Velká vánoční jízda

Arthur Christmas

Arthur zachráni Vianoce

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2011, 93 min

Ačkoliv Santu moc nemusím (jakože doma), tak proti němu netrpím nějakými předsudky, ať si každý slaví tak jak je mu to přirozené, takže jsem k tomu přistupoval v pohodě. Proto mě to i překvapilo. Ale i nemile, zvláště ta vojenská forma, která je do úvodní části hodně silně zapojena. Ten vojenský dril, komandování, styl plnění vánoc po vojensku mě moc neuchvátil, pak se to zlepšilo do takové té klasiky vánočních příběhů, plnění snu i přes překážky. Nakonec jsem tomu chtěl dát maximálně čtyři hvězdy, jenže ono mě to rozbrečelo, takže díky tomu dám pět hvězd. Ať už to bylo jakékoliv, tak jsem se po celou dobu dobře bavil a nejlepší postava byla skřítka, která to pro mě po celou dobu silně pozvedala, bez ní by to bylo minimálně poloviční. Její postava i dialogy a jendnání, bezva věc pro skřítkomily, jako jsem já. Finální čtyřsantovské doručování bylo tedy hodně ulítlé, ale co je to pohádka a tento vánoční nosič dárků, má ve světě mnohem více příznivců než náš ježíšek, takže proč jim to nepřát. Animák na tuto tématiku je to povedený, je to vážně jízda a líbil se mi i když s určitými výhradami. Za ty slzy, ale nakonec. 9/10(25.11.2012)

• playboxguest

Ze začátku i zajímavá, ke konci už ale i poměrně nesourodá změť těch nejbláznivějších nápadů, která víc nudí, než baví. Pro mě slabší animák, který si už asi znovu nepustím.(12.7.2012)

Ničím neurážajúca klasická vianočná animovaná rozprávka.(24.12.2013)

Krátká verze komentáře zní; animovaná mission impossible. Naproti tomu dlouhá verze by obsahovala krom jiného třeba to, že kdybych byl zatvrzelý hnidopich, musel bych Velkou vánoční jízdu odsoudit už z pouhého principu. Nabubřelost Američanů totiž nezná mezí, a tak nám tlustého, zarostlého a nevkusně oháknutého dědka cpou do Německa, Polska, Maďarska, a kdyby Zěměkoule měla nějaký kout, prskli by ho i tam. Protože ale ještě žádnému malému děcku nemusím vysvětlovat, že Santa Claus není Ježíškův zástupce pro střední Evropu, s klidným vědomím odpálkuji i výhrady těch, kteří Santově vesmírnému korábu vyčítají přílišnou podobu lodi Enterprise nebo těch, kterým se zase nelíbí Arthurova podoba s Lingunim z Ratatouille. Místo toho vypíchnu dobrou práci studia Sony, svižné tempo a především - originalitu samotného příběhu. Protože právě nedostatek originality je tím, co sráží drtivou většinu současných animáků. V samotném závěru dlouhé verze komentáře by pak bylo shrnutí, že Velká vánoční jízda je jedním z největších překvapení roku 2011. Stejně jako český překlad původního názvu... :-D(2.1.2012)

Nápady sršící animák, který dává nahlédnout pod roušku tajemství Vánoc. 70% a spokojenost.(4.2.2013)

• - V Mexiku neexistuje mesto Trelew, avšak mestečko s týmto názvom sa nachádza v Argentíne. (toi-toi)

• - Keď Steve vstúpi do domu Gwen, aby doručil darček, stúpi na pískaciu hračku. Tou hračkou je Ovečka Shaun (2007), ktorá taktiež pochádza z dielne Aardman Animations. (toi-toi)

• - Peter Bayhem, ktorý napísal scenár k filmu, pracoval v tom istom roku aj na ďalšej snímke, ktorej názov obsahuje mužské meno Arthur, konkrétne komédii Arthur (2011). (toi-toi)