LordBeeDoO

On je to docela docela slušný film co se týče těch samotných mimozemšťanů ... ale to s jakou oblibou vybírají režiséři / scénáristé vždycky v principu úplně tu samou skupinu trotlů, už je do nebe volající ... těch 5 postav film dokázalo docela solidně potopit. Nic není vysvětleno, film nemá tak nějak směr (i když vzhledem k výběru hrdinů je to možná dobře, že udělali jen to co udělali) a konec je přímo drzost. Škoda, protože kdyby obsahoval méně blbosti, byl tu potenciál se dostat mnohem výš .. tak 2,5 hvězdičky ()

Danny88

Minimálny rozpočet s maximálnym výsledkom!!! Som netušil že s takým rozpočtom sa dá natočiť dobré sci-fi, kvalitou porovnateľne so Svetovou Inváziou (2011)...Tak ako ma bratia režiséri sklamali pri AVP2, tak ma teraz milo prekvapili. Hviezdičku navyše za spomínaný skromný rozpočet. ()

Tred2

Iracionální postavy, mimozemšťané bez jasného cíle.. ale co, těch záporů je spousta a snad všechny tu byly už vyčteny. Faktem je, že napětí ve filmu kupodivu i funguje. Konec.. zajímavý, ale jen podtrhává to, že ten film vlastně nemá logický cíl a tím pádem ani důvod proč pro něj obětovat čas. Jakožto "nadšený fanoušek" tohoto.. přehnaně to nazvu žánrem, jsem si to v rámci mezí užil. Pokud hledáte smysluplnou zábavu, tak běžte určitě jinam. 30% ()

TaanStari

Tohle je vrchol neoriginality a ty postavy zase byly vrchol demence. Jediný kdo nezklamal je David Zayas a Donald Faison, jinak je to prostě celé úplně debilní. ()

Mania

Neberu to jako úplnou ztrátu času. Ale tenhle žánr mám raději z pohledu armády/policie/jakýchkoliv jiných obranných složek. Prostě někoho, kdo s tím teoreticky může něco udělat. Tenhle film byl hodně slabý odvar. Osobně je mi jedno, jak skvělé má film efekty, pokud to aspoň trochu doplní nějakým dějem... Apropo, mám ráda, když je aspoň trochu naznačeno proč se děje, co se děje. ()

Wardan

Válka světů podle receptu Jirky Babici. Čumět se na to moc nedá, ale zato si to můžeš udělat doma. Hodně špatně zrežírovaná (zvlášť v akčních scénách), primitivně napsaná, hnusně nasnímaná a špatně zahraná žánrovka, které někdo sežral mozek už v preprodukci. Ale ty triky jsou na ten rozpočet fakt hogo fogo, hádám že z těch 10 míčů na ně padlo tak osm, a design mimozemšťanů je poměrně fajn (vypadají lépe a nápaditěji než ty co se v poušti mlátili s kovbojema) - za to jedna hvězda, druhá (dost olámaná) za to, že díky kratké stopáži to není úplně ubíjející a dá se to sfouknout poměrně rychle. Být to jen o trochu delší ta jedna by tam byla. ()

Bozvav

Mohl to být fajn film o hnusných mimozemšťanech. Bohužel díky nelogickému scénáři, naprosto stupidním dialogům a dosti šíleném hudebním doprovodu fakt hrůza. Jediné co stálo za to byly efekty (fakt Matrix) a vcelku pěkný závěr. Za ten dám jednu otlučenou hvězdičku. ()

Ferelen

No a čo. Páčil sa mi District 9 a páči sa mi aj Skyline. No dobre, District bol lepšie natočený a uveriteľnejší, ale Skyline má tiež niečo do seba. Za 10 miliónový rozpočet, za ktorý sa toto celkom obstojné béčko vôbec nemusí hanbiť dostane jeden a pol hodinovú scifárnu s CGI efektami na dobrej úrovni (možno až nadpriemernej), asi tri alebo štyri celkom zaujímavé scénky (tá s bezpilotovými letúňmi ma celkom pridrtila k sedačke zatínajúc palce kedy to tam tá atómka napáli), jednoduchší príbeh (inak tak to má asi byť, keď sa k nám privalia marťania, tiež to bude pre nich prechádzka ružovým sadom bez zbytočného vysvetľovania) a troška dlhšie hluché a nudné scénky, ale dajú sa odpustiť. Vôbec mi nevadí, že Skyline vykráda ďalšie filmy ako napr. Cloverfield, už spomínaný District 9 a dokonca aj hry (mimozemšťania mi strašne pripomínali alienov z Crysis). Herci sa síce tvária ako vygumovaní a bez emócií, ale to taktiež nevadí lebo čo je najdôležitejšie a na čo som skutočne dlho čakal je, že v hlavnej úlohe tentoraz nie sme my. Takže vážení, nečakajte žiaden Hollywoodsky happyend (i keď možno...), tentoraz dostaneme poriadne na prdel. A toto som na Skyline strašne žral. Mňam. Za tých 5 libier za vstupenku do kina to celkom stálo. Bavil som sa celkom dobre a teším sa na pokračovanie. Pre mňa príjemných 7/10. ()

zelda82

Hodne slabe tri hvezdy...Postavy, jejich motivace i scenar jsou k smichu, nastesti to neni moc dlouhe a akci a potvurky reziseri zvladaj...A ten konec byl tak debilni, az byl zabavnej:)) ()

Ukubumbahoo

Trailer je jediná věc, kterou na filmu hodnotím kladně, vcelku navnadil, při jeho sledování mě provázela eufórie a na první pohled to vypadalo, že přijde opět nějaká bomba srovnatelná aspoň s Districtem 9 a tak jsem si držel prstíky a doufal. Bohužel žádná revoluce nás v žánru science - fiction nečeká a ani noví emzáci nejsou moc k světu. Film pro mě postrádal veškerou "šťávu", kterou bych očekával. Takže za sebe : Silný podprůměr :( ()

issoumaila

Škoda, že to do rúk dostali taký "amatéri" no:( Aj keď musím uznať, že z tých mimozemských "príšer" ukázali viac než dosť. Inak za tú záverečnú scénu 3*. ()

Isomut

No videl som už veľa príšer, ale toto bolo z tých slabších diel. Bolo to niečo ako Deň Nezávislosti a Vojna Svetov dohromady. Napínavosť deja bola obzvlásť slabá a vlastne celý film neuspokojivý. Podľa Traileru to vyzeralo slušne, ale bol to len akýsi klam. Hlavný hrdina "obohatený" o nejakú zvláštnu silu samozrejme roztrhal nepriateľa a to len v rukách ako nejakú divú zver. Bratia Strauseovci šľapli týmto snímkom vedľa. 24% + Biedny koniec. ()

mala_kea

Je vidět, že bratři Strausové na svůj celovečerní trhák vydělávali v nejbližší herně. A jak to bývá zvykem, bedny zrovna nedávaly. Rozbili proto zlaté prase, dohodli se s bandou tupců jestli jim tam nepřečtou pár nesmyslných řádků, naflákali efekty, které za těch pár kaček ještě ujdou, a následně hurá do kin. Názorná ukázka toho, co všechno dokáže banda somráků udělat pro pár šupů. Promarněné neherecké výkony jsou k smíchu, nic neříkající pointa vás nutí rozdělávat další lahváč. Trailer, který byl na filmu jistě nejdražší nadhodí nedýchatelnou atmosféru. Bohužel, tuto hustopřísnou atmosféru udýchají i největší kuřáci. ()

sbl

Film jako celek vůbec nemá cenu hodnotit, protože by to dopadlo špatně. To samé platí pro herecké výkony a scénář. Takže jediné co se tady dá hodnotit je režie. Brachové se asi na place hádají, protože tak rozpoluplná režie tu dlouho nebyla. Vše začalo atmosférickými eyecandy záběry na LA(??), které mě ale postupem filmu přestaly po dvacátém "náletu" vrtulníku bavit. Handycamera je odporná a ostatním filmům natočeným na digitál se nemůže vyrovnat. Co mě ale bavilo byly zpomalovačky na střechách zachycující ústřední hrdiny a v dálce emzáky. Ty byly solidně natočené a speciální efekty vypadaly skvěle. Jako třešnička na dortu bylo střešní finále. Co přišlo potom ale potvrdilo můj názor na tento film. 1/5 ()

DHDV

Celý film čekáte na něco zásadního, nějakou tu filosofii. Tu dostane těsně před konce a proto celý ten „žvýkačkoví“ děj byl velmi zbytečný a občas i nudný. Dialogy odpovídaly scénáři a celkově se vařilo jen s osvědčenými morálními pravidly. Co pochválím je skvělá kamera a celkem povedená hudba. Herecké výkony nebyly zase nějak moc špatné, ale viděl jsem i lepší (všichni jeden výraz po celý film). V rámci žánru 3 hvězdy. Snížit stopáž, omezit pokus o drama a byla by to skvělá žánrovka. ()

fixaman

Asi 30% scénáře Války světů roztáhnuto na obdobnou stopáž jako originál, ovšem se zoufalým rozpočtem, špatnými herci.. Kdybych neznal originál, který to vykrádá, asi by to pro mě bylo vcelku fajn.. Takhle průměr.. ()

kostej_

Je škoda, že většina diváků hledí povrchně jen na absenci bohatější mizanscény či nedostatečné nasvícení interiérových scén. To hlavní, co je pro skvělé sci-fi potřeba, přitom Skyline má: úchvatnou mimozemskou flotilu s velmi originálním modem operandi, šokující scény seznamování se s mimozemšťany, zapamatováníhodné akční scény ze samotné bitvy a především agorafobii budící pohled na nepřemožitelnou, rozlehlou a vševidoucí armádu nepřátel, na kterou je smrtelně nebezpečné byť jen pohlédnout z okna. To vše je důvodem ohodnotit tento film jako velmi originální a jako něco, co, doufejme, inspiruje sci-fi tvůrce do budoucna. ()