henrycruel

Film není úplně špatný, ale rozhodně se nehodí na promítání do kin, protože působí až moc lacině... Jako TV Film by možná obstál lépe... Možná... ()

Agneszka

No úplně reálné mi to nepřijde. Sice jsem ze základky vyšla už dávno, ale tohle je dost přehnané. Upřímně, takhle odpornej a depresivní film jsem snad ještě neviděla... ()

Boudyy

Už jen za tu odvahu pana Magnuska a za pár dobrých hlášek. Film Bastardi je v Čechách originální. Potěšily mě role pánů Potměšila a Přeučila, ten byl v roli školníka asi nejdůvěryhodnější postava filmu. Co víc k tomu napsat? Film jsem viděl asi před rokem, detaily mi jsou zapomenuty. Film jsem viděl jednou a stačilo, poté už jen sestřih hlášek na YouTube, když jsem na něj narazil. Světe div se, ony vtipné hlášky, kterým se při prvním shlédnutí smějete možná více než málo, při druhém shlédnutí nefungují. ()

anyonecek

To jsem se opravdu moc pobavil nad tímhle filmem. Nechápu jak takovéhle špatné téma a zpracování může mít vůbec pokračování, to je prostě vtip. Nedám to jako odpad, protože to by bylo až moc silné. Když už se mají točit blbý filmy, tak to radši netočit žádný. Tohle můžou ocenit jen nějaký náctiletý holky. ()

Sarcasmgirl

Úmysl tu byl. Přiblížit diváků, jak to chodí ve školách, kde převládá romská menšina. Že je většina romů nepřizpůsobivá, ví každý. Ale tenhle film se snaží divákům vsugerovat 100x horší obrázek skutečnosti. Takhle to nechodí ani ve výchovných ústavech. Krom toho - hrozný scénář, herci, prýštící absurdnost z každé vteřiny děje a umělost. ()

DJ Kritik

Zrejme nebudem jediný, komu daný film pripomínal sfilmované báchorky, čo si rozprávajú deti v pivnici. Škoda, že tak dobrý nápad bol takto zničený a časom zapadne niekde vedľa filmu Vekslák. Tento film, len prehlbuje odpor ľudí voči sebe i keď výpovedná hodnota je nulová. Ale dnes ľudia veria tomu, čomu chcú veriť a tak im to bude pripadať, že sa takto tí dementi v pomocných školách správajú. ()

Romanka89

Nemůžu si pomoci, ale na mě ten film působil hodně silně, jako už dlouho žádýj, od začátku do konce. Pro mě velice silné drama. ()

Mr.Atsor

Já bych ani neřekl, že je to drama. Pro mě Bastardi představují spíše hezkou komedii, přitom pojednává o problému, o němž bychom měli se vší vážností aktivně přemýšlet. Několik hlášek je však nezapomenutelných a staly se tak i součástí studentského slangu. Podstata celého filmu je asi v demonstrování nepěkné situace, která na mnoha českých školách nastala, nicméně spíše humornou formou a s trochou nadsázky. Podívaná určitě zajímavá. ()

Brano

Vcelku vydarený film, ktorý sa nebojí divákovi ukázať pravdu, čo sa na zvláštnych školách skutočne deje. Film pôsobí dosť prirodzene a ja som sa počas celého filmu nenudil. Možno trocha mi vadili niektorý herci, Rytmus nech sa drží radšej svojho. Na české pomery hodnotím ako jeden z tých vydarenejších novodobých filmov. ()

kslaww

Po nějaké době mě film spíše dramaticky dojímá než abych se smál sprostým puberťáckým hláškám...ale na CZ film dobré ()

MartinTerran

Jo jo takhle to bohužel na světě někdy chodí a když je systém krátký, tak musí zasáhnout "vyšší moc". Film je pojatý realisticky a i když se u něj několikrát zasmějete, tak když se nad tím zamyslíte, tak je to spíš k pláči. Nevím čím to je, že jsou někteří lidi tak krutí. Hodnocení: 84/100. ()

hrumsrt

Český filmový bizár! Naprostá hrůza, kdy výběr herců je prostě otřesný! Řada fakt nepříjemných scén. Co se ale alespoň trošku povedlo, bylo nastolení děsivé atmosféry. Ve výsledku jde o pokus o český revenge movie. 35% ()

ostravak30

Čím jsou Bastardi nebo čím by chtěli být? Těžko říct. Za mě se ve filmu máchá černé prádlo s bílým a barevným. Totiž, první motiv je selhání státu při výchově takových grázlů. Projevuje se to jedna tím, že celý systém prakticky kašle na to, co bude s dětmi z problémových rodin. Škola pro ně existuje tak co. Učitelé zase nemají snahu učit a je jim de facto jedno, zda žák do školy vůbec přijde. I to je štěstí, když se dostaví. Je tomu pár let, co jsem četl reportáž v novinách, kdy se jeden reportér odvážil učit v podobné škole pár hodin různé ročníky. Bohužel to vypadalo téměř stejně na chlup, jako vidíme ve filmu. Tedy, můžeme film odsuzovat za bezprecedentní až šokující vulgaritu, ale realita přesně taková je. Předpokládám, že to je hlavní cíl filmařů. Šokovat a tvrdě, bez příkaz znázornit, jaké to na podobných místech je. Pak je tu ovšem druhá rovina a tou je samotný příběh. Což o to, znásilnění a zabití profesorky je samo o sobě hrozné a i umístění profesora na problémovou školu není nic výjimečného, když se na tyhle školy asi nikdo zrovna nepohrne, to by bylo reálné. K zamyšlení je ovšem vyobrazená kvalita policie, která v jednadvacátém století není schopna usvědčit pachatele ani za pomoci moderních metod. Při vší úctě k skvělému herci Bronislavu Poloczekovi, tento policista už opravdu nevypadá, že by ještě měl sílu a chuť řešit nějaký velký případ. A policejní neschopnost se projevuje i dál. Vyšetřit neumí ani následné vraždy tří vrahů. Pak je zde celá řada nelogických událostí. Profesor spí s náctiletou, vidí to dva profesoři, ale ani jeden nic nehlásí? Tomáš má vysoké morální cítění, ale s tímto nic neudělá? A jak to, že jednomu ze žáků projde napadení baseballovou pálkou? Každý to přece ví, viděla to celá třída a je jasné, že si učitel nezpůsobil zranění sám. Poslední rovinou je pak morální dilema, zda má kdokoli právo zabít vraha či vrahy, tím spíš, když se jedná o náctileté, a i když to jsou fakt velcí grázlové, jako odplatu. Brát spravedlnost do vlastních rukou. Bez diskuze je, že každá pozůstalá oběť bude s odplatou souhlasit, nebo alespoň většina, ale možné to prostě není, žijeme v právním státě. Nedá se navíc toto brát jako návod pro ostatní? Když nepomůže stát, pomozme si sami? Tomáš vlastně ani jiné řešení nehledá. Bastardi zcela správně otevírají otázku a nabádají stát, aby situaci nějak řešil, protože výsledek jeho nečinnosti je toto. Ovšem dělají to způsobem spíše amatérským. Ostatně filmy Tomáše Magnuska se amatérismem pyšní docela často. Plno neherců nebo herců, kteří by si už jinde nezahráli zkrátka nedodají filmu adekvátní hereckou kvalitu. K tomu scény, které se odehrávají za sebou zkrátka bez hlavy a paty. Chvíli jsme ponořeni do děje, chvíli sledujeme drobné prakticky nesouvisející epizody ze života učitelů i žáků. Tento snímek je akorát tak dobrý pro ministerstvo školství. Obyčejný člověk je sice zděšen, ale nic nemá možnost udělat a puberťáci jej mohou brát jako inspiraci nebo pobavení. Tím víc překvapí, že se Magnusek pustil do dalších dílů. () (méně) (více)

SajmuneKk

Bastardi ve mě vyvolává zvláštní maglajz emocí. Neskutečně zlá obrazová stránka filmu, která je sterilní i na to že byla točena v low-budget prostředí, ve mě vyvolává zvratky, což ve výsledku ale funguje báječně a celý požitek je pak o to drastičtější. Magnusek ve filmu hraje roli chodící morálky, která občas svou přehnanou dramatičností působí až vtipně. Což společně s komickou stránkou filmu (která se fakt povedla a je to highlight) docela funguje, jenom v opačném smyslu než bylo zamýšleno. Obecně si myslím že hlavní jádro námětu by fungovalo docela dobře – učitel se chce pomstít třem žákům, přestoupí na jejich školu aby je víc mohl poznat a následně je zabil – kdyby to nebylo tak neskutečně přitažený za vlasy. Skoro všechno co se ve filmu děje je těžko uvěřitelný, ať už ze strany postav nebo okolního světa. Člověk se do filmu nemůže moc vžít a chce z něj spíš utéct. Tři hlavní záporáci jsou bez motivace, jsou prostě jenom bastardi. Na to, co by se z nich dalo vytěžit, jsou vytvořeni děsně lacině a prostě tam jenom existujou. Jsou jako NPC ve videohře. Navíc c’mon, v sedmý třídě? Tohle působí ještě víc k smíchu než když se američani snaží zahrát středoškoláky 25-letejma týpkama. Taky bych chtěl mít takhle vysvalovaný ruce ve 13-ti letech. Když jsem se koukal na Bastardy teď zpětně, v celku mě překvapil motiv náboženství (,,Proč se roděj takový zmrdi, jako jsem já?”) – to filmu dodává zvláštní podkontext, který je udělaný přesně tak jak by měl být – nenápadný a nekonkrétní. To totiž filmu taky chybí, nekonkrétnost. Až moc se spoléhá na dialogy. Ale jinak docela kultovní film, u kterého jakožto filmař cením Magnuskovo nasazení, které při tvorbě svého filmu vynaložil v rámci svých, tehdy ještě amatérských, možností. Podařilo se mu vytvořit dost celistvou mozaiku o sociálních problémech v zapadlejších koutech Česka, která je podpořena černým humorem a autentickými postavami – primárně neherci. Tyto tři důvody jsou hlavním tahounem Bastardů a je vcelku škoda, že v ostatních rovinách (scénář, kamera, zvuk) film tolik strádá. ()

janosban

V kině se tomu člověk zasmál, ale když jsem si uvědomil, že to tak v těch školách vypadá, tak mě z toho zamrazilo... Fellini to určitě není, ale děj plyne a člověk se ani chvilku nenudí. Celkový pocit je velmi pozitivní! ()

FosaCZ odpad!

Díky scénáři Tomáše Magnuska jsou pedagogové z mnohaletou praxí i policejní vyšetřovatelé stejně primitivní jako děti z pomocné školy. Vznikl bastardský odpad z nulovou atmosférou, nelogicky jednajícími postavami, nefunkčním řazením scén a záplavou nechtěného smíchu. Tento film svědčí o jediném - čeští herci patrně žijí v naprosto bídných podmínkách, když musí kývnout na účinkování v tak bídném projektu, který jim nesmrtelnost rozhodně nezaručí. Marnost nad marnost! ()

Kornout

Po řemeslné stránce podprůměrné, ale body získává především za odvahu ukázat tvrdou realitu na dnešních základních školách, kam chodí děti našich nepřizpůsobivých občanů. Film jsem viděl v kině plném náctiletých dětí a byl jsem v šoku z toho, že po celý film děti fandili těm hajzlům, co dělali ve filmu učitelům ze života peklo. Když pak hlavní hajzl ve filmu zemře, dívka sedící za mnou s lítostí vykřikla: "Chudák. Když on byl tak hezkéééj!" No nechtěl bych v dnešní době učit na základce. ()

waltosin

Je to film úplně na nic, ale ty hlášky jsou suprový (už je tady ta svině!) za to dávám jednu a tu druhou za to že jsem viděl tři mrtví cikány, jinak je tento film nedomyšlený a konec se jen tak odflákl! :( 40% ()

patsandor

Na film jsem se těšil kvůli Hajíčkovi z mé oblíbené kapely Krucipusk. Snaha o natočení české verze filmu Nebezpečné myšlenky se nepovedl, scénář je úplně mimo realitu, co se týče policejní práce, z policajtů dělá neschpné senilní důchodce, nebere v potaz forenzní vědy využívané v kriminalistice apod. Pan scénarista jako herec taky za moc nestojí. Postavy pedagogických pracovníků jsou směšné, i když nechtěně (hlavně ředitel) a uklízečky škoda mluvit. Ta hvězda je za Hájíčka z milosti. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová