poster

Útes smrti

 • Austrálie

  The Reef

Thriller / Horor

Austrálie, 2010, 94 min

Režie:

Andrew Traucki

Scénář:

Andrew Traucki
 • paascha
  ***

  Další variace na téma Jak se dá také trávit dovolená. Nic nového pod slunce, co taky na tomhle inovovat, že? 5 lidí, jedna blbá loď a pod nohama hlubina plná zubů... Asi každý si na tom něco najde, mě nejvíc pobavilo to plácání se na matračkách jako na Mácháči, to se tý hnusný tlamě nedivím, že ji to namíchlo:-)))(5.2.2011)

 • Tomco
  ****

  Radšej byť prejdený vlakom, ako púšťať stolicu uprostred mora, pár metrov od bieleho.. Kurva, nemôžem si pomôcť, ale hektolitre vody a plutva pár centi nad hladinou - to je moje. 80%(22.11.2010)

 • POMO
  ****

  Výborná minimalistická práca s vysokým napätím. Plýživým a rozumne dávkovaným. Uveriteľné, civilizovane zahrané postavy bez seriálových tváričiek. Bez nelogických alebo nepravdepodobných momentov.(4.12.2014)

 • kingik
  **

  Nemám štěstí na opravdu napínavé a intenzivně nervydrásající survival horory. Import z Austrálie s názvem The Reef (Útes) to moc nevytrhl. A přitom stačilo tak málo a mohl bych psát jen samé superlativy. S řídce pojatým scénářem se dalo naložit mnohem dynamičtěji, nehledě na to, že film je údajně natočen podle skutečných událostí, ale právě to asi svazovalo tvůrce zřejmě nejvíce. Pět lidí, respektive herců se vydá jachtou na oceán, která se převrátí a oni uprostřed oceánu budou vymýšlet bleskový plán spočívající v tom, že čtyři z nich doplavou na pevninu pro pomoc a pátý na ně počká na převrácené jachtě, ale už ho pak nenajdou a asi si skáknul do kina na neexistující remake tohoto lehce stupidního hororu, jehož síla spočívala v jednom jediném a to ve žralokovi, který se ovšem na scéně zjevil až po 48 minutách! A to film bez titulek trvá jen 80. minut! Nechápu, proč se se žralokem tolik šetřilo. Vypadal velmi dobře, byl sympatický, fandil jsem mu, aby všechny sežral a akorát tu zprofanovanou žraločí ploutev na hladině si tvůrci mohli odpustit. Ale ani v okamžiku, kdy se žralok zjevil, nebyl film perfektní. Při zabíjení nebylo nic vidět, jen rozlitá krev po moři a do toho stupidní dialogy. Herci vesměs, i přes zjevnou snahu hrát, si mé sympatie příliš nezískali. Je třeba pochválit práci kamery, která zdatně svojí houpavou intenzitou málem navodila mořskou nemoc. Jenže žraloka jsem si moc neužil, než se to pořádně rozjelo, byl konec a zbyl jen promrhaný potenciál.(19.11.2010)

 • SeBig
  **

  OBSAHUJE SPOILERY: Vim sice že je to podle skutečný udalosti ale proč přežila ta ukdákaná vopice to nechápu ani svího přítele nedokázala zachránit...ze začatku nuda ani krásné moře mě neoslnilo prostě nuda nuda nuda...pak trochu napínavý ale furt otom samym...nechapu že to vubec točily stačilo by mi si o tom přečíst v novinách dvě hvězdy za scény se žralokama(27.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace