Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

Gonzi

Po stránce děje skoro nekoukatelné + vojenská akce je tam dost odfláknutá (střílení od pasu? come on) ()

chelseaman22 odpad!

Ten film prostě nedává smysl! Deset vojáků se obětuje, aby zachránili novinářku, která se na Blízký východ vydala zcela dobrovolně. Že jí není hanba! odpad! ()

Jizni Tlapa

Skvělý úvod. Rozjetá akce slibovala opravdu rozmanitou podívanou do zákulisí special forces. Děj skvěle ubíhal a já se těšil na nový filmový zážitek. Navíc charismatická Kruger skvěle konpenzovala drsný podtext bandy "špinavců",což přidávalo na zajímavosti. Veliké zklamání nastává od cca tricáté minuty, kdy dojde k celkovému útlumu. Akce je ta tam a snímek upadá k ˇUtěku ze Sibiře....ránu z milosti tomu dá pak samotný závěr,který je kýčovitě výstavním kouskem....trochu zklamání.. ()

ivan_drago

Tak tady mi přišlo, že se autenticita filmu zastavila někde u "Komanda"... Jednání té "Speciální jednotky" mi také přišlo absolutně iracionální a nesmyslné a ta bloňdaká kráva ke konci šla jak k hoře Osudu... Ta hvězda je za poměrně slibný rozjezd a i té jednotce jsme ty emoce a kamarádstí věřil... Terorista jednal taky jako dement... Proč se kurva vraceli do tý vesnice, nikoho nezachránili a akorát počítali ztráty, pak proč nepočkali na toho ostřelovače WTF.... Proč bojovali jako při válce Jihu proti Severu... si někde prostě stoupli a čekali až se jim tam objevjej talibánci.... Jinka dobrá příručka jak někohoh pohřbít v různých prostředích aneb pohřby mě do písku, do sněhu a do kamene... Film je akčně natočen, rozpočet byl určitě vysoký, vojenskou technikou se také nešetří, ale někdo to tím provedením pěkně posral... ()

Johnny.ARN

Po dlhom čase som si myslel že uvidim akčný vojnový film. Nie. Nestalo sa tak. Začiatok dobrý. Prepad v Kosove, ukážka taktiky, zbraní. Dej sa skomplikoval, odchod do Pakistanu predznamenal záchranú a možno aj napínavú akciu. Strielanie mudžahedínov chvíľu baví, ale keď ich je stále rovnako veľa a vojaci majú neobmedzené zásobníky, začnete sa na to pozerať trochu divne. Ale vrchol príde až teraz. Pochod cez hory. Niekoľky sa blukajú po horách, 5000 m.n.m. v snehu, zime, mraze a stále majú čo jesť. Samozrejme Krugerová čoby novinárka v pohode zvláda tempo trénovaných vojakov. Rybojad nehnevaj sa , ale toto bolo prehnané a tak za vlasy pritiahnuté B-čko, že priam škoda slov. 3 z 5 ()

Mrkvič

Možná je to tím, že mám den po Postradatelných 2, ale s logikou a jednáním hrdinů i antihrdinů jsem zde žádné problémy neměl. Spíš mě až mrzelo, že to není z hollywoodské produkce, aby každá postava odvyprávěla svou srdceryvnou historku, a ve správných momentech, aby diváka pomáhala rozesmutnit tíživá hudba. S tím to klidně mohlo být ideálně podávané klišé a vůbec bych se za to nezlobil. ()

Lachtaan

Jestli jsem se na notu tohodle filmu nedokázal naladit, to skutečně nedokážu říct. Akční “týmovky” stylu Losers a Expendables mi vždycky přijdou na chuť a válečné filmy z Blízkého východu naprosto miluju. Ale zde mě hned začátek navedl na myšlenku, zda se nepohybujeme ve vodách také tolik zpackaného ACAB od sousedních Italů. Bylo mi již dopředu jasné, že se smrtka pěkně projde s kosou mezi řadami všech zúčastněných. Našlo se pár heroických chvil, které se snaží napodobovat můj osobní klenot Lone Survivor. Tam ale dokázal Berg ukočírovat nádherný hrdinský příběh, přičemž frantíci vsadili na afghánské hory, které se až příliš rychle proměnily v mnohem větší smrtící past než Taliban v patách. A to byl největší kámen úrazu. ()

ywo666

Keby sa jednalo o skutočné francúzske špeciálne jednotky, tak film končí prvou scénou kde by všetkých postrielali. Dobre dosť bolo vtipov o francúzskych vojenský neúspechoch. Djimon Hounsou je môj obľúbenec a aj v tomto filme pôsobí dobre. Vojaci obstojne hláškujú a statočne čelia Sandokanovi a jeho moslimskej bande. Akcie je dobrá. Emócie ujdú. Prostredie hôr sa mi páči. Proste nemal som s filmom nejaký problém. Je trochu nedôverihodné ako kosia nepriateľov a občas sa zbytočne nekryjú a guľky ich obchádzajú ale tak to v akčných filmoch chodí. 4* v pohode. ()

noriaki

Zvláštní mix tupé akční střílečky, klišovitého válečného filmu a vyčerpávajícího dramatu o hrstce přeživších, fungujícímu na principu "každý chvilku tahá pilku". Žánrová nevyhraněnost mi vadila celou stopáž, protože i když je zábavná a slušně natočená každá z částí, dohromady tvoří neladící mišmaš. Začátek mě přitom navnadil na realisticky se tvářící antireroristické drama. Perfektně vycvičená jednotka za dvě minuty vystřílela skupinku zločinců, a se suchým trikem odletěla na základnu. Škoda že scény v Afgánistánu se nesou v jiném duchu a spíše než to připomínají třetího Ramba říznutého Útěkem ze Sibiře. Akční pasáže jsou slušně natočené a především v prvních třech přestřelkách Francouzi působí jako sehraný tým chladnokrevných profesionálů. Bohužel postupně prosakují emoce, vojáci zavrhnou logiku a začnou kupit chybu za chybou. Nejsem sice znalcem taktiky speciálních sil, ale myslím že frontální obrana vestoje k nim nepatří, stejně tak by se ostřelovač měl vyhýbat pohybu na horizontu. A když to tom tak přemýšlím, tak je to dobrá rada pro všechny vojáky. Škoda že režisér neudržel původní pojetí a sklouzl do béčkové akce, protože film měl rozjetý hodně slibně. ()

Cocacolix

Vypadalo to nadějně, ale nakonec z toho byl opět velepr***r. Krom techniky, výstroje, výpravy a kamery na tom není skoro nic zajímavého. Mimo okruh nadšenců tedy zůstává jen ta kamera a hezký lokace... ()

Barvoj

Akce nekdy az zbytecne zdlouhava bez jakekoliv gradace.. navic se frantici cas od casu rozhodnou postavit se nepriteli aniz by se obtezovali za cokoliv kryt a pokud nahodou zrovna jsou za necim kryti, tak radsi stoupnou aby se nepriteli lepe trefovalo.. nastesti pro ne ale nepritel po vetsinu casu strili slepymi.. dej je celkove bez emoci.. strida se jeden den za druhym a po case si uvedomite, ze je Vam vlastne jedno, jak to dopadne, protoze jsou Vam vsechny postavy naprosto ukradene.. ()

Phietros

Názorná ukázka toho, co vše obnáší povolání vojáků a žé né vždy se každá mise povede! Když členové Talibanu unesou reportérku, je vyslán do Pakistánu speciální tým na záchranou misi! Ta se bohužel promění v pronásledování a jatka, když se pokouší s dané oblasti s reportérkou zmizet a Pakistánci jsou jim v patách! Gps přestala fungovat, před nimi nekonečné hory Hindúkuš a postupně se tým v boji rozpadá až nakonec čelí krutým mrazům... ()

Trustme

Dát filmu název Speciální jednotka (SWAT, SEAL, SAS, KSK...atd) ještě neznamená, že se dočkáme filmu, který opravdu pojednává o akcích, výzbroji, taktikách, výcviku speciálních jednotek. Já osobně na takový film čekám. A ani tenhle francouzský cestopis mne nepřesvědčil, že se dočkám. Začátek filmu hodnotím kladně. Členové jednotky jsou pěkně pojmenováni titulky se svými jmény. Máme tu partu chlapů, co vypadají, že už mají něco za sebou. Je tu klasická role snipera (klasicky mýtyzována), poctivý support kulometník (bude ho potřeba) a zbytek tvoří útoční samopalníci (s tlumiči pro překvapení). První jejich akce jsou pěkně provedeny a já se lákám k pěti hvězdičkovým oslavám. Jakmile, ale dojde k ústupu s osvobozenými rukojmími, jednotka (spolu s režií) jakoby si dala v místním opiovém doupěti čouda. Jak si jen vysvětlit jejich počínání v podobě heroické palby ve stoje blízko u sebe uprostřed nekryté pláně, sniperův útěk na odlákání Talibanců, kteří se do něj ne a ne trefit či pochybné změny plánu mise. A přitom tento film vypadal a mohl být z těch co jsou blízko k realitě v tématu zvláštních jednotek. Každopádně díky francouzské produkci tu máme filmík patřící do té lepší poloviny o vojácích ze zvláštních jednotek. Zvuk zbraní je zde špičkový, jen kamera by nemusela být toliko okázale samolibá. Zkrátka na dalšího Černého sestřeleného jestřába si budem muset zas počkat... ()

yeniczek

Ale jo, hodně dobrý. Jen mě prostě nebaví nechat se prvoplánovitě citově vydírat pozorováním zpomalených smrtí hrdinů a nedočkat se nějakého většího zadostiučinění. Navíc spousta smrtí je nechutně předvídatelná, což dost kazí výsledný zážitek, který je v ostatních ohledech dobrý. Frantíci umí :) Těsně přelom 3* a 4*. ()

Danny F.

Pořád jsem očekával nějakou , třeba že i menší změnu a ono se nic nedělo. Střílení se navzájem se postupem času stávalo už nudným. Plno nelogických detailů, jako třeba že všichni jsou po deseti dnech zarostlý a jen černoch je hladce oholený s pěstěnou bradkou:) Film je plný takovýchto detailů. A právě na detailech záleží. Taky mě dost překvapil konec samotného padoucha, který se celý film snažil za každou cenu dostal reportérku a oni ho jen tak ve vteřině odstřelí. Někdo šlápl vedle, ale rozhodně to nejhorší nebylo. 55% ()

Ceres

Jo, jo, frantíci umí prostě krásné dokumenty, záběry na hory apod. to bylo paráda, ale co se týče samotného filmu, tak fail. Děj je slátanina, ale hlavně ti typci ze speciální jednotky se chovali jako idioti v boji, to co předváděli kolikrát to byla fakt síla. Zeck k tomu má fakt dobrej komentář. Nic jsem od toho nečekal a nevidět to v HD, tak bych klidně dal i horší hodnocení, ale bohužel ten film je podprůměr, kromě těch záběrů na krajinu mě nic nezaujalo, postavy mi byly totálně ukradené, a to i přesto, že tam jakýsi záblesk emocí byl, ale bohužel ta logika některých akcí byla dost silně odpuzující pro celý film. ()

fefee

Nebolo to nudné, bolo to pozerateľné. Ale fakt, že išlo len o tupú strielačku kde nikoho z hrdinov skoro netrafia ale oni tam kosia talibancov jedna radosť a keď umrie niekto z nich je z toho 15 min scéna tak to hádže kvalitu snímku do radového priemeru. ()

Sany33

Ruku na srdce – Francúzi nakrúcať vedia, svedčí o tom krásna kamera, ktorá sa v exteriéroch blázni, či v akčnej misii alebo následnom úteku. Funguje akcia, hoci do americkej jej ešte čo-to chýba. Je tu široká paleta hercov, ktorí sú dobre obsadení a na roly sa náramne hodia. Platí to pre Djimon Hounsoua i odhodlanú reportérku Diane Krueger. Lenže sú tu aj rozličné nelogické fázy, podivná snaha nechať padať a oplakať hrdinov, čo už nestojí za to. Očividne sa tu má miesiť zábavná forma s dramatickou, no výsledok je rozporuplný a tvorcom sa do finále rozpadol. 65% ()

JohnSmith

No tak tomu říkám pěkný film. Francouzské komando v Afghánistánu zachraňuje novinářku. Francouzi když chtějí,tak umí natočit kvalitní snímky. K tomu mezinárodní obsazení. Trochu mi to připomnělo Slzy slunce, ale tentokrát to bylo mnohem lepší. ()