád jsem se připravoval na to, až se jim ten "démon" ukáže v nějaké nelidské podobě, roztrhá jim vnitřnosti a já se kurevsky leknu. Ale postupem času mě to začalo více a více nudit, až to skončilo tak, že jsem odpočítával minuty do konce. Mám takovéhle démonické věci rád, ale holt když se nezadaří, je to k smíchu. Jestli má tohle pět dílů, tak potěš knedla. Na to se dívat nebudu... ()

margotka1911

1 díl je proste genialni. Strašidelný, překvapivý s úplně novým konceptem...Zbytek už byl zbytečný ale tohle opravdu stoji za to ()

Duffman 97

Vím že fan footage horory jsou sračky a tento není vyjímkou.Tuna lekaček,téměř žádný scénář a o rozvinutí postav si nechte zdát.Co víc si přát? ()

HombreT odpad!

Nič, nič, buch. Nič, nič, nič, bum........Nič, nič, niiiiiiiiič.......a bu bu bu. To vám fakt šibe ?......Vy ste sa pri tom fakt báli ?!.....Jediný dôvod, prečo som pri tom nezaspal bol, že ma ten 'film' neskutočne sral. ()

Harding164 odpad!

Tak takhle jsem se už dlouho nenudil. Film je schválně dělaný tak nudný, jak to jen šlo, aby si divák myslel, že to jsou reálné záběry. V roce 2007 to možná i fungovalo ale kdo v dnešní době neviděl ani jeden found footage film?  Co se samotné paranormální aktivity týče tak je to neskutečně slabé. Wow, trochu se přivřely dveře. To je teda nářez. Film jsem ani ne v půlce vypnul. ()

Cerna_kosile

Sranda, humor, láska, nenávist, hysterie, strach, boj.. Dopředu prohraný boj. S tímhle vším se setkáváme při osmdesáti minutovém breefingu s něčím z jinšího světa, co si pálením krucifixu ještě víc rozzlobíte. Napětí i srdeční tep stoupá do vysokých sfér téměř při každém večerním záběru na Micahově milované kameře. Paranormal sice nemusí být všemi oblíbený druh hororu, ale mě se prostě drží všema deseti. Krásné, jak lze za 15 táců $ natočit něco takového. Asi nikdy nepochopím, jak může někdo klidně spát s otevřenými dveřmi.. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech