Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

sabatko

animovaný snímek vyprávějící jak složitý život má o Vánočních svátcích Santa Claus a jeho skřítci. Všechny dárky jsou díky propracovanému počítačovému systému mně místy připomínající Avatar doručeny do domovů až na jeden. Roztomile ztřeštěný synáček Santy se rozhodne na vlastní pěst dárek doručit společně s ještě ztřeštěnějším Santou v důchodu. Celý děj je místy poměrně zbytečně uspěchaný, ale hudebně dobře propojený. Nic co bych musela vidět každé Vánoce, ale těch 94 minut nelituji. ()

rhodos

Super zábavný, svižný, originální animák od studia Aardman ukazuje, že nejen studio Pixar má na takovéto animáky patent. Animák, který pobaví nejen děti, ale i dospělé a na konci filmu Vám dojetím nějaká ta slza ukápne. Kromě toho můžeme dál věřit, že v Česku dárky rozdává Ježíšek. ()

Karoleec

Zrovna několik hodin před tím, než jsem čistou náhodou shlédla tento animák, jsem vedla debatu o tom, že dnešní děti přece nejsou blbé - jak si můžou myslet, že Santa/Ježíšek zvládne obdarovat celý svět za jednu noc? Aniž bych to tušila, odpovědi na tyto a podobné otázky se mi dostalo v tomto filmu a stálo to za to. Bylo to pojato přešně tak, jak by v dnešním světě plným technologií, s kterými děti rozhodně nezaostávají, být mělo. Moc jsem se bavila, hlavně ze začátku, potom to chvílemi bylo až moc přeplácané, příliš zmatené, proto dávám o jednu hvězdičku méně než plný počet. Animák ale moc hezký, jeden z nejhezčích a originálnějších, co jsem viděla :) ()

arsko

Klasický film, který ničím nepřekvapí a dá se předvídat od samého začátku. Poměrně nuda, ale dokoukat do konce se to dalo. Velmi povedená animace. Chvílemi byl film i zábavný. Takový normální film u kterého strávíte jeden z Vánočních večerů. 50% ()

MrMartinTm

Upřímně jsem čekal naprosto průměrný animák mířený převážně na děti, o to větší překvapení ale Arthur Christmas je. Jedná se o neskutečně našlapaný, zábavný a odpočinkový film plný hromady velmi povedených vtipů, které pobaví nejenom děti, ale i starší. Celý koncept Severního pólu a fakt, že se jedná v podstatě o takovou tajnou organizaci, je strašně dobrý, je výborně zpracovaný a samotný film má tunu překvapivě dobře napsaných vtipů, které jsem u animáku pro děcka fakt nečekal. Je to svěží, rychle odsýpající, a neskutečně příjemný vánoční film, který určitě zabaví i starší diváky. Jediné zklamání je pro mě osobně animace, jelikož na filmu pracovalo studio Aardman, od kterého mám já osobně trošku vyšší standardy (viz Slepičí úlet nebo Wallace a Gromit) a tohle je prostě jenom fajn průměrná počítačová animace. Jinak je to ale neskutečně nadupaný animák, který lehce vyčnívá nad tou hromadou běžných průměrných animáků pro děcka. 7/10 ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby