Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Jednička měla ten prvotní nápad, ten samozřejmě u dvojky není, takže by měla zaujmout. jinak, což se nestalo. Naprostá nuda taková, že jsem vedl konverzaci s bráchou o tom, co kdo přes den dělal, tak to se mi ještě nestalo. Jít na to do kina, tak chci vrátit vstupné. Nudnější film jsem neviděl. Trailery jsou více strašlivější než výsledný film navíc některé záběry z traileru ve filmu chybí. Dvojka prostě diváka ničím nepřekvapí, pokud viděl jedničku, jen jako rozšíření je tam něco na způsob exorcismu, ale skoro celé vymítání je záběr na poličku se skákajícími šroubky nebo hřebíky. Zbytek už brilantně vystihl ve svém komentáři Enšpígl. A o shlédnutí trojky, která má přijít na konci roku do kin, neuvažuji ani omylem. ()

drankeryth

Toto druhe pokracovanie je fajn, ale jednotka bola podla mna lepsia. Nejake lakacky sa v nom objavia, ale nic moc extra, ze by ste sa vystrasili na smrt. Pocas filmu sa toho moc nedialo, sem tam nejaky podozrivy zvuk, otvaranie skriniek a robenie bordelu po dome. Za jedno pozretie tento film urcite stoji, ale druhykrat uz by mi nemalo co ponuknut, pretoze uz by nestalo za nic, ked uz viem co sa tam bude odohravat. ()

Gismo.kv odpad!

Takové velké očekávání a takové velké zklamání - tak by se dal nazvat můj titulek k tomuto filmu. Jednička se mi velmi líbila, ale toto už byla jen hovadina, pořád jenom to stejné, už to ani trochu nevypadalo děsivě. Jedno je jisté, pokud bude ještě další pokračování, už se na něj určitě nepodívám... ()

Hapretor

Ze začátku šílená nuda. Konec však je šílený také. Proto ty tři hvězdy. Navíc to patří mezi ty originálnější počiny. Přesto jedničku jsem neviděl a nemám potřebu to porovnávat. Toto dílo v mých očích zas tak chytlavé není. P.S. Možná tím, že již jako malý jsem viděl seriál "Záhady světa" a tehdy jsem byl fascinován a postupně se entuziasmus utlumil. ()

Faila

Tak "pokračování" mělo daleko více šťávy než jeho starší bráška. Hon za větší akčností se sice neobešel bez několika přehnaností, odměnou je však větší atraktivita tohoto snímku. A jeho zasazení před jedničku dává jí i tomuto filmu vyšší smysl. Postavy byly sympatičtější, realističtější a bezpečnostní kamery jsou daleko logičtější než pepík neustále pobýhající s ruční kamerkou. ()

martiq.1

S velmi velkým vypětím sil jsem tohle dokoukala, dost slabé.Stále jsem očekávala, jak se to začne vyvíjet a věřte, nevyvinulo se to nijak.Děs. ()

mourinho

Já si nemyslím tak jako většina, že je to nějak výrazně horší než jednička. Opět záleží hlavně na přístupu, navíc se děj podařilo na první díl velmi solidně navázat, takže u mě spokojenost. ()

Fr3nk

Musím uznat že o něco málo efektivnější než jednička, ale přesto by se u toho prvních 70 minut mohl člověk unudit k smrti. Pár solidních lekaček a noční režim kamery to nezachrání. V podstatě to byla přežvýkaná jednička, jak už tu dost lidí psalo. Tato série je hodně velká bída, nechápu jak za to mohou lidé utrácet v kinech. Já tedy nejsem na větvi z toho, že spadne pár pánviček a párkrát se zabouchnou dveře. Bída, bída, bída. ()

Eluin

Platí tu znovu to, co jsem psal u prvního dílu. Ani teď nevím, proč jsem se na to díval. Zvědavost? Snad. Nebyla to nuda k nevydržení, tak proto ty 2 hvězdy. ()

GOREGASM

Pokračování paranormální handycam duchařiny nemění nic na funkčním konceptu prvního dílu a ve své působivosti jde ještě dál. Napětí je opět ždímáno do morku kostí na obou stranách obrazovky a lekačky, kdy dobře víte, že se něco stane a sledujete každý detail statického záběru kamery, jsou u této začínající série opravdovou třešinkou na pomyslném dortu. Zvukové efekty, tedy pokud nevolíte komorní ozvučení, což nedoporučuji, umí podráždit vaši nervovou soustavu a slabší povahy si pro jistotu měří vybičovanou tepovou frekvenci. Příběhové rozvinutí lze označit paralelním prequelem, který se s dějem jedničky protne, řadu informací rozvine a otevře i témata nová. Víc nemá smysl prozrazovat. 90% ()

Folky

V podstatě stejné jako jednička. Rozjezd pomalý, nic moc se neděje a konec slušný. Rovných 60% především za tu lekačku na konci. Opravdu jsem se lekl. ()

korok

Poměrně značný propad oproti jedničce, řekl bych, co se strašidelné atmosféry týče. Snad nanejvýš dvě tři lekačky a to je vše. To už Scary Movie 5 parodující tenhle díl série možná bylo strašidelnější. ()

RedDuck

Dvojka nepřináší nic nového. No dobře více kamer, více členů rodiny,...ale přijde mi, že to spíš filmu uškodilo. Jediný co pochválit je způsob, jak se první a druhý dil provázal. ()

BOURQUE

Z niekoľkých pohľadov je to dokonca lepší, ako prvé dielo a prepojenie „príbehov“ je zvládnutý na dobrej úrovni. Záverečné scény ma poriadne dostali. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Rathalos

Dvojka nadvazuje na jednotku,skoda toho velmi pomaleho rozjazdu,inak by to bolo asi na rovnakej urovni ako prvy diel,takze ja davam tri hviezdicky...:-) ()

MickeyStuma

Jiný dům, jiná rodina, avšak podobné události. A když se na scéně objeví dvojice Katie a Micah, vypadá to, že se to děje buď před událostmi předchozího snímku a nebo souběžně s ním. Opět se jedná o zavedený found footage a to jak z pozice průmyslových kamer po domě, tak i té ruční. Tentokrát tu máme šťastnou rodinku, kde vše funguje jak má a to až do chvíle, kdy se začnou po domě dít věci vskutku podivné. A ty očekávaně zesilují na intenzitě. Po divácké stránce se samozřejmě ví o co se jedná a co se bude dít, jen se neví kdy, kde a jak. Námět je tedy opět jasný, děj zásadní a nejjednodušší, jaký mohl být. Je také o něco děsivější, dokonce i více propracovanější, ale tu správnou atmosféru přeci jen hatí právě očekávání co se bude kde dít. Závěr je ve spojení s Katie, o které již víme, co se s ní děje. Jenomže i tady celé vyvrcholení vyznívá značně nelogicky. Každopádně její působení má širší rozměr a tak je opět předem jasné, o čem bude díl třetí. Jen nevíme kde a u koho. ()

domirovec

Za mě je Paranormal Activity 2 hodně podobná jako jednička, akorát že se jedná nejen o prequel, ale také o díl, podle mě s trochu lepší atmosférou, postavami a samozřejmě delšími prodlevami mezi paranormálními a velmi děsivými jevy. Takže pozor, pokud se snadno vyděsíte!! Až se odněkud z domu totiž ozve děsivý zvuk, v kuchyni se otevře šuple, v ložnici začne blikat lampa a venku na zahradě zase z okraje bazénu vyjede ven čistící robot nebo vás klidně něco, co nejde spatřit očima začne tahat dolů ze schodů, určitě budete vyděšeni k smrti!.. Teď ale vážně. Já si totiž první Paranormal Activity neužil a jeho druhé pokračování bohužel také ne. Proč? Jelikož je to děsně nudné! Kdybych se měl ale vyjádřit doopravdy bez jakékoliv ironie, sarkasmu a mého špatného přiblblého humoru, Paranormal Activity 2 je rozhodně, alespoň o něco málo lepší než jednička. 3/5 ()

panvasik

Film, který není v ničem nový je opět a zas zábavný. Na pokračování, jsem se těšil a nejsem zklamaný, myslel jsem, že mě to už od druhého dílu přestane bavit, ale pravdou je to, že co píšu tuhle recenzi jsi už užívám třetí pokračování a zatím si nestěžuji. Béčka jsem měl vždycky rád.... 7/10 ()

helraiser

Rozhodně slabší než předchůdce, ale i přesto se jedná o celkem slušně strašidelnou zábavu. Ovšem ti co viděli strašidelnější jedničku zde prakticky nic nepřekvapí a mohli by se místy i nudit, ale ostatní budou mnohem spokojenější. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)