Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Slartibarkfast

Moc povedený film o veteránech ve svém řemesle. Mohlo tam být pravda méně melancholických dialogů, které u diváka místy vyvolají trapný pocit, ale jinak je to veselá akční komedie. Všichni herci odvedli skvělou práci a jen dokázali, že na to pořád mají. Příjemná zábava, kterou můžu vřele doporučit ostatním. 80% ()

predators

Ikdyž to vypadá jako na promenádě obyvatel z domova důchodců, je herecké obsazení jedna báseň a zdá se, že každičká komunikace fungovala nejen před kamerou, ale dovolím si tvrdit, že se všichni bavili i za ní. A tak na mě působil celý snímek...vypnout a nechat se bavit herci, svižnou akcí a odejít z kina spokojený z dobré podívané. 72% ()

Eawy

Tak toto bolo úžasné, tak som sa bavila ako už dlho pri akčnom filme nie. Trojka Freeman, Willis aMalkovich sľubovali veľa, ale to, že sa mi dostane až takejto filmovej nakladačky som nečakala. Vtipné, akčné nie veľmi na premýšľanie, strašne dobrá hudba, úžasná kamera, akčné vetičky ako sa patrí, bez bojujúcich emancipovaných žien, ktoré by mi liezli na nervy(Helen Mirren sa nepočíta). jednoducho pravý akčňák ako má byť. Malkovich ma svojim psycho vystupovaním úplne dostal som sa smiala na vetách typu:,, Nemyslím si, že to niekedy urobím ale idem si pre prasiatko,"(parafrázované, pravdaže, nemôžete očakávať že to budem vedieť úplne naspamäť). Troška mi pripomenul Murdocka z A-teamu:D jednoducho treba vidieť, na tieto časy niečo neobvyklé:P 100% ()

nascendi

To sa zoberie pár známych hercov v preddôchodkovom veku, za pol dňa niekto napíše scenár, dodá sa niekoľko kamiónov munície a fugasov a môže sa začať. "Nepriatelia" v nepriestrelných vestách hynú už po namierení pištole, "dobrým" sa vyhýbajú aj bazooky a veľkorážne guľomety. Úlohou zbytočne sa vyskytujúcej Sarah je iba rozriedenie pohľadu na tie chlapácke ksichty. Zaspatiu diváka pri jednotvárnej streľbe bráni niekoľko dejových zvratov. Problém s tým, že filmu by neuverili ani mnohí milovníci strieľačiek sa vyriešil elegantne, a to označením filmu za komédiu. Že v nej nie je takmer dôvod na zasmiatie nerozhoduje. Určite bude mať úspech v domovoch dôchodcov, kde poslúži na aktivizáciu seniorov. ()

Zodd

Do poloviny filmu jsem si říkal, jak mě mrzí mdlo toho všeho a Bruce Willis má už zlatou éru za sebou, byť přiznaným způsobem. Ale pak se to rozjede na čtyřhvězdičkovou zábavu. John si to dává. ()

nash.

Několik akčních parádiček, několik sympatických vychytávek a parta starých pardálů, kteří si své party dokonale vychutnali, to vše ochuceno hustě sypanými hláškami. Stylová zábava, která odsýpala svižně, s nadhledem a bez zaškobrtnutí, aniž by ji přitom ničila samoúčelná zběsilost či přehnaná bombastičnost. Pokud se někde objevil nějaký kiks, jakože ano, objevil se, dvojka Bruce Willis / Mary-Louise Parker ho v mých očích brzy nějakou tou nenápadnou legráckou vyžehlila, a když ne, zaskočil kouzelný John Malkovich nebo Helen Mirren, které to v bílé večerní róbě s těžkým kulometem jako doplňkem seklo. ()

Ratemus

Komiksárna v tom nejlepším pojetí, jaký si mohla přát. Trojice důchodců se jen tak nevzdá a každou vteřinou jde do tuhého a kdo jiný by mohl zastat roli dinosauřích agentů než Freeman, Malkovich a Willis? Parker je skvělá, myslim, že v lepší roli jsem ji neviděl a samozřejmě Karl Urban....souboj Urbana s Willisem patří k tomu nejlepšímu ve filmu a největší korunu tomu nasazuje Helen Mirren a naprosto šílený Melvin Malkovich. Výborná akční komedie. ()

Slarque

Retro nálada v akční zábavě zřejmě kulminuje. Tohle je další současný film s osmdesátkovým feelingem a přijde mi to jako vydařenější případ než třeba Expendables. A kde jinde uvidím Helen Mirren s rotačním kulometem, že? ;-) (70%) ()

Arsenal83

Áno, Willis+ Freeman, trochu dobrej akcie a pár vtipných momentov, no naivný dej. Dobrý Malkovich, mne osobne v tomto filme silne nesympatická Mirren. Výsledok: Priemer. ()

Bachy

Jsem zlý na Bruce Willise a jsem zlý na film, na který jsem se poměrně těšil. Jedna hvězda je za duo Malkovich, Willis a možná za jeden vtip. Ale jinak je to bla bla bla, ble ble ble a nic. Tooolik natahovaných keců a tolik cestování pro nic. Akční scéna jedna pěkná, pak nic moc, scénář stupidní až blbý, ale hlavně, že stále meleme. Nuda vítězí a nudu já nerad. To může mít člověk všechny zúčastněné rád sebevíc, ale stejně je to jako procházka bahnem. Lepí se to, táhne se to a trochu to smrdí. Asi je to na dvě hvězdy, ale chci ukázat svou zlost. ()

Chrustyn

Na první pohled nenáročná akční pohodovka s partou agentů v důchodu ale na ten druhý promarněný potenciál, který tento film sliboval. Nepříliš zajímavý a ze začátku dokonce i zbytečně komplikovaný příběh, nezáživná a málo efektivní akce (u "Zatím spolu, zatím živý" byly akční scény výbušnější i nápaditější) ale převážně neschopnost režiséra film správně uchopit, tak zabíjí film, který díky hvězdnému obsazení mohl být minimálně extrémní zábava se sebeparodováním hlavních představitelů. Slabota, kterou nezachrání Willisův pověstný škleb (se kterým mimochodem táhne celý film) ani jeho efektní vystupování z auta. ()

SeBig

no nebyla to vyloženě špatná akční podívana, pár nudných prodloužených ukecaných scén, akční scénky se hodně povedli. Malkovich mě bavil jako vzdycky, Willis si tam hraje na staříka přitom tak jeste nevypadá je to furt týpek a Karl Urban mě docela i příjemně překvapil něvěděl jsem že umí takhle perfektně zahrát agenta CIA. Neni to ale zrovna šálek kafe který by mě nejak ohromil ()

iamek

Naprosto ukázková akční oddechovka plná humoru a legendárních herců/hereček. Bruce Willis opět dokázal, že nepatří do starého železa a pár let slušné kariéry má před sebou. Nejvíce se mi líbil LSD blázen John Malkovich, kterého stále považuju za jednoho z nejlepších herců na světě. Líbil se mi taky výkon zabijáka Helen Mirren, které sniperka docela slušela. Docela nezvyk když jsem pár dní před Red viděl snímek Královna. Špatně nezahrál ani důchodce Morgan Freeman a šmrnc všemu dodala krásná Mary Louise Parker. ()

klerik

Super. Tak ako bola JEDNOTKA PRÍLIŠ RÝCHLEHO NASADENIA poctou hororu a buddy filmom, tak je RED poctou Willisovkám a akčniakom deväťdesiatych rokov. Akcia našlapaná, obsadenie úžasné, scenár zlátanina. Má to podobné čaro a šarm ako napr. DANNYHO JEDENÁSTKA. Film neprekvapí takmer ničím (až na dokonalú akciu), ale je to fakt zábava... ()

ainny

Tak jako Vilík dobrý, ale John Malkovich ten byl prostě boží. Dokonce jsme i chvilku zapomněli na to, že z nás leje. Já zapomněla na to, že koukám na Amíky a ne na asiaty a prostě jsem se bavila. Téměř dokonalá akce šla v ruku v ruce s komedií a romantická vsuvka neměla skulinu. No a příští týden se půjde do kina na dvojku... ()

korbitch22

Trailer a herecké obsazení slibovali mnohé,ovšem jak píše bradr,je to rozzevlený jak banda hipíků na Trutnově :-) Škoda že je ve filmu plno hluchých míst,jinak Willis si prostě odvádí ten svůj standart,Karl Urban je skvělej,hlavně jejich brutální bitka v kanclu mě totálně uzemnila.Dialogy jsou skvěle vygradované,parodie na agenty je opravdu skvělá,John Malkovich je taky dokonalej,je to agentka,je to agentka,není uklidni se!je to agentka já ti to řikal!Rozdělej medvídka :-)to sem se natlemil slušně,ó prdelko to je tak sladké,moc vám to přeju,ale jestli mu zlomíš srdce,to tvoje z tebe vyříznu :-DDD má to geniální hlášky a akce je skvělá,jenže jí je proklatě málo a moc zbytečně se tam kecá.Navíc se mi nelíbila Mary-Louise Parker.65%. ()

mcb

Kick Old Man's Ass! Film o důchodcích pro důchodce. Nebývale senilní počin se solidními akčními scénami, výbornými herci "na dovolené", ale s tempem tak pomalým, že se konec stává vytouženým cílem. Schwentke odvádí poctivé řemeslo, ale pojímá Red jako teskné ohlédnutí bývalých agentů za minulostí, kteří chtějí zpátky normální život. Cíleně míří spíše na starší publikum, pomalu stříhá a podbarvuje nenásilnou hudbou jako z libovolné akční komedie, co běží v neděli odpoledne na Primě, nesnaží se o něco nového či jiného. Solidní jednohubka, která nejspíše nadchne jen ty, kteří se mají za životními etapami kam ohlédnout. Ostatní jen v tichosti počkají, až se Bruce vrátí v dalším Die Hard. 6/10 ()

Yardak

Vždycky jsem měl úctu k penzistům. Po tomhle filmu ji mám trojnásobnou:o)). Schwentke se v Hollywoodu pěkně rozjel - jeho předešlý snímek (Zakletý v čase) se mu povedl a nyní mě dostal komedií o agentech v důchodu. Casting je perfektní (exceluje Malkovich), akce zábavné a hudba též velmi povedená. Doufám, že se Karl Urban bude více držet u podobných áčkových filmů (po Star Treku mu to velmi přeji). Willis do důchodu asi jen tak nepůjde:-)). ()

heyda

No když postavím COP OUT a RED do filmového ringu, tak mi prostě jako vítěz vychází COP OUT. Oba dva filmy se pyšní přívlastkem akční komedie s Brucem Willisem, ale svůj žánr více respektují Poldové (Cup out). RED sází především na akci a efekty, zatímco COP OUT je velice svěží a humorná jízda. RED taky trochu doplácí na svou předimenzovanost. Kdyby se příběh držel více při zemi, v mezích reálnosti, šel bych s hodnocením výš, ale takhle zůstanu v průměru a vám radši doporučuju COP OUT. 60% ()

VenDulin85

RED jsem poprvé viděla kdysi jako dojížďku po nějakém filmu a zaujalo mě, že tam je tolik hvězd, že se málem ani nevejdou všechny do záběru.. Ale jako odlehčená krimi o vtipném zabíjení mi to přišlo zajímavé. Tento týden jsem si dala repete a musím uznat, že na mě má pozitivní účinek a že nadsázka tam byla na každém rohu, i v tom Bruceově avokádu se třemi lístky.. Krom všech excelentních hlavních postav mě zaujal "záporák" Karl Kostra Éomer Urban, jehož otráveně protažený ksichtík zdolal až jeden penzionovaný 'extrémně nebezpečný' a čilý Bruce, kterého jsem si protentokrát dala v originálním znění. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)