LeoH

(i) Minimum dialogů plus přímočará cesta k cíli nerovná se slabší scénář. (ii) Po těch pověstech jsem to čekal mnohem zběsilejší; nejšílenější nářez je v první třetině, pak dlouhý oddechový čas a v závěru už se do toho tolik nešlape – přesná inverze všech pravidel o gradaci, a stejně to graduje. Wau. (iii) Čtyřka poponáší pochodeň zas o kus dál víc než důstojně; je samo o sobě velká frajeřina, když filmová série nehraje na jistotu a místo toho průběžně mění styl a filosofii – zářným příkladem budiž Vetřelci, jenže na těch se vystřídali čtyři režiséři, kdežto Maxe má na hrbu už od sedmdesátek Miller sám a nejen že jde s dobou, on zas jednou táhne dobu za sebou. Wau podruhé. (iv) Opravdové kaskadéry řítící se v opravdových autech opravdovou pouští pořád ještě sebelíp spočítanými pixely nenahradíš; až mi skoro přijde škoda, že se do toho pak domíchávaly ty CGI ohně, nadpřirozené barvy a poletující volanty. (v) Ale hlavně tentokrát fakt lituju, že jsem neporušil pravidlo a nevyrazil chroupat popcorn do multiplexu; tomuhle kousku je domácí kino prostě malé, i když je 3D, a dost možná právě proto si připadám uchvácen jenom čtyřhvězdičkově. Nehrají to ještě někde? Nejlíp v ČB verzi? ()

UhLee

(9/10). Výborný střih a kamera. Nápaditost postav a scén je přímo dechberoucí. Tom Hardy i přes skromnost slov, která vypustil z úst předvádí vynikající výkon. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2015. ()

kinghome

Jsem hrozně rád, že jsem Mad Maxe viděl v kině a zároveň to je jeden z mála filmů, možná že dokonce jediný, u kterého chápu tak vysoké hodnocení, i když já jsem hodnotil "jen" 3*. Problém je v tom, že chyba není ve filmu, ale ve mě, protože jsem si kvůli Mad Maxovi uvědomil, že jsem vyrostl z éry akčních filmů a hledám ve filmu hlavně příběh a vývoj postavy, né jen akci a to je právě problém se mnou a Mad Maxem. Je to úžasnej film se skvělými hereckými výkony, ale mě tam prostě chyběl propracovanější příběh a větší zaměření na Maxe. Čekal jsem, že tam rozvedou jeho příběh více dopodrobna a vymyslí pořádný, kvalitní příběh, ale upřímně mi to přišlo ohledně příběhu, jako vykrádačka Zombielandu a Mechanika, neberte to doslovně, jen ta myšlenka je hodně podobná. Pro mě osobně to byl dobrý film, jen tam nebyl žádný moment, který si budu pamatovat, žádná scéna, žádná hláška, jediný, co si budu pamatovat je Guitar Hero, ten byl dokonalej, jinak je to naprostá šílenost a úžasná akce od začátku do konce, jen jsem prostě zjistil, že mě tyhle čistě akční filmy už moc neberou. Moje chyba, za mě silnější 3*. ()

Trenslation

Vizuální, ujetý, akční opus roku. Smekám klobouček nad uskutečněním osobité vize sedmdesátiletého režiséra. Kdyby každý v Hollyowoodu uměl takhle točit , pracovat s kamerou, vizualizací a využít rozpočet 150 milionů dolarů, tak chodí diváci do kina určitě častěji. ()

Qitek

Z bodu A do bodu B. Z bodu B zpět do bodu A. Vytáhnout mozek, nechat doma u botníku a uzřít kinetický zážitek s občasným "bizár" autorským přístupem. Na jedno podívání slušný a hlavně překvapivý guilty pleasure. Podruhé už to může nudit. ()

Johnny.ARN

Ten pocit, keď do kina idete na jedna dvojke ( jak šeeeeef ) ale pri odchode máte pocit, že šoférujete minimálne 2 000 koňové monštrum. Tak presne to som zažil. Lebo podtitul Zbesilá cesta neostal divákovi ale že kurva absolútne nič dĺžny. Nebudem spoilerovať o tom, ako bol Hardy herecky nevyužitý, alebo nebodaj o tom, že všetky postavy sú funkčné a presne vedia čo robia. Nie, len sa vyjadrím možno k zbytočným dejovým pomôckam. Na to trpia súčasné filmy, že vždy keď je hlavný hrdina v nesnázích, objaví sa tam záhadne niečo, čo mu vždy pomôže vyviaznuť zo situácie živý. Aj tento film má týchto momentov niekoľko ( one bullet, one man ) a mne to prišlo ako rušivý element a len preto nedám plný počet. Inak je to jazda, ktorú by mal vidieť každý chlap. A napríklad som si absolútne nemyslel, že viem skoro dve hodiny nedýchať a nežmurkať. Apropo, toľko ospevovaný soundrack nie je až taká pecka. Je to len jedna ústredná melódia, ktorá sa opakuje, ale opakuje sa v tých najepickejších scénach a dodáva im ešte väčšie grády. Lebo nič neni vác jak plameňomet na gitare, viete ako. 4 z 5 a odporúčanie !!! ()

Belbo

1. Tom Hardy nemá charisma Mela Gibsna. 2. Skloubení původní dvojky s některými motivy trojky, s trochou toho dnešního amerického klišé a režijní samohany dobrý film neudělá. První půle: vyjede se, jede se, bojuje se a pozná se. Druhá půle: vyjede se, jede se, bojuje se a zvítězí se. Prostě scénáristický skvost :). Psychologie postav? 00 nic. Napětí? zabité akcí. Vizuál? dobrý, ale místy úplně mimo, působil jak pro jiný film. A ještě něco tady mám. Nevím proč ve filmu a v jeho názvu figuruje označení Šílený Max, jeho postava byla pro příběh úplně zbytečná, místo Maxe by se postava mohla jmenovat třeba Karel a vyšlo by to na stejno, bez asociací k původní trilogii. Mohlo se to jmenovat Šílený holky bez pásu cudnosti.... Navíc se mi zdá, že ve většině amerických postapo filmů je i špína "čistá"... PS: vtip dne je Filova televizní recenze, kde mele o novém umění, brutalitě a podobně. Nevím, jestli žere lysohlávky, hulí nebo lítá na LSD, ale to je úplně mimo. P.S.S.: Po necelém týdnu rozvažování snižuju na 2**, 120 minutový videoklip bez větší snahy o příběh a s minimem práce s postavami si víc nezaslouží. ()

Wall-E

Rychle a zběsile pro dospělé. George Miller už se asi nemohl koukat na ty rádoby post-apokalyptické filmy a ukázal všem jak to má vypadat. Jen škoda, že mu to trvalo 30 let. Šílený není jen Max, ale všechny postavy v tomto filmu. Šílený není scénář, protože prakticky neexistuje :D. Prosil bych Oskara za vizuální efekty, protože něco takového tu nebylo hodně dlouho. ()

skrblik007

Punk's not dead, yeah! Ale teď vážně - je to skutečně šílený, ale bohužel střih je až příliš zběsilý. Velká pochvala za pohrání si s rekvizitami a kostýmy (= záběry celků), ale rozpačité pozvednutí obočí za souboje (= polocelky, detaily), kdy se rychlé přestříhávání snaží buďto něco skrýt (ale prachů bylo přece dost) nebo prostě Miller postrádá pro tohle cit. Ale stejně je to jízda jaksepatří, a to i díky vysokooktanovému soundtracku, ropanovsky badassovské Charlize Theron, benálovsky říznému humoru a v neposlední řadě cool babčám s brokovnicemi. P.S. Kinotitulky jsou samy o sobě obřím zážitkem :-) ()

Mrkvič

Snad ještě nikdy nebyl podtitul filmu tak výstižný! Je to neskutečně zběsilá cesta. Snad nejlepší automobilová honička všech dob. Rozhodně nejdelší, protože se dá říct, že s párminutovou přestávkou trvá celé dvě hodiny. A že by film nemohl fungovat? Kde že. George Miller měl tolik nápadů, že film ani na okamžik neztrácí tempo. Jede se pouští, jede se kaňonem, střílí se, skáče se, umírá se a zase se jede. Největší strach jsem měl z vizuální stránky filmu, kdy jsem očekával umělé sračky a spoustu digitálních triků, kterým člověk neuvěří. Jenže když se dívám na původní snímky, tak je nový Max lehce strčí do kapsy i v ušmudlanosti, špinavosti a zoufalosti postapocalyptické doby. Tleskám pane Miller, opravdu skvělé! ()

Mr.Bulanek

Poslední snímek v kině na Erasmu v Litvě měli být Avengers, ale nakonec jsem se nechal přemluvit k 3D Maxovi (Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias). A musím říct, že jsem vůbec nelitoval. Po vizuální stránce dokonalé. Akční scény byly skvěle natočené a nápadité, týpci na tyčích. Takže když jsem odcházel z kina, připadal jsem si jak kdybych odcházel z pouště, nebo se probudil z hodně živého snu. Jen škoda příběhové stránky filmu, ta mi přišla taková slabší. ()

Blacks odpad!

"Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo" - asi tak by se dal popsat můj pocit po shlédnutí filmu a porovnání s hodnocením na CSFD. Po krátkém úvodu s velmi stručným vysvětlením nás čeká velmi neortodoxní začátek, kterým začíná vpravdě ŠÍLENÁ jízda tam a zase zpět která nekončí do závěrečného střihu. Problémem té jízdy je fakt, že 1. divák neví pořádně proč. 2. nic nedává smysl. 3. 100 minut dokola ty samé efekty 4. chybí napětí. Co bych pochválil je výběr dceruško-ženušek na něž jediné se dá hezky dívat. Bohužel ani ty u mě hvězdičku nevykouzlí. ()

Honzíno

Jsem možná mimoň. Úžasné zjevení mezi vysokorospočtovými snímky bez diskuze, to je v roce 2015 Mad Max. Já se ale prostě bavil víc u Jurského Světa. Chápu jeho odlišnost a tím pádem i hodnotu, kterou v současné produkci nese. Podruhé ho ale nezhlédnu, protože jsem se místy i nudil a bohužel dopředu čekal (následně se ukázalo, že též věděl), co se stane, což mi kazí výsledný dojem. Tudíž nesdílím místní, světové, fandovské nadšení, pouze uznale pokyvuji hlavou. Kino 2D titulky. ()

Helmutek

Max aneb cesta tam a zase zpátky. To, že je to údajně nejlepší Maxovka, ještě nezamená, že je to dobrej film. A že tady od dob Matrixu nebylo nic podobně významnýho (koncepčně, vizuálně a kdovíjak ještě), s tim prostě nesouhlasim. Jasně, ten vizuál je skvělej, ale je to právě jen a pouze tenhle vizuál, co je na tom filmu nějak zajímavý. Bavilo mě to, v kině to s kámošem po pár plzních byla celkem prdel... a za to taky dávám ty dvě hvězdy (taky za tu Tatrovku, teda :-). Pokud bych ale měl vyzdvihnout něco dalšího, tak mi vlastně dochází, že v tom filmu nic hodnotnýho nebo pamětihodnýho nebylo. A to ani děj/scénář, a upřímně řečeno si nevybavuju moc jinejch filmů, který by byly tak moc a úplně o ničem jako tenhle Max. Protože jsem neviděl první tři Maxovky (teď už mě to ani neláká) a nejsem teda zatíženej znalostí, kdo je kdo a co je co (ono to ale z pohledu tohodle dílu ani neni moc proč znát, možná proto se to teda Miller ani nesnažil vysvětlovat nebo opakovat), tak na mě film působil tak, že ty hodný (vlastně ale nevíme, proč jsou hodný) před někym utíkaj (proč ani před kym, to vlastně taky moc nevíme, ale asi maj bejt zlí), uprostřed filmu pak potkaj pět ženskejch, který utekly od hlavního záporáka a na který se celkem dobře kouká (nic jim ale bohužel nevykoukne), pak jim všem vlastně dojde, že něchtěj jet tam, protože tam nic neni, ale zase zpátky, protože tam to vlastně je, tak se teda otočej a jedou tu samou cestu zpátky, během toho zabijou hlavního záporáka, dorazej do bodu A, všechno je sluníčkový a dobře to dopadlo a to je konec. Jo, celou dobu je do toho samozřejmě honěj a řežou zlí záporáci (vypadaj tak, ale proč jsou zlí, to fakt nevim) a furt s někym bojujou, Max se vlastně nijak neprojevuje a moc to o něm ani neni, zato ale jezdí s tatrovkou, který občas plive do motoru naftu, aby jela rychlejc, no a to je dobře. Asi. WTF moments: Uvědomuju si, že pro většinu ostatních je to asi přesně jedna z těch věcí, který jsou naprosto skvěle stylový, ulítlý a nejvíc a super a kterou prostě ty suchý skeptici nejsou schopný pobrat, ale třeba ten kytarista mě od svýho maximálně třetího výstupu připadal prostě jenom trapnej a jenom blbej. A jestli tohle má bejt příklad přelomovýho stylu nebo vizuálu, tak to směle přenechám ostatním a půjdu si znova pustit sparťanskejch 300. ()

Mirokukii

Rozpálená, nadupaná akční jízda, aneb cesta tam a zase zpátky. Snímek, který dává označení road movie zcela nový rozměr a film, po jehož zhlédnutí budete na slovíčka jako: šílený, strhující, vyčerpávající, výbušný, nahlížet zase trošku jinak. Ano, tento snímek posouvá hranice, a když je ve výsledku strašně jednoduchý, tak musím zmínit, že takto zdařile předvedená, snad 100 minut trvající akce, tu už dlouho nebyla. Zdali vůbec. Fantastický vizuál a kamerový přednes poté ještě vyšperkovává rytmický soundtrack. Hardy je muž na svém místě, o tom už asi nemusí nikoho přesvědčovat, a právě jemu zkříží cestu uprostřed pouště pětice spoře oděných krásných "panen" (štěstí?), která si na svá bedra naložila Theron, jejíž postava je pro mne velkým překvapením a které Hardy zdárně sekunduje. ()

black.mao odpad!

Dialogy na úrovni "tam mamut, moc mamut" a podobnou úroveň mělo i to ostatní. Víc napíšu, až dostanu odvahu dokoukat zbytek. ()

filmmovier

Nejlíp vypadající film od Avatara (a že už je to zatraceně dlouhá doba). Prostě vizuální orgie, brutální pastva pro oči a uši, protože hudba je tady opravdu parádní a mě se nechce věřit, že něco tak zatraceně luxusního natočil sedmdesátník. Zběsilá cesta je asi nejlepší akční film, co kdy vznikl (neviděl jsem původní trilogii ani F&A, ale i tak). Za kamerou byl taky génius, nic úchvatnějšího jsem prostě hodně dlouho neviděl, naprosto bezchybné. Druhá polovina filmu sice už ke konci působí trochu utahaně, ale jinak mě nenapadá vůbec nic, co bych tomu měl vytknout - akce nejlepší na světě, všechno je to jeden velkej, dechberoucí a brutální nářez, u kterého prostě nemáte sebemenší šanci na nudu, i když se tam doslova nic neděje. Každopádně ale Immortan Joe je vynikající záporák, taky nejlepší za dlouhý léta (ty jeho bílí psycho pomocníci jsou ale možná přeci jen lepší), holky jsou neuvěřitelně sexy kosti, doslova kundy, Tom Hardy je velkej machr s málo prostorem a Charlize Theron už asi nic nezahraje líp. Mimochodem, už jsem mluvil o kameře a vizuálu, o tom naprosto dokonalým pouštním prostředí? Už jsem říkal, že tohle je asi letos nejlepší film a to naprosto bez debat o tom, že rok ještě neskončil? To já skutečně tvrdím a stojím si za tím a pokud tohle nedostane Oscara alespoň za něco, už asi opravdu půjdu akademikům nakopat zadky: Nejlépe s těmi zbraněmi, co jsou tady, ty jsou totiž hodně dobrý. 100% je málo. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)