Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Stranger885

Po prvním díle, který byl vskutku na malé náklady peněz poutavým a lekavým zážitkem přichází jeho pokračování, které nejenom, že kopíruje prakticky napínání filmu a následného čekání na večer, kdy se ''duch'' probouzí k ''životu'' ono to dokonce bere čas našeho života tím, že se tam nic neděje a když už se zdá, že by k něčemu mohlo dojít, každý kdo viděl první díl, ví co čekat... filmové obsazení, filmový zážitek nebo něco podobného tento projekt nepřináší... častý záběr na plujicí hadici po hladině mě ale neskutečně rozesmál :D ()

mosnak odpad!

Pokračování, pro mě už tak otřesného "horůrku" dopadlo hůř než jsem očekával. Je to brak! Ale i přes to očekávám, že se bude natáčet 3, 4, 5, 6 a 7 pokračování :-))) ()

Cement73

Keby som mal hodnotiť úroveň napätia aký u mňa tento film dosiahol, tak valím rovno 5ku. Scény s malým bábätkom mrazili proste krv v žilách. Už dlho som sa tak nebál... Trochu som bol sklamaný tým, že medzi 1tkou a dvojkou bol príliš dlhý časový rozdiel a unikali mi náväznosti. Uvidím, čo bolo na začiatku v trojke :))) ()

Martin_W

Zpočátku to vypadalo jako rodinná reality-show o tom, jak si žije rodinka boháčů.. Poté se kvalita o něco zlepšila a v tom nejlepším zase sjela na horší průměr, kterého se svým nesmyslným koncem nezbavila do závěrečných titulků. Jestli jsem počítal dobře, tak jsem se vylekal zhruba 3x, jinak celkově ani pořádná atmosféra, která jedničce nechyběla v tomhle díle nebyla. Snad už to tvůrci po třetím pokračování zabalí. (Podle všeho ale asi ne..) 35% ()

jarmik

Napodobenina prvního dílu. Ono to ale ani jinak nešlo a těžko někdo čekal něco jiného a s uvážením tohoto to pořád na průměr stačí. Je spousta horších "hororů"... ()

Ad4mson

Recyklovat se má odpad, ale filmy? Natož když už původní stál za starou belu. Ani špetka invence, ani špetka nového nápadu. Jen dokonalá kopie prvního dílu a pračka na prachy pochopitelně. Kdybych za toto dal 150,- v kině, fackoval bych si hubu ještě týden. ()

ChaZty

Jedna velká nuda. Zajímavý nápad ale to zpracovaní mě nějak nezaujalo a hlavně neupoutalo. Jednička byla teda o dost lepší, zajimavější i napínavější. Nevim no, mě něco tahle strašit, tak ani za zlatý prase nezustanu doma a to ja se zas tolik nebojim. ()

Furmi

Ani nedopozerané do konca. Veľmi slabulinky odvar strachu s jedničky a márny pokus vyťažiť s veľkého hororového prekvapenia ešte i druhý diel. Toto robiť nemali. Už od začiatku sa dalo očakávať len niečo takéto neoriginálne lebo v rámci spracovania a žánru už nemá značka PA čo ponúknuť a povedať. 20% ()

davena27

Bla,bla bla....tma...cink..bla,bla...baf....lek....konec filmu,titulky.Možná kdybych si na stole nasekal lopatou na sníh metrovou lajnu koksu, a rypáčkem to sfrkl na jeden zátah,tak až bych se obrátil chlupem dovnitř,tak možná pak bych docílil nějakého emočního zážitku.Ale v tomto případě je lepší pozorovat jak zasychá nátěr barvy na zdi. ()

LudeCZek

Jednička mě nebavila, ale tento , o trochu líp zpracovaný, druhý díl je snad ještě nudnější. Obávám se trojky (2011). ()

Murphy722

Jak už zde uvedlo moc lidí, vskutku převyprávěná jednička. Velký barák ala America je potřeba a do toho ještě nějakýho zazobanýho podnikatele a jeho celou famílii. Půlku filmu sledovat jak si buržousti užívají a pak jak je starší duch. Trochu mi to připomíná jako kdyby opravdu ty "Boží mlýny" mlely. A ne na prázdno! Texty před filmem, že děkují za pomoc při zveřejnění tohoto snímku + čest mrtvým atd. jsou na dnešní poměry opravdu výsměch!! Dávám pouze jednu hvězdu za chvilkový pocit strachu! ()

M1k9

Nízkorozpočtová senzace? Chválím originální scénář, který dělá z rodinného videa napínavý thriller. Přišel jsem tomu na chuť. Doporučuji si pustit všechny díly při jednom. 4/10 ()

wampire23

Odporný parazit žijúci len vďaka úspechu celkom obstojnej jednotky. Rozpočet sa niekoľkokrát navýšil, ale napätie sa úmerne tomu znížilo. Celé je to zbytočne naťahované, neatmosferické, povedal by som až amatérsky urobené vzhľadom k rozpočtu. Jediné, čo tento snímok ako tak drží nad odpadom je to, že rozvíja príbeh dvoch sestier a vťahuje nás do univerza paranormálnych aktivít, ktorú poriadne rozprúdila kvalitná trojka. Ak sa kvalita bude rozvíjať tak, ako nám to ukázala trojka, tak sa možno ešte dočkáme zimomraviek, pretože u tejto časti to naozaj nehrozilo ani omylom. ()

Flopik

Myslím že to je slušní pokrok oproti 1 kde ma asi nič nevystrašilo.Tu bolo pár scén kde som sa fakt vystrašil, hlavne ku koncu.Jediné čo mi vadilo ale zase dá sa to odmyslieť je to že som čakal a nudil sa kým prišlo niečo.Avšak keď už to niečo prišlo tak to stálo zato.No po čase si už nato nepamätám. ()

Jaroslaf

-SPOILER- V polovině filmu bylo dítě taženo démonem pryč. Náhle střih, démon je nikde a dítě si spokojeně ťapká. Wtf?? Film si teda dokonale nasral na hlavu. Jedna za to, že sem se semtam trochu bál. ()

arcticsky

Lepší než amatérská jednička, dá se to nazvat filmem. Ovšem stále to nemá žádné velké "koule" - je to na hranici nudy. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)