Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

Skip

Asi nejsem ten správný divák pro tenhle druh filmu. Všelijaké ty monster postavičky mě vůbec nebraly a písničky také nic moc. Ale, jak říkám, nejsem asi ten správný divák... ()

Vědma

No ano, moc pěkná pohádka, hlavně pro dospělé, kteří umí snít jako Tim Burton. Originální a snově krásné. Ale o dost víc na mě zapůsobila Mrtvá nevěsta, tu považuji za jeden ze svých vůbec nejoblíbenějších filmů. Viděla jsem ji první a myslela jsem, že Noční můra bude ještě lepší, ale pro mě není. ()

Aleee89

Konečně jsem taky viděla stěžejní dílo mého oblíbence Tima Burtona. A i když tenhle film přímo nerežíroval, jeho střeštěné nápady, rukopis a vzhled z tohoto filmu přímo číší. Nápad úžasný, písničky taky super. Fajn hororový filmeček, který je prostě trochu jiný než dnešní typické animáky a přitom nebo možná právě proto je stále tak kouzelný a půvabný. ()

major.warren

Přehlídka bizarních figurek ze světa Tima Burtona. Ale tak neuvěřitelně chytlavá, vtipná a formálně hravá, že nelze jít pod pět *. ()

Lennnnna

Tak vám nějak nevím, z jedné strany se mi líbilo zpracování a originální nápad, ale na druhou stranu tomu ještě něco chybělo....film podle mého tak trochu postrádal šmrnc a navíc ta muzikálová forma, na kterou já osobně jsem poněkud vysazená, filmu víc uškodila než pomohla a dělala ho méně zajímavým, než by mohl být. Tudíž jsem na rozpacích..... ()

wipeout

Kiežby všetky animáky zložili tú nablýskanú masku, za ktorou sa skrýva vo väčšine prípadov šablónovito ustrojená kostra z natlačených bankoviek. Aj keď niekto by mohol namietať, že to isté len v na ruby postavenom temnejšom šate je podstatou aj tohto počinu. Lenže zábava, piesne, prostredie, úžasné postavičky...to všetko chutí omnoho viac a s neporovnateľnou intenzitou v Night before christmas alebo Corpse bride. A keď som už pri týchto dvoch klenotoch tak musím uznať, že čas námetu prospel a v nasledujúcej Corpse bride boli dotiahnuté aj detaily k dokonalosti. To aj vysvetľuje moje nižšie hodnotenie zároveň. Tak či onak v animovanej tvorbe si hladný divák takúto hostinu neuziva často. 4,5* ()

Petfruf

Elfmanovo životní dílo, jež už asi nikdy nepřekoná. Animace, která vyráží dech, je krásnou vzpomínkou na Harryhausena či Trnku a jejich loutky.. Vtipný a svižný příběh z hlavy dekadentního Burtona. ()

dee-key

Parádní animák. Šéf města Helloween chce udělat místo svátku mrtvých a strašení Vánoce. Kdo na tohle přijde? :) Písničky moc pěkný, příšerky originální, příběh kouzelný. Jasných pět. ()

Chrysopras

Tak tohle mě absolutně minulo. Dle všeobecných ovací tady jsem samozřejmě mimoň já, ale tohle mě prostě nudilo, nebavilo, animace se mi nelíbila, muzikálově mě to ničim neoslovilo... Prostě jsem se musel skutečně hodně snažit, abych to vůbec dokoukal! Ona hvězdička je za originalitu ( a moji výdrž :-)) ()

fmash

Po letech jsem si Ukradené Vánoce pustil znovu a musím uznat, že pro mě neztratily nic na poutavosti a kráse. Úžasně dynamická postavička Jacka, naprosto skvěle ztvárněné prostředí Halloween Townu, bizarní postavičky (můj oblíbený je starosta se dvěma tvářemi a především roztomilá trojka Lock, Shock & Barrell :)). A samozřejmě hudba a zpěv. Mimochodem zpěv: takhle stylizovaný projev by slušel jistému holiči z Fleet Street, který by se mohl učit. Takřka dokonalá práce. Popravdě řečeno, stačilo by mi, kdyby to trvalo pouhou hodinu. 90 % ()

GILLWANDER

Burtonov bábkový opus žiaľ, zrežírovaný niekým iným. Krásne postavičky umiestnené do úchvatnej krajinky, kde je všetko do puntíku vycibrené. Každý detail, jednotlivé pohyby bábik, proste všetko ide na 100%. Chýba mi tu okrem technickej (skvelej) stránky aj stránka hlbšia, kde by všetky postavy boli charakterovo viac predstavené a nie len na vononk, to by bol rozhodne krok vpred. Réžia solídna, no chýba mi priamočiarý Burton. 85% ()

SonG

Musím připustit, že se mi Mrtvá nevěsta líbila ve všech směrech více...Vím, je to rok 1993, ale i tak mne sem tam zachvátil pocit, že mne to nebaví tak, jak má...I tak ale má Nightmare before christmas svoje jedinečné kouzlo,a to díky podlanivé hudbě Dannyho Elfmana.... ()

Katarine

Tak na tohle jsem se pořádně těšila, jenže jsem nakonec byla popravdě trochu zklamaná. Jaksi jsem čekala poněkud víc, když je to na těchto stránkách tak opěvované. Ale zas je pravda, že hororové a zábavné to vážně lehce bylo, ale co se mi líbilo úplně nejvíc byla nádherná hudba Dannyho Elfmana. Takže dohromady na 3*. ()

Fíla

Vynikající animovaná hororová pohádka pro děti. Hororová jak postavami, tak pro obyvatele městečka odkud byl ukradnut Satan Klausík. Hudba skvělá. No ještě aby ne, když jí dělal Danny Elfman. ()

easaque

po čase jsem si tento "skvost" zopakoval a z původních 4hvězdiček ubírám jednu, protože jsem se nedokázal dostat do té správné nálady. Tim Burton je skvělý animátor i stylista, ale kromě toho jsem tam tentokrát nenašel moc, čemu bych se upřímně zasmál. Jsem myslel, že je to na Vánoce jak dělané, ale nejspíš jen pro američany, či Hollywoodské a Disneyovské ctitele. Nezavrhuju, ale raději se podívám na Mrtvou nevěstu a dokonce i Koralína mi přišla oduševnělejší. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Jango_Fett

Tak nevim co si mám o tomhle myslet. Děj a postavičky působí celkem depresivně, takže to nedoporučuji malým dětem, a nevím jestli se tenhle druh filmu bude zase líbit dospělému publiku. Nějak mě to nevzalo, i když časem..kdo ví. ()

balba

U této muzikálové komedie se budete smíchy za břicho popadat.Jen škoda , že tento humor neříka nic dětem. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)