Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

Rudinsky

Najlepší Marvel. Má to jeden háčik, nenatočil to Marvel. Po toľkých epic failoch štúdia FOX, ktoré sa trápilo s tristokrát ohraným klišé komixového univerza, konečne ďalší epic win. Má to všetko - skvelú akciu, hlášky, kozy, love story, krv, sountrack, skvelý ženský kasting (newcomerka Hildebrand cool), X-manov a dravú réžiu. Navyše, Reynolds sa vracia tam, kde sa v Blade 3 našiel a táto poloha mu nehorázne sedí - oveľa viac, než tie wanna be pokusy o herectvo. Naozaj som sa viackrát schuti smial - to sa mi ešte pri žiadnej Marvelovke nestalo. Béčko ako sa patrí - blbé, ale budete ho milovať ()

preclajsz

Ve výsledku mě to celkem i bavilo. Co mi trochu vadilo, byly ty neustálé vtípky. Oukej je vtipnej, chápu to, ale musí nám to neustále dokazovat? Kolikrát mi DP přišel jako děcko co volá neustále na mamku, aby se podívala jak krásně umí sjet skluzavku... A na můj vkus tam bylo až moc "inside jokes". Cizinci vedle nás se bavili dobře, my bohužel spoustu zmiňovaných herců ani neznali. Ale tohle beru, hold nejsme amíci. Ve výsledku to bylo fajn, ale současných 91% to si myslím že si nezaslouží, za mě tak 78% ()

KennyNevym

Jako co k tomu říct. Kdo ví o koho se jedná je mu jasný, že tohle nebude, jak zazní ve filmu, "příběh o lásce". Film dává přesně to, pro co si komiksáci jdou. Po shlédnutí si člověk z kina odnese doživotní pokřivení osobnosti a protrženou bránici. ()

hefoo

Takžeee! Čo k tomuto vlastne napísať aby to bolo aspoň trocha tak epické ako bol tento výtvor z dielne "preceňovaného" Tima Millera. Nejdem tu spoilerovať ale jedným slovom "fuckinghellthiswasgood". Už od premakaných úvodných tituliek bolo každému jasné, že to bude epické. (Už dlho som nevidel tak vymakané titulky). Hĺbku príbehu tu predsa nebudeme rozoberať nato máme filmy ako Láska je kurva alebo Obvyklí podezřelí ale toto bola jednoducho jízda!. Hláškami preplnený film (pri narážke na L.N som skoro plakal od smiechu), na svoje si prídu vyznávači čierneho humoru ako aj nežné pohlavie ale my páni taktiež si myslím Emotikona tongue Morena Baccarin je pekný kus ženskej! To aj popcorn sám vyliezol von z krabice aby sa pozrel na tie jej krásne oči. Ryan Reynolds nesklamal podľa môjho názoru respektívne ma skôr prekvapil. A nevedel som sakra, že z Daria sa stane aj mutant...hm. No proste inými slovami Vám prikazujem nato ísť! Neoľutujete. Pre fanúšikov komiksov všeobecne je to nutnosť!!! Nezúčastniť sa tejto projekcie to je ako keby ste si mali predstaviť ako staré avokádo trtká ešte staršie. A vlastne ešte som neskončil. Stan Lee to doviedol do úplnej dokonalosti. Ja ho milujem. Amen. ()

leon_id

Deadpooluv humor mi prisel dost podobny treba Cohenovymu Diktatoru, kde je obrovska kadence, ale na jeden vtipnej zasah jedenactkrat vedle. Nekolikrat jsem nedobrovolne videl ukazku, kterou promitali snad na kazdem filmu, co jsem za posledni 2 mesice byl a nic lepsiho uz pak ve filmu nezahlednes ani neuslysis. Nechci byt nevdecnik, Deadpoolovi jsem hrozne fandil, protoze po vsech tech dusinovskejch marvelovkach se da znovu pustit jen Antman nebo GoG. Mozna to je tou obrovskou fandovskou snahou, ale vetsi odstup napr. Matthew Vaughna by tomu filmu prospel vic. V teto chvili nemam moc duvod se k prvnimu dilu vracet, ale doufam ze se s Reynoldsem a hlavne Morenou Baccarin jeste v budoucnu potkam;) 75% ()

los.negros

I přesto, že film je v podstatě o ho*ně a příběh je poměrně jednoduchej a předvídatelnej, tak to ale neni na škodu. V případě Deadpoola je celý film taženej Ryanem Reynoldsem, který ze sebe sype jednu hlášku za druhou, a neskutečně sexy Morenou Baccarin. Deadpool je záporáckej hrdina a já z hloubi duše doufám, že ho X-meni nepřevrátí na světlou stranu. Neskutečná jízda od začátku až do konce. S klidem můžu říct, že jsem se ještě nikdy v kině takhle nenasmál. "To studio nemělo na víc X-menů?" Po právu 5* ()

666Carnage

Názor na Deadpoola? Je nechutný, sprostý a zatraceně vtipný. Deadpool ukázal, že za málo peněz se dá udělat parádní film. Reynolds si prostě natočil film tak jak on sám chtěl a povedlo se to na jedničku. Já tomu filmu nemám co vytknout. Teď odcházím hledat 116 kilo kokainu a lék na slepotu. 100% ()

Seti

Jo, Deadpool je prvoplánový až na půdu a jeho urputnost v poukazování na svoji odlišnost leckomu může přijít až otravná. Jo, Deadpool se snaží být cool v každé situaci a za každou cenu, takže už je toho občas trochu moc. A jo, Deadpool spoléhá na větší než malé množství jednoduchého humoru toho nejhrubšího zrna, přičemž občas dost samoúčelně využívá Rkového ratingu. Jenže když mě to tak bavilo! Už jsem se slušnou chvíli v kině tak nezasmál a to i při titulcích. Úzkoprsí remcalové ať si vrazí násady od košťat do zadků, ale já volím Deadpoola před jakýmkoliv dalším generickým marvelovským originem. ()

sQelle

Konečně je tady masturbující superhrdina, teda spíš chlápek co má superp*ro, který zná Batmana i když je z jinýho království. Příběh sice jistá klasika (vztah-rozpad-únos-vypadlá věc z kabelky-nahánění-good, fucking, end) + Mrtvej Bazén. je to prostě skvělý. dvojtečka, pomlčka, koncová závorka. ()

KoRner

Výborný akčný komixový film, ktorý sa ani sekundu neberie vážne a spočítať všetky popkultúrne odkazy dá zabrať aj hadcore fans. Celý jeho svet je plne funkčný a premyslený do detailov, veď aj jeho dvaja sidekickovia nemohli byť vybraní lepšie. Lepší mohol byť akurát záporák, Ajax je ľahko zabudnuteľný a Gina Carano pribrala svalovej hmoty od F&F viac, než je dobré. Je fakt super, že Ryanov vysnívaný projekt bude tiež jeho vrchol kariéry. Všetci mu to prajeme :) ()

radecacek

Jdete do kina s určitým očekáváním a přesně to se vám dostane. To, co uvidíte v traileru, je natáhnuté na 108 minut. edit:Napodruhé už to byla docela nuda :( ()

velkyvezir

Vzhledem ke vtipné upoutávce nemalé zklamání. Ne že bych se nudil úplně, ale mělo to střídavou tendenci, chvíli vtipné, chvíli utahané... Reynoldsovi role sedla, cením si přímočarého děje i happy endu místo otevřeného konce pro sequel, ale stejně tomu něco chybělo. Uvidíme za čas, třeba se mi to později rozleží v hlavě a zvednu hodnocení ze 3 na víc.... ()

Wally

Super! Už hrozně dlouho jsem se v kině tak nebavil a nezasmál. Tenhle anti-Xman si mne ziskal hned od začátku a nejlepší bylo, že super hlášky a nejrůznější narážky a spoilery na jiné filmy uměly trefit do černého a po celý film jich neubývalo. Šel jsem do kina se skepsí a odcházel vysmátý a filmově uspokojený... ()

Fordzy

Nejlepší romantický film ever. Tolik lásky a pochopení v jednom filmu jen tak nenajdete. Příběh o tom jak krásný a slušný Princ potkal šukézní a ctnostnou princeznu (Morena Baccarin), ošukal princeznu, stal se ošklivým avokádem a ztratil princeznu a pak jí zase našel a ošukal.. atd.. atd.. a všichni žily šťastně až do smrti, pokud se neušukaly k smrti, tak tam žijí do dnes. Nedoporučuji puritánům a chlapcům s blýskavýma kulema. 90% a Blowjob k tomu. ()

HiddenDragon

Deadpool nabidl presne to, co jsem od neho cekal, a to dobrou akci, ale i pubertalni humor. Popravde moc nechapu, komu se tyhle sexualni forky libi, ale prijde mi to jako vtipy cilene na vekovou skupinu max 15 let, coz vzhledem k ratingu R (do 17ti let jen s doprovodem) je mozna paradoxni. Ve skutecnosti je to ovsem logicke, protoze uplne stejne je to s cigaretami, jejichz reklamy jsou cileny prevazne na deti. Zkratka jde o hype. Jakmile je neco zakazano, navic je k tomu reklama na kazdem kroku, o merchandisingu nemluve, tak na to proste pujde kazdej pubertak i kdyby to byla hovadina. Deadpool sice nema tak plytky a nevyrazny humor jako treba "Strazci Galaxie" (2014), ale stejne je to v naproste vetsine humor pitomy. Skvele byly napr. vtipne uvodni titulky, indicky taxikar nebo nektere narazky na zname filmy a postavy (Wolverine, 96 hodin, Vetřelec ³...), ale jinak me to uplne mijelo. Nastesti to film dohani po technicke strance. At uz uhly kamer, vizualni detaily nebo choreografie souboju, vse je perfektne a prirozene natoceno, takze to ve vysledku nepusobi tolik CGI (osobne me zde mrzi absence 3D, ale budiz). Presto si par dni po zhlednuti nedokazu vybavit z filmu mnoho. Hodne na tom ma "zasluhu" i nevyrazny pribeh, ktery je zkratka o nicem. Wade ma rakovinu doslova vsude a jedinou nadeji je ilegalni mutantsky program, ktery mu doda regeneraci jako Wolverinovi (na adamantiovou kostru uz ale nezbylo, takze si stale myslim - at si internetove forky rikaji co chteji - ze by Logan Deadpoola zadupal do zeme :) - koneckoncu to uz udelal Deadpoolove "prvni verzi" v "X-Men Origins: Wolverine" (2009). Bohuzel vedlejsim ucinkem Wadeova upgradu je, ze bude nadosmrti vypadat jako hrbolate varle (jak sam sebe popisuje). Tento jeho prerod v superzabijaka s hnusnym xichtem je pojat pomerne hororove a je opravdu jedinym "dospelym" momentem snimku - pripomnel mi scenu s pozarem z rovnez komiksoveho "V jako Vendeta" (2005). Zbytek filmu se pak Deadpool snazi najit sveho "stvoritele", aby mu krasnou tvaricku Ryana Reynoldse vratil. Amen. Scenarista se opravdu nenadrel. Veskere usili spis vmestnal do neustalych hlasek vseho druhu, kde jak rikam, ty masturbacne pubertalni prevazuji. Zajimava je ocividna provazanost s X-Meny a jsem jen zvedav, co se z toho vyvrbi. Ve filmu se dokonce dva z nich objevuji. Colossus je fajn, ale ta podivna Negasonic Teenage Warhead (poprve se objevila v "New X-Men" #115 [2001]) mi sem vubec nesedla - i sama Hildebrandova vypada skarede (to asi ta hola hlava a desnej make-up). Vysledkem je tedy to, co pisu na zacatku. Slusny akcnak, cileny na pubertalni masy. Na IMDB zatim podobne jako zde vysoka hodnoceni, ale Metacritic score 65 (unor 2016) mi dava za pravdu - velmi precenovany komiks. film. ()

Billie777

No nevím, nejprve jsem si říkala nic moc, škoda peněz, přece jenom akčňáky o superhrdinech úplně nevyhledávám ale tohle nebylo jako Avengers, vypadalo to prostě jako další sprostá americká komedie (ikdyž úvodní titulky se mi moc líbily). K návštěvě kina mě "donutily" především kladné recenze a tolik procent na čsfd. Takže první půlhodinku jsem nějak snesla a postupně, od té chvíle co Ryan Reynolds zjistil, že má rakovinu a konečně se začal odvíjet příběh, to i mě začalo nějak bavit. Časové přesuny mě bavily, film měl rychlý spád. Rozhodně byl zábavný, občas se objevila super hláška, ovšem všeho moc škodí a nebýt tolika vulgarit, rozhodně bych byla spokojenější a možná i dala o hvězdičku navíc. Jinak to totiž byla opravdu jízda. A taky mě bavil ten plechovej Golem. :-) ()

wooozie

Myslím si, že Deadpool je přesně ten typ filmu, který si ten finanční úspěch naprosto zaslouží a já osobně mu ho opravdu přeji. Navíc jsem si naprostou většinu vtípků užil a film rozkouskovaný na jednotlivé scénky funguje opravdu dobře a těch lepších momentů má mnohem více, než těch slabších. Nicméně od filmu jako celku jsem čekal přece jenom víc, protože ač je prezentován jako zcela jiný superhrdinský film, v konečném důsledku je to marvelovská klasika, která jede v zajetých kolejích na jistotu. Teď jenom doufám, že v případném druhém díle se trochu ubere na místy nesmyslně přepáleném pokleslém humoru, který se po čase prostě přejí a přidá se daleko více sarkasmu, cynismu a uvědomělé pomrkávání na diváky, jelikož potenciál je tu obrovský. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě