Expendables: Postradatelní 2

Expendables 2

Expendables: Nezničiteľní 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

Absolutní vítěz kategorie Nejlepší akční nekomiksový týmový Rkový film všech dob. Nic víc, nic míň. Ještě víc nabitější, akčnější a zábavnější, sebeparodizující než jednička, že i kobra královská přestane syčet a sní o koulích Chucka Norrise a automatické brokovnici AA-12./// Úvodní sekvence je naprosto drtivá a bylo by hříchem mít k filmu bad attitude. West se vrací a má to sakra grády! 90 %. Rest in pieces. [Kino](27.8.2012)

Tak to byla pecka. Společnost exponátů muzea se vrhla opět rozpoutat peklo jaké svět nespatřil. Vidět naše přestárlé hrdiny akčních kultovek všechny pohromadě, kteří drtí nepřátele ve velkém stylu a sami ze sebe si dělají legraci mě bavila celou dobu. Chudák nepochopený inženýr chemie Gunner a jeho proslov o hustotě a bodu tání fosforu s pokusem vyrobit bombu. Jeho se nikdo nezeptal ani na oblíbené jídlo! Svůj monitor jsem si poprskala příchodem lonely wolfa Chucka Norrise ve staré, opuštěné ruské základně s doprovodnou hudbou Ennia Morriconeho Hodný, zlý a ošklivý a akcí v letištní hale, kdy si vzájemně vyměňovali hlášky ze svých nejslavnějších filmů. Geniální nápad dát je všechny dohromady.(16.8.2014)

|| Scenár: Richard Wenk, Sylvester Stallone | Hudba: Brian Tyler | Produkcia: Avi Lerner, Danny Lerner, Kevin King Templeton, Les Weldon | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Nu Image, Millenium Films | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 312,500,000 $ || Výrazne lepšie, než jednička. Dnes je už všetkým jasné, dokonca aj Slyovi to došlo, že film potrebuje zvlášť režiséra a zvlášť hlavného predstaviteľa. West na svojom konte síce žiadne trháky nemá, ale tu sa jeho béčkovosť hodila. Nikto to totiž nemôže brať vážne. A kto áno, ten si vybral zlý kus...(7.1.2013)

• - Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone už nebyli nejmladší a protože dali do akčních scén mnoho, oba museli podstoupit operaci ramene. To, že se oba dva sešli ve stejný čas, a dokonce i ve stejné nemocnici, byla prý pouze náhoda. Byla dokonce pořízena fotografie, jak vedle sebe leží na lůžkách v nemocnici. (kery-)

• - Lundgren získal stipendium na Massachutsettském technologickém instututu, ale studium po dvou týdnech vzdal a stal se bodyguardem jamajské herečky Grace Jones. Shodou okolností ve filmu Expendables: Postradatelní 2 hraje žoldáka, který vzdá studia chemického inženýrství na Massachusettském technologickém institutu a stane se vyhazovačem v nočním klubu, kde se dá dohromady s exoticky vypadající dívkou. S nápadem stejných osudů Lundgrena i jeho filmové postavy přišel Sylvester Stallone. Role Gunnara totiž musela být nějak ozvláštněna a zosobněna, protože ji v původní podobě Lundgren odmítl. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - V úvodní akční scéně je možné slyšet odkaz na film Terminátor (1984), a to tehdy, kdy Caesar (Terry Crews) říká Trenchovi (Arnold Schwarzenegger), že pokud mu nevrátí půjčenou zbraň, bude jeho zadek „terminated“. Na sérii Rambo, ve které si zahrál Sylvester Stallone, zase odkazuje věta postavy Arnolda Schwarzeneggera: "Kdo přijde teď, Rambo?". (rakovnik)