Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (CinemArt)

barlow

Ten film je prostě jiný, každý si na něm najde svoje silné a slabé chvilky, ale už po titulcích jasný guilty pleasure. Popkulturní narážky střídají pubertální humor a rychlou zábavnou vtipnou akci. Co chtít od večerního akčňáku víc? Představte si zvrhlého Mela Gibsona (taky se ve filmu objeví, aspoň v narážce) ve Smrtonosné zbrani, znásobte deseti a budete se blížit... ()

Greenpeacak

Bol som pozrieť "Mŕtvy bazén", že vraj sa tam zabavím... No neviem. Okraje toho bazéna boli špinavé, celé ulepené od zeleného žabacieho slizu, všade smrad a divné výpary, pieskový filter rachotil a nadskakoval, evidentne nestíhal, plavčík nemal plavky a vyzeral podozrivo, na dno bazéna som ani nevidel. Keď som už žmúril oči tak, že sa otočili okolo vlastnej osi a videl som aj štvrtý rozmer, zazrel som na dne toho "mŕtveho bazéna" niečo lesklé, čo by mohlo veštiť zábavu... to lesklé sa ale rýchlo utopilo v maglajze opaľovacieho krému, chlórového nevkusu a nafukovacieho anti-humoru. V skratke, len ďalší film, kde sa z človeka, ktorý má vlasy, stane tupohlavý drsoň, čo vlasy nemá. Tento má však obsesiu neustále vykonávať kopulačné narážky. ()

tom.nosek

Přestože příběh Deadpoola je obyčejná tuctovka, bavil jsem se jako u Guardians of the Galaxy. Možná i víc. Co se totiž týče vtipu, tam, kde Peter "Starlord" Quill končí, tam Deadpool začíná. Proboření čtvrté stěny a parodie na realitu jsou asi tím nejlepším, co ve filmu je. Ať už potitulková scénka, nebo vtipy o nedostatku peněz na další X-Meny. To mě dostává i k tomu, že přestože jsem žádné jiné X-Meny neviděl, chytal jsem se a věděl jsem, o čem je řeč... nebo jsem si to aspoň myslel. Ovšem film celkově bohužel nemá až takový šmrnc jako zmínění GotG. Proto pouze 4 hvězdy. PS: České titulky byly opravdu nic moc a dost mě rušily při sledování. PS2: To, že Morena Baccarin vypadá naprosto stejně i po 10 letech od její epizodní role v HIMYM, je naprosto šokující. ()

Litvicek

Konečně se Hollywood zmohl na něco kvalitního v rámci komediálního žánru... Je to tak blbé, až je to dobré. Žádná hluchá místa a zahrané s plno vtipnými spoilery. Líbilo se! ()

Roman.Caesar

Celkem vtipná parodie se spoustou odkazů na další filmy a hlavně komiksové superhrdiny. Dávám pěkných 80 %. Jediné, co mi opravdu dost vadilo, byl překlad do českých titulků. Téměř všechny jmenné odkazy na většinou američanům známé postavy byly změněny na jiné, které, patrně dle názoru překladatele nebo objednatele, budou nám známější. A co bylo ještě horší, byly kompletní změny spousty metafor a hlášek. Tam si autor titulků vymýšlel, co ho napadlo, překrucoval a hodně zjemňoval, alespoň co jsem stihl zaregistrovat. Viděno v kině. ()

legatio

Nenaplněné očekávání a do toho nejhorší překlad titulků v kině, jaký jsem kdy viděl. Proč "kebab" někdo přeložil jako "gyros" a "fat Gandalf" jen jako "Gandalf"? To i google překladač by to zvládnul lépe. ()

HArna

Líbí se mi sarkuasmus, narážky na X-meny a další filmy. Rozhodně je to dobrý film, komedie. Na druhou stranu jsem všude okolo sebe slyšet. jak je deadpool cool a že se smějete od začátku do konce. Tak u mě to rozhodně tak stoprocentně nefungovalo a já mám fakt rád černý hůmor. Rozhodně lepší než Ant-man, ten se s tímto vůbec srovnávat nedá, jiná liga. Docela rád bych se dočkal poračování a to Ryana Reynoldse nemusím tady byl skvělej. Reklamní kampaň bomba, jsem docela rád že to má úspěch. 80% ()

Orthank

Áno, chápem, že Marvel skúša ako uloviť diváka a zároveň ako nenápadne prepojiť celé ich komixové univerzum bez veľkých pôrodných bolestí...Chápem aj to, že súčasná divácka osádky vyžaduje trošku "realistickejší" pohľad na široký superhrdinský svet a napokon chápem aj to, že niekto si potrebuje uľaviť zo svojho zvrhlého alterega a napakovať to do nejakého nadupaného spektáklu. Tomito všetkému rozumiem, ale vie mi niekto prosím povedať, prečo naši hollywoodski intelektuáli posúvajú tieto snímky do sféry pseudodokumentu, v ktorom sa s nami hlavný hrdina zhovára o konkurenčných superhrdinoch kedy si (miestami skutočne na hrane paródie) dosť podivne uťahuje aj sám zo seba? Aj napriek týmto podivným pachutiam v mojej mysli sa mi Deadpool paradoxne pozdáva, a je to tak podivné, že ani sám vlastne neviem čím to je. Pravdepodobne stojí za tým tá neopísateľná štýlovosť, niekedy celkom trefné hláškovanie a bla bla bla...Dúfam ale, že po tých astronomckých tržbách, ktoré nachytal tento chytrák za extrémne krátky čas sa na nás nevysype to množstvo čakajúceho komixového marazmu, ktoré sa bude chcieť podobne priživiť na tak kolosálnom úspechu. Ehm..a ozaj, Deadpoola nikdy nechcem a ani neodporúčam vidieť v akomkoľvek slovákom(čachom) blízkom dabingu, to by bola 100% katastrofa;) ()

bloodline

Síce netuším, aké mená svietia v rodnom liste pána Deadpoola v kolónkach pre rodičov, ale stavím všetky riasy a sinice z mŕtveho bazéna na dvore, že po dodatočných DNA testoch, by za horúceho kandidáta na otca vyvstal istý Lloyd Christmas z málo známeho prequelu Dumb & Dumber. Ako čas letel jak vtáci nedoserní, vyrástla z fagana slušná tlčhuba, opitá natoľko vlastným egom, že po ročnej šukacej analbáze s Po(o)le Dance tanečníčkou aj zabudol čítať príbalové letáky s vedľajšími účinkami intravenóznej kyseliny sírovej. A tak vznikol hrdina s atopickým ekzémom na šiestich pätinách tela, ktorý zneužíva na alter ego latexové celotelové body, stuchnuté od vagíny a varlat zo zlatej éry pornofilmu Tisíc a jedna je moc. No, ako dumám, tak dumám, prerod zo zelenej metrosexuálnej lampy na podomácky vyšprcnutý červeno-čierny ejakulát zahýbä komiksovým svetom. Na bohapusté schnutie na vankúši môžeme zabudnúť, pretože diváci mojej krvnej skupiny nedopustia utretie do záclony dejín a vztýčia údy hore v zovretí Kick-Ass. Akurát škoda pána Francisa... 4 a pool * ()

alouch

Hlášky super, narážky na ostatní komixáky bezvadné, ale méně je někdy více. Deadpool připomíná posezení s neuvěřitelně ucaným kamarádem, který pusu nezavře ani na vteřinu. Nejdřív je srandy kopec, ale po chvíli záplava vtipů už tak nebaví a ty nejlepší zapadnou v záplavě zbytečných řečí. Hlavní záporák byl kvalitní žabař, takový Kingpin nebo Killgrave byli větší šviháci. Nicméně oceňuji originální vyprávění, Ryan Reynolds jakoby se pro tuto roli narodil, hlavně mě potěšily narážky na X-meny a Wolverina, čili celkem za 4* :) ()

Janega

To je taká p******a. :D Popri detinských Marvelovkách a vážnom DC tu máme Deadpoola. Stále ide o klišoidné komiksové story z origin superhrdinu, zloduchmi, láskou a atď. Skrátka príbeh na 2 hviezdičky. Čo však dáva tomuto filmu osobitný punc je jeho hlavný (anti)hrdina. Aj napriek tomu, že Deadpool nastavuje akési zrkadlo tým všetkým komiksovým filmom, nepôsobí film ako paródia. Po Kick-Ass je Deadpool ďalším sviežim vánkom v žánri komiksových filmov. ()

Junglista

No nerad to řikám, ale zdejší hodnocení je opět trochu na steroidech. Nakonec si to ty 4* zaslouží, ale dost velkou váhu na tom maj závěrečný titulky, kde sem se nasmál mnohem víc, než u celýho filmu. Smutný co? Když si odmyslim ty hodně pubertální vtipy (já vim, stárnu...), tak ty narážky na úplně všechno - včetně Reynoldse na sebe samotnýho - nemají chybu. Bohužel jenom na tom se film postavit nedá... Reynolds se ale parádně vyřádil, určitě jeho nejlepší role ever - za což vděčí svýmu ksichtíku :-))) (asi nej hláška z celýho filmu) ()

Fary

Další případ filmu, kde všechno, co stojí za to z něj vidět se vešlo do traileru. :-/ :( Škoda. ()

Hanys_

KickAss v X-mením světě. Fakt síla, nehorázná prča od úvodních titles až po ty závěrečné, kupa šílených hlášek i nápadů, a ikdyž to asi není čistých 5, tak stejně nemůžu jinak, protože nic zábavnějšího letos zatím nevzniklo. Mno a konečně si filmový svět všiml Moreny Baccarin. ()

Corpsegrinder

Filmovej Deadpool neni ani zdaleka tak šílenej jako ten z komiksu, neboť je často vidět jeho omezení nízkým rozpočtem. Tim pádem jsme připravený nejen o jeho schizofrenii (kterou považuju za nejvtipnější věc ohledně jeho postavy), ale taky ho vidíme převážnou část filmu bez masky, což nepovažuju za zrovna dobrej krok. Slabšího záporáka bych ani tak neřešil protože tenhle film se snaží vyždímat maximum z Rkovýho ratingu takže jdou na porážku desítky poskoků. Boření čtvrtý stěny funguje bez problému a různý narážky na herce a ostatní filmy xmenovskýho univerza jsou v pohodě, hlavně trik s maskou Hugh Jackmana jsem považoval za obzvlášť luxusní. Na to jakejma sračkama si ten film prošel než vznikl si myslim že splnil očekávání a je to příjemná změna od ostatních komiksáků který jsou určený pro děti do 8 let. Nelze ani popřít megaúspěch v penězích takže nevyhnutelná dvojka vyžene všechno bezpochyby do extrému. Mimochodem takhle maj vypadat potitulkový scény :)) ()

dopita

Jestliže se u takovýhodle filmu po dvaceti minutách nudím a po dalších deseti je mi všechno u řitě, je něco hoodně špatně. Film mě tak strašně nebavil, že si den po zhlídnutí nedokážu pořádně vybavit, o co vlastně šlo. Vím jen, že pokus o humor byl neuvěřitelně infantilně pitomej a akční scény nekoukatelná rutina. Jedna hvězdička za scénář, páč na papíře to mohla bejt docela zábava. ()

SpaceOdyseus

Svezi vitr v superhrdinskem zanru? Not so much. Pribehove jde o klasicky tisickrat videny origin story, s z rady nevybucujicimi a celkem matnymi zaporaky. Drsna a nepristupna komiksovka tu byla take mnohem vickrat nez by se napocitalo na prstech ruky. Tak v cem je Dedpool tak unikatni? Kdyz pominu infantilni a podvratny humor (s kterym si do urcite miry hrali uz Guardions of the Galaxy), tak mi nezustane snad vubec nic. Ale to nic nemeni na tom, ze jde o skvely film, ktery je prekvapive sveze zrezirovany debutantem (!) Millerem. Reynolds tu v hlavni roli sedi jak prdel na hrnec. Akce je adrenalinove a prehledne natocena a cely film je proste od uplneho zacatku do uplneho konce strasne zabavny. Plne hodnoceni je pro me no-brainer. ()

Michalechal

Pobavilo to. Je fakt jinej než ostatní komiksový hrdinové :-) Ale zas takovej odvar, na jakej to vypadalo na sociálních sítích, to podle mě nebyl. Ale 4* si to zasloužilo :-) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě