Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

michalkop

Po dnešním shlédnutí v TV premiéře, musím konstatovat, že se jedná o nejlepší letos nově odvysílanou pohádku. Postavy měly inteligentní dialogy (v rámci mezí), děj nepůsobil od začátku trapně, sem tam malý fórek. Pohádka se lacině nepodbízí. Triky na slušné úrovni. Zápletka je sice trochu natahovaná, ale při srovnání s Micimutr a Bambitkou je to úžasný kousek. Za mě 90%. ()

Spike86

Vizuálně zajímavá pohádka, hlavně ze začátku vypadající dobře, která ale dějově postupně nemá moc co nabídnout. Herecky je to dobře obsazené. Hudba Petra Hapky zde není špatná. 68% ()

tulen

Solidní, klasická pohádka, slušně odvedená práce. Herecké obsazení postavené na známých tvářích, což ale bylo spíš na škodu věci - jednak příliš "profláknuté" tváře a často také "osvědčené" rutinní herecké výkony (S.Stašová, M.Donutil), které ve filmu působí strojeně divadelně a nepřirozeně ... Např. Oheň M.Dejdara se fakt moc nepovedl. A to i zásluhou kostýmu - záběr jak stojí před Sluncem a škube rukama, aby se mu rukávy plácaly jako plameny, to bylo fakt hodně trapný i na levnou TV pohádku, natož na filmovou ... Velké mezery v logice a myšlence měl ale příbeh a jeho vyústění - víla chtěla potrestat zlé lidi, ale nakonec to "odnesli" kladní hlavní hrdinové ? Proč ? A nikdo ze zlých vlastně potrestaný ani napravený nebyl ? To je sice možná realistické, ale od pohádky bych čekal něco trochu jiného :-) Ale v porovnání s Micimutr a Bambitkou to ještě celkem šlo a Lenka Vlasáková, J.Gottwald i E.Kerekes zde odvedli dobrou práci. Příjemná byla i hudba (oceňuji i to, že byla "nehapkovská", tím myslím, že p.Hapka jen neopakoval své osvědčené grify) a i dvě vložené písničky byly docela pěkné. ()

DorianGreene

Pro mě osobně mnohem povedenější pohádka než Tajemství staré bambitky, kterou ČT uváděla den před Dešťovou vílou. I když už je v televizi v posledních letech "předonutilováno", v tomto filmu sedl Donutilův výkon do role nenasytného statkáře jak p**el na hrnec. Celkový dojem mi kazil Jakub Gottwald v hlavní roli. Éva Vica Kerekes je krásná herečka, ale na pohádku pro děti snad až moc sexy. ()

Vacice92

konečně nová česká pohádka o které můžu říct že se mi opravdu líbila, herecké výkony byly celkem dobré, příběh zajímavý a neokoukaný, postavy nejsou uplně stupidní, párkrát sem se i zasmála a hlavně tam nebyl žádnej čert, kterýma sou současný pohádky tak zahlcený že už je nemůžu ani cejtit. Příjemná změna po těch Troškovinách. ()

Pan_Sady

Docela normální pohádka se zajímavými vedlejšími hereckými výkony Donutila, Stašové, Dulavy, Nárožného a Skořepové. Hlavní představitel Gottwald je podprůměrný a Vica Kerekes ačkoli se mi líbila ve filmu Muži v naději, tak tato role ji nebyla šitá na míru. Vodopádové a živelné efekty obohatily příběh, naopak hudba byla unavená bez elánu a a špatně ozvučená. Asi nejvíce mi v této pohádce chyběla taková ta správná pohádková atmosféra. Jednalo se o neosobní příběh a proto je to pouze nevýrazný průměr. ()

artcha

Na pohádky tohoto ražení nemám bohužel dostatek důvtipu. A že se do toho zaangažoval Státní fond české kinematografie je mně záhadou... ()

zeromen

Pěkná pohádka se slušným obsazením a pěknou výpravou. Ale na mistra přes pohádky pana Trošku to zatím nemá. Takový trest by bodl i dnes... ()

the_weaver

Taká zvláštna rozprávka, kde o svoju lásku (a krajinu) bojuje žena a muž len statočne čaká, ako to dopadne. I ponaučenie nie je zvyčajné "dobro víťazí nad zlom", ale "víťazstvo dobra nemožno postaviť na hazarde" či "neradno veriť informačným technológiam viac než srdcu". Originalitu nemožno uprieť ani špeciálnym efektom - niektorým i celkom pozoruhodným (dažďová víla, vodné schody, živly).↵  Ďalšou zvláštnosťou sú časté (a občas nepatričné) prestrihy z českej na islandskú scenériu, hraničiace so skrytou reklamou na prírodné krásy Islandu.↵  Nad priemer vyčnieva Donutilove stvárnenie statkára Lakotu - jeho stelesnenie lakomca bolo ešte presvedčivejšie než samotné priezvisko. Na rozdiel od Stašovej, ktorá sa na rolu mamy dostatočne neupokojila.↵  ↵  Asi i kvôli tejto originalite tu absentovalo klasické rozprávkové čaro, dokonca ani zlo nebolo potrestané a film bol skôr takým neučesaným dokumentom o boji za dobro pre všetkých v nie príliš žičlivom prostredí. ()

Sireen

Dešťová víla byla filmem, na který bych do kina nikdy dobrovolně nešla, nicméně, byla jsem přehlasována mladou částí kamarádčiny narozeninové oslavy, a nestačila jsem se divit. Postavy fungovaly tak, jak měly, triky dokonce nebyly laciné, hrála k tomu hezká hudba...a mně bylo najednou úplně fuk, že je děj poměrně předvídatelný a hlavní hrdina se chová jako trouba. Konec byl příjemně napínavý a tak pro mě Dešťová víla zůstává pohádkou, na ktrou se ráda podívám znovu. ()

skok01

Myšlenka, námět dobrý. Provedení poněkud dosti pokulhává. Herecké výkony jsou dobré, za mě zcela jasně excelují Vica Kerekes, Miroslav Donutil a Petr Nárožný (i když u něj bojuji s pocitem, zda-li role přece jen není pod jeho hereckou úroveň). Za mě tak trošku ztráta času. ()

BaT_M odpad!

Nuda jak prase... Příběh skoro o hovně. Humor skoro nulový. Nemá to žádné napětí a zajímavé to taky není. Prostě to člověka nutí, aby to vypnul. Jedna z nejhorších pohádek, co za posledních několik let vznikla. 5%. ()

soukyd33

Láska a víra. To je to hlavní, bez čeho nelze zde vyhrát. Pohádka je hezká, a má zajímavý děj. Lidská hloupost nezná hranic. Je otázka, který herec zde hraje lépe. Je to docela komedie. Poznámka: Pohádkové bytosti jí jogurt, a koukají na lidi dole , jako v televizi. Poznámka: Některé scény jsou tam až zbytečné. Poznámka: Úkoly byli velmi těžké. Poznámka: Scény jsou zvláštně sestříhané. Jako by tam něco chybělo. 🤔 Poznámka: Až do závěrečného konce, to byla otázka, jak to dopadne. Hvězdiček 4 ()

dadiak22

Dobrá česká rozprávka s krásnym príbehom s výbornými hercami ale najvačšie pozitivum vidím v tom že dokážu natočiť aj takúto starú klasickú rozprávku nie ako Američania čo točia také kraviny ako Spider-man a keby boli poučné ako napríklad táto. 65% ()

cachanell

Přemýšlela jsem nad "odpadem!", ale přeci jen - jen to pohádka. Nevím, jestli stárnu a nebo se už neumí točit pohádky - jemné, milé a zábavné - prostě pohádkové. Anebo už pohádkám nerozumím. Pro mne škoda času se dívat na toto dílko, hloupé, strašně dlouhé a bez pořádného děje i zápletky. ()