poz3n

Po konci filmu jsem si přečetl, že "kraví verze", kterou jsem si pustil, je ta správná fincherovská, a že jsem tedy asi koukal na podobu třetího Vetřelce, tak jak si ji Fincher představoval. V průběhu filmu jsem však tohle nevěděl a asi v polovině jsem byl šokován tím, jak se ze skvěle rozzáběrované a atmosferické první poloviny, mění film na zběsilou, nepřehlednou a o nechutně digitálního vetřelce obohacenou, patlaninu. Přičítal jsem to právě tomu, že zřejmě v tom momentu Fincher přišel o velení. Takhle jsem však zklamaný ještě víc. První polovina má opravdu dobře našlápnuto a dává vzpomenout na atmosféru prvního dílu. Velká škoda. 6/10 ()

honajz

Trochu úkrok stranou, protože zde námět kopíruje kdejaké 70. a 80 béčko (na těžební stanici na Marsu se objeví podivná entita, kolonisty Měsíce přepadnou podivní tvorové, na sibiřské vědecké stanici se objeví podivná Věc apod.), což by teoreticky mohl být opět jistá návrat k jistému podžánru, kdyby to bylo natočeno nějak invenčně, neotřele a zajímavě. Tady od začátku víme, co a jak, tak jen čekáme, až TO začne, a pak si jen odškrtáváme. Nic víc, nic míň. ()

Ivoshek

Jednička byla strašidelná, dvojka byla krvavo-slizová, trojka je taková nějaká divná. Ne, že by to nebylo strašidelný, ale nemá to moc drajv. Fincherova záliba v temnu je vidět celkem dost. Celkově - je to docela dobrý, ale na jedničku ani na dvojku to nemá. ()

Deschain

Sklamanie. Nudné (2 hodiny 24 extended verzia), až jedna prekvapivá smrť, absolútne sa nehodiaca hudba, smiešne z-efektovaný votrelec, zmätené pobehovanie v Gigerovských interiéroch a tí väzni (hlúpe repliky, otravné kričanie) mi začali na nervy liezť hneď ako sa objavili a vo finále už boli neznesiteľní. Škoda, prvého Aliena budem mať vždy najradšej. - Rewatch po šiestich rokoch (2017), opäť verzia Special Assembly Cut. Veď to bol dosť dobrý film. Škoda len toho nepodareného smiešneho votrelca, aj záverečný pád vyzerá po vizuálnej CGI stránke fakt trápne. Inak ma to bavilo. Potešilo tiež zopár viet z výbornej sci-fi skladby In the Year 2525. Z dvoch hviezd na štyri. ()

Xeelee

Vetřelci ³ urbanistické peklo trestanecké kolonie rozhodně sluší. Díky absenci zbraní má unikátní bezútěšnou atmosféru a nápad se psem a z něj vylíhlým poněkud odlišným Vetřelcem je geniální. Navíc ty prostřihy mezi pohřbem a líhnutím… Nádhera. Myslím jenom na tebe. Jsi v mém životě tak dlouho. Udělej pro mě maličkost. Jenom to co vždycky. ()

SOLOM.

Tak já jsem také viděl konečně obě verze jak 114.min, tak i 145.minutovou a musím říci, že ta delší změnila zcela můj názor na tento film. Trojka mě totiž zas až tolik nebrala nicméně zrození Vetřelce ( a tentokrát ne ze psa) je mnohem působivější! Fincher si to udělal pěkně po svém a přestože jsou některé pasáže trošičku nudnější, dokázal celkem slušně navázat na oba skvělé předchůdce. I proto opět nemůžu dát jiné, než nadprůměrné hodnocení. 7/10 ()

AlfaNumerO

Prvotina Finchera, který na to jde úplně jinak. Docela by mě zajímalo, jak by snímek vypadl finálně, kdyby nedocházelo k tolika (dnes moderním) tvůrčím neshodám a Fincher snímek natáčel jako dnes už stálice ve svém oboru. 78% ()

Ištván87

Zatím jsem neviděl SE, takže nevím jak to dopadlo. Ale verze pro kina je místy skvělá a místy neskutečně zoufalá. P. S. Po shlédnutí Fincherova sestřihu jednu hvězdičku přidávám. Je to lepší, nicméně v rámci Vetřelcí série je to horší díl (když pominu tragickou čtyřku)... ()

JASON_X

Tenhle film je vcelku velmi vydařený, i když výprava je o poznání chudší než u předchozích dvou dílů. A jsou dvě různé verze s drobnými, ale přitom důležitými rozdíly, jak jsem zjistil až mnohem později díky DVD. Jen ten digitální Alien se vůbec ale vůbec nevyvedl, to byl obrovsky nešťastný nápad. Je tak uměle bezduchý, neživotný, tak zřetelně animovaný... Škoda přeškoda, staré dobré poctivé loutky... Narušuje mi to vždycky zážitek a dojem z celého filmu. ()

becki_tu

Ač nejslabší Vetřelec z původní trilogie a zároveň asi nejslabší Fincherův počin, pořád je na co koukat. Příběh sice moc nových nápadů nepobral a nemá moc co nového říct, ale naštěstí nepostrádá atmosféru a akci, ikdyž je pravda, že v předchozích dílech jsem se v hutné atmosféře doslova topil. Tady to bylo tak po pás. Solidní Fincherův rozjezd, ve kterém sice vyloženě neselhává, ale své pravé kvality naplno ukáže až ve svých dalších snímcích. 70% ()

Bauer

Klobouk dolu, protože na to, že se jedná o třetí díl, tak jde o hodně vydařený díl. Pokáždé mi třetí díl Vetřelce utekl. Všechny díly jsem kdysi dávno viděl, ale na třetí jsem měl prostě smůlu. A když už jsem se k němu dostal, tak v plné parádě. Konkretně v rozšířené 140 minutové verzi. Bohužel nemohu srovnat s původní verzí. Každý díl této série má jiného režiséra, který do toho vnesl něco jiného. Ridley Scott vnesl výbornou atmosféru. James Cameron zase akčnost. A David Fincher do Vetřelce vnesl (jak jinak) ponurou a temnou atmosféru, která na mně dýchla od první minuty. A jako bonus, co nebylo ani v jednom díle, tak to byl pohled očima Vetřelce. Jen nechápu, proč Vetřelec vypadal, až moc digitálně. Líbilo se mi prostředí věznice a závěrečná honička na monstrum byla taky docela dobrá. Tento díl je zcela jiný, než předešlý dva díly. Otázkou je, jestli je to dobře. A asi je, protože je to originální! ()

Beastmaster4

Dle mého největší průšvih celé série. Film ničím nepřekvapí, je bez nápadu, bez emocí a co je nejhorší - bez napětí. Film ničím negraduje, stále se drží na fádní nehybné hladině nudy. Samotný vetřelec zde působí jak komická postavička. To, jak je digitálně vkládán do obrazu hraničí s trikovými záběry na počátku 80. let. Takový Souboj titánů je na tom téměř srovnatelně. V každém záběru má vetřelec jinou barvu aj. Celkově je film hodně nepovedený, a kdyby David Fincher dal od této série ruce pryč, mohla být 100%. ()

mm13

David Fincher bol od začiatku svojej kariéry hotový režisér - žiaden strach pred výzvami, osobitosť, zmysel pre vedenie príbehu a schopnosť obohatiť svoje rozprávanie o ďalšie roviny, často zachytiteľné až pri neočakávaných vyústeniach. Tým všetkým je vybavená už táto jeho prvotina. A to ako vo veľmi dobrom pôvodnom zostrihu, tak aj v predĺženej verzii. Svojim komorným výletom Fincher z votrelčej mytológie nie len vyťažil, čo potreboval, ale ju aj obohatil o nové zaujímavé prvky. Preto je obrovská škoda, že po trikovej stránke je práve táto časť z celej série dnes najzastaralejšia. Prirodzený talent, inteligencia a nasadenie (úplne odovzdanie sa) jej tvorcov si až toľké šetrenie nezaslúžili. ()

luka4615

Fincherův návrat ke stylizaci prvního dílu potěšil, pohled očima vetřelce také, avšak snímek byl vzhledem k užité stopáži občas poněkud roztahaný a nudný, což ve výsledku kazí jinak perfektní dojem. „You've been in my life so long, I can't remember anything else.“ ()

oLí

[serial edition] tohoto druheho pokracovani nedela serii zadnou ostudu a muze se smele rovnat se svymi dvema predchudci. [9/10 březen 2009] ()

Sawy

Velké překvapení! Podle zdejšího hodnocení jsem si myslel,že půjde o nepříliš povedené pokračování jedné skvělé série,které bude vedle skvělé jedničky a dokonalé dvojky působit značně nedomrle.Opak byl ale pravdou.Zapomněl jsem totiž,že film režíroval jistý David Fincher.A ten prostě špatný film jen tak nenatočí.Trojka je úplně jiná než předchozí dva díly,což je dobře.Film je to dosti depresivní,trochu úchylný a zjevně prošel výhní kompromisů,přesto jsem byl naprosto spokojený a to jsem viděl normální kinoverzi.Už se moc těším na zhlédnutí té režisérské,ta je prý ještě lepší.Sigourney Weaver s oholenou hlavou exceluje snad ještě víc než v předchozích dílech,zdatně jí sekunduje většina dalších herců.Závěrečná naháněčká vetřelce je vyloženě excelentní a úplný závěr mě dokonale položil.A já dodnes nechápu,proč sakra tímhle úžasným záběrem na padající Ripleyovou nemohla celá vetřelčí série skončit.Pak by byla asi mou nejoblíbenější.Ale ne,producenti ještě museli natočit čtyřku,která je poměrně dost špatná a celou sérii mi dost kazí.Každopádně trojka je ještě skvělá a v mých očích dokonce převyšuje legendární jedničku.Nejlepší zůstává díl druhý,i tak mě ale trojka příjemně překvapila a nadchla. 90 % ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?