Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

Furmi

I po druhom zhliadnutí musím zostať pri 5*. Proste úžasne originálny muzikál, nádherná hudba, perfektná animácia (na tú dobu až dokonalá). Animovaný - *****, Horor - *, Komédia - **, Muzikál - *****, keby sa v tomto tempe držal Burton napr. pri Snímke Sweeney Todd tak by dopadol o poznanie lepšie ako dopadol. Takto ma vyzerať pravé umenie ! Učte sa, až mi chlpy po celom tele stáli miestami. 89% ()

kubyno

Naprosto originální, neskutečná animace, ale občas to trošku ztrácelo tempo, zvlášť uprostřed. I když hudba je famózní, tak ne vždy jsem stíhal poslouchat, číst titulky a sledovat dění, to mi trochu ubíralo na zážitku. I když moc pěkné, ''Corpse Bride'' byla lepší. ()

Mrs.Bailey

Tohle je typický Tim :-) Praštěný příběh, geniální černý humor, originální výtvarná stylizace, skvělá hudba...kdo neviděl, o hodně přichází! ()

bambusacek

I přesto, že Burtonovu tvorbu miluji, od Ukradených Vánoc sem čekal více. Propracování na tehdejší dobu úžasné, ale ten příběh mě opravdu zklamal. Bez nápadu, téměř bez vtipu (ano je to hororová pohádka, ale v podobném duchu se točí i Mrtvá nevěsta, nebo Beetlejuice, kde však najdeme zábavné scény. Na druhou stranu nechybí perfektní hudba a vynikající Jack. 65 % ()

Hepy13

Velmi chytlavé písničky (nezkoušejte to v CZ). Ukázkový film pro vyděšení těch nejmenších. ''Když budete zlobit, tak vám Jack ukradne vánoce a nedostanete žádný dárky'' Tahle hrozba musí prostě zafungovat až vás při sledování Ukradených vánoc budou rušit děti. ()

strangercz

Viděl sem to v půl druhé v noci chtělo se mi spát ale nemohl sem písničky mě vždycky udrželi vzhůru a stylizace tohohle filmu by mohla rozdávat mnoha filmům. ()

pend

Skvělý animovaný příběh o městečku Halloween, kde se rozhodli převzít štafetu po Santa Clausovi a dávat dárky dětem o Vánocích. ()

hakon

Skvělá atmosféra, která je vytvořena líbeznými a zábavnými tóny geniálních písní. Pryč s českým překladem, tady je jeden kostlivec, který vás provede svým úžasným světem, který nezná konce. Příjemné postavičky si hned zamilujete a ten zpěv a ty texty. Zasnít se. ()

Zeek

Tim Burton je bůh. Cokoliv, co má něco společného s Timem Burtonem, tak nemá chybu. Líbilo se mi to snad ještě víc než mrtvá nevěsta. Samozřejmě velká pochvala i pro Henryho Selicka a Dannyho Elfmana, bez těch by to nešlo. Ukradené Vánoce jsou po všech stránkách prostě dokonalé a pro mě takové malé vysvobození z toho vánočního blázince, který panuje všude. ()

Košoun

Muzikály mam rád a tenhle byl ... úžasný. Písničky a hudba fajn, příšerky vypadali fakt děsivě-legračně a jejich dárečkům jsem se musel smát :-). Příjemný film, jenom by mohli češi natočit něco s Ježíškem nebo k nám za pár let bude chodit Santa. ()

JohnFarst

Krásna burtovina v ktorej si konečne Tim mohol priviesť svet o akom dlho sníval v dokonalej podobe poloanimovaného filmu. A podarilo sa mu to na výbornú. Je mi trápne stále sa opakovať ako skvelo dokáže spojiť morbídnosť a hororovosť s krásnym poetizmom a láskavosťou. Je to unikát. Hlavný hrdina Jack je navýsosť sympatický týpek a Halloween Town na nás pôsobí takým dojmom, že nás až mrzí, že v ňom nemôžeme žiť. Hlavná myšlienka filmu je síce jednoduchá ale Burton nikdy nestavá príbeh len po jednej lajne. Znovu je tu navodená línia nešťastnej lásky, ktorá postupne prerastá až cez hlavnú líniu ukradnutia Vianoc. Nenápadné ale účinné. Inak vo filme je kopec výbornej muzikálovej Elfmanovej hudby ako aj niekoľko nezabudnuteľných až sebaparodických scén pri ktorých sa budete vyslovene cítiť trapne či sa vôbec môžete usmiať lebo je to také kruté ale zábavné zároveň. Verte, že takéto santaclausovské rozdávanie darčekov ste ešte nevideli. ()

Boomstick

Toto je snad moj najoblubenejsi Burtonov film.To co robi ale tento film uzasny niesu postavy,ani fantasticka animacia ani dialogy ale Elfmanova hudba.Jeden z najlepsich soundtrackov ake som kedy pocul (svedci o tom aj to ze ho nosim vo svojom MP3 prehravaci) ()

Dellylah

Tim Burton zřejmě není moc pozitivní člověk. A to, že potkal Dannyho Elfmana byl osud. Tímhle filmem jsem byla okouzlena a patří mezi moje nejoblíbenější animáky. Úžasná atmosféra díla, hluboké myšlenky dobře skryté pod povrchem a Jack Skellington, kterého si musíte zamilovat. ()

melloun

Nádherné vizuální zpracování. Ač se mi příběh o Satanu Klousovi líbil a písničky byly precizní, přesto jsem si Ukradené Vánoce nedokázal naplno užít. Mrtvá nevěsta je o chloupek lepší. ()

fifi.m

Vizuálně hezký. Ale dějově? Mělo to vůbec nějaký děj, nebo se tam pořád jenom zpívalo? Muzikálům říkám důrazné NE! ()

grerar

Opět bohužel jsem viděl starší film později než novější. Aneb Ukradené Vánoce podle mne nemůžou konkurovat Mrtvé nevěstě. Ale co už jinak nápady pěkné, atd atd. nicméně na 5 stars to není. Nemůžu si pomoct, ani Elfman mi tu nesedl jako jinde... 4* ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)