Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

dalziel

Bieda,prabieda.Tak tupú špecialnu jednotku na celom šírom svete isto nenájdete.Jednotka je na pozicií zalahnutá,plne krytá z výhľadom na protivníka ,takže by ho mohla postupne eliminovať bez akéhokoľvek ohrozenia sama seba.Ale nie celá špecialna jednotka sa postaví a s pokrikom hurá začne páliť po nepriateľovi.Neskutoční kreténi. ()

Hpatrik

Příběh je to určitě zajímavý, zvlášť když je inspirovaný skutečnou událostí, výprava je taky spektakulární a herecky je to velice solidně obsazené - ale to zpracování?! O postavách se nedozvíte jaksi vůbec nic, neznáte jejich motivace pro to co dělají, a když umřou, tak si ani nevzpomenete na jejich jméno a jen nad nimi mávnete rukou - a to je docela problém, když je na tom postaven celý film. Ze zběsilého střihu a neustálých kamerových "obíhaček " se mi točila hlava a o "elitních" vojácích speciální jednotky, kteří se chovají jako amatéři a hrajou si na Ramba se raději vyjadřovat nebudu. ()

bararich8

Jako nevím, tyhle typy filmů mám rád a většinou to bylo fajn a dobře se na to koukalo, ale ta závěrečná cca třetina, byla opravdu hodně utahaná a hlavně nechápu, jak je mohli dohonit/najít, když každý šel jinou cestou. Plus pár dalších nelogičností. Čili celkově za 3* ()

ludva10

Trošku naivní, děj bez nějakého velkého nápadu. Přesto má film spád a výbornou atmosféru, která mě strhla. Za mě horší 4*. ()

tranquill

"Hodina zasloužené slávy je lepší než anonymní věčnost!" Zprvu to vypadalo na ryzí akčňák, ale nakonec se z toho vyklubalo napínavé válečné a emotivní drama o přežití zkřížené se Sedmi statečnými (a to berte jako poklonu). Velkolepá a sugestivní kamera spolu s rychlým střihem i nadstandardní herecké výkony mne dovedly k jednoznačnému hodnocení... "Musíš se vrátit, jinak to nebude mít smysl..." ()

Slunkoo

Hodne nereálne veci sa tu objavujú nikdy ale vôbec nikdy by sa nejaký terorista neflákal s nejakou pitomou žurnalistkou a dávno by ji urezal hlavu a už vôbec ale vôbec by žiadny štát či vláda,organizácia alebo krajina neposielala kvôli jedne žene svoje najlepšie jednotky aby ji zachránili, to teda ne ,je tam toho hodne viac nad čim sa možeme čudovať ale inak je to fajn film. ()

milhouse333

Po dlouhé době dobrý akční military film. Pátou hvězdičku uděluji za to, že mě také mile potěšilo, že angličtinu ve filmu vstřídala francouština, američany vystřídali francouzi a neviděl jsme všude nalepené americké vlaječky. Díky tomu, jsem se více dokazal ponořit do samotného filmu. ()

deLaFere

Slušný akční film, ale bez emocí, ty mi tam dost chyběly. Podle mého názoru herci slušní, těch pár nelogičností se dá přejít, viděl jsem mnohem horší. ()

kwaicheng odpad!

Jak může mít takováhle sračka 70%? To vážně nechápu. Gender nána + parta gangsterů z Gangsterů = průser. To nebyla ztracená speciální jednotka, ale kumpanie hereckých "hvězd". Blbá muzika, co mě měla dojmout, ale spíš mě srala, jako co to má bejt aby mi nějaká baba furt kvílela do ucha jak kdyby jí hoblovala parta rakouskejch Adolfů ze spolku "já jódluju, ty jódluješ, my jódlujeme." Hrozný. Této kratochvíli se ostatně s největší pravděpodobností oddával kameraman, protože ty záběry jsou fakt, jako kdyby s tím někdo jebal. Krajina je krásná, film je zkaženej ve všem. Přestřelky, chování vojáků, emancipovaná pyzda, hrdinej domorodec, zlej domorodec, chlapy se chovaj jak telata...zkrátka úspěšný hit. ()

Franc1s

Docela solidní kombinace akce a survival. Přes pár nelogických scén, u kterých jsem musel přimhouřit oko se na to dalo dívat.A díky první polovině filmu je to lepší průměr ()

Acrobat

V momente, keď mám pocit dobrej fyzickej kondície, príde nejaký Francúz a zosmiešni moju snahu ukážkou limitov ľudského tela, ktoré ani som nevedel, že sú. Visieť na lane? Presjť Hindukúš? Verím, že títo chlapci vo všeobecnosti sú nastavení na iný pojem drilu než aký mám zakódovaný ja. Výdrž ľudského tela na maxime. Problémom je, že neviem kde je hranica, nie som vojak. A tak vo sférach len dohadov (ostatní tu v tom majú jasno, hm) skúmam, či ten pochod vôbec obstojí pri vážnosti mojej tváre alebo vyvolá úsmev. Amerických vojakov poznáme všetci. Ukazujú nám to desiatky výborných, lepších, priemerných aj zlých filmov. Taktiku, výzbroj, charaktery, vzťahy s manželkami, dokonca poznáme heroické činy, patriotické reči. A tak je logickým vyústením zhliadnuť tento film už len preto, že prináša sviežosť s francúzskym nádychom. Tí to berú rezko. 2-3 dialógy aby reč nestála, priamy spád akcie, rýchly pochod, zbytočné nefilozofovanie. Činy a ešte raz činy. Ktosi povedal, že konečne v akcii dobrý sniper. Súhlasím. Dokonca som sa o osud tej samozvanej „francúzskej légie“ aj trocha bál. Sympatický, to áno, len scenárista im kladie polená pod nohy. Oni sa totižto určite nechceli vrátiť zachrániť pre nich bezvýznamnú dedinu, no čo by potom povedal francúzsky strýček Sam. Počas sledovania som nikdy zo seba nestriasol myšlienku čistého kríženeho genómu Black hawk downu a The Way Back. Na škodu to nebolo. Vrtuľníkove scény nad Tadžikistanom (akože Afganistan) sú excelentné. Kosovo pružné. Celkovo je akcia na vrcholnej, streleckej, či účinnej úrovni. Určite však do očí bije horská prestrelka v O.K. Afganistan. Načo krytie a skaly, tie AK-47 beztak hovno trafia. Navyše, ten Taliban je vykreslený tak úžasne proporčne, že okrem postáv, by to do nich napálil aj divák. Dobrý, zlý funguje, pretože kameňovať dievča, že sa naučí písať, nieje prejavom slobodnej krajiny. Okupanti? To tento film naštastie nerieši. Skrátka ukážkovo letecky prísť, tvrdo, no rýchlo zakročiť a trochu nelogicky (no signal???) i keď dramaticky hľadať cestu späť. Formálna stránka Frantíkov je na nezaplatenie. Ten štýl, čo dajú akčným filmom nenudí, navyše nie je obohraný. Len admirálovi by som prdel teda nezachraňoval. (06.04.2012, BDrip) ()

Matt007

Na Francouze až překvapivě dobrý film. Celkem neokoukaní herci a uvěřitelně zpracované přestřelky (až na pár vyjímek).Sice mohli tvůrci z celkové stopáže pár minutek ubrat ale to nic nemění na tom, že se mi film celkem hodně líbil a zaslouženě mu dávám 4* ()

Mitisko

Ďalší film ktorý má fungovať ako demagógia myslenia a vytvára dojem že jednotky velkej británii resp. NATO sú mierumilovné a za každú cenu aj pri konflikte bránia civilistov... no musím to dať na pravú mieru bránia ich len vo filme v realite keď po nich strielajú utekajú kade lakšie ... ()

E lan

Kvalitní důvěryhodná podívaná se slušně civilními hereckými výkony, slušným scénářem a celkovým hodnocení, které lízá ze spodu čtyři hvězdičky. Navíc konec je skutečným a důstojným vyvrcholením filmu. ()

OMGPLSFOLD

Francouzský pokus o drsné válečné drama, kterému vzhledem k tomu, že se snaží působit tak drsně, musíte vytknout každou chybu. A těch tam je! Mnohokrát si během filmu budete klepat na čelo a hledat jakoukoliv logiku v tom, co vidíte. Neohrožená jednotka složená z ostrých hochů často ráda hraje one man show, nechává její členy ve štychu a ráda pálí do 10ti násobné převahy hlava nehlava na volném prostranství, bez jakéhokoliv krytí. No a když je hlavní mise během prvních 30ti minut splněna a vy čekáte na závěrečné titulky, velitel učiní další nelogické rozhodnutí a celá jednotka se místo odletu vrtulníkem domu vydává na sebevražednou pěší tůru do hor, kde začíná pořádná hodinová nuda. Na rozdíl od ostatních hodnotících se mi líbil "chaotický" střih, který nás provázel začátkem filmu a úchvatné byly i letecké záběry, kdy skutečně oceníte krásy přírody. ()

vincchuppo

Bylo to i docela příjemné pokoukání, líbily se mi postavy. Ale nemohu jim odpustit ty šílený chicken-wingy! :D Taky mi přijde, že první polovinu filmu točil a stříhal někdo jiný, než druhou. Líbily se mi vrtulníky. ()

markotter

Kdyby tam hrály místo těch živých vojáků Želvy Ninja, producenti by ušetřili za herce a divák by nic nepoznal, protože tak byli ti vojáci chrabří a neprůstřelní skoro jak ty Želvy Ninja. Blbost, ale docela dobře technicky zvládnutá. ()

tidwell odpad!

Ještě pár takových filmů s takhle vysokým hodnocením a islámští radikálové v klidu počkají, až se naše západní civilizace zhroutí sama, svou hloupostí a naivitou. Představuji si Talibance, který se podívá sám na sebe očima francouzských filmařů… pustí film svým mladším nevyzrálým soukmenovcům a je na světě další propagandistické video o ubohosti Evropanů. Neskutečně hloupá akční podívaná, kterou neomlouvá ani rok vzniku – 2011, kdy se ještě terorismus držel v jistých mezích. Přehlídka stereotypů (investigativní novinářka vs. humánní drsňáci ze spec. jednotky, okázalé smiřování rozdílných pohledů, terorizující Taliban vs. mírumilovní venkované). Naivitu celého námětu symbolizuje scéna, v níž dva Afghánští muži spontánně přikládají kameny na improvizovaný hrob francouzského výsadkáře a společně s černošským důstojníkem se pomodlí za jeho duši. Jak symbolické, ušlechtilé a nebetyčně naivní. Ostudné je, že film vznikl jako památka na padlé francouzské vojáky v afghánské misi. Něco tak nedůstojného si určitě nezasloužili, stejně jako diváci donedávna ještě výběrové stanice ČT2! P.S. Taktiku speciálních jednotek tvůrci postavili na hlavu. Ušetřete si tak nervy při sledování tohoto odbytého filmu, který okázale ignoruje logiku i jakékoli detaily. Připomíná mi to propagační video pro nějaký paintballový park… Tak! ()