Expendables: Postradatelní 2

Expendables 2

Expendables: Nezničiteľní 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

Rozpočet $100miliónovTržby USA $85,028,192Tržby Celosvetovo $311,979,256Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,550,423 //počet predaných kusov 667,644Tržby za predaj DVD v USA $22,829,498 //počet predaných kusov 1,281,591_Akčný zábavný úlet ako sa patrí!_ Príbeh je len nezbytné bahno alebo nevyhnutná pôda pre excelentnú akciu a dávku hlášok sršiacu v nekompromisnú zábavnosť, nemá to úplne ten krehký nádych akčných filmov 80.rokov ale snaží sa to a ja to beriem, Simon West je všeho všudy len rutinér, ktorému opäť vyšla letecká akrobácia ale pre prípadne pokračovanie pri som poprosil niekoho šikovnejšieho, čo by z toho vyžmýkal o niečo viac, lebo je tam asi 20minútová nudnejšia pasáž, kde sa to skoro nikam nehýbe aby to následne vytrhol Chuck Norris, ten tam dokonale zapasoval. A úplne kľudne prijmem každé dva roky takýto úlet posledných akčných hrdinov, akční chlapci si takúto pompéznu úctu a hláškovú vychytávku v tomto žánri zaslúžia. Takto výdatne som sa pri akcii dávno nezabával. /videl v kine: 90%/(15.9.2012)

Zbytočne strácať film s komentovaním, radšej si to idem pustiť znova! 100%.(21.8.2013)

Neverim že toto píšem, ale trojku si naozaj neprosím. Odfláknuté na všetkých frontoch a po kope to drži čistá nostalgia a pukajúce hlavy. Chlapi ak chcete, aby sa mi nerzúcali zbytky mojich detských predstáv o akčných ikonách, tak skončite práve tu a práve teraz. Aj to múzeum si treba zasužiť. Tak a teraz idem si dať tretí krát The Raid. 50%(28.10.2012)

• - Lundgren získal stipendium na Massachutsettském technologickém instututu, ale studium po dvou týdnech vzdal a stal se bodyguardem jamajské herečky Grace Jones. Shodou okolností ve filmu Expendables: Postradatelní 2 hraje žoldáka, který vzdá studia chemického inženýrství na Massachusettském technologickém institutu a stane se vyhazovačem v nočním klubu, kde se dá dohromady s exoticky vypadající dívkou. S nápadem stejných osudů Lundgrena i jeho filmové postavy přišel Sylvester Stallone. Role Gunnara totiž musela být nějak ozvláštněna a zosobněna, protože ji v původní podobě Lundgren odmítl. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Chuck Norris (Booker) je vo filme prezývaný “lone wolf" (vlk samotár), čo je narážka na snímku Osamelý vlk McQuade (1983). (MAX666)

• - V německé verzi filmu mají herci Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone stejného dabéra. (Linkyc)