mararati

Zde si s "POMO" dovolím nesouhlasit. Třetí díl je z mého pohledu nejlepší. Je to dokonala kombinace sci-fi, hororu a thrilleru. Film drží temporytmus, dodržuje žánrová pravidla a naplňuje je beze zbytku, excelentně rozvijí postavy a tvoři ucelený nevšední obraz. Perfektní! ()

Aidina

Tak "trojka" mi přišla jako nejslabší z celé ságy o vetřelci. Tady z něho udělali skoro domácího mazlíka. Sice se tulil jenom k Ripleové a trestance trestal, ale měl i další zvláštnosti. Třeba jeho velikost a jeho růst. Když se vetřelec vylíhne ze psa, je v podstatě stejně velký jako ten pes sám. To by ho musel zevnitř vyplňovat celého a to potom nevím, jak by ten pes vůbec mohl žít. No ještě, že vetřelec, který se dere z hrudi Ripleyové, je menší než ona:-)) ()

gpx

Nic moc. Nějak jsem se neponořil do atmosféry. A proč se na konci nechá zabít ten hrdý otec mi hlava vůbec nebere. ()

LencaN

Tohle mi z doposud viděných "vetřelců" sedlo nejméně. Vůbec se mi nelíbila ta atmosféra. Celé mi to prostě přišlo jak v nějaké cvokárně. Tak ona to byla věznice plná nebezpečných deviantů a vrahů. Ale mně přišlo, že cvokárna byla i za kamerou a ne před ní. Mimochodem, ta kamera mě iritovala. Neustálé záběry zespodu mi lezly na nervy. Asi to mělo navodit větší pocit strachu, že jste taaaakhle malinkatí a koukáte na všechno z velice malé výšky. Ale mám radši záběry horizontálně vedené nebo z výšky. A přijde mi zvláštní, že tohle je zatím nejnovější Alien, kterého jsem viděla, ale triky byly nejhorší. Ten vetřelec chvílemi snad světélkoval a exteriéry téhle vězeňské planety vypadaly jako z kresleného filmu, připomínající dětský seriál Smolíkovi. Našla jsem i logickou nesrovnalost v ději, ale budiž, třeba jsem to jen já špatně pochopila. Ale napínavé to je, nejlepší byl konec a nebýt divně udělaného ohně, tak úplně závěrečný záběr byl nejlepší. ()

LeePriest

Trojka se po celou dobu snaží být povedeným pokračováním a zaujmout zcela jinými postavami a prostředím. Chodby temného vězení a pár scén určitě má něco do sebe, trochu to jakoby z dálky připomíná původního Vetřelce, na předchozí dva vynikající díly už ale film nedosahuje. To však tvůrcům nijak zvlášť nezazlívám, neboť takovým hitům se vyrovnat, to by byl opravdu pořádně husarský kousek. Z celkového hlediska se to myslím dá označit jako nadprůměrný film, stále se jedná o kvalitnější pokračování než Vetřelec: Vzkříšení. ()

Tuty

U všech Alienů je režisérský sestřih vždy ten lepší a platí to i tady. Má to stísněnou atmosféru, má to napínavost a natočil to David Fincher, když už se ale Alien ukáže, a že ho narozdíl od verze Ridleyho Scotta zahlédneme o něco více, triky jsou slabé a českou verzi navíc sráží dolů nepovedený dabing. Director´s Cut 75%., kinoverze 65%. ()

PeteBuck

Nemôžem si pomôcť, ale tento film nemal vzniknúť. Alebo aspoň nemali Fincherovi liezť do kapusty. V každom prípade jednotka a dvojka povedali všetko, ešte k tomu nasadili úroveň kvality neskutočne vysoko. Ale bolo treba vytrieskať ďalšie peniaze z legendy, takže vzniklo toto. A tak to aj dopadlo. Začiatok hrozný (stupídnejšiu blbosť som nevidel), predpokladám, že Ripleyovej niekto amputoval polovicu mozgu, keď sa nepresvedčila, či si kráľovná nebola ešte pred bojom s ňou odskočiť odložiť nejaké to eso (vajíčko) na opustené miesto. Taktiež ono napadnutie Ripleyovej v hyperspánku, modul, ktorý je tak debilne navrhnutý, že podpera dobre že neprepichne Hicksa napoly a ešte k tomu tá záchranná kraksňa nemá žiadny brzdiaci systém, takže celou silou treskne do nejakého zasraného oceánu. Sakra, toto je už veľa. Potom to už ako-tak pokračuje, ale je to len trápenie. Začiatok hrozný, heroické obetovanie Ripleyovej dojímavé, ale inak to proste nie je ono. Ja tento film jednoducho neberiem. Asi som na to príliš prísny, určité časti sú naozaj slušné, herci vybraní dobre, ale aj keď to nebola až taká katastrofa, na predchádzajúce diely to nemá. A nielen to. Nelogickostí kopec, iba Ripleyová zostala tá istá. "Máme kamerový systém?" "Áno, ale nefunguje." "Máme zbrane?" "Nie" "A čo baterky?" "Svetlo?" "Dokážeme zapáliť oheň?" "Ľuďom sa to podarilo, tuším už niekedy v dobe kamennej." ()

Kaitiffa

Tretí film Votrelca už nie len o tom, že milujem vzhľad tohto elegantne krásneho tvora, ktorý je úplne jednoznačne ďalej ako človek. Je to už hlavne o tom, že tento príbeh ma doprdele fakt baví čím ďalej tým viac a Riplyeová ma tiež sere čím ďalej tým viac. Dôvod j úplne jednoduchý. Je to neľútostná vrahyňa, ktorá vraždí mojich miláškov. Ale tak nemôžu byť len filmy s dobrým koncom, takže uznávam, že niekedy proste musí aj zlo zvíťaziť nad dobrom. Oi! ()

Senrix

Velmi zajímavý námět třetího kousku, který se mi líbil víc než dvojka. Je to určitě o vkusu, který máme každý jiný, zároveň každý díl byl pojat trochu jinak, originálně, jak se režisérům zalíbilo. Zajímavý vstup do děje, nezvyklé místo a taky oproti dvojce nezvykle málo vetřelců. A jako vždy, lidská chamtivost nemá hranic. Ale přes to vše, co celý příběh skrýval, tam prostě něco chybělo. Jako by některé části nebyly dotažené. Celý námět mi totiž přijde perfektní, ale chybí tomu ta poslední hvezdička. ()

Ace.A.T.L.

Tohle je pro mě nejslabší díl celý ságy. Je to taky zajímavý, ale tak i tak, nemastný, neslaný a takový, tak nějak zbytečný. JE to škoda, protože to mělo potenciál. Honička v bludišti je super, ale film mě nijak extra neoslovil. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Willynka

Bylo mi sedm let, když jsem třetího Aliena viděla poprvé, a už tehdá, v době dětské čistoty, to byl pro mě nejoblíbenější díl série. Environmentál je něco mezi Gigerovou biomechanikou a miléniem Luise Roya. Oproti papundeklové, krabicoidní, zkrátka osmdesátkové dvojce Jamese Camerona je pro mě tohle film, který skutečně hraje vetřeleckou melodii tak nějak nejsprávněji. Škoda, že Fincher nedotáhl svou vizi do konce. Rozhodně doporučuji Director's cut! ()

Gregor_Samsa

Hodně drsný a hodně beznadějný. Fincher se možná ještě trochu hledá nebo spíše ještě neměl tolik svobody, a celkově to je taková vetřelecká vyvražďovačka s osmdesátkovými hláškami a proslovy. Goldenthalovy smyčce a kvílení moc optimismu nepřidají a Sigourney je zoceleně přísná na všechny včetně sebe. Koncem Fincher nastavuje laťku dost vysoko, ale v budoucnu mu nebude dělat sebemenší (Sedmý) problém ji překonat... BTW Assembly cut není Director’s cut a jeho rozvleklost je zbytečná – stejně jako alternující bezporodní závěrečná scéna... [80%; 2016-05-17 Home sweet home] ()

HolyKeeper

Třetího Vetřelce jsem viděl na rozdíl od jeho předchůdců až trestuhodně nedávno a musím říct, že mě poměrně zklamal. Ripleyová "ztroskotá" na cizí planetě, kde jsou čistě náhodou poblíž lidé. I když se jedná o potrestané zločince a vrahy, kteří ji, jako jedinou přeživší lodi, naleznou a vezmou ji sebou do věznice. Brzo na to se zjistí, že i s ní v lodi přežil ještě někdo další, bohužel už méně vítaný host. Kde se tam vzal a jak tam dokázal po dobu její hibernace žít, aniž by jí jakkoliv ublížil, nad tím mi zůstává rozum stát. Každopádně bych si asi vzhledem k vybavenosti věznice nehrál na hrdinu a utíkal od nebezpečí co mi síly stačí a doufal, že mě co nejdřív při odchytu mimozemského tvora odvezou pryč. Nesedlo mi na vetřelčí tématiku prostředí filmu, všudypřítomná víra vězňů, ani krátký románek hlavní představitelky. Asi bych uvítal i méně záběrů na né vždy trikově vydařeného vetřelce. Jinak je ale film stále mírně nadprůměrný a to hlavně díky kvalitním hereckým výkonům S. Weaverové a celkové vetřelčí mytologii, kterou proslavily předchozí díly. ()

pold

Nuda. Odpadní horror bez špetky nápadu. Těžko by se našel béčkový horor který by v konečném hodnocení dopadl hůř. Tragický konec již tak špatné série. ()

Kozlowski8

Ripleyová jako jediná přežije ztroskotání vesmírné lodi a přistane v záchranném modulu na planetě, osídlené vyvrženci společnosti - vrahy, násilníky a psychopaty. S Ripleyovou ale přicestuje ještě jeden pasažér - vetřelec...Obdivuji Davida Finchera pro jeho kreativitu se záběry kamery, navození atmosféry a celkové režisérské vedení, ale tady to ještě nebyl on. Námět OK, Sigourney Weaver rovněž, ale jinak film ve všem výrazně zaostával za Scottovou jedničkou a Cameronovou dvojkou. 55%. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?