Velká vánoční jízda

Arthur Christmas

Arthur zachráni Vianoce

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 93 min

Má to jisté poselství, ale mně se obecně líbilo, nenudilo a bylo to celé dobře vymyšlené. :-)(1.7.2013)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $46,462,469Tržby Celosvetovo $147,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,475,123 //počet predaných kusov 87,398Tržby za predaj DVD v USA $4,788,547 //počet predaných kusov 281,845║ Len jednohubka, ktorá sa vo svojej inovatívnosti Santa Clausa utápa, chápem že tvorcovia smerovali k priblíženiu na pomery dnešnej doby ale toto im až tak nevyšlo, zle vyvážené až sa z toho takmer stáva nevkusný gýč, animačne sa to dalo, občas niečo pobavilo. /videl v kine 3D verziu: 60%/(24.11.2011)

Vcelku solidní zábava, která v těch nejsvětlejších momentech převrací představu o Vánocích naruby (vždyť samotná ikona svátků tu je za politováníhodného ňoumu...), jinak ale nemohu říct, že by Velká vánoční jízda nějak vybočovala z animované velkovýroby. Od studia Aardman jsem rozhodně čekal více.(14.1.2012)

Co mě hodně pobavilo, že tohle děti jen tak neokecají - Santa je fakt pravej! Skoro jsem tomu totiž znovu uvěřil i já...(31.8.2012)

Na můj vkus příliš mnoho akce a nejsem si úplně jistý, jestli bych chtěl, aby si moje děti myslely, že dárky rozdávají profi agenti skřítkové, kteří se spouští z obří vesmírné lodi. Ale jinak to má docela kouzlo a animace je taktéž pěkná. 60%(2.2.2016)

• - Deti, ktorým sú doručené darčeky ako prvým, majú v izbe plagát k filmu Lovecká sezóna (2006). (toi-toi)

• - V Mexiku neexistuje mesto Trelew, avšak mestečko s týmto názvom sa nachádza v Argentíne. (toi-toi)

• - Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)