PDcz

2** body z 5 možných Film měl výhodu, vůbec jsme netušili o čem to bude [X] Minus 1* bod Kam zmizela všechna auta? Na ulicích nebylo ani jedno.. a to v jednom záběry z auta vylezli za bludičkou, divný co? [X] Minus 1* bod To byly herecké nevýkony!! Fíha. [X] Minus 1 bod Ten konec byl více než divný. A já jsem už myslel, že tenda všichni umřou a dílo bude dokonáno. Dvířka otevřena, jen doufám, že nikdo jima neprojde.[X] Už nikdy nebudu chodit za světlem. Měli si vzít příklad z Jeníčka a Mařenky, taky šli za světlem... ()

Hapretor

Ten nízký rozpočet je znát. Ale bráchové Štrausové se fakt snažili, a i když je to kokotina s nevalnym, lacinym koncem, mě to zabavilo a nemám potřebu jim to hanit. Rozhodně o level až dva lepší než LA:Světová invaze. Akce sice tupá, děj nenápaditý - paskvil Dnu nezávislosti a Války světů + "chobotničky" z "Matrixu", ale celkově to nepůsobí na mě tak zle, jak tady ostatní píší. Tímto počinem klidně pasuji bratry Štrausovi na vhodné adepty na zfilmování PC hry "Gears of War". (skvělá pařba). Obludky totiž dost podobné a potyčka s vojáky mi tu hru připomělo. P.S. Jen jim na to případně dejte o dost větší rozpočet, nebojte se. Třeba to bude pecka. Zas tak neschopné toto duo není. ()

loki5

To zase byl zážitek :-). Začalo to jako hip-hopový klip kde se rádoby cool černoch válí v bazénu s několika buchtama a jezdí v černém ferrari. Bože jak mě všechny postavy vytáčeli. A musím říct, že mi ani jedna nebyla ani trošičku sympatická. Scénář je vlastně naprosto podivný, Hrdinové se schovávají v bytě pak jdou ven zjistí že to nejde -> schovávají se v bytě -> Jdou ven zjistí že to nejde (někdo mezitím zemře) -> schovávají se v bytě, aby zase mohli jít ven a některý z nich se mohl nechat zabít. Mezitím je pronásledují emzáci, kteří se dají x nedají zabít. Jelikož jednou vydrží několik zásahů raketometem aby se vzápětí nechali umlátit hlavním hrdinou. Atomovka (nebo co to bylo) tu sestřelí emzáckou loď a okolí nechá nedotčené a to včetně oken. Celé to vlastně ani nedává smysl. Lovci lebek se potulují po městě a "hledají nové mozky" asi pro Microsoft. A tohle celé vrcholí patetickou scénou o nesmrtelné lásce v záři modrého světla. Jediné co stojí za zmínku jsou velmi povedené triky, ale to stačí jen na 2* a to ještě slabé. ()

J. T. Kirk

Čekal jsem, že to bude nehorázná blbost, kterou budu ještě hodně dlouho po shlédnutí proklínat, ale neměl jsem pravdu. Zdálo se mi to hodně podobné s filmem Monstrum z roku 2008. Samozdřejmě tohle nebylo tak dobré a ani tak zajímavé, ale i tak to překonalo moje očekávání a docela hodně jsem si to užil. Hodně velké mínus je to, že tu nikdo ani na chviličku nepřemýšlí odkud se sem vzali, co od nás chtějí, kdo jsou atd. Jako myslím, že kdyby se teď na zemi objevily nějaké mimozemské lodě a začaly útočit, tak by se každý člověk zamyslel nad těma otázkama a snažil by se přijít na odpovědi. No, ale nic nemůže být dokonalé a tento film není dokonalý ani náhodou. Doporučuju tomu tu hodinu a půl obětovat, není to taková hrůza. ()

sadlokan

Mladý pár přilétá z N.Y. do L.A.,kde má nadějný umělec nabídnutu práci v prohnilém světě fimového průmyslu.To se ovšem pramálo líbí jeho,čerstvě těhotné, přítelkyni,která touží po návratu do klidného Brooklynu.Jejich velezajímavé rozjímání je,naštestí,přerušeno menší invazí mimozemšťanů.Neznámo kde skupina přeživších zjistí,že na vodě je bezpečno,což má ovšem háček.Rovněž naštěstí se zdá,že na MZ platí F 22 RAPTOR a též atomové pumy.Ale pouze částečně.Závěrem je naše ústřední dvojice přenesena,byť za cenu značné a pravděpodobně nevratné mutace ženicha,zpět do N.Y.Osud nevěsty zůstává nejistý. ()

Mortishka

Zmes rôznych scifi- filmov ako Deň nezávislosti, Vojny svetov ale priznám sa zapôsobilo to síce nebolo to na 100% výnimočné a fascinujúce, nenudilo. Herecký výkony neboli na tej správnej profesionálnej úrovni ale nedopadlo to najhoršie. Len ten koniec ma troška zmiatol asi si treba počkať na pokračovanie...no uvidíme čo to pokračovanie prinesie- dúfam že nie odpad... ()

mourinho

Totální mozkový výplach!!! Ještě, že se to alespoň jakž takž povedlo trikově, ale stejně.....dovedu si sám sebe představit, jak někdy před lety na základce o SKYLINE nadšeně vyprávím kamarádům, dnes mám však pro ty dvě hvězdičky jen jedno jediné vysvětlení. Že jsem se musel dočista zbláznit! ()

figliar

Slabý pokus o akúsi čudnú verziu Vojny svetov. Aj keď sa jedná o vizuálne dobre zvládnutý film a po dlhej dobe sa režiséri nesnažili mimozemšťanov ukryť do tmy, roztrasenej kamery a letmých sekundových záberov, na kvalitnú sci-fi to nestačí. Dej je strašne plytký a nedotiahnutý a koniec filmu je tak trochu úlet. Modré svetlá na mňa zrejme nepôsobili tak, ako mali. ()

jirkis

Tento film jsem chtěl vidět hned po shlédnutí traileru :-) Ale potom jsem se nechal odradit hodnocením na hodně dlouhou dobu. Teď jsem se na film konečně podíval a končí to u mě ještě hůř. 30% je tomu naprosto odpovídajících. Debilní postavy, scénář, otevřený konec. Celé to stojí jen na digitálních efektech. Někteří lidi opravdu ztratili pojem o tom, co je dobré....Abych to jen neshazoval, emzáci vypadali dobře a kupodivu to není nuda. ()

FilmWave

Inscenaci z jednoho hotelového pokoje střídá "Den nezávislosti" viděn dalekohledem. "Okno do dvora" se ale nekoná. Nuda bez nápadů. Efekty cajk. ()

MickeyStuma

Snímek je velkolepý a po vizuální stránce hodnověrný. Jenomže už od první scény celý koncept nabývá dojmu, jakoby jsme to už prostě někdy někde viděli. A je tomu skutečně tak. Od Den nezávislosti přes Válka světů či Monstrum až po District 9. Byl tedy vytvořen mix všeličeho, avšak bohužel s nutným vynecháním s tématem daných patřičností. Po celou stopáž máme možnost sledovat pouze počínání mladých jedinců, ke kterým se přidá jeden ve středním věku, snažící se přežít a vymanit se útoků mimozemských vetřelců v jedné jediné výškové budově. Projev prezidenta a bojující armáda je použita jen okrajově, a to tak, že to vypadá jako z nutnosti. Vytknout se dá především scenáristická nerozhodnost jakým směrem se vlastně vydat. Tím se to celé stalo dosti banální, i když momenty hrozivých situací plných bezmoci a beznaděje se pevně drží. Spousta toho je ale vynuceně vykonstruovaná, aby se napětí s nekončící hrozbou, i když vcelku v ponuré atmosféře, pevně drželo. Závěr však ve své slizké ohavnosti snad jako jediné zaujmout dokáže. Před touto scénou skutečně klobouk dolů. Otevřený konec naznačuje pokračování, což bylo plně podle tvůrčích plánů s úmyslem dát dohromady trilogii. Tento mockbuster nelze brát zase až tak moc vážně, právě s ohledem na sérii daleko lepších tematicky sladěných snímků, ale jen tak pro letní promítání někde venku zase proč ne. Během sledování u toho opravdu není potřeba přemýšlet. Jen se nechat unášet vizualitou a bavit se. Nic víc se s tím dělat nedá. ()

Grimlok

Neskutečná volovina, kde demence hlavních postav nezná mezí. Začátek slibnej, pak obrat o 180 stupňů a střemhlav přímo do sra*ek. Závěr filmu jen dokazuje, že hlavní hrdina byl superman. Aspoň, že ty efekty za něco vypadaly. ()

Spiz

krutej konec, nadherny efekty, skvělá letecka bitva... jinak dalsi sci-fi klišé, kdy cizí rasa napadne Zemi, veškeré pozemské zbraně včetně atomovek sou totalne useless, takže lidstvo je odkázáno zase na zázraky.. nuuuda ()

darkreider

Sakra, raz by som chcel vidieť pred emzákmi utekať partiu dôchodcov a aby som nebol škrob, tak jeden z nich môže byt bývalý Navy Seal. No nič, tak zase na zem, kde pred organickými mutantami zdrahjú vyrysovaný mládenci a luxusné buchty (no to až tak nevadí). Emzáci sú fér a najskôr používajú neónový tuning, aby ohýbali naše slabé mysle, ale potom dajú prednosť starej dobrej cigánskej férovke. Takže sa dočkáme nejakej tej akcie. Inak je to tupé a predvídateľné, pátos tu tiež nejaký pobehuje a celkovo dialógy by som skrátil na max dvojslovné vety a zvolania. Jedna hviezda za Zayasa a ten jeho štýl chôdze. To musím natrénovať. ()

n3uro

Grafické efekty a chvilkama i atmosféra jsou plusy, bohužel chybí příběh a tak nějak všechno ostatní. ()

TOi

Šel jsem do toho s tím, že je to průser. Vypnul jsem všechny mozkový funkce, kromě sluchu a zraku (ikdyž i ten občas vynechal) a zkusil jsem se "filmem" nějakým způsobem prokousat a pročekat se až do konce. Bohužel to nepomohlo. Nefunguje tady totiž vůbec nic. Herci jsou na draka a režie jakoby neexistovala. 1* a to jen kvůli perfektnímu konci, škoda že se celý film netáhl v podobném duchu. ()

Mks741

Tenhle film není zase tak hrozný jak to podle hodnocení vvypadá. I když mi ten konec přišel hodně šílený. Příběh kdyby byl alespoň trochu jinde co se týče inteligence tak bych to viděl jako dobrý film. 3* ()

Viky.05

Cely film jsem uvažoval zda 3, nebo 4*- snažil jsem se nemyslet na to co povidaji a jak se chovaji "hlavni" postavy...Efekty krasne, mimozemštani vynikajici a bombarderu s atomovkou jsem fandil vic, než těm hrdinum s "velkymi" problemy...už, už jsem byl přesvědčen, že dam ty 4*, když sem viděl zničeny Londyn. Ale co oni pak nevymysli na konec...ehm, konec, no. Nechte se překvapit ()