Útes smrti

Thriller / Horor

Austrálie, 2010, 94 min

Andrew Traucki

Andrew Traucki

Sympatické herecké obsazení, čistá voda, díra v lodi a mazlíček v moři. Film mne nenudil. Naopak, dobře se mi u filmu leželo, jedlo a pilo. Dávám 80%(26.12.2010)

Konečně někoho napadlo využít záběrů National geografic, promíchat je s filmem a vysrat se na používání těch nafukovacích žraločích maket, co vyhráli loni při tombole na pouti. Výsledek je tak naturalistickej, že se budu ve vaně koupat už jenom s harpunou a to navíc za dohledu mé sbírky cínových vojáčků. Jediným vroubkem Sharkyho je, že žere lidi přesně podle holyvůdskýho schématu - toho sežeru prvního, protože má divnou ofinu a zatím měl jenom tři repliky; pak sežeru támletu blondýnu, jelikož její bratr je indián a navíc je ošklivější, než ta druhá blondýna; toho sežrat nemůžu, protože musí nejdřív dostat tu hezčí blondýnu z plavek...(6.10.2011)

Moře je hluboké a ryby dravé. Napínavá podívaná, u které lze vytušit, že ne všichni hrdinové budou mít štěstí. Na poutavosti a závěrečném dojmu dodává i punc skutečné události, jež se stala předlohou pro tento snímek. Zpočátku mi herci moc sympatičtí nebyli, což se postupem času měnilo a jejich příběh jsem prožíval s nimi. A na závěr komentáře otázka k zamyšlení: Jak byste se rozhodli na jejich místě vy? Plavat či neplavat?(13.3.2011)

• Chrustyn

Před lety vznikl film "Otevřené moře", u kterého se tvůrci dušovali jak je to nejstrašidelnější žraločí film apod. Podle mě to byla děsná nuda o dvou lidech v moři, obklopených žraloky. Později vznikla "Krvavá laguna", která vzala prakticky stejné téma ale do hlavní role byl umístěn krokodýl a hlavně se jednalo o výrazněji filmovější a hlavně zábavnější podívanou. Tvůrci tohoto snímku se ve svém nejnovějším počinu vydávají na moře a předvádějí nám prakticky to samé co tvůrci "Otevřeného moře" jen přidávají více jídla ... tedy herců. Děsná nuda, která vyděsí jen ty, kteří mají ze žraloků opravdovou fóbii.(6.12.2010)

„Skôr zomriete na bodnutie včely, než že by vás zožral žralok.“ Mám slabosť pre žraločie horory a tento patril k najlepším, aké som z tých desiatok zatiaľ videl. Na ČEĽUSTE samozrejme nemal. Asi sa takého filmu už ani nedožijem. Raz za 5 rokov ale vznikne žraločí krvák, ktorý nie je ÚPLNE hlúpy. Napríklad OTVORENÉ MORE. A práve s ním má ÚTES SMRTI veľa spoločného. S ním - a s predchádzajúcim filmom režiséra Trauckého, KRVAVOU LAGÚNOU. Názory na to, že film je to isté (len krokodíla vystriedal žralok), sa opakujú. No ono je to naozaj takmer to isté, len realistického krokodíla nahradil realistický žralok, ktorý žerie realisticky jednajúcich ľudí v austrálskej prírode. Ako vtedy, i tu mi prekážali prehrešky voči logike. Ak by vám žralok spolovice zožral kamaráta a v jeho okolí by boli LITRE KRVI, plávali by ste k torzu (žraloky sú známe špičkovým „čuchom“, vycítia minimálne množstvo krvi KILOMETRE dopredu)? Ako minule, ani tu sa mi nepozdávalo (ako laikovi), že zviera útočí na skupinku ľudí, pritom kam len pozriete, DESIATKY KILOMETROV teritória s TONAMI potravy, ktorá je pre zviera prirodzenejšia, ako ľudský plavec. Tieto „drobnosti“ mi k až pomerne realistickému (čo je plus) Trauckému prístupu nesedia. Verím, že ak nakrúti tretí film o austrálskom ľudožravom zvierati, napríklad pande, už ich „vychytá“. Ale áno... páčilo sa mi to. Viac v mojej recenzii na Studna.net.(29.11.2010)