Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

miki68cz

Tak tohle jsem nečekal, že přeháněj amíci a angláni se ví, tak teď už se ví, že to umí i frantíci. Pro mně trapný film bez emocí, další z řady oblíbených osvobozovaček. Talibanu asi pomáhal Vinnetou, protože po dvou dnech v ledu a sněhu, překvapit na druhé straně hor musí být pořádný kumšt. Slabota NEDOPORUČUJU ()

RINGOCZ

Akční béčko z francouzské produkce. Film se celkem drží až do momentu, kdy jednotka nestihne extrakci. Pak se děj i jeho vyobrazení v detailech (akce) zcela odchýlí od autenticity. Ať už se jedná o příběh (francouzi při plánování operací asi neznají pravidlo "Pěti P", když nepočítali s možností záložního bodu extrakce, či jiného postupu v případě selhání hlavních operačních postupů) či vyobrazení akce (používání nevhodných taktik v otevřeném prostranství, nesmyslnosti a nelogičnosti, přestřelky jak z béček 80. let). Technická stránka a kamera je poměrně slušná, vizuál obecně taky. Za solidní první polovinu filmu dávám ty 3*. ()

sniperjozef odpad!

Ještě tam mohli přijít Jack a Jill a přiletět kapitán Spock, aby to bylo ještě fantasy, sci-fi a komedie... Mám radši jeden žánr a pořádně udělanej, než 10 žánrů na nic... Tomuhle nefandím ()

vieriX

Mě se to hodně líbilo by to mix filmu Černý jestřáb sestřelen a Útěku ze Sibiře což byly snímky,které patří mezi špičku. Co se týče obsazeni tak je celkem neznámé, ale to není rozhodně na škodu. Akce tu je na slušné úrovni je přehledná prostě není moc co vytknout. ()

angel.CZ

Slova uživatel POMO jsou více než vystihující, dodal bych asi jen čemu se podobalo nejvíce a to byly Slzy slunce s Brucem Willisem. Prostě Francouskej mixík několika filmu najednou, Neříkám že špatný, ale od začátku jsem si říkal že už jsem tohle někde prostě viděl... 55% ()

HEED

Tak jo, to všechno už tu bylo. Začíná to slušnou akcí, aby film zaujal a bylo jasno, o co teda pujde. Záchrana panny v nesnázích byla sice úspěšná. Vlastně ale jen tak na půl. Ke konci se to obrátilo a ona musela zachraňovat zbytek týmu. Procházka ve čtyřech tisících metrech nad mořem pro mě byla nečekaná na tento druh filmu. Že by mě to ale nějak nadchlo, to se říct nedá. Během filmu byla pořád akce, což je dobře. Na druhou stranu to bylo docela nepřehledné a nezachránili to ani natolik zpomalené efekty střelby, které jsou u filmařů oblíbené. Film by si zasloužil trochu prostřihat, stopáž zbytečně dlouhá. ()

Romeroo

Tak moc jsem si přál, aby se na konci nezjevil vrtulník, a on přijede náklaďák....a pak přilítne vrtulník a všichni se smějou a pláčou...sakra tohle natočit Britové, ty by to nedopustili....ALE, Francouzi, a teď POZOR natočili něco co má koule a hltal jsem to, moc hezká záležitost s pěkně kvílející automatama a sem tam nějaké akáčko taky hezky zaštěká...na severozápadě hlásím slabších 5 hvězdiček, tudy vede totiž cesta za Neapolskou restaurací kde sladká Diane co má fyzičku jak prase určitě pojídá špagety....bravo! ()

johnsnow

No neni to zlé ale prestrelky sú slabé. nelogické a vlastne i ten koniec je nelogický. Vojaci prejdú cez priesmyk vysilený zranený a premrznutý a talibanci ktorý ich prenasledovali tam už čakajú a vôbec nič im neni+ likvidácia hlavného záporaka je kurevská odfláknutosť. Sám neviem prečo 4*. ()

Guran

Hned ze začátku akce, kterou ale pozastavila změna příběhu, o které jsem si myslel, že film nenabídne kromě akce pořádně propracovaný děj. Jak už je to u mě zvykem, mýlil jsem se. Na tento film jsem se hrozně moc těšil, už kvůli Hounsouovi a Diane. Dlouho jsem se na něj chystal a teprve dnes ráno jsem si na něj udělal čas. To, že je film Francouzský jsem zjistil až v průběhu promítání, když jsem si snímek asi po desáté našel na této stránce. Měl jsem obavy, protože jsem si vždycky myslel, že Francouzi umí filmovat jenom komedie, ale zde dokázali nakopat do zadku i americký Hollywood. Příběh, akce, parádní efekty s krutým záporákem mě velice nadchlo ale film je velice podobný Hollywoodskému filmu "Slzy slunce" s Brucem Willisem, díky čemuž ubírám body v tomto snímku. Kromě toho jsou tu ale sympatičtí herci, bomba, hlava a pata, efekty mě přivázali ke křeslu a sledoval jsem s napětím až do konce. Opravdu se tohle Frantíkům povedlo! ()

Stejšn

Je to zručně natočené, kombinace Černého jestřába a Ramba 3. BTW proč teda hned na začátku netrefili vůdce hadrohlavů snajperkou mezi oči? Příležitostí na to měli během filmu asi deset. ()

subic

Francouzský válečný film z Afghánistánu plný zahraničních herců. Speciální 6 členná jednotka zachraňuje novinářku ze zajetí Tálibanu. Etalonem francouzských válečných filmů je pro mě Mezi nepřáteli (2008) a tohle zařadím hned jako druhé. Po zajímavém začátku přijde taková průměrná první půlka, aby ji pak nahradila druhá půlka, která má fakt spád a napětí. V ten moment to připomíná o 2 roky mladší Na život a na smrt (2013). A pak tomu nechybí ani takový až americký hepáč, jakože i admirál letí na záchranu vojáků. Mě se na tom líbí, že akce si vůbec nezadá s americkými filmy, hudba není vůbec špatná a francouzská speciální jednotka má to stejné vybavení jako nějaká americká. Takže dávám 4 frčky, i když je to tak na hraně. 70% ()

SAINTS

Film sa snaži do velkej miery kopirovat hollywoodske žanre.Akcia vo filme pôsoby reakisticky a je aj celkom dobre natočena.Osobne sa mi viac pačila ta druha čast pribehu.Ked naši hrdinovia putuju vypriahnutou krajinou.Film miestami až priliš tlači na citi a treba oplakavat aj mrtvych.Až priliš citoveho vydierania. ()

Ivoman

Jedna hvězdička za velký počet střílení, druhá za to, že tolik nábojů ti borci unesli, jsou to fakt borci. Jinak píčovina. Podruhý se na to nikdy nepodívám. ()