Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

Tipko

Pútavý vojnový dej o vyslobodení francúzskej novinárky pôsobiacej v Afganistane. I keď s niektorými postavami nesúhlasím s ich úlohami z iných filmov, tu to zvládli celkom fajn. ()

Nix

Dost zajímavý akčňák, zase Francie a zase je to trochu jiný zpracování. Djimon je určitě skvělej v týhle roli a film si dokáže udržovat napětí i v putovacích částích. ()

Looka

65% Tak si Frantíci natočili taky svého Ramba3, akorát už se střílí do arabáčů jak se sluší a patří - když už ti rusáci vypadli. Johnny byl sice nahrazen celou jednotkou nicméně věrohodnost přestřelek zůstala na stejné úrovni, tak jako nesmyslné rozhodování vojáků. ()

vozralec

Novinářská pipinka se chová v Afghánistánu jako naivní husička. Je proto zajata a speciální tým tak může jít do akce. Pipinka vypadá hodně dlouho zachovale, jakoby ani nebyla už několik dní na útěku. Pánové ze zásahovky se občas moc nekryjí. Přesto všechno solidní akční dobrodružství. ()

Lilien

hlúpučký scenár, zachraňuje celkom slušná akcia. Krásne scenérie Pakistánu a Afganistánu, solídnu kameru i sympatických hercov, mi nepokazila ani prehnaná dávka hrdinstva, sebaobetovania či happy endu. ()

Maniik88

Sem tam aj vtipné zo začiatku, no najmä strašne nelogické a amatérske, nepriatelia sa množili ako v Call of Duty, proste ich strieľali a oni sa stále objavovali. Naháňajú ich 3 dni a potom sa rozhodnú proti nim bojovať na otvorenom poli, bez krytia skál, prejdú cez hory s náskokom, no samozrejme ich čakali hneď pri výstupe. Diane úplne umrznú nohy a potom veselo ide ďalej...atď atď, proste kopec vecí, čo mi výslovne vadilo. Takže 2* za pár vtipných hlášok v prvej polke a peknej novinárke. ()

TommyDiamond

Tak tento film mě vůbec neuchvátil. Ze začátku to byl slušnej Counter Strike. Čekal jsem podle názvu něco na způsob filmu SWAT. Ale ne zachraňování novinářky D.Kruger. Tak proč tam sakra lezla, když je v Kábulu tak nebezpečno. Kolik lidí zemřelo aby jí pomohlo?...........pro pár článků. A přechod poušť, hory, poušť? Nuda. Jinak to prostě nelze vyjádřit. Jak už zde někdo vyjádřil tento film je kříženec Černého jestřába a Útěku ze Sibiře. Asi nejhumornější byli zimní rukavice. Na to, že příběh začínal skoro v poušti a do hor se přesunuli nečekaně. Tak ty rukavice úplně svítili. Celkově 30% ()

dj_kure

Po dokoukání jsem měl nesmírnou chuť dát si pár akcí v Call of Duty. Jenže celý mi to přišlo děsně nelogický. Nechci spoilerovat, každý usoudí sám. Napětí a akce jsou hlavní plusy Speciální jednotky kterou by měl každý fanoušek akčního žánru vidět. Trochu nesmyslné dění událostí nakonec filmu rád odpustím. 70% ()

Paviozo

Pro mě osobně veliké zklamání. I když se odprostím od svých názorů na francouzské ozbrojené složky a zkusím se dívat nestranně, byla to docela bída. Herecké výkony mizerné, postavy nezajímavé, Kruger taky o ničem. Jediné plus byly solidně nasnímané přestřelky, ale to celý film neutáhne. ()

DavidWebb

Hneď po dopozeraní filmu som bol rozhodnutý pre jasné 4 hviezdy. Ale už nejakú dobu nepálim hodnotenia a komentáre z voleja a aj teraz som si to nechal trochu uležať v palici. Síce sa nato celkom dobre pozerá ale predsa len sa jedná o jednoduchý príbeh, ktorý tu nie je ani prvý ani druhý krát. A teraz použijem nejaké klišé aj ja: Francúzi sú hrozne nevýrazní a postupné zomieranie jednotlivých členov záchranného komanda so mnou vôbec nič nerobilo. Proste si k nikomu z nich nevytvoríte žiadny vzťah. Nemajú na to ani charizmu ani čas. A keď sa k tomu vraciam spätne s odstupom času, tak sa nemôžem ubrániť dojmu, že som pozeral na súboj dvoch paintballových družstiev v peknom prostredí (nejakého)stanu. Dec it. Ale nemôžem ísť ani pod tri, pretože aj napriek jednoduchosti, šablóne, slabšiemu soundtracku a všetkým tým klišé to i tak na mňa spravilo určitý dojem. Diane nie je príliš okukaná a bola dosť presvedčivá a Djimon je vo svojom veku stále frajer (a asi jediný kto tam nejakú charizmu má). No. A to je všetko. Čo som chcel povedať, Teda napísať. ()

Shitonit

Kvůli jedný krávě, která nedbá výstrah a jde napříč palbou z kalašnikovů vstříc svému osudu, umře tolik dobrejch kluků. Jasně že amíci jich maj po kokot, tak si to můžou dovolit, ale tady je jasně vidět, že: za a) Amík (z)může vše a všude, za b) když ne, platí bod a). Jen jsem očekával, že to kluci zvládnou levou zadní. talibanci se rozhodli umlátit americkou armádu čepicema, po horách skáčou jako srny, místama jsou i nesmrtelný. Asi nejhezčí scéna filmu je, jak výsadkový komando na začátku letí pod helikopérem na špagátě, zavěšený jak chcíplý králíci. Jako kdyby věděli co je čeká. No a pak to už je jen palba, střelba, přechod nekonečna v plný polní a drsně chlapský kecy. Filmově vcelku povedený. Mě se to líbilo, postkoitálně zavěšená kamera na něčí hlavě je zkousnutelná, i podruhý jsem to zhltnul bez poškození šedý kůry. Jo, a že to nejsou amíci ale frantíci ?.... No a ? :-) ()

Godhaj

,,Myslím, že vezmeme dvakrát tolik munice.“ ,,Miluju tuhle práci.“ Obával jsem se, že francouzská speciální jednotka bude banda neschopných a ukňučených balerín. Naštěstí je ale vykreslily jako ultra husto kruté hochy, a tak bylo na co se koukat. Z větší části film utáhlo charisma Diane Krugerové, které to sluší i bez makeupu a s popáleninami od sluníčka a mrazu. V úvodu se střihač trochu utrhl ze řetězu, ale zbytek stopáže už byl opatrnější a dovolil divákovi i delší záběry, což se mi líbilo. Chování jednotky mi občas přišlo nesmyslné vzhledem k situaci, ve které se nacházeli. Takže si tvůrci neodpustili klasické klišé, kdy se jeden voják obětuje pro ostatní či neuposlechnutí rozkazu z etických důvodů atd. Tyto momenty mě mrzely, protože jinak jde o zvláštní film plný uvěřitelné akce a neuvěřitelného putování. ()

dogma97

Celkem fajn realistickou akci degradují zpomalovačky a klipovitá tempo muzika, která nikoho nenechává na pochybách, že má jít jen o okázalou show, nikoli o válečné drama.. ()

Solverino

Hmmm, nechápu to velmi vysoké hodnocení. K ději se nebudu vyjadřovat, klasické cliché - hloupoučká blonďatá "novinářka" vyvážející pravdu a lásku do země "ručníkářů" kde o ní nikdo nestojí je unesena a je učiněno politické rozhodnutí nekompetentními úředníky od stolu (Šerkézy a spol.) o jejím osvobození. Kvůli blbce vyráží čacké francouzské komando. První cca 1/2 hodina celkem OK, vše jde jako na drátku. Pak se to všechno pokaká, komando pronásledované ručníkáři se začne chovat jako blbá tlupa naivních blondýnek, zaplétá se čím dál tím víc do místních kmenových půtek - zřejmě z naivních pohnutek pravdoláskařky-novinářky, commandos střílí zásadně nekrytě ze stoje a pokud možno v co největším chumlu, samozřejmě dávkou - stejně hned od rekvizitáře nafasujou další náboje atd. atd. - no jako kdyby první část filmu natočil celkem slušně zkušený režisér a zbytek už je jen nebetyčná nuda a americkej doják - konec vysloveně hnus! Všichni vybaveni GPS a nakonec se hledají po paměti - to jen tak na okraj. Prostě druhá půlka je velmi slabá... ()

RoninNiro

Myslim, že môže byť. Nudil som sa len pri posledných minútach filmu, kde už bolo takmer všetko jasné. Tak trochu "Medal of honor", tak trochu "Call of duty". Režisér tieto hry podľa všetkého veľmi dôverne pozná. ()

Jarduk03

Už dlouhou dobu jsem potřeboval film, kde počet vystřelených kulek a zastřelených lidí diverguje k nekonečnu. Speciální jednotka tenhle účel opravdu splnila, tudíž jí štědře odměním. ()