Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

brumbrum

Velmi zle spracovanie; chudak Vetchy sa moze snazit jak chce, i tak to napokon vypada groteskne, jak sa tam rozculuje a apeluje a gestikuluje - a pritom nema o com :-). Napr. vojde do miestnosti a zacne zjapat, ze 'do rana to tady chci mit!!!' a opakuje to dokola a potom vybehne zasa von. Akoze dialogy uroven pomocna ZS, este aj tu by to deticky dostali za 4-. Uz ked sa film zacina holymi prdelami a postelovymi vzdychackami, cloveku je spolahlivo jasne, ze soudruzi delali ucet bez vrchniho. Asi do polovice je to zlatanina radio-amaterstva + sex-amaterstva + film-amaterstva; asi v polovicke sa zacne zdat, ze asi vymenili rezisera, alebo scenarista proste prestal hulit - pomaly sa to zacne volakam hybat a clovek ma postupne pocit, ze to dopozera az do konca. A potom pride ten koniec: TO CO BOLO!?!? Fakt velmi slabucke, nasa chemikarka vravievala 'jak 100x prevareny caj' - bezmyslienkovite, bez konca, kopa zbytocnych postav, nedoriesene otazky, useknute, len pan Madl sa tam divne kuka spoza tituliek pri hnusnej hudbe - no fuj, otras, ozaj bieda. 1*, za snahu pana Vetcheho ()

MickeyStuma

Další z řady českých snímků o temné době železné opony pod nadvládou komunistické strany v celé své ryzosti. Nejedná se o nic, co by tu ještě nebylo. Donucování ke spolupráci s StB, restrikce, pohledy sousedů a přátel a pokusy o nelegální překročení hranic v rámci emigrace. Příběh napsaný tak, že při sledování až zamrazí. Jiří Mádl se své role zhostil vcelku dobře, jen místy určitá nevěrohodnost přeci jen krapet vynikne. Ondřej Vetchý v roli lstivého a přísného ´estébáka´ překvapuje na plné čáře. Zajímavostí je, že si o takové době zahrál i ve snímku Zemský ráj to napohled, a hlavně opačnou stranu barikády ve snímku Báječná léta pod psa. Snímek má svá specifika, ale v podstatě už nemá co divákům nabídnout. Námětově je to stále o jednom a totéž. Viz například snímek PoutaKonfident postrádá řádnou hloubku postav,  kromě velitele velitele StB Dravce, který jako jediný vyniká. Z určitých scén skutečně zamrazí, ale nějaké to napětí by také nebylo na škodu. Obzvlášť ve scénách pokusu o překročení hranic. tady tady se ta atmosféra hodně zadrhává. Filmová výpověď doby s již známými motivy, které sice mohou zapůsobit, ale je to prostě už jen zoufalý tvůrčí kolovrátek. Ano, skutečně to už vypadá, že nebýt komunismu, filmaři by v Česku neměli o čem točit dramatické filmy. ()

radaza

Tento film mě příjemně překvapil. Udržoval mě v napětí, překvapoval, líbila se mi režie, kamera a samozřejmě také herecké výkony. Na tento film bych směroval školy s jejich filmovými představeními....trochu by to narušilo dramaturgii těchto představení, kde žáci jdou během měsíce na filmy Lidice a Ležáky.... ()

ZackSawyer

Hnusná doba ve filmu přitaženém za vlasy. Nic nebylo tak snové a ideální jak se mi snaží film a jeho sympatická ústřední dvojice ukázat. Záporáci Budař + Vetchý mohli mít víc prostoru. ()

tranquill

První půlhodina se mi zdála plytká, i Mádl nepřesvědčivý, ale pak už šel příběh více do hloubky a já byl nakonec i s výkony všech protagonistů spokojený. Myslím, že i námět je dostatečně originální. ()

GIK

Vydržel jsem až do konce, ale dalo to hodně přemáhání. Do filmu se nelze vůbec vžít. Přepálená stopáž, jakoby horkou jehlou sešité scény, většinou slabě až směšně napsané, např. to platí o ultra nebezpečných disidentech. Mádl se v této roli necíctí dobře, což platí i o dalších toporných hercích, především o Vetchém, na kterém je vidět, že každou chvíli musí začít zběsile hulákat "vy kurvy komunistický, všechny vás zabiju". Velká scénáristická bezradnost. Mádla né ke spolupráci s STB, ale přímo k zaměstnání estébáckého odposlouchávače asi přímo někde na ústředí přemluví velice snadno, žádný odpor. Vetchý kolikrát na někoho mluví a vůbec není vidět na koho. Budař hraje úplně stejně jako pošuka v Hrubešovi a Marešovi atd., atd. ()

Ozzy2

Vynikající film, u kterého se mi zvedal žaludek a pokud to byl účel, tak se povedl na jedničku.Mádl opět ukázal, že je schopen věrohodně zahrát cokoliv. Nechápu, že zločinecká organizace KSČ-M má ještě dnes 16% volů(ičů).Kdybychom se vysrali na samet a pár jich pro výstrahu pověsili, tak by tomu tak nebylo.... ()

martyraz

Tak, že prvá premiera za mnou a som rád ,že to bol tento filmík, nic som neočakaval,ale o to vačšie bolo prekvapenie,klobúk dole(sice žiadny nenosim) pane Nvoto a herci sa tiež zachovali znamenite, hlavne Vetchý,Budar a Mádl,.,(nie som žiaden kritik,ale sem tam niečo šplechnu),,,zhliadnutie doporučujem, vid moje hodnotenie... ()

radeckator

Z filmů o estébácích natočených v posledních letech (viz. rubrika podobné) určitě nejslabší a to především proto, že jsem Jiřímu Mádlovi toho estébáka prostě nevěřil. On mu ale ani ten scénář, co pořádně nerozvinul žádný načatý téma (např. postavy Arnošta Goldflama, estébáka v úvodu, učitele...), nedal moc šanci. ()

Theker

Väčšine tu prítomných sa možno neľúbi Nvotova "filmařina" ale mňa istým spôsobom priťahuje už od Muziky, takže aj keď by som filmu mohol vytknúť isté technické nedostatky (napríklad nálepka KO na eštebáckom aute), nedám mu menej ako 70% a na tomto hodnotení má zásluhu aj zadoček Miši Majerníkovej :) ()

Ergon

Zajímavá lekce z českých dějin. Milé překvapení a dle mého názoru podceňovaný a opomenutý film - škoda. ()

Oonika

Téma zajímavé, ale natočeno převelice nudně, bez výrazně napínavých momentů. Některé postavy opravdu dobré, ale celkově to dojem moc nezachránilo. ()

kukkik

Sice žádný zázrak ale šlo to zkouknout celkem dobře :) Ale ten volný konec... ne-e. PS: NENÁVIDÍM volné konce :3 ()

Demonic189

Super prekvapenie a rozhodne bavilo az az. Sice občas mozno trochu naivne a nedotiahnute, ale i tak super! Konečne "náš" film, za ktory sa nemusim hanbit... ()

Krysap

Já se prostě evidentně s většinou neshodnu. Film se mi dost líbil a chování disidentů, jak píše někdo níže, mi nijak přehnaný nepřišlo. Naopak to dost sedlo na vyprávění známýho, kterej to sám zažil. Mádl dobrej a atmosféra v závěru výborná. ()

Henry Morgan

Bylo to plné překvapivých situací, udavačství a podrazáctví zakoncentrované v jednom velkém dvouhodinovém balíku. Začátek byl trošku pomalejší, ale nakonec se to obstojně rozjelo. Líbilo se mi herecké obsazení, i přesto, že mi ten Mádl ve většině filmů přijde, jako podivnej vocas. Tady to zahrál, z mého pohledu, dobře. Asi se z něj stává schopný řemeslník. Vetchý byl možná blbá volba, pro hlavního záporáka. Lépe by se hodil ten Budař, který mu vlastně jen sekundoval, ale na druhou stranu, s přidělenými rolemi se poprali svědomitě a celkový výsledek byl více než dobrý. Byla to v podstatě přehlídka hnusných lidských povah a vlastností a mám li mluvit upřímně - chtělo by to alespoň jeden ryzí charakter, aby to byo zapamatovatelné. ()