Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

MartinezZ

1) Přílišný idealismus škodí zdraví i ideím - 2) Když už šplháte někam hodně vysoko, nezapalujte pod sebou lano. V opačném případě můžete být zaskočeni těmi, kterým přílišný idealismus poškodil zdraví i idee. ~ Nemám rád americká striktně politická dramata, protože mě americká politika nezajímá, tady je ale jen částí příběhu, navozuje atmosféru dění a do zbytečného patosu její hloubky se tak divák příliš nedostane. Včas zasáhnou náhody a hlavně skvělí herci, bez nichž by byl film přinejmenším poloviční. Překvapivě dobře zrežírované, 101 minut je přesně tak akorát. ~~~ Díky Ants a larelay! ()

Greg

“Hey, Steve. I'm still your friend, right? - You're my best friend, Ida.“ Den zrady nabízí kromě zajímavého, ale ne už moc originálního příběhu prezidentského kandidáta, také náhled do zákulisí politického boje. Vím, že to není nic, co bychom o světě politiky a mocenského boje nevěděli, ale Clooney to ve svém filmu podává zase trochu v jiném světle – už to není jen boj o moc, ale také zásah do mnoha lidských osudů. Celý film je také hodně dobře vygradovaný, opět díky povedenému scénáři. A fakt, že herec George Clooney k filmu napsal scénář, režíroval ho i produkoval, mně vůbec nevadí. Společně s velkým hereckým objevem poslední doby – Ryanem Goslingem – odtáhl spolehlivě celý film. A to hlavně z důvodu, že ani jeden z nich nehraje úplně kladnou postavu… I když tato charakteristika se podle mě lépe hodila spíše na postavu guvernéra. Proto právě tito dva zaslouží největší pozornost. Ani ostatní nehrají vůbec špatně, ale jsou trochu ve stínu, zmínit můžu ještě Philipa Seymoura Hoffmana nebo Evan Rachel Wood. Každopádně, Den zrady je beze sporu povedený film a určitě se na něj vyplatí podívat. Zasloužené 4*. ()

Wysch

Film postavenej na scénáři (asi zasloužená nominace) a skvělejch hereckejch výkonech. Gosling, ale hlavně Giamatti a nejvíc mě potěšil, překvapil a herecky naplnil Gregory Itzin. Jinak naprosto neemotivní vyprávění, který ovšem dává divákovi možnost výběru mezi několika různými faktory a možnostmi. V tomhle ohledu je ten scénář fakticky dominantní. [ČSFD projekce] // Jojo, A. ()

pan.Kaplan

Dobře zahrané drama s kvalitním scénářem, který mě dost bavil. Clooney je samozřejmě Bůh, Hoffman taky a Gosling překvapuje víc a víc. Prostě film, který za lístek do kina stojí. ()

Paxxx.cz

Ani třetí film Clooneyho na mě obrovský dojem neudělal. Pohled do zákulisí boje o prezidentské křeslo určitě zajímavý, ale pro mě na začátku docela nudný, povedené zvraty přišly až na konci. Co ale stojí za pochvalu je určitě obsazení a jako vždy skvělý Gosling...6/10. ()

Riddick77

Režie v podstatě zvládnutá, zvolená tématika zajímavá (oblast amerických prezidentských voleb) a herecké výkony obstojné, nicméně problém je v tom, že není moc co vyprávět, čím zaujmout nebo dokonce překvapit. Navíc je základní linie tak hrozně prostinká, až to bolí. Ano, v politice musíte mít ostré lokty a idealista jako Stephen Meyers (Ryan Gosling) by rozhodně takto dlouho v pozici mediálního guru prezidentské kampaně nevydržel. Celkově prosté, předvídatelné a nepřínašející nic nového. Škoda, čekal jsem opravdu mnohem více. 5/10! ()

aluna

Je ironií, že tenhle film se zjevil zrovna ve chvíli, kdy rezignujeme na naději a konečně na nás podvědomě doléhá fakt, že teď jsme my, naše zemička v srdci Evropy a Evropa celá, už totálně v prdeli. Mimochodem se zdá, že máme stejný problém jako ti sráčové USA - taky nejsme zvyklí být druzí nebo třetí, hezky to Clooney řekl :-D. ()

sta

strašně technicistní podobně jako například Page Eight.. proto platí, že čím více víte o amerických reáliích a mýtech, tím si tento Clooneyho zasvěcený film užijete. Clooneyho si vážím čím dál víc jako filmaře, který točí divácky strašně nevděčné filmy.. jen tak dál ()

GodComplex

Politika je nuda. Vyborni herci to sice tahnou, ale stale tahnou jen jednu velkou nudu. "We have a normal marriage, which means when we disagree, she wins." 4/10 ()

JJ.Gibson

Výborně rozjeté politické drama, které pro mě končí trochu předčasně... 101 minut je prostě málo. Sice zde bylo řečeno vše, ale i tak by si to zasloužilo ještě půl hoďky navíc. George Clooney se vyžívá v dlouhých záběrech a dlouhé záběry taky miluje Ryan Gosling jako v Drivu - jen tak koukat. Nechci aby to vyznělo, že se tomu vysmívám, ale koukat 30 sekund na americkou vlajku mě nebaví. Bezesporu je to kvalitní dílko, ale určitě mělo navíc! ()

numi

Gosling vs. Tomei, Gosling vs. Giamatti, Gosling vs. Hoffman, Gosling vs. Wood, Gosling vs.Clooney... Gosling vs. Akademie. Clooney prodává sto minut politického bahna přes blonďatého macho-inteletuála s tvářičkou životní lásky panenky Barbie. A Ryan "Ken" Gosling dokáže obstát v souboji s vychytralou novinářkou, cílevědomým protivníkem, ještě cílevědomějším šéfem a přítelem, brutálně sexy teenagerkou i budoucím prezidentem. Každá scéna, ve které se objeví, funguje na sto deset procent. A on z plátna nesleze. PS: Sváděcí scéna s Evan Rachel Wood (btw. !!!) se řadí mezi top barové scény 21. století - hnedle vedle v překladu ztraceného dua Murray - Johansson a kartové peep show manažerské dvojky Clooney - Farmiga v Lítám v tom. ()

Freemind

Tleskám scénáristovi, který si opravdu vyhrál se skicami všech hlavních postav. Ty byly nakonec výtečně obsazeny (až na Clooneyho, ale když se režisér obsadí sám, tak s tím nikdo ze štábu nic neudělá:)). Mými (anti)hrdiny jsou tedy Giamatti, Gosling a Hoffman, kteří výtečně rozehráli strategickou partii podrazů a blafování. Dialog Goslinga, který dostává kopačky od Giamattiho je naprosto strhující. Bohužel film jako takový postupně začíná ztrácet dech, což ve mně ve spojení s nepříliš dobře zvládnutým koncem (zcela zbytečný a školácký pokus o uzavření kruhu uvedením nové stážistky) uhasilo jakékoliv hlubší emoce či reflexe. Solidní, ale snadno zapomenutelný kus filmařské práce. ()

zipper111

Zajímavý, neotřelý pohled do zákulisí jedné politické mašínérie v USA... Clooney natočil další film který určitě nestrhne rekordy v divácké sledovanosti, a je to jenom dobře. Výborní herci tak nějak dostávají hrozně málo prostoru, nejvíce tu frčí Gosling, který je jako poradce dobrý, ale taky má snad jenom jeden mimickej xicht. Pro ty co mají rádi konverzační filmy a politické zákulisí určitě povinnost.4* ()

vorheese

Stejně jako asi většina ostatních jsem nečekal, že politické drama pod taktovkou Clooneyho za účasti Goslinga, Hoffmana a Giamattiho dopadne jen jako příjemná jednohubka. Ač to zní divně, tak Ides of March je pro mě čtyřhvězdičkové zklamání, u nějž je největším mínusem, že "skončí" se závěrečnými titulky. Přesah nula. ()

Tirion

Má to dobrý námět, ale ve výsledku film vyznívá do ztracena. Je tu náběh na velice kvalitní látku. Ale ve chvíli, kdy by mohlo dojít ke střetu a film by mohl vrcholit, tak je najednou konec. Režie je dokonalá a herecké výkony precizní, ale nedotaženost scénáře ničí velice kvalitní dialogy a celkové (ne)vyznění. ()

SarumanKo

Precízne natočená a zahraná konverzačná dráma, ktorá pekne odsýpa, ponúka zaujímavý a pomerne realistický pohľad za oponu teátra zvaného politika a skrýrva v sebe aj slušnú dávku vnútorného napätia, ale... Je taký chladný a neosobný (úplne všetky postavy sú sympatií nehodné svine), že nevyvoláva žiadny hlbší dojem a záver, hoci chytrý, vyznieva akosi doprázdna. (7/10) ()

Alementina

Sice je od zacatku jasny, ze tam bude podraz, ale napeti, jak velky ten podraz bude a kdo na koho vseho ten podraz udela, me bavilo. Libilo se mi hodne nasviceni, ktery bylo o scen na podiu a detaily tvari. 4,5* - ale konecnych 5* za to, jak uzasne Evan sbalila Ryana, ty dve konverzacky, nejdrive v kancelari a pak na baru, byly to nejlepsi! Takhle bych chtela jednou nekoho sbalit, i kdyz uz mi neni 20 ani 25, ze jo W :) ()

kaylin

Když Ryan Gosling ztvárnil hlavní roli v seriálu "Mladý Hercules", nejspíš se mu ani nesnilo o tom, s jakými velkými herci se na plátně jednou sejde. Ve své kariéře už se potkal s takovými herci jako Steve Carell, Julianne Moore, anebo s mladšími jako Emma Stone či Michelle Williams, ale mezi první ligu se katapultoval snímkem "Den zrady". Samozřejmě, své udělal i film "Drive", kde byl dokonalý. Ve filmu "Den zrady" se však setkal s takovými herci, jako jsou George Clooney či Philip Seymour Hoffman. Tohle je sakramentsky první liga. Nejen, že se s nimi dokázal snadno srovnat, ale rovnou si mezi nimi střihl hlavní roli. "Den zrady" je filmem George Clooneyho, který ho režíroval a psal i scénář. "Ides of March" je označení pro den, kdy byl zabit Gaius Iulius Caesar. Jednalo se o 15. března 44 př. n. l. "Ides" je anglickou verzí latinského "idus", což představuje den v polovině daného měsíce, tedy v tomto případě 15. března. "Den zrady" ale rozhodně není tak drastickým příběhem jako zabití Césara, přesto je to metafora poměrně dobrá. Film vypráví o tom, jaké je zákulisí voleb, které rozhodně není laskavé a přátelské, přesto si myslím, že by to mohlo být drsnější. Hlavní mužská trojice je naprosto skvělá, ale jejich koncert ještě nezaručuje, že bude příběh dostatečně konzistentní. Je to jen výsek, nic se pořádně nevysvětlí, nic není dotaženo do konce. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)