Parta spolužáků je pozvána na pobyt do lázní. Přitom však zažívá mnoho peripetií, vtipných situací, ale i osobních dramat. Souběžně s tím můžeme sledovat příběh mladého zlodějíčka, který nastoupí do luxusního lázeňského hotelu jako kuchař a prožije tam svou první velkou lásku, když se zamiluje do krásné pokojské. (oficiální text distributora)

netahlo odpad!

Magnusek strikes again! A na pomoc si prizval cigana ze Superstar. Jestli nekdo tuhle obezni kreaturu zavcas nezastavi, budeme mit velky problem! Kdo tohle sledoval dele jak 20 minut, je masochista a mel by vyhledat odbornou pomoc. Mimochodem, nevedel jsem, ze se leta z Toronta primo do Pardubic :-)) ()

insurgentes

Magnusek si v bastardech nastavil vysokou laťku, na kterou se tady ani nepodíval. Je to v podstatě televizní film, který se ale narozdíl od obdobné produkce tv hovna vyznačuje jakousi usmoleností a ulepeností. Dávám o dvě hvězdy víc, protože se jedná o mého oblíbeného zneuznaného umělce, adepta na neobolševický eurokriminál pro popírače tolerance (http://www.protiproud.cz/svet/obcan/svobody/634-jdou-nam-po-krku-a-smeji-se-nam-do-oci-rikaji-tomu-smernice-pro-toleranci-v-prekladu-z-newspeaku-otevrena-cenzura-a-prevychovne-kriminaly.htm) ()

vitekpe

Achjo...ale ono je vlastne potreba obcas videt i takoveto filmy. Nic nerikajici film o parte duchodcu, doplneny o nejake ty hvezdy typu Hranac, Noskova, Hanychova atd. Je to spis takovej bizar. ()

klukluka

Mám dojem, že je to mizerné hodnocení do značné míry OSOBNÍ. Jméno Tomáše Magnuska je pro některé uživatele ČSFD, ale i pro ostatní filmové fandy a priori zárukou špatné filmařiny. Osobně to vnímám jako určitou křivdu. Magnusek není Fellini, ale nebojí se dělat věci, u kterých je předem jasné, že mají šanci oslovit jen určité procento diváků. Těm se jeho filmy třeba i podbízejí, ale nikdo nemůže tvrdit, že je Magnusek servilní vůči všem. Osobně ho neznám, ale nevěřím, že by si příkladně v případě Školního výletu mohl myslet na jinou cílovou skupinu, než na lidi ve věku 55+. A ano, i tito lidé přece mají právo na původní českou tvorbu o sobě samých a pro sebe samé. Před Magnuskem se, pokud vím, žádný filmař tuto mezeru na trhu nepokusil zalátat (neplést s love stories Marie Poledňákové, tam se ještě pořád cílilo na mladší publikum). A touto optikou je ten film potřeba vidět. Je mi 43 let, mým rodičům táhne na 70, ale Školní výlet bych jim nedoporučil - jsou na něj podle mě ještě pořád moc mladí. Ale za 10 let si na něm třeba zgustnou..? Jenom se tady nemuselo tolik umírat, to asi nepotěší nikoho..? I když... Pro 16 lidí patří tento film momentálně do jejich TOP 10! A to o něčem svědčí. Tenhle film zkrátka není pro každého. Zdaleka ne. Ale že by byl až tak mizerný...? To si nemyslím. Byť je Magnusek úplně jiný typ člověka, než jsem já (soudím tak například dle výběru spolupracovníků pro jeho filmy - Martin Hranáč, Jan Bendig, Míša Nosková a další představitelé třetí, čtvrté ligy tuzemského showbyzu). Ale i tohle je mi na něm sympatické. Je prostě svůj. Jde si svou cestou. A dělá filmy, které by u nás nikdo jiný nikdy neudělal. Že by bez nich bylo líp? Minimálně 16 lidí vám bude do krve tvrdit, že rozhodně nebylo. Můžou tohle říct o výsledcích své práce všichni ti, co tomu tady srdnatě sází ODPAD!y? ()

Harapes

Plejáda hereckých legend v jednom filmu,to se málo kdy podaří.A zde se zadařilo.Film na mě působil docela roztrhaně a ta dějová linka byla taková napřeskáčku.Škoda,i když jsem se zasmál,tak ten kvalitnější scénář by si film zasloužil.Sbohem pane Bořivoji Navrátile,zůstanete v mém filmovém srdci. ()

LilHerak odpad!

Ehm, .. Co to je? Myslím, že kdyby se při natáčení začala hořet kamera a na další neměli by mě mohli ušetřit takového filmu. Parta důchodců, jak zábavné a do toho ještě hrozně "talentovaný" herec, Jan Bendig. Už by to měl někdo zastavit. Dnes u nás dostane roli každá nula. Jenom čekám, kdy mě přijde scénář. ()

waits

Je skutečně na pováženou, když při náhodném přepnutí zjistíte, že na jiném programu běží zábavnějjší, lépe natočený a více životný program než Školní výlet a pak zjistíte, že jste přepli postupně na Ordinaci, Policajty z centra a Námořní vyšetřovací službu. Neurazil mě příběh sešlých herců, které už člověk často nevidí (docela rád jsem je viděl, jen mi bylo líto, jak někteří sešli), klidně bych se takto nahozený příběh na úrovni horší televizní inscenace (scénářem, technicky níž) díval, ale bohužel jsem byl fackován celou tou nesympatickou lázeňskou skupinou v čele s Magnuskem. Ten člověk hraje asi stejně jako Agata Hanychová, ale na ni stejně jako skupina starších spolužáků při cvičení rád chvilku podívám. Některé dialogy jsou otřesně prkenné, celé je to odnikud nikam, zamilovaná dvojice z děcáku byla k nepřežití a to jsem ještě netušil, že jedna postava začne zpívat něco vhodného do okresního kola těch populárních zpěváckých soutěží. Zindulka, Švormová atd se snaží, Trojan s Fišerem mají i jakéhosi komediálního ducha (Fišer i přes to, že skutečně nemůže mluvit bez mluvícího přístroje), ale celé je to k ničemu, když nemáte na únosné úrovni scénář, režii, kameru a protihráče. PS. Aha, tak abych si doplnil vzdělání, podíval jsem se , kdo je Bendig a on zpíval ve finále Superstar. Tak žádné okresní kolo, šmarjá. ()

Hepy13 odpad!

Už jsem myslel že mě ve filmovém světě nemůže nic překvapit, tedy lépe řečeno tolik nasrat. Takovou blbost jsem teda opravdu dlouho neviděl. Tady je cokoliv komentovat naprosto zbytečný. Scénáristu a režiséra filmu okamžitě zavřít natvrdo a na doživotí! ()

Snake.Charmer odpad!

Opus magnum Tomáše Magnuska. Leckterý studentský nebo otevřeně amatérský počin dosahuje vyšších technických kvalit, o obsahových kvalitách ani nemluvě. Plejádu herců, které se podařilo pro tento odpad zlanařit, nepovažuji ani v nejmenším za klad, ale spíše za smutný fakt, dokládající žalostný stav české kinematografie. Film přesně zapadající do programové skladby TV Barrandov. ()

Bozvav

Není moc co dodat, půl hvězdy za Zindulku, jinak děsná hnačka. Nefunguje nic, všechn špatně, snad jen hudba se hodila, byť nevím zda je to pozitivum. ()

P.J.2

Mno, tak přeskočim komentáře typu: Hraje v tom Bendig a proto tomu dám automaticky odpad, a přejdu rovnou k věci. byl jsem na premiéře a musim říci že jsem byl příjemně překvapen, od toho filmu upřímně nečekal nikdo nic, a je pravda že jsem viděl desítky jiných, lepších i horších komedií. Není to žádná sláva, hlavně zvuk dopadl strašně ale svým způsobem mi bylo s důchodci dobře a ten čas utekl jak voda. Jde o to, že jsem si v tu chvilku představil, jak by mě bylo asi tak v jejich věku a teprve pak jsem si to opravdu vychutnal. Je až s podivem že z malého, černého kačátka se vyklubala poměrně pěkná labuť. ()

Olík

Ne, ne a ještě jednou ne, tohle si legendy české kinematografie, které mají na svých kontech stovky a stovky titulů opravdu nezasloužili. A přitom opět vidět na filmovém plátně Oldřicha Velena, byť je na pár sekund a beze slov…..no jak to popsat, srdce zplesalo. Švormová, Lipský, Zindulka, Trojan, Devátá, Kantorková, Moučková, Srstka, Vondruška, Hardt, Fišer, Riehs, Jirásková, Velen, Navrátil, Jiránková, Kostka…..za to všechno tohle? To má být poděkování? Špatné role ve špatném filmu, po boku Bendiga, Hanychové nebo Hranáče! Magnusku zamysli se už ku..a nad sebou, to tvé chrlení amatérských scénářů nedělá tuzemskému filmu zrovna dvakrát dobře!!! Když si uvědomím, že pro některé zmiňované to byla zároveň role poslední…no není mi z toho příliš veselo. Každému z nich přeji jejich vlastní Babí léto……..bohužel, někteří se ho již nedočkají. ()

MickeyStuma

Vcelku povedený snímek 'Pamětnice' byl zřejmě důvod natočit s hereckými legendami ještě jeden takový film. Opět se jedná o školní setkání, ale tentokrát se to týká školního výletu. Jenomže se to ale, tak nějak, moc nepovedlo. Vznikl neskutečně ponurý výtvor. Je to sice hezké, že se takhle všichni opět setkali, ale mělo to být daleko důstojnější. Nelogičnost a trapnost příběhu strhává veškerou snahu do netečných pekel. Námět by sice nebyl zase až tak špatný, ale mohl by být daleko více propracovanější. Především mi tam chybí jistá poetičnost, jaká byla patrná u předešlého snímku. Seniorům se to bude jistojistě líbit pro klidnost a jemnost. Ostatní nechť se poohlídnou po něčem jiném. Je to opravdu hrůza. ()

Ydrosten odpad!

Hrají : Stanislav Zindulka, Jana Švandová, Bořivoj Navrátil, Lubomír Lipský, Ladislav Trojan, Petr Kostka, Jiřina Jirásková, Kamila Moučková, a stejně to stálo za hovno. ()