poster

Útes smrti

 • Austrálie

  The Reef

Thriller / Horor

Austrálie, 2010, 94 min

Režie:

Andrew Traucki

Scénář:

Andrew Traucki
 • Crocuta
  ***

  Na konci jsem si říkal, jaký měl celý tenhle příběh smysl - mělo to být varování? Před čím? Před výlety lodí nebo před žraloky? Ať už Andrew Traucki zamýšlel cokoliv, povedlo se mu natočit thriller, který nestraší počítačem vygenerovanými monstry, ale staví na silné atmosféře, kdy divák spolu s hrdiny cítí jak mu ubývají síly a vidina záchrany se vzdaluje.Díky skvělé kameře a sympatickým představitelům sympatických postav "The Reef" vyčnívá nad žánrový průměr. Za mne 3,5*.(18.11.2010)

 • Hrabka
  ****

  Survival thrillery, to je balzám na moji duši. :-) Mám velmi rád podobné boje o přežití v netradičním prostředí a tento kousek se opravdu povedl. Filmu určitě pomáhá, že je podle "skutečné události". Ať už to je pravda nebo není, ona větička "based on true events" dopomáhá atmosféře a napětí, divák je tam s nimi. A musím uznat, že já tam s nimi byl. Skvěle natočeno, dobře zahráno, ale hlavně napětí je tady parádní. Jen si to představte, tu situaci. Uááá. Sice to není natočeno s prvotřídními efekty, ale to vůbec nevadí, možná to je i k dobru. Australané opět zaperlili, poslední dobou jsem viděl od protinožců několik velmi povedených hororů či thrillerů. Jestli se někdy dostanu do Austrálie, tak mě do moře nikdo nedostane... 75%(6.2.2011)

 • teutates
  ***

  Rád plávam, no po tomto asi už len v bazéne... nič podobné by som nerád v reále zažil a absolutne neviem ako by som sa v danej situácií zachoval. A.Traucki opäť zachytil krvilačnú zver na loveckej party, pri ktorej by sa dala atmosféra doslova krájať. Bazén to istí... 6/10(20.11.2010)

 • cheyene
  ****

  Moře je hluboké a ryby dravé. Napínavá podívaná, u které lze vytušit, že ne všichni hrdinové budou mít štěstí. Na poutavosti a závěrečném dojmu dodává i punc skutečné události, jež se stala předlohou pro tento snímek. Zpočátku mi herci moc sympatičtí nebyli, což se postupem času měnilo a jejich příběh jsem prožíval s nimi. A na závěr komentáře otázka k zamyšlení: Jak byste se rozhodli na jejich místě vy? Plavat či neplavat?(13.3.2011)

 • klerik
  ***

  70% Režisérova predošlá KRVAVÁ LAGÚNA bol poloamatérsky film. Útes smrti je rovnako jednoduchý, ale omnoho lepší (hlavne čo sa logiky týka, je na tom žralok lepšie ako nemotorný krokodíl). Necelých osemdesiat minút je fajn, aj herci, a napätie je budované šikovne aj prostredníctvom opakujúcich sa postupov (pohľady pod hladinu). Obyčajný žraločí film, ktorý ukázal, že ak máte cit pre žáner, dokážete fanúšikov kráľovsky pobaviť. Takmer porovnateľné s KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY...(13.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace