Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

rastlinka

Skoro som sa pototo pri predstave, že sa niečo také môže stať (mne, vám...). Pri záverečnej scéne som takmer nedýchala a v podvedomí kopala nohami vo vode. Áno áno, Carcharodon Carcharias je veľký pán. ()

stuntmanMIKE

nechapem celkom hodnotenie a komentare niektorych uzivatelov o tom ze to bola nuda... co by ste ku*va chceli ? je to pribeh o stroskotanej lodi na mori a o boji o zacharanu... takze samopaly a vybuchy tam asi miesto mat nebudu. Atmosfera pribehu je uplne super a kto ma aspon trosku respekt pred morom a zralokmi musi mat nahnane... Jasne je tam par hluchych miest a na to ze je to podla skutocnosti aj par nelogickych scen ale na druhej strane evidentne ide o nizkorozpoctovy film a sceny so zralokom su viac ako slusne a realisticke... herci podavaju solidny vykon a hlavne citit tam inu produkciu ako mcdonaldovsku takze vrelo odporucam... ()

OG_Swifty

Ja teda nevim, co na tomhle filmu kritici a vsichni ostatni maji.. Chteli jsme se s pritelkyni divat na Netflixu na nejakej film a naprosto nahodne jsem vybral zraloky, protoze se u nich nebojim jako napr. u duchariny a dalsich picovin, zatimco pritelkyne se zraloku boji. Takze to bylo asi jediny, co v tu chvili fungovalo... ja u toho pomalu sam horel, proste banda trotlu PLAVE v oceanu a trva to snad vecnost, nez je ten zralok pozere. Cili herecky vykony nejakejch nehercu trapny, zapletka nulova, napeti stejne tak. ()

ilemas

Slušně natočený australský příběh o partičce výletníků, jejichž loď uvízne na korálovém útesu. Nezbývá nic jiného, než doplavat několik mil na pevninu. V moři je samozřejmě ohrožuje žralok, jinak by to tak zábavné nebylo. A jako třešnička na dortu je to podle skutečné události. Realisticky natočené s pár nervy drásajícími momenty. ()

honajz2

Jaj, tak tohle bylo zklamání jak sviňa. Úvodních 20 minut sledujeme kopu nudných lidí co vedou nudné řeči a celé je to natočené poněkud amatérsky. To jsem pořád věřil tomu, že se to třeba ještě rozjede. Jenže tady se to bohužel nestalo - po úvodních 20 minutách se převrhne loď, žralok prvně zaútočí a i když jde už konečně o život, ona je to pořád strašná nuda! Možná jsem jen na ten film neměl správnou náladu, co já vím, ale prostě mě to nebavilo a jelikož hlavní postavy mě neměly čím zaujmout, dokonce o nich ani nic pořádně nevíme, takže jsem neměl ani důvod proč jim fandit. A v téhle náladě jsem ten film dokoukal nějak do konce a na konec si řekl, že aspoň ti herci hráli dobře a bylo vidět, že se Traucki aspoň snaží o nějakou atmosféru, ale žel se mu to tady nějak nedaří. V Krvavé laguně se mu to povedlo líp, i když ne o moc, ale tam se aspoň hlavní hrdince dalo fandit. Jinak teda tenhle film nic moc, zklamalo mě to. 2* ()

Chen

Skromně působící, atmosférické, napínavé a příjemně zahrané. Škoda jen toho tlačení na pilu u romantické linky, to bylo (alespoň pro mě) zbytečné. P. S.: Zakomponování žraloka do obrazu bylo výtečně provedeno, člověk by si skoro řekl, že je to skutečné. ()

Martin741

Celkom fajny a pozeratelny survival horor o tom, ako stroskota lod, unasaju ju oceanske prudy a 5 sympatickych ludi sa rozhodne plavat v sirom oceane, pricom ich ohrozuje zralok. Slusna atmosfera a zrucna rezia Traucki-ho zaistuju filmu 69 % ()

peiton

Podme do vody.Okrem plávania,plávania a plavania..v mori plnom žralokov tu máme aj pár echt scén,min.jednu určite,ktorá Vás poteší na duši a sem-tam i panika.Nenadarmo.Zraloci sú tam doma a patrične ukazujú svoju silu a moc.No i tak väčšinou sa hrajú zo svojou korisťou akoby na skrývačku a dlhú dobu nič nehrozí.Čo do atmosféry,hustá,ktorá vie v divákovi rozohrať napätie a akcia prichádza vtedy,kedy to najmenej očakávate.A preto,majte sa na pozore!Nato,že je to hlavne riadna hlúposť je to aj celkom slušný survival. ()

bourec

Natočit film o žralokovi,ač je podle skutečnosti,aby to byla taková nuda,to chce obří talent.Když si vzpomenu na o třicet let starší Čelisti,tak Andrew Traucki by měl spíš zkusit nějaký komorní drama,protože tenhle jeho film se trochu takovýmu stylu blíží.Povinnej kratkej začátek se seznámením,pak převrhlá jachta,a už plavou někam na pevninu.Film pak nabere směr spánek takovou silou,že sem přemejšlel,že si ke křeslu postavim kýbl s ledovou vodou,abych nezachrápal.Když žralok někoho napadne,nic neni vidět,scény kdy by se měl dostavit strach tady taky nejsou,navíc po chvíli je to stereotyp.Prostě zbytečnost nejhrubšího zrna.40%. ()

cariada

Podobných filmů je celá řada. Tady jsem svědky nehody na malé lodi , kdy se většina snaží doplavat někam na pevninu jaký to nerozum, když se to kolem hemží žraloky. Lepší dle mého názoru bylo zůstat na trupu lodi a zkusit se dostat i sním někam ke břehu. V podstatě to bylo ale jedno stejně dopadli blbě. Tomuhle se dá věřit , že je to podle skutečné události. ()

Radush

Proboha! Ani v těch nejšílenějších fantaziích by mě nenapadlo, že tu bude mít The Reef tak vysoké hodnocení. To, že mi byli herci krajně nesympatičtí, ponechme stranou. Film dokázal potopit úplně dementní scénář - viz. "Let´s get out of here." vyřčené někde uprostřed oceánu na pomalu se potápějící lodi. Nebo zdlouhavé sekvence, v nichž se dokola opakuje "There!" "What?" "I don´t know.." a zase "There!" "What?" "I don´t know.." - Celému filmu chyběla jakákoliv atmosféra a tu hodinu a půl jsem se nezmohla na nic jiného než nechápavě kroutit hlavou. 1 * dávám za pár záběrů alá National Geographic a námět podle skutečné události. ()

humanbeing

Po Open Water se mi zdálo, že z tématu "lidé na otevřeném moři" se už nejspíš nedá vydolovat víc a po zhlédnutí The Reef jsem si to víceméně potvrdil. Ovšem nápad s plaváním od útesu k útesu a pocit nebezpečí, který tu funguje bezvadně, vyzdvihává k průměrnosti odsouzený film někam mezi šest až sedm bodů. Scény se žralokem byly velmi povedené, takže za sebe jasných sedm. ()

Stallone

Tento film je atmosférický. Miluji moře, toužím plout jachtou uprostřed moře s mojí krásnou přítelkyní. Jen já a ona. Jen my dva. Tento film je ale ukázkou toho, jak to může dopadnout. Díra v lodi, loď se uprostřed moře potápí a jsou na vybranou dvě možnosti. Buď plavat k ostrovu, který není vidět v moři plném žraloků lidožravých a nebo zůstat na potápějící lodi a doufat v pomoc. Čtyři lidé plavou, jeden zůstává. Začíná boj o přežití. Na filmu je hodně znát, že byl levný. Je to vidět na práci žraloka s člověkem. Na tom jejich propojení ve filmu. Působilo to hodně odděleně. Tady je žralok, vedle jsou lidé. Snad mi rozumíte. Jinak vcelku reálné. Bylo z toho filmu cítit moře, slaná chuť a bolavé tělo. Herci sympaťáci. Nicméně, pokud hlavní hrdinové doplavali už na ten první záchytný bod, mohli tam čekat. Sedět tam a čekat v bezpečí před žralokem. On by pak odplaval, protože žralok musí žrát a ne tam někde očumovat nějakou dobu kolem útesu. ()

tom88

Priemernejší thriller o skupinke výletníkov, ktorú po nehode s loďou napadne žralok. Že je to ohraná téma mi nevadí, horšie že nič nové neponúka. Tvári sa realisticky, postavy sa tak aj chovajú, ale nejde o žiadny zázrak, predsa len vo svete oceánov to chodí trocha inak. Pri toľkej krvi čo vytieklo z jedného chlapíka sa jedná stále o jedného žraloka a to je trocha málo. Inak sa to dá dopozerať, aj keď zo začiatku trocha nudné a jediné podstatné mínus, ktoré vadí je že si divák nevytvorí k postavám žiaden vzťah, takže je každému jedno, či postava zahynie alebo nie. 55% ()

Nivenx

Bohužel já ty zvířata moc rád nemám a tenhle film je průměrný až to bolí. Takže jednou stačilo a víckrát to vidět už nepotřebuji. 35% ()

panMartin

Napínavý thireller který útočí na vaše nervy. Slušně natočený australský příběh o partičce výletníků, jejichž loď uvízne na korálovém útesu. Nezbývá nic jiného, než doplavat několik mil na pevninu. V moři je samozřejmě ohrožuje žralok, jinak by to tak zábavné nebylo. A jako třešnička na dortu je to podle skutečné události. Příjemné zpracování a pojetí. Nepříjemně mne mrazilo v zádech při představě podobného zážitku. ()

Deyw

Jeste lepsi, nez mladsi braska s krokouskem. Zase jedna se o survial a zraloci sou zde pekny svine..po celistech asi jeden z nejlepsich filmu se zralokem - je jich fakt malo - reef, 47 meters down a snad melciny me nezklamou - jeste jsem nevidel a tesim se. Jinak tenhle film je strhujici od zacatku az do konce a samozrejme je taky podle pravdy! ()

HorrFi

Další film podle skutečný události a opět z Austrálie, ale tentokrát v hlavní roli se žralokem.. viděl jsem už dost australskejch hororů který se mi opravdu líbily a ani tenhle mě nezklamal.. tvůrci nás pořádně napínali a první útok co nejvíc prodlužovali, ale když přišel tak se rozjel ten pravej boj o přežití.. ()