Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

Hepy13

Technologie hýbe celým světem, a jak je vidět tak ani severní pol není vyjímkou. Animovaný vanoční film ve stylu 21. století a dnešních technických vymožeností. Jak to Santa dělá že dokáže doručit tolik dárku za jednu noc? V dnešní přetechnizované době žádný problém. Ale jak to santa dělal dřív když neexistovala taková technologie? To se dozvíte v tomto vánočním filmu který pobaví všechny věkové generace. ()

nonick1

Kdo si chce spravit vánoční chuť po nepříliš vydařeném Klausovi, má jedinečnou příležitost. Zábavný, svižný, vtipný i napínavý animák, plný gagů, hlášek a odkazů - ostatně, jak jsme na to u Aardmanů zvyklí (s E.T. výjimkami potvrzujícími pravidlo). ()

Tred2

Ztřeštěný animák dělaný pro dnešní dětské publikum. Příběh je docela snadno stravitelný, opravdu vtipných chvilek je jen několik a poselství je tak sladké, že mě skoro rozbolely zuby. Každopádně se jedná a poměrně milou zabavu, na kterou se docela pěkně kouká. Když jsem rozmýšlel o svém hodnocení mezi 3 a 4, rozhodly dva fakty - konec filmu a předfilmové pouštění vánočního klipu od Biebera. I přestože druhý fakt bych neměl k filmu brát navědomí, vzhledem ke svému znechucení jsem musel. 3* ()

ellegrey

Hned ze začátku musím uvést v omyl ty, kteří by předpokládali, že se jedná o další americkou ztrátu času. Tento vánoční animák pochází čistě z britské produkce a přestože je určen především mladšímu publiku a jeho dějová linka není tolik překvapivá, nabízí vtipné scény, originální řešení doručování dárků a okouzlení vánoční atmosférou. Herecké výkony, v tomto případě propůjčování jejich hlasů kresleným postavám, jsou skvělé. Tato sestava se vážně povedla a byla hlavním důvodem, proč jsem se na film těšila. Pozadu ale nezůstávají ani Joan Cusack či Imelda Staunton v roli paní Santové a matky Arthura a Steva. Ráda bych také pochválila jistou originalitu, se kterou snímek přichází. Celá dynastie Santů, Santova rodina a doručování dárků vysvětlující, jak dětmi milovaný Santa Claus dokáže během jediné noci nadělit všechny dárky. Velká vánoční jízda (Arthur Christmas) je milým a povedeným vánočním animákem, který potěší vybrané publikum a ostatní diváky přinejmenším naladí do té správné vánoční atmosféry. 76% Více zde ()

Radek.SCH

Naprosto o ničem. Jinakost ve smyslu britského animáku oproti americkému jsem nezaznamenal, vtípků nebylo zas tolik, aby to utáhlo celý film a druhá půlka byla dost nudná. ()

Rokle

Tak nahláškovaný, až je toho možná příliš. Vojenská operace rozdávání dárků suprová. Děda jakbysmet. Duch Vánoc z toho jde cítit a to je to nejdůležitější. Někdy zkusím ještě znovu, abych pochytil všechny fórky. ()

RakeW

Dvě výtky - 1. mýtus Santy mě samozřejmě úplně míjí, 2. Justin Bieber. Za zbytek a zejména za ultimátní kanonádu bizarních vtipů pět vánočních hvězd. Je to jednoduché a předvídatelné, ale je to tak výborně napsané, "natočené" a "zahrané", že to vůbec nevadí. ()

Heroine

Na vánoční filmy mám osobně dost přísná měřítka. K tomu nejsem moc velká fanynka animáků od Aardmana vůbec, takže jsem nečekala nic extra. Ku podivu bylo ale překvapení spíš k lepšímu, a tahle praštěná pohádka o Arturovi se mi dost líbila. I když mi občas výrazně lezl na nervy hysterický český dabing hlavní postavy, (Matouš Ruml, tuším), a některé hystericko-sentimentální proslovy typu "na jedno dítě se zapomnělo!!!", kterých tam bylo až příliš mnoho, mi taky trochu pobrnkávaly na nervy. Ale celý nápad, animace, a hlavně humor mi přišel výrazně kvalitní. ()

Ydrosten

Geniální začátek, kdy Santova armáda skřítků roznáší dárky ( Wolkswagen , klavír ) je ten nejlepší začátek vánoční pohádky co jsem kdy viděl. Fantasie tady je neuvěřitelná. A zamiloval jsem se do Bryony - balící oddělení, hodnost 3. :::: Někde od půlky filmu ale nápady dochází a stává se z toho celkově obyčejný příběh o zachráněných snech malé holky co chtěla kolo. Vtipy to má dobré, to nepopírám, ale prostě tomu chybí ta štipka originality kterou to mělo na začátku. Dám 4 hvězdy protože jsem se úplně normálně bavil. ()

Olík

Největším problémem každého nového animáku (Velkou vánoční jízdu nevyjímaje) spočívá v tom, že někteří z jejich předchůdců nastavili laťku do výšin standardnímu filmaři vzdálených světelné roky. Aardmanovská 3D christmas mission possible je v naprostém pořádku. Má všechny potřebné aspekty jimiž se pyšní kvalitní nehrané filmy plus speciální bonus v podobě nejoblíbenějšího svátku roku, ale v porovnání s těmi nejlepšími kusy (každý si dosadí ten svůj TOP) za sebou tahá jednu nohu. ()

GrgaPitic

Velice povedený film, který Vašemu potomkovi za Vás vysvětlí, jak to ten Ježíšek (v tomto případě Santa) vlastně všechno stihne :D Po delší době jsem se se svým synem bavil v kině stejně dobře jako on ;-) Jediné co bylo opravdu, ale opravdu strašné, byl klip před samotným filmem od jakéhosi Justina Biebera. To byl "hnus velebnosti" ! ()

jauzdu

Průměrná vánoční jednohubka. Doufám, že se z toho nestane oblíbená vánoční pohádka, protože co se mě týče, už to vidět nechci. Jednou stačilo. Do kina jsem vzala neteř, myslela jsem, že se budeme obě dobře bavit. Ale ani jedna z nás nebyla nijak nadšená. Postavy jsou prkenné, uplácané podle klasických klišé. Myslím, že oblíbenou větou filmu ("Na mašličku je vždycky čas") se měli řídit i scénáristé a grafici. Stačilo pár minut u počítače navíc a určitě by to byla milejší 4hvězdičková vánoční veselice se sympatičtějším hlavním hrdinou. Takhle bohužel ne... ()

Nail

Můj první film, které jsem viděl ve 3D a pocity mám z 3D dobré. Co se týče děje tak to byla pěkná pohádka o Santovi, sic bych k němu měl nějaké výtky, ale celkově se mi tato pohádka hodně líbila:-) ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby