Expendables: Postradatelní 2

Expendables 2

Expendables: Nezničiteľní 2

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2012, 103 min

Jednička měla scénář a zábavnějšího padoucha, dvojka má přehlednější akci a Chucka a nechá Arnieho a Bruce si vystřelit nejen ze sebe samotných, ale i do šedé záporácké masy vedené matným van Dammem. Prostředek o putování ošumělou střední Evropou každopádně fest drhne a prostoru pro Dolphův komediální talent je trestuhodně málo.(8.9.2012)

Nepovažuji se za fanouška akčních filmů, ale The Expendables mě napodruhé velmi bavili. Akční scény nejsou překombinované a tím pádem jsou i velmi zábavné a ženský element v příběhu mě potěšil, protože nutí ostatní zúčastněné projevit i trochu citu a říct více než jednu holou větu za deset minut. Navíc většina hereckého obsazení je takovými legendami, že jim odpustíte i místy strnulé herecké výkony a naopak budete obdivovat, do jaké fyzické formy se ve svém věku dokázali vypracovat a s jakým nadhledem dokázali přijmout scénáristické vtípky, které si spíše než z děje dělají srandu z jejich kariéry a nejslavnějších rolí.(15.9.2012)

Objektivně, se stopáží pod dvě hodiny prostě nemůžete dát všem borcům prostor, který by si bezesporu zasloužili, jinak po všech čistá akční jízda, která funguje přesně tak, jak jsem si přál, protože tohle není podceňování fandovské inteligence, tohle je jediná cesta k tomu, jak rozjet ten akční nátěr, o který jde až na druhém místě, protože na tom prvním se veze vlna hlášek, které tepají do mumifikovaných ikon většiny zúčastněných, čímž vysílám směrem k filmu druhou výtku a tou jsou doslova zprasené titulky, které toho zabily docela dost; moment Chuckova nástupu a rozstřílené sklo, za nímž stojí ‚svatá trojice‘, boží, britská férovka Adkins vs. Statham zklamáním, byť je jasné, že nemohla být tak ikonická, jako ta Stalloneho proti van Dammovi.(12.9.2012)

• - Scéna s Novakem Djokovicem byla z filmu nakonec vyškrtnuta. (Salem)

• - Během závěrečné přestřelky na letišti Church (Bruce Willis) za pultem mezi jednotlivými záběry nepřirozeně mění svou polohu. (Lenniah)

• - Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone už nebyli nejmladší a protože dali do akčních scén mnoho, oba museli podstoupit operaci ramene. To, že se oba dva sešli ve stejný čas, a dokonce i ve stejné nemocnici, byla prý pouze náhoda. Byla dokonce pořízena fotografie, jak vedle sebe leží na lůžkách v nemocnici. (kery-)