backi

Výborný film. Chvíľami moźno až patetický, ale v tomto prípade to nie je na škodu. Bojové scény sú naturalistické, natočené v štýle hollywoodskych blockbusterov. Perfektná kamera a ruská nátura (bojujeme, bránime sa) v hodnovernom prevedení. Vojnový film, na ktorý sa nedá len tak ľahko zabudnúť. ()

jack_scott

Efekty sice ucházející,na televizní film,jinak ale dost průměrná záležitost. V rámci ruských filmů si taky myslim, že je řada lepších. Tohle neni moc velkofilm, ani moc epický,ani nic jiného. Němci jsou sice méně trapní než v ostatních ruských filmech, ale kdekoliv mimo ruskou produkci by to nebylo akceptovatelné. Je to prostě průměr,který si hraje na víc. * za originalitu a ** za zbytek. 60%. ()

Babulik

Ovanul ma dych sovietskych socialistických filmov o Veľkej vlasteneckej vojne, ale absolútne mi to neprekážalo. Hrdinstvo stráviteľné, efekty uveriteľné, len škoda tých nepodarených animácií leteckých súbojov, bolo by to za päť. ()

smith22

Todle je rozhodně jeden z TOP filmů s tématikou 2.světové natočený v poslední době.Parádní záběry, které se v mnoha podobných filmech jen tak nevidí(stíhací letouny sou fakt lahůdka).Perfekní herecké výkony dělají taky svoje(leckterá Hollywoodská primadona by mohla jen tiše závidět).Dále velmi solidně uchopený příběh, který navíc vychází ze skutečné události.A ještě se musím vrátit k těm záběrům - ty byly natočeny opravdu velmi dobře - přestřelky, bombardování a jiné akce jsou pro diváka přehledné, realistické a této akce je zde opravdu dost a zároveň akorát. Nevim na jakém základě a třeba i antipatií vůči rusku hodnotí ostatní tento snímek ale já bez jakýchkoliv předsudků a zaujetí dávám BEZ DEBAT 5 HVĚZD.TAKOVÝCH FILMŮ JE MÁLO!!! ()

Reiner

Ruské filmy mi moc nevoní, protože bývají velmi prapodivně natočené. Němci při nich vždy dělají takové nelogičnosti, až to bije do očí. Tento film ale, musím uznat, je výjimkou. Sice pár chybek by se našlo, ale i tak si myslím, že jde o kvalitní záležitost. Patří určitě mezi ty velmi povedené a doporučuji k shlédnutí a to i opakovaně :) Za mne **** ()

Forum.

Já ani nevím co k tomu napsat. Obrazově je to krásné , až se mi ani nechce věřit , že to dělali Rusy. Příběh je taky dobrý , herci to hrajou výborně , do jednoho (podívejte se na tohoto mladého herce a srovnejte ho se stejně starými českými herci , třeba z Ulice. Ha Ha Ha). Některé bojové scény opravdu patří do síně slávy válečných filmů, to už jsem dlouho neviděl. Ale co ta propaganda kluci ruský. Ta je místy tak strašná , některé fakta jsou tak překroucená, jakoby jsme ani nebyli v roce 2010. Nebudu tu dalekosáhle psát ovšem co se mi nelíbilo , protože převládají pozitiva. Je smutné kde je oproti ruskému český film. 70% ()

pafka

Vylet do historie, kde kamera je tak skvela (rybolov pred napadenim je naprosto dokonala scena!), ze clovek uplne zira. Ta je skvela az do posledni minuty, stejne jako prace maskeru, naprosto skveli jsou pyrotechnici - to by jim mohli zavidet i hosi pres ocean, kostymy atd. O hercich a jejich vykonech nepochybujete ani minutu vc. detskych postav. Je to nejspis vymazlene dilko, nebot na Brestskou pevnost a jeji hrdinnou obranu jsou rusove hrdi celou svoji povalecnou historii az na debila Stalina... Jen trosku nechapu zpusob boje "Ypaaa". Nemeli sanci a presto sli na porazku. Ale to je uz jina vec. Potkal jsem film nahodou a je to bomba. Mate-li radi valecne filmy, v zadnem pripade si tento nenechte ujit. ()

Marty_cz

Začátek filmu je, tak nějak zvláštní něco se děje, pak se teda začne válčit a potom jde ve filmu spíše už jen o to, že musíte počkat, dokud postupně nepostřílí všechny příslušníky rudé armády. Myslím, že téma bylo pěkné. Začátek něčeho díky čemu se zřítila 3. Říše, ale dalo by se to propracovat a natočit nejspíš daleko líp. ()

PozorGranat

Zajímavosti: Dne 21. června 1941 chtěl Jefim Alexejevič Fomin (Pavel Děrevjanko) navštívit svou rodinu v Daugavpilsu, ale kvůli davu lidí na nádraží se neprotlačil k pokladně a nezískal jízdenku. Vrátil se tedy do Brestské pevnosti, kde ve 3:15 ráno následujícího dne zahájilo německé dělostřelectvo bombardování. Fomin se neudal sám, jak si lze všimnout ve filmu. Udal ho voják, se kterým bránil bránu. Za to byl ihned Němci zastřelen - jako politruk a žid. | Poslední obránce Brestu, Boris Faershtein, zemřel 24.08.2016 v Izraeli. V Německém zajetí přežil jen proto, že mluvil Krymskou Tatarštinou, a tvrdil, že pochází z Krymu; vyhnul se tak takzvané "selekci". ()

rashaverak odpad!

To byl tak hloupe natoceny valecny film ktery byl zcela neduveryhodny, ze zacatku pusobil jako komedie ktera neni vtipna a pak uz byl proste jen spatny, scenu za scenou. Ano nedokoukano, ve scene kde rusove misto toho, aby palili z obrane pozice, vybehli vstrict nemcum mimojine s okenici a zidlickou v ruce, jsem to vzdal. Opravdu mimoradne spatny dojem pak zanechala scena bombardovani spocivajici v dlouhem zaberu na dvur, na ktery dopadaji granaty, v nem pobiha kompars vsemi smery zcela nesmyslne (kdyz dobehne na jednu stranu mimo zaber kamery tak se za chvili objevi a zase bezi na druhou stranu ;-) ) a obcas nejaky lepe zaplaceny kaskader hodi salto. Neuveritelne spatne. Nebo scena kdy dav neozbrojenych civilistu vybiha ze dvora pred hlavne nacistu, da se tohle natocit jeste hure ? Nedokazu si to dost dobre predstavit. Opdavdu scena za scenou, odpad, odpad, odpad. Fuj. ()

Ondrew

Novodoba ruska kinematografia sa rozhodne nenechava zahanbit pri tvorbe paradnych vojnovych filmov. Jednym z nich je prave "Brestska pevnost", ktora zacina pomerne idylicky (co je na dane sovietske obdobie trochu zvlastne, to uznavam), no velmi rychlo sa meni na surovu, naturalisticku ukazku skutocnej vojny. Priebezne sledujeme osud maleho geroja Saňju, ktory prezil, aby nam svoj i pribeh ostatnych, mohol prerozpravat. Jeho vykon, staby detskeho herca, nema chybu, avsak to iste mozem povedat i o ostatnych zucastnenych akteroch. Dalsiu silnu stranku predstavuje kamera, ktora si vybera skutocne exkluzivne zabery, pri ktorych zvacsa tuhne krv v zilach. Skratka, ide o film stvoreny extremne precizne, s vysokym dorazom na realistickost. Myslim, ze uz teraz sa tesim na dalsiu chutovku z ruskej produkcie. 90%. ()

MartinReno

Film,ktorý zasahuje srdce po celý čas svojou naivnou uprimnosťou a snahou vťesnať čo najefektivnejšie osudy vybraných jednotlivcov do filmovej stopáže,nezaostáva za západnou kinematografiou a pridáva citlivé Ruské vnímanie.Trochu zaskočí spracovanie makiet Nemeckých tankov,ktoré majú na tú dobu príliš skosený pancier veže a pojazdové kolesá očividne z modernejších BVP-čiek.Je logické,že Rusi vec vyjadrujú hlavne zo svojho pohladu a Nemci sú démonizovaní,ale ktovie ako to vlastne skutočne bolo s tými heroickými útokmi s kusmi nábytku v ruke.Každopádne ide o skutočnú udalosť,ktorá poskytuje bohatú studnicu námetov. ()

robfi

Tak vidíte, jaké filmy točí "úpadkové" Bělorusko s Ruskem a jaké točíme my... Na rovinu, kdyby naše kinematografie , která má stokrát více na co navazovat, uměla dneska natočit takový spektákl, mohli bychom si všech deset olizovat. Bohužel. Kde nic není, tam ani čert nebere. A všimněte si, už to není masové URÁ, ale jsou tam i jednotlivci a ne zrovna špatně vykreslení. A pro "znalce" historie jako honajz a spol, kteří se podivují, že náckové se svými "superzbraňemi" dostali nakládačku od rudoarmějců a připadá jim to nereálné ... zkuste si to nastudovat a zjistíte, že tam padlo na 2000 rudoarmějců přes 400 nácků (více, než při obsazení Francie) a že to upoutalo na celý týden 20.000 hitlerových mužů, stuky, dělostřelectvo, tanky a další těžkou techniku a museli tam nakonec nainstalovat obrovskou nálož (ve filmu o tom není ani zmínka) a že obránců bylo 2x méně než útočících a poslední bojovníci se drželi měsíc v obklíčení, zatímco původní plán počítal s tím, že pevnost padne za 12 hodin. To jsou fakta a žádné pohádky o nacistech a jejich drtivé převaze, jak to hlásala Goebelsova propaganda. Parádní film a pět hvězd zcela po zásluze. ()

Saxos

Film zařazující se svým celkovým dojmem mezi klasiky válečné tvorby. Rusáci vždy filmy o 2. světové válce uměli, ale tento snímek výrazně vyčnívá. ()

kolly13

Velkolepě pojaté, ale ta provinčnost s uměle stylizovanými triky mě zklamalo. K tomu přístup zlí-němci-dobří-rusáci mě bavit přestal. Předpokládanost mě spíše naštvala. Kott by měl být nazván koktavým vojákem pravým jménem. ()

kokofek

Historie ,kterou mám ráda byla lidem mé generace zkreslována. A to tak natolik výrazně,že události kolem druhé světové války jsme díky neuvěřitelnému množství propagandistických filmů vnímali jako těžko uvěřitelné až směšné.Mělo to přesně opačný účinek.Postupně se proto snažím dozvědět co nejvíce dostupných seriozních informací a také pochopit myšlení lidí,kteří tyto události prožívali.Myslím si,že to co ve filmu vypadá jako patos je jen výchova,která v tehdejším Sovětském Svazu byla všeobecně známa.Na druhé straně být zajat bylo pro stranu a vládu totožné se zradou. Zkrátka stalinistická výchova nutila lidi upřednostňovat komunistické ideály před cenou života.Proto nakonec za cenu nesmírných obětí na životech,který pro Stalina nic neznamenaly válku vyhráli.Doufám,že jestli existuje peklo tak tam Stalin trpí. Díky za typ Sarkasticovi. ()

GIANNIS

Nejlepší válečný film od dob Vojína Ryana.Po technické stránce perfektně zvládnuté,výborné herecké výkony,bez zbytečné komunistické propagandy.Pro mě veliké překvapení 90% ()