Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

mira007

Zatímco v osmdesátých letech se pod pojem akční film skryla řežba o deseti mrtvých na jednu kulku, dnes to je realističnost. Akce vypadají opravdu reálně a myslím, že to je správný směr. Trochu naivní je ten útěk a stále stejný počet teroristů navzdory ztrátám, ale jinak je ten film extratřída. ()

bobstock

Je příjemné vidět povedený militantní film o speciálech z neamerické produkce. Výprava, dynamika, herecké výkony, děj zvrhávající se do ultimate survivalu. Mínus byl pouze v občas podivném střihu a nepřehlednosti na bojovém poli. O logice chování vojáků či nepřátel no comment. Já tam s nima nikdy husy nepás. 75% ()

Ollie235

,,We're 22 kilometers from the pick-up. On top of the world's asshole." Nutno říct, že mě ze začátku tohle válečné drama takřka vůbec nebavilo. Hned se startem záchranné mise a dlouhého pochodu za svobodou se ale vše obrátilo k lepšímu. Elsa postupně přestává být otravnou novinářkou a jak plyne čas, získává si více a více sympatií. Zajímavé postavy se navíc najdou i mezi členy jednotky. Celý příběh je sice nesmírně předvídatelný, ale při záběrech na krásné hory a pocitech zmaru, vyvolaných nemilosrdným prostředím, se na to snadno zapomíná. Ke konci už nezbývá než držet palce, aby to dopadlo alespoň jakž takž dobře. ()

Lachvos

Poctivá práce, zajímavý výsledek...doporučuji, určitě to ve vás zanechá když ne dobrý, tak trvalý pocit 110 nepromarněných minut ;) ()

LudeCZek

Nebýt nelogičností, takticko-bojovných nesmyslů a občas (nejspíš kvůli titulkám) špatně pochopitelných dialogů dám 5*...takto slabší 4..ale film je skvělý:-) ()

Pedro Morales

Skvěle natočené akční scény a... a to je vlastně všechno. Scénář je prošpikován nelogičnostmi odshora dolů a akční scény jsou možná natočeny skvěle, ale rambo styl, kterým parta Francouzů s nekonečnými zásobníky a bez jakéhokoliv krytí vystřílí polovinu všech Tálibánců v Pákistánu, na mě v jinak seriózně se tvářícím snímku působí výsměch inteligenci diváka. Stejně tak většina okamžiků, které ve mě měli vyvolat nějaké emoce, mě nechala naprosto chladným. Čistě pocitově tomu hodím tři hvězdy, ačkoliv když nad tím jen trošku zapřemýšlím, není mi moc jasné za co. Jdu si pustit Černýho jestřába. ()

RomeroIsGod

Povedenej akční kousek z hranic Pakistánu a Afgánu. Francouzský jednotce nejde nefandit, zvlášť když plní poměrně nepolitickej úkol, Hounsou je perfektní, ostatní (Personnaz, Magimel) taky nezaostávaj. Velitel Talibanců je správně nasranej fanatik (já jim jinak v boji proti okupantům docela fandím), prostředí - hlavně vesnice - naprosto realistický a scénář neokoukanej. Určitě 75%-ní spokojenost. ()

Strike

Akce velmi dobrá. Bohužel scénář je slabší. Možná pokud by to bylo podle skutečné události, tak dám v klidu 4*, protože jinak je to natočeno velmi dobře. Bohužel, když to není podle reality, tak je to snůškovitý mix kliše, který jen zbytečně natahuje film. Plus má spoustu divných/nelogických věcí, typu: ponecháme jednotku v hajzlu, protože nevyšleme o jeden vrtulník víc, zvláště když sme v Pákistánu, tzn. v zemi kde sme s dalšími spojenci + i místní tajná služba je v podstatě na naší straně... Takže je tu buď chyba ve scénáři, nebo je jeho autor ne úplně převědčen o schopnostech francouzské armády... Každopádně koukatelné.6/10 ()

Illy

Líbilo. Sice to nechce moc přemýšlet, ale jako kydlící akce natočeno dobře. Pro militantní hovada příjemný snímek. A doporučuji pro ně i sekci zajímavosti. ()

lukano

Pokud to porovnám se současnými válečnými filmy, tak Frantíkům se tenhle film povedl. Divím se, že mi tento film unikl. Vzhledem k tomu, že se dnes točí mnoho válečných filmů, není snadné trefit opravdu ten na úrovni. Tento je srovnatelný se solidní americkou produkcí. Za nepřátelskou linií, Bílé peklo, Údolí stínů, 6. Batalion, Zachraňte vojína Ryana, Černý jestřáb sestřelen, Kód Navajo, Četa, to jsou některé z válečných filmů, které uznávám. ()

dawe787

Osobně by mě bavilo asi kdyby zůstali na území balkánu a chytali válečné zločince, ale prostředí Afghánistánu taky nebylo špatné. Nesympatická krajina a Taliban okoření konec roku akční podívanou. Nečekejte Rambo 3 a legendární vrtulníky. ()

Grizzly

Slzy slunce, jen místo Američanů Francouzi, místo Monicy Bellucci Diane Kruger a místo Bruce Willise Dijamon Hounsou. Afriku nahradil Pakistán, což je aktuálnější a imho i atraktivnější destinace, co se přírody týče. Krom Talibánců zatápí vojákům i příroda, což je zajímavější, ale na úkor logiky. Každopádně stejně jako Slzy slunce jsem si film užíval a moje militaristické srdíčko plesalo nad plejádou M4ek a AKček v akci. Ovšem nejlepší byla smrt hlavního záporáka. Přesně v chladnokrevném stylu zvláštních jednotek. Dijamon Hounsou jako by nevěřícně kroutil hlavou nad jeho naivitou, když si myslel, že ho nestřelí do ksichtu :). 80% ()

Caaslav odpad!

nelogičnost! půl hvězdy za kameru a prvních 20 minut....lepší akci uvidím i na youtube u airsofťáků... zajímavé komentáře : Zeck, Niktorius ()

barteca

Hlavní hrdinka je novinářská nááána, která se chová jak kráááva, kvůli které tam padne skoro celá elitní jednotka, dvě vesnice....ale ona je happy. Šovinismus západní civilizace nezná mezí. ()

Danny88

Film má až moc rýchly spád. Všetko tu prebieha veľmi rýchlo, zábery trvajúce maximálne 3 sekundy...Pri pozvoľnom spáde to kľudne mohlo byť o 40 minút dlhšie. V každom prípade obstojný film trošku mi pripominajúci Tears of the Sun. ()

Richie24

Druhej akčňák tohoto víkendu, kdy jsem pozdní večery po delší době strávil opravdu u televize. A opět se jednou nestačím hodnotitelům zde na ČSFD divit. Na rozdíl od prvního snímku (offtopic: naprosto průměrný Con Air je zde dle mého obrovsky nadhodnocen) jsou Forces spéciales naopak silně podhodnocené! Za mě rozhodně jeden ze snímků vystupujících z "akčního průměru", pěkně syrový, bez zbytečných kudrlinek, ještě zbytečnějšího patosu a hlavně bez špónování akčních scén nad rámec jakékoli reality. K tomu fantastický, přirozený a opravdu uvěřitelný výkon Diane Kruger, která si tímto vysloužila místečko v mých TOP10 hereček. Čisté 4 ****. ()

WillyMarks

V celku velice slušný akční film. Pokud jste viděli Slzy slunce je nutno podotknout, že je to prakticky to samé až na pár věcí. Jiné naprosto skvělé prostředí, které ukazuje svojí divokost se vší počestností. Také tu je spousta hadžíků, kteří se nedokáží z 50 metrů trefit do jedinýho frantíka. Hned potom inteligence speciální jednotky, která si do akce nevezme vysílač aby mohla udávat svou pozici a dále problém velení, které než aby zachránilo jednotku a splnilo misi, odvolá vrtulníky, aby si dala speciální jednotka výšlap do hor.... no nicméně :D musím přiznat, že mě to pohltilo, začátek byl trošku strohý, kamera divoká a jevilo se to moc Béčkové, ale postupem minut se to vylepšilo a bavilo mě to čímdál víc. No a na závěr, nic moc veselého v tomto filmu neuvidíte, ale o tom by to přece mělo být. Jsem spokojen 77% ()