redme

Celkem slušné efekty / za to ty 3*/. Celkově je to pro mě zklamání. Z látky se dá vytěžit mnohem více, ale tady se herci chovají jako idioti a závěr filmu? Nevím, nevím. Jako pilot k seriálu by to šlo, ale jako celovečerák slabotka. ()

Zeratul3

Solidní film. Bavil jsem se. Vzhledem k rozpočtu je výsledek nadprůměrný. Oproti takovému Districtu 9 se hrdinové chovají vzhledem k situaci celkem logicky a jestli někomu vadí řvaní, tak když o něco jde, zejména o ústa, tak se řve často. Mimozemšťané jsou patřičně nekompromisní a s lidstvem si počínají obdobně, jako my se zbytkem biosféry na této planetě - materiál ke zpracování. Těch posledních pět minut by tam být ani nemuselo, ale nevadí. ()

Igwar

Na tento film som sa dlho vopred tešil, ale sklamal ma, napriek tomu že tematicky by mal patriť medzi moje obľúbené. Hviezdičky dávam jedine za veľmi seriózne zvládnuté efekty, zvuk, super prepracovaných alienov a ich vzájomné súboje z vojakmi (tiež súhlásím, že najlepší herecký výkon podala tá F117 pri útoku na centrálnu loď) Okrem tohoto mi neprišlo na filme nič zaujmavé, nič také čo by ma vtiahlo do deja. Scenár filmu je dosť slabý. Jednak tým čo sa deje, dĺžkou (ani náhodou to nemá tu uvádzaných 92, ale presne 83 min) a najmä nepodareným záverom (nič neriešiacim a takým otvoreným, že viac ani nemôže byť). Jednoducho pilot serálu ako vyšitý. Celý dej filmu spočíva v tom, že ústredná partička je 4/5 filmu iba pasívnym pozorovateľmi toho, čo sa deje. Aby to tak mohlo byť, autori ich posielajú skryť sa na miesto, kde majú síce skvelý výhľad na cellú situáciu, ale nemyslím si, že presklenný strešný byt je ideálny úkryt pred lietajúcimi potvorami z vesmíru. Boli tam ako vo výklade a bolo len otázkou času, kedy príde nejaký alien "nakúpiť". Pri tom všetkom, čo technológia alienov dokázala a obzvlášť pri pomyslení na hrátky s modrým svetlom by som neveril, že tie potvory zastaví plachta v okne a nedokážu sa pozrieť v infra alebo ultra spektre, či je niekto "doma":-). Osobne si myslím, že v danej situácii by sa skôr zachránili ľudia skrývajúci sa v podzemi, nikde v kanalizácii, ale to by potom nebolo v Skyline už vôbec nič na pozeranie. Ďalej trošku deprimujúco pôsobí fakt, že akýkoľvek krok voči alienom je neúčinný a ak dobre rátam (napriek tomu, že vojaci použili aj atomovku) jedinou zabitou príšerou bola tá, ktorú hlavný hrdina umlátil tehlou... V momente, keď by sa film mohol konečne trošku rozbehnúť, je koniec, prospela by tomu ešte tak pol hodinka času naviac. Záverom mi nedá nespomenúť nie málo logických dier, ktoré film obsahuje. Jedna za všetky: Viackrát sa napr. stalo, že niekoho polapilo modré svetlo - okamžite po pohľade do neho, pričom ktosi ďalší k nemu zozadu priskočí, aby "postihnuého" odtiahol. Tento záchranca čumí ako pako do modrého svetla počas celej doby záchrany, ale na neho zázračne neúčinkuje... ()

P/\/EL

ty jojo.....hnusnej vizUál - digitální kamera, ale CGI neni špatná, akorát strašně neoriginální...Celý to je takový neoriginální - nebo, co se zdá originální působí pitomě, ikdyž to s těma mozkama má potenciál...Cloverfield a další - velký vzor - teda " inspirace " :) , až na to, že Cloverfield mělo super atmošku a bylo to napínavý a sice to zase připomínalo Godzillu, tak......v tom byly docela i nějaký ty emoce......Prostě nízkorozpočťák, tak se se střihem moc nebabrali...zbytečný záběry, zbytečný scény.....fakt to řemeslně působí docela dost poloamatérsky.....celý to má takovou divnou dynamiku, u béček bejvá častý, že se pak snaží něco ke konci hrozně dohnat....nějakou trapnější pojntu...ale.........já si myslim, že možná měli dát víc prachů do lepších kamer a lepším kameramanům a hercům než na ty efekty, jasně efekty nalákaj lidi do kina...ale........teď teda ještě záleží, co ta Bitva o Las Angeles.................................chlápka z Dextra sem nikdy moc nemusel.........má pitomou roli.............Válka Světů....jasně....to byla velká pecka........né..je to srači*ka....lidi nemaj soudnost..............vystačí si fakt s málem...PS: Docea mi štvalo, že se odehrává hodně přes den.....moc světla..............no...............hlavně jako ten efekt mdorýho světla mi hrozně připomíná amatérský foťáky a digitální šum.....takový ty přepaly...divný.....myslim, jakože to neni tak hladkej přechod barev........jinak si myslim, že vzhledem k rozpočtu je výsledek trysktní, asi nesledujete, co dneska dokážou na kompu různý nadšenci....takřka zadarmo.....jo... ()

Dorrian

Opravdu zklamani,trailer naladil ze by to mohl byt koukatelny film ale jedine co me na tomto filmu bavilo bylo to ze uz je konec(snad efekty za neco stoji).Skoda ()

dogzila

Hm, atomový výbuch je pekná vec, ale fešák ktorý sa pozrie na A výbuch ďaľekohľadom mal vypálené už dávnejšie nielen oči , ale aj podstatnú časť mozgovej hmoty - ach to nelogické správanie. Práve preto sa zrejme podarilo načať mimozemšťanov hladných po našich mozgoch, atd. :) Pochváliť však musím efekty, na ktoré sa dalo fakt pozerať, a preto aj dve krásne * s čistým svedomím. ()

webino

Sxceny niektore supe!efektu medzi podpriemer priemer nadpriemer!hudba nadpriemer s par naozaj skvelymi miestami.Kamera klasicky scifi alla disrict 9 a monstrum aj ked v amaterskejsom prevedeni. Logika postav podla mna odpoveda situacii,nieje moc prehnana a a ni moc lacna!!!Ale celkovo medzi 2* a 3* inac sa neda! prepacte ale nedalo to zo seba a z tych penazi asi nic naviac ba priam neviem kam tie peniaze asi dali!!!!????????????????????? MALO TO NAVIAC!!! ()

OlinO

Pro mě po dlouhé době super SCI-FI. Dobrý výběr hercu. Perfektní konec-nekonec. Brutální invaze mimozemšťanů,kteří si neberou servítky a liqidují co jim stojí v cestě a nenechaji ani živáčka. Nakonec se jim ale (asi) stane osudnym,jejich plán tvorby vojáků zkázy s lidskýmy mozky. Aspoň tak jsem pochopil pointu tohoto SCI-FI. Ale to se snad dozvím v dalším pokračování.(jestli bude, když má film takovou špatnou odezvu diváků) ()

janmatys

Viděl bych to bez potíží na takových 65%. Nemám zase pocit, že by herci byli debilní jak se tu píše - btw nejde o nějaký herecký výkony, ale že by uvažovali jak malý děti, to zase NE. Spíše začátku chybí pointa, proto také hodnocení dolů. V podstatě jsem za celej film nepochytil myšlenku, proč ti "aliens" dělají co dělají (no samo se taky asi snaží o vyhlazení našeho druhu, nicméně to by byla pointa katastrofální). Na filmu je sic vidět, že se jedná o "B"-čkovej projekt, nicméně efekty jsou vážně cool a hudba taky ujde. Film navíc až na pár momentů není tak předvídatelnej jako většina počinů poslední doby - samo hovořím komplexně, když už vidím puštěnej plyn, tak mi dojde, že celej byt půjde do luftu ;-). Bratry Strauseovi bych kvůli tomuto filmu rozhodně nekritizoval a také tak nečiním, protože tento film je jistě mnohem zajímavější a lepší než AvsP Requiem. Jsem v pravdě docela zvědav, s čím nás překvapí příště... ()

JerryPilsen

Hrorová sci-fi,se vším co ktomu patří.Naštěstí ne moc dlouhá a spřekvapivě dobrými triky.Škoda jenom toho konce.Začátek trochu protahovaný,ale ve zbytku slušná a napínavá akce.Příjemné překvapení. ()

Pellik

Očakával som nezabudnuteľný film, aspoň tak na mňa doľahol trailer. Ale realita bola iná. Namiesto napätia, zážitku, akcie sa mi premietla pred očami „jednohubka“, tzn. vidieť, odložiť a zabudnúť. Filmu chýba náboj, lepší dej, v podstate ale asi všetky atribúty, ktoré by mal mať aspoň priemerný film. Škoda, tých 92 minút sa dalo využiť rozumnejšie. ()

NerdNop

Film funguje jako pěkná pohádka. První věc, na kterou jsem si vzpomněl, když jsem uviděl emzáky byla velmi známá hra Crysis... Sice by mohl být příběh trochu více rozvinutý, nadruhou stranu nevím jestli by mě dokázal udržet více jak 100 minut. Audio-vizuální zpracování je naprosto skvělé, to se musí uznat a po hereckých výkonech taky není nejhorší, ikdyž jejich dialogy občas byly logické asi jako... vlastně ani nevím co :). Každopádně 3* mi přijdou pro tento film málo, ale názor nikomu brát nebudu. Suma sumárum, 4*. ()

m.a.t.a.

Konečně zajímavé scifi. Sice nádech 50.let minulého století, ale to je možná na tom výborné. Defakto člověk neví nic o tom proč přišli, teda krom toho, že mozky používájí pro ovládání svých strojů/těl a zároveň pro energii? Jak říkám, film toho hodně chává na divákovi, aby si domyslel. Otevřený konec - klidně může být dvojka. To že, něco chtělo víc vyrenderovat a líp promakat prominu, za příjemný zážitek. ()

m.dodoss

Zda se mi ze nekdo mel dobry umysl natocit dobry film ale pritom vsem zapomel Ze by to melo mit hlavu i patu hlavu bysme meli ale ta pata stale chybi a to me na tom zklamalo! ()

Smoldo56

..a na konci to začalo byť napínavé...O 80 minút skôr - skupina obyčajných amikov s veľmi zlými hereckými výkonmi a nesympatickými tvárami sú nasilne prebudení po kvalitnej žúrke ala Welcome in L.A. Po chvíli zisťujú že prekvapivo ešte neni ráno ale že tajomné ostré svetlo pochádza z telies, ktoré sa vznášajú nad celým LA. Postupne sa dočkáte línie klasických 1) pozorovanie situácie (z okna bytu a zo strechy) 2) útek (garáže a okolie bytov) 3) priznanie si situácie 4) jeden sa rozhodne znovu utiecť a je konec. Najsmutnejšie na tom celom je, že najlepší je začiatok a koniec. Pretože na začiatku sa naozaj niečo deje, je to napínavé a má to spád a až tak si nevšímate všetky tie nelogickosti ktoré vám režisér servíruje na zlatom podnoste. Koniec síce prezradí o čo vlastne emzákom išlo ale všetko to skončí práve v tom najnapínavejšom. Po dopozeraní máte pocit ako keby vám v polovici vypli elektriku. ...a na konci to začalo byť napínavé. Okrem skvelých efektov to neponúka nič za čo sa oplatí to pozerať scenár je ako keby ho písali degenerované deti, herecké výkony hodné hercov z paneláku a hudba ktorá je tam vlastne zbytočná. Vo výsledku je to ešte horšie ako predpokladáte. Nechápem toľko kladných komentov, pochopím že fanúšikov J.Vernea a Duke Nukema to bude baviť ale tých ostatných ? WTF na záver plus k naj wtf koncu posledných rokov ak nie všetkých čias. ()