Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

J. T. Kirk

Filmy z mafiánského prostředí jsou v poslední době nedostatkové zboží, tedy alespoň ty dobré. Proto jsem velice vděčný za Sejmout zabijáka. Napětí by se v průběhu celého filmu dalo krájet a akční scény taky nebyly nejhorší. ()

Hapretor

Ničím výjimečné. Biografie "hajzlů" jsou na jedno brdo. Vždy z toho plyne pár ponaučení: Čím dřív jdeš nahoru, tím dřív jdeš dolů. Ať už seš sebevětší macho, stejně tě nakonec dostanou. Chtěj víc a víc, nakonec nebudeš mít nic. Zločin se vyplácí jen v zárodku. Myslíš, že seš tak vysoko, že na tebe nikdo nemůže, ale vždycky napadne nějakýho vola vzít si žebřík. Tyhle filmy sou jen na zabití času. Nic víc mi nepřinesou. ()

agassi68

Celkom slušná mafiánska vyvražďovačka s neokukaným Stevensonom v hlavnej roli. Dosť mi to pripomínalo Vtedy v Amerike. Herecký ansámbel však ostal nevyužitý. Hlavne Kilmer a Vinnie Jones sa tam len promenádovali. Predvídateľnosť a slabšia prvá polovica sú mínusy inak nadpriemerného snímku. 70% ()

Lyžař

Docela příjemná gangsterka. Je zajímavé zase po letech zaběhnout zpět do minulosti a dívat se na to, že zub je leda za zub a oko leda zase za oko. Jinak to prostě nikdy nechodilo. Dostkrát jsem slyšel "tak dlouho se chodí..." nebo "kdo s čím zachází....", prostě je to tak. Sejmou zabijáka se zdá být vizuálně šedý a starodávný, ale tím je právě tak dobrý. Tohle není jednoduché natočit. Režie: ****; Scénář: ****; Hudba: ***; Herci: **** ()

ZackSawyer

Výpravné, napínavé, drsné, mafiánské, chlapské a hlavně oldschoolové. Příběh jednoho Ira co má koule na to, aby se postavil problémům, mafii a životu čelem, a to s hrdostí bojovníka. Nečekaně výborný filmík a s mafiánskou tématikou, tj. nelze jinak než-li za pět stars. ()

Castielo

Aneb jak Vás může úplně nenápadný neznámý film překvapit. Perfektní příběh o jednom tvrdým irovi. Není to na úplných 5, ale zaslouží si je! ()

Vorima

Mafie, "gangstři", skutečná událost... Znělo to nadějně, ale bohužel to je docela průměrný film. Škoda. ()

Yancl

Asi takhle .. osobně jsem nečekal nic pozitivního od filmu, který má v popisu žánru "životopisný/historický". O to víc jsem byl pozitivně překvapen, dokonce příjemně ohromen z toho, co pan režisér dostal na plátno. Od prvních minut velice zajimavý a poutavý film, který mě dokázal přinutit se zaujetím sledovat minutu po minutě. Po chvíli jsem pochopil, že se jedná o čistou gangsterku s naprosto úžasným hercem v hlavní roli. To, co tam Ray Stevenson předváděl bylo neuvěřitelně reálné a tenhle týpek tomu dodával tu správnou peprnou šťávu. Film je sám o sobě nekompromisní, ledově chladný a i když by se dalo pohledat pár chybiček, které kazí dojem, tak je MR. Irishman bravurní gangsterka z okolí mafie. [79%] ()

Kadas97

Videl som len veľmi málo gangsteriek ako je táto a preto sa v mojom rebríčku hneď vyšplhala na popredné miesta. Sledovať vzostup írskeho robotníka v prístave bolo dosť zaujímavé ak vezmeme do úvahy, akými spôsobmi sa na miesto šéfa odboru dostal. Rezká írska muzika robila z bitiek a atentátov celkom slušnú podívanú. Celý dej je sprevádzaný svojským veľmi čiernym humorom a ak toto bolo točené podľa reality, tak to mali v Cleavlande celkom veselo. 8 z 10 P.S. "Víš proč se italú říká šupáci? Protože když hodíš hovno na zeď udělá šup!" ()

mupimup

Pravděpodobně poprvé se ocitám v situaci, kdy hodnotím čtyřmi hvězdami film, který je i přes nabitý děj vlastně úplně o ničem. Pokud byla cesta jednoho přístavního dělníka, (vedle jiných obdobných osudů) skrze odbory do temných a ještě temnějších vod organizovaného zločinu něčím vyjímečná, pak mi uniká čím. I přes všechny výbuchy, vraždy a zrady jsem si neustále kladl otázku jaký motiv či myšlenka vedla někoho uznat tento kus historie jako nezbytný k zaznamenání na filmové plátno. Byl iniciován městskou radou lákající nové residenty s podtitulkem „ v Clevelandu se prostě nenudíme“? Je to agitka klubu cyklistů pro poukázání na nebezpečnost automobilové dopravy? Nebo je to myšleno jako dar veteránům k výročí rozpuštění IRA? Záhada. Své vysoké hodnocení jsem byl však schopen odůvodnit vcelku bez potíží. A to i přes to, že gangsterské filmy opravdu (jak řekla jedna moje japonská kamarádka): není moje styl. Stojí za ním jak výborně vystavěné a zahrané scény, dobrá atmosféra a silné okamžiky, tak zejména obrovské charisma jedné osoby. A nemyslím Vala Kilmera, byť pro roli zjevně podstoupil nemalou oběť vykrmením se do podoby jatečního vepře, ale osobu pro mě zcela neznámého Raye Stevensona. Je pro mě neuvěřitelné, že v jeho filmografii nečtu nabitou sbírku zajímavých titulů, ale jen různou měrou zapomenutelné seriálové štěky, televizní adaptace a teprve v poslední době i filmy. Fakt, že se mi na film dobře dívalo, že se mě příběh dotýkal a že jsem ho vůbec vydržel do konce je jednoznačně jeho zásluha. ()

AloeB

Film o Dannym Greenovi a válkách gangů v 70. letech. Prostředí irské mafie je sympatické a životopisně laděný snímek dle mého splnil vše, co jsme očekávali, doslova bombastickým způsobem. To ale neznamená, že jde o dokonalý film, směřuje spíše do průměru a znovu si jej určitě nepustím. Možná až mě někdy chytne irská nálada a keltští pamětníci. ()

Razzor_82

Špinavá válka gangsterských bossů v ulicích Clevelandu. Jonathan Hensleigh přináší nekompromisní biografickou podívanou do podsvětí mafie. Bomby v autech, řinčení odletujících plechů v dobovém retro looku. Ray Stevenson jako nezlomný Ir s dobrým srdcem. Škoda, že nedostal můj oblíbenec Vinnie Jones vetší kousek herecké role. Chladný pocit z filmu je o to silnější protože se jedná o historicky podložené fakta a nikoliv o fikci. 8/10 ()

sehe

Potomok keltských bojovníkov,írsky katolík a hlavne skutočný írsky gangster Danny Green ovládajúci podsvetie v 70.rokoch Cleveland.Tento mafiánsky film o vojne gangov,kde vybuchujú bomby v autách,stielajú a zabíjajú protivníkov bez zaváhania ,ma bavil vďaka dobrému obsadeniu,výbornej írskej hudbe a pocitu,že tieto časy sú už dúfam minulosťou. ()

bakeero

Očekávání sice nebyla naplněna, ale i přesto jde o naprůměrnou gangsterku, které nechybí možná to nejdůležitější – sympatický hlavní “hrdina”. V tomto případě bulletproofní irskej drsňák :-) Přesto film nedosahuje kvalit z poslední doby např. Amerického gangstera. ()

vikino1

Mám rád tyhle mafiánský filmy, kde všechno lítá do povětří a nikdo se s níkým nemazlí v rukavičkách. Kvalit Mnichovu Kmotra, Scarface nebo Krycí jméno Donnie Brasco to sice nedosahuje, ale pořád se pořád je to velice vydařenej film, na kterej stojí za to se podívat. ()