Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Šakal

Těžko se dá mluvit o zklamání, když od snímku nic velkého neočekáváte, nicméně musím jedním dechem dodat, že po zdejších reakcích jsem čekal VÍCE. Největším kamenem úrazu je pro mě osobně již samotný výběr " týmu " . Adrien Brody + Alice Braga pro mě milým překvapením ( zvlášť u Brodyho bych to přiznávám nečekal - naprosto přesvědčivý ), na druhou stranu musím podotknout, že si dovedu na jejich místa představit i lepší alternativy. Zbytek týmu nevýrazný, nutno podotknout, že je to také kvůli faktu, že jejich postavy nedostaly dostatek prostoru ( chybělo mi větší prokreslení jejich charakterů ). Největším problémem však zůstává fakt, že opravdu nepůsobí jako " Ti nejlepší " . A tak tím nejlepším (vyjma Brodyho a Alice) pro mě zůstává Debneyho hudební doprovod, který i po téměř 23 letech stále funguje ( alespoň na mě ). Co se týče snímku samotného... pomalejší rozjezd, od momentu, kdy na scénu vstupuje Laurence Fishburne to nabírá alespoň jakési obrátky, ale o samotném závěru nemá snad ani cenu se zmiňovat, škoda slov. Víc jak 2,5 * ze mě Antal nevyždíme ( snad pouze v případě, že bych se ráno probudil s padákem na zádech a klesal vstříc " lovu " ). Tohle jednoduše skutečná pocta " 80 " - kám a svému předchůdci NENÍ! Tu já si představuji jinak. p.s. omlouvám se dodatečně kamarádovi - barmanovi, který mě lákal na akci " CUBA LIBRE 49,- " bylo by to učitě příjemnější osvěžení v těchto vedrech, na druhou stranu ve Slovanském domu klimatizace fungovala na plné obrátky, takže alespoň nějaké pozitivum jsem si na ST večeru našel. Možná jsem byl špatně naladěn, ale spíše bude problém jinde. Na snímku jsme byli 3 chlapi, natěšeni na " pořádnou řežbu a poctu předchůdci " , z kina jsme odcházeli nikoliv NASRANÍ, spíše zklamaní a smutní z promarněné šance. Tak snad někdy příště..... ()

Sobis87

V Hollywoodské produkci roku 2010 lze zpozorovat zjevnou snahu o návrat ke kinematografii 80. let. The Losers, celovečerní adaptace kultovního seriálu A-Team, Stalloneho Postradatelní a Predátoři – všechny tyto filmy se snaží oživit tradici klasických akčních filmů, které v dnešní době suplují komiksové adaptace (The Losers vznikly podle komiksu, jeho tvůrci se ale silně inspirovali právě 80. léty). Zatímco výsledek Stalloneho nostalgického eposu nám ještě není znám, z The Losers se nakonec vyklubala průměrná a archaická podívaná a modernizovaný A-Team, ač měl pár světlých momentů, zase není až taková pecka, jak mnozí doufali a já osobně s ním měl velké problémy. Nebudu zbytečně mlžit, Predátoři pánů Rodrigueze a Antala dopadli z dosavadní trojky nejlépe. Zatímco The Losers trpěly estetickou schizofrenií (komiks/klasická akce/videoklipová estetika) a A-Team fungoval jako stylově modernizovaný klasický koncept, z Predátorů se vyklubala příjemně staromilská podívaná, o níž se dá říct, že kdyby ji natočili v 80. letech hned po prvním Predátorovi, nejspíš by vypadala právě takto. Z celého filmu je patrná láska a úcta tvůrců k originálnímu filmu – Predátoři jsou filmem od fanoušků pro fanoušky a divák neznalý původního filmu ho rozhodně nemůže plně docenit. Koncept filmu je prakticky totožný – banda drsňáků se ocitne v nezáviděníhodné situaci, kdy je nucena v džungli bojovat o holý život s vesmírným lovcem. Akorát tentokrát je těch lovců o něco více a dokonce si s sebou vzali i nějaké ty domácí mazlíčky (scéna konfrontace s těmi „psy“ je parádní a solidně mi rozproudila krev v žilách). Některé scény otevřeně citují ty z prvního dílu (asiat s katanou v poli/indián se zatraceně velkou kudlou; využití bláta ve finálním souboji), avšak netroufal bych si to označit za sprosté vykrádání - jedná se spíše o upřímnou poctu, což ostatně platí o filmu celkově. Dočkáme se zde i většiny prvků, které jsou pro první film typické – „bezbolestná“, drsňácké hlášky, pasti v lese, vytrhnutí páteře (velká lahoda)…akorát ty syčící ventily při sundávání masky mi tam chyběly. Pro fanouška vesmírného lovce se zelenou krví je postupné zjevování se těchto prvků přímo orgastickou záležitostí. Mně osobně sledování Predátorů evokovalo posezení se starým přítelem, který se k mé radosti vůbec nezměnil. ____ Líbila se mi ta jednoduchost celého díla – jednotlivé postavy představují jisté stereotypy, jsou zběžně představeny, během svižné expozice je nastolena prostá situace, které musejí čelit a po pozvolné gradaci veškeré to napětí exploduje v explicitní show, ve které může většina postav konečně naplno využít svůj potenciál (jakmile asiat objeví samurajský meč, je jasné, že se dočkáme vznešeného duelu). Samotné postavy jsou velmi zábavně vyprofilovány, každý je prototypem nějakého stereotypu, má svoji specifickou zbraň a způsob oblékání, což o něm ve výsledku vypovídá více, než samotné dialogy. Zároveň je dodržováno i politicky korektní pravidlo osmdesátkových týmovek „z každé vesnice jedna palice“. Dočkáme se tedy mexičana s lehkými samopaly zavěšenými na „džísce“, který je členem drogového kartelu, elegantně oblečeného člena jakuzy s neméně elegantním kvérem, černocha jakožto člena africké armády s kalašnikovem přes rameno nebo těžkotonážního Rusa, přičemž jeden z jeho synů se prostě musí jmenovat Saša. A samozřejmě nesmí chybět ani ženská postava jakožto katalyzátor emocí hlavního hrdiny. Je to povrchní, je to okaté, možná i směšné, ale je to přesně v duchu 80. let, dokonale to sedí do celého konceptu a právě proto to je celé tak zábavné. O to lépe to funguje při nad rámec žánru kvalitním obsazení – Adrien Brody velmi překvapil, neboť role drsného žoldáka a rozeného vůdce mu kupodivu sedla (velké díky orbitreku), Danny Trejo (a.k.a. talisman Roberta Rodrigueze) hraje prakticky stále tu samou roli a ani zde se nejedná o žádnou výjimku, ale právě proto ho máme tak rádi. Topher Grace svůj part ztvárnil v rámci mezí výborně, Alici Braga jsem tu drsnou sniperku bez problémů věřil a Laurence Fishburne jako pošahaný Noland je velmi zábavný. ______ Ve výsledku Predátoři snad ani nemohli dopadnout lépe, plně ctí originál a zároveň přinášejí několik novinek (nová monstra se povedla…zdá se, že si Rodriguez buduje vlastní Pandoru) a všechna ta klišé, otřepané repliky, macho hlášky, ploché postavy a „cheesy“ momenty k tomu prostě patří. Tohle je regulerní návrat „osmdesátek“ se vším dobrým i zlým. Je to nostalgická hra na vojáky a jako taková je dostatečně zábavná, přisprostlá a krvavá. Nezainteresovaného diváka tenhle biják asi moc nezaujme, ale já jakožto milovník prvního Predátora jsem po většinu projekce náramně bavil. Vidět to ve stejném věku, kdy jsem s nervy na pochodu stále dokola sjížděl jedničku…asi by to se mnou seklo. Doufám ve finanční úspěch, těším se na další projekci a chci pokračování. Hned a bez kompromisů. 80% () (méně) (více)

Webb

Špatné, dokonce horší než dvojka. Téměř odpadový scénář, který ještě musí jet podle nalinkované šablony s mizerným dějem, tupými, necharismatickými a nehodícími panáky jak strašáky do zelí. Kladem tak zůstávají pouze pěkné exteriéry přírodní džungle a trocha té atmosféry, která se stejně ztrácí pod nánosem této špíny. Jo a abych nezapomněl ještě hudební stránka, která ale pouze kopíruje dávno zažité praktiky z osmdesátých let. ()

IQ Tiqe

Akční film, který neurazí, protože jsem od něj až tolik nečekal. Herecky mi to připadalo trochu slabší mohli se snažit víc. # příběh 6 | hudba 7 | humor 0 | akce 6 | napětí 5 | pustil bych si znovu 7 ()

Sonnery

Utknuté myšlenky a pociťované pocity během filmu: To to sviští; Broďák je fakt dobrej; Ta holka má dělší pušku než Rocco Siffredi; Maxipsi; Soused napravo asi nezjistil, že film už půl hodiny běží a proto telefonuje; Danny Trejo ještě není Mačeta; Konečně Predis; Konečně Laurence Fisburn; Laurence Fisburn aneb postava na hovno; Povídám si se sousedem ohledně telefonování v kině; Predis je hodně na hrušce a machruje; Čecenská odvaha - to mě vzalo; Hele pokračování Higlandera; Asi se poprvé v kině poperu; Broďák alias Old Shaterhand zachraňuje Vinnetoua; Predi versus Predi... no pane; Dávejte dál doktorům nízkou mzdu a začnou dělat kraviny; Ajejej klišé; Ajejej blbůstka; Ajejej soused se hodil do klidu; Zlatá jednička... a dvojka se mi bohužel taky líbila víc, nicméně lístku do kina rozhodně nelituju. Stálo to za to, i když - a to dodávám po dlouhém promýšlení - tyhle predátoři byli oproti frajerovi z jedničky trošku o hovně: viz SPOILER bacha SPOILER bacha SPOILER to, že se nechali dvakrát tak snadno sejmout. To by se Connerymu niky nestalo ()

Jordan

Keby ste mi pred týmto filmom povedali, že Adrian Brody má potenciál akčnej hviezdy, asi by som hneď po tom, čo by som po záchvate smiechu lapil dych, povedal niečo v duchu: "Iste, ak by sa natočil akčný film z viktoriánskeho Anglicka odohrávajúci sa na vidieckom panstve počas poľovačky na bažanty!" a Vida - chladnokrvného neľútostného žoldáka zahral celkom presvedčivo - stačí priškrtiť hlas, použiť mimickú hereckú techniku Stevena Seagala (minimum mimiky = maximum efektu) a niesť celý film riadne veľké delo! Inak ale slušná béčková zábava, ktorej by možno slušalo viac akcie a menej digitálu a pri jej hodnotení nutné odosobnenie sa od originálu s Arniem. Ako kladné momenty hodnotím Fishburnovu vedľajšiu postavu, veľmi peknú (čím spotenejšiu, tým krajšiu) Bragu, súboj s Katanou a hudobnú zložku - a Dannyho Treja (škoda, že... nebudem teaserovať!) Inak ten úvod a celkovo akýsi koncept hlavnej zápletky dosť pripomínal Kocku... a záver nutne prosiaci o pokračovanie bol trochu klišé. Priemer, ale príjemný. ()

HoneyBunny

Tak jsem se po letech cítila stejně, jako když Arnold kosil jihoamerické teroristy zahradní lopatou a Bruce Willis zachraňoval mrakodrap před proradným Alanem Rickmanem. Predátoři jsou poctivý akční film s vytrženými páteřemi, hnusným záporákem, napětím a hrdiny, kterým budete fandit. Přiznejme si, že čistokrevných akčňáků (těch dobrých) dnes nemáte tucet do roka. Nimrod se nebojí ani trochu zafilozofovat o predátorech v lidské podobě. Pak už jen kosí naše hrdiny jednoho po druhém a i když uhodnete, kdo z úvodní osmičky s námi zůstane až do finále, většinou se nešťastlivci odebírají do věčných lovišť v náhodném pořadí a někteří z nich i zatraceně stylově (například člen Yakuzy, který si to v narážce na indiána s kudlou z původního filmu rozdá na meče s jedním z predátorů). A přiznávám, že se mi Adrien Brody v nějakém filmu konečně líbil, jakkoli rozhodně není prototyp akčního hrdiny. Vůbec bych se nezlobila za pokračování. ()

Carol Pifková

Predátora chcem jednoznačne za muža! Budeme spolu šantiť v džungli, ľudia nám tam budú chodiť ako na dobierku, budeme mať domáceho krvilačného maznáčika a bude sa volať Brutus... :D Ja som Predátorom zaslepená čiže nech by to bolo hocijak strašné a nepozerateľné aj tak by sa mi to páčilo. (Zhliadnuté 2x) ()

Anderton

Mrzí ma, že z dlho očakávaných Predators som mal pocity, ako z dvojky crossoveru starých známych monštier. Nevšimol som si scenár, asi sa stratil pri nakrúcaní v lese a režisér pokračoval na popud štúdia ďalej bez neho. Atmosféra cudzej planéty nič moc, proste iba les. Kam sa to hrabe na dusnú džungľu prvej časti. Brody mi nevadil, veď trochu posiloval. Ako fanúšik sci-fi, kde veľakrát všeličo odpustím, vzhľadom na očakávania idem v hodnotení smerom dole. ()

AppleCore

Filmů jako je tenhle jsem viděl tolik, že i kdyby tam naběh Arnold a všechny postřílel, tak se budu dál s naprostym nezájmem šťourat v nose. Prostě banda tupců spadne z nebe do pralesa kdesi v dáli vesmíru a s inteligencí gumový pany se nechávaj rozsekávat na sračku. Ale tak což o to, byl bych schopnej mávnout nad tim rukou, to by film ale nesměl bejt tak tragicky podanej (prostě jde devět lidí, po chvíli jde sedm lidí, pak tři, vám je to tak nějak jedno i kdyby těch lidí šlo milion a během sta minut zbyli dva). Snaží se za každou cenu napodobit původního Predátora a snaží se o to tak moc, až ve všem naprosto selhává (souboje jsou tragický). Hudba je nevýrazná a až moc podobná prvnímu filmu, Adrien Brody se do role drsnýho frajera vůbec nehodí (pokaždý když promluví tak je k smíchu. O to víc, když se pomazal blátem), samotnej predátor byl udělanej líp v původnim nerváku a věci jako kamera jsou tak obyčejný, až se tomu v rámci žánru nechce věřit. Za sebe upřímně prohlašuju, že se mi to nelíbilo a víckrát to nechci vidět. Nemít to název Predátoři, tak by po tom ani pes neštěknul. ()

boshke

Nečekaně dobrý film s působivou atmosférou. Celé to není ani moc o Predátorech, kteří zas až tolik prostoru nemají, spíše o tom, jaké to je změnit se z lovce v lovnou zvěř. Zajímavé bylo, jak lehké je nechávat své druhy napospas osudu. Klasické "nechte mne tu, jen bych vás zdržoval" a "nemůžeme ho tu přece nechat, vrátíme se pro něj/poneseme ho" se tu mění na nezvyklé "nenechávejte mne tu umřít" a "jen by nás zdržoval" či "ten je stejně jasnej". Škoda toho konce, který je jak z učebnice. Kdyby Royce ulétl a Isabellu s tím šibnutým doktůrkem by Predátor zabil, nedalo by to člověku nad tím alespoň trochu nepřemýšlet - ten, kdo se zachoval nelidsky, chladně a pragmaticky je odměněn záchranou, tu, která prokázala lidskost, čeká smrt. Takto to je obyčejný tuctový konec... 70% ()

Kothy

Když ne na Zemi, tak na jiné planetě. Predátoři mají speciální planetu pro své lovy. Tam umístí i skupinu lidí. Těch časem pochopitelně ubývá. Nejlepší je samozřejmě Danny Trejo. ;) ()

AllShallFall

Tak musím uznat, že snímek nebyl špatný. S určitostí musím říct, že v některých scénách šlape na paty původnímu Predátorovi z roku 1987. Nebylo to ale tolik napjaté. Pak ale přišel zvrat a predátoři byli najednou k vidění. To přišlo zbytečně rychle. Stejně tak se nevydařilo úmrtí dvou predátorů. Predátor má být postava, neznámá a tajemná a hlavně smrtelně nebezpečná. V určitých věcech to šíleně pokulhávalo. Spoléhal jsem na Rodrigueze, už jen kvůli jeho produkci k filmu Sedm a výborné režii - Desperado.. Cením si té snahy pozvednout Predátory ze dna. Hudba byla téměř originální. To mě fascinovalo. John Debney si u mě našel své místo stejně jako Alan Silvestri. Líbila se mi i malá změna u Predátora. Je vidět, že Predátoři byli malinko pojati jinak než jsme zvyklí. Ale úplně se to nepovedlo. Bohužel ()

teutates

Hm, no až taká rezba to zase nebola a až taký old school taktiež nie... ospravedlňujem sa, že sa tohto chytám, ale bolo to tu spomenuté hneď niekoľkokrát a dovolím si nesúhlasiť. V prvom rade len zdôrazním, že som si vedomý toho že ide o "B-éčko", ktoré je nad mieru chaotické bez ladu a skladu a je pravda, že v jednote je sila, ale nefunguje to ako celok. Možno, že som bol tak unavený z práce, že som v sále zaspával, pravdepodobnejšie je však, že som sa miestami celkom nudil. Viac ma pobavil trailer komentovaný Arnoldom k tomuto snímku http://www.videacesky.cz/parodie/arnold-komentuje-trailer-na-predatory 6/10 ()

swamp

Poměrně fungující akční film, který servíruje několik zajímavých odkazů na předchozí Predátory. Dočkáte se i pár dobrých akčních scén. Prim zde však hraje atmosféra, která by se (především v první půli) dala i krájet (či střílet). ()

oje

Trochu jsem se bál, jestli se filmu podaří držet diváka v pozoru, když sme všichni předem moc dobře veděli, co na Brodyho a spol při prodírání džunglí za bukem čeká. Ejhle, dařilo se dobře. Zásluhu bych přiřkl akčním scénám se sympaticky rychlým vývojem a svižným sledem jedné za druhou. Líbilo se mi i to, že přestože je skupinka součástí lovu na mimozemské planetě, jede se na vážné vlně a Antal nikam zbytečně netlačí humor nebo nadsázku. Z obsazení, které hrálo všemi barvami jak reklama na Beneton, vyzvihnu hlavně Fishbournea. V klidu odpustím, že chvílemi to byla jednička jako přes kopírák. ()

Geralt z Rivie

Z počátku, když jsem uviděl první trailer, tak jsem moc nevěřil ve velký úspěch po druhém jsem byl daleko optimističtější a po zhlednutí filmu, byla moje očekáváni naplněna, tak na půl. Predátoři mají svou originalitu a nové nápady, které dobře zakomponoval Rodriguez dohromady, možná kdyby dostal Rodriguez více času dopadlo by to ještě lépe. Atmosféru filmy skvěle doplňuje původní hudba z Predátora. Ale shrnul bych to do věty, že Arnold Schwarzenegger je jenom jeden. Hodnocení 70%. --- S ODSTUPEM ČASU --- Dobrý námět, dobré provedení, svižný start. Všechno dobře. Kdekdo by řekl, že obsadit oscarového Adriena Brodyho do hlavní role filmu s Predátory bude špatná volba, ale připravil se skvěle. Mám slabost pro Predátory a Vetřelce a tohle je určitě ten kvalitnější počin. Za mě spokojenost a škoda, že nevzniklo pokračování. Když pomyslím na skvělé obsazení, asi nikdo nečekal, že ve filmu budou celkem 3 sošky filmové akademie 🙈. Film by se přiblížil jedničce Predátora, kdyby tvůrci vypustili zbytečnou dějovou linku s Laurencem Fishburnem, která filmu uškodila. Přijde mi to krok úplně mimo v jinak dobré zvládnutém filmu. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $40 / 127 / 87 milionů / 98 dní < 3,17 > násobek rozpočtu. ()

sarkas21

Další pokračovaní uspešnych filmů o Lowci z jine planety a zase sem nebyl zklaman a užíwal si film jako minule časti.Jen tomu w zawěrečne sceně chybí nějake swaly jak mel Arnold,ale i tak byl skwěle zastopen....Palec nahoru dáwám ()

Campbell

Celkem dobrá zábava, která se ale pozor, nemá šanci stát nějak zapamatování hodnou. Musel jsem se odprostit od toho že vůbec nějakýho Predátora znám, sice to trvalo ale nakonec to šlo. Tohle je film na jedno zkouknutí. A ne není ani nijak dobrý, já za sebe dávám hodně slabé 4*. Jen doufám že nevznikne další díl. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel