Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

Scevola

Zabavny, originalny, bizarny - to je to co vystihuje tento nekonvecny Burtonov animovany muzikal. Musim povedat ze som si ho uzil, najma tu perfektnu symbiozu animaku a muzikalu. Co sa tyka pesniciek tak jeden z najlepsich muzikalov vobec. 8/10 ()

provitamin

Podľa názvu je to film ako stvorený pre leto :) Audiovizuálne úchvatné. Celý snímok však trvá bez úvodného disneyho loga a záverečných titulkov len 68 minút, čo by až tak nemuselo vadiť, ale príbeh je príliš jednoduchý, nudný, povedal by som až hlúpy. Mŕtva nevesta, ktorá bola natočená o 12 rokov neskôr a Predvianočnej nočnej more sa z doposiaľ videného asi najviac podobá, prekonáva tento film na celej čiare. Navyše ani pes Zero nie je tak sympatický ako pes Kosťo. p.s. český dabing "Satan Kalous" pobavil. ()

bloodline

Burtonovsky "chutná" a "útulná" animácia, presne podľa môjho gusta a proti gustu žiadny dišputát. Navyše ma Danny Elfman úplne položil na kolená... Zložiť, zaspievať, nadabovať... Už len zabaliť, predať a cech ako vyšitý. A to muzikály a filmy s podobnými zajačími úmyslami vážne nemusím (ešteže tu zajaca rýchlo poriešili :) Body dole za originálny, ale málo sofistikovaný námet bez štipky prekvapenia. ()

farfalla

Kdo má rád Tima Burtona a kdo je už přejezen opkakování a přepracovávání tradičních pohádek, ten si určitě vychutná tuto animovanou pohádku inspirovanou Halloweenem. Postavičky jsou divotvorné k zulíbání, hlasy jim sluší, prostředí mají atmosféru, animace je propracovaná. Hodně se tady zpívá, ale všechny písně jsou Dannymu Elfmanovi decetní. Moje oblíbená - Kidnap the Sandy Claws, throw him in a box, bury him for ninety years, then see if he talks. // Kidnap the Sandy Claws, beat him with a stick, lock him up for ninety years, see what makes him tick. Kidnap the Sandy Claws, chop him into bits, Mister Oogie Boogie is sure to get his kicks. ()

ClimbVibe

Je lepší Nightmare before christmas nebo Corpse Bride? Nightmare zůstane zřejmě navždy tím prvním filmem, který to rozjel ve velkém... A oproti Corpse Bride má jednu výhodu: není tak dokonalý. ()

Bouřňák

70% - trochu zklamání, i když hudebně velmi zajímavé. Tentokrát bych zřejmě uvítal dabing, protože při sledování titulků jsem občas nestíhal sledovat obraz. Ale to je samozřejmě můj problém. ()

blues

Vidět tento film poprvé až 15 let od premiéry je trošku škoda. Kdybych neviděl předtím Mrtvou nevěstu, možná bych dal o hvězdičku víc. Takto jen tři, noční pohádka... ()

Sairina

Velmi podařená pohádka pro dospělé s originálním příběhem, doprovázeným velmi pěknými písnčkami. Některé scény jsou velmi úsměvné ale nad některýma přemýšlíte, proč tam jsou, když tento film není vhodný pro děti. ()

dozana

Já musím říct, že se mi to velmi líbilo....nápad rozdávat dětem halowenské příšerky a hračky na vánoce je skvělý. A nakonec Tima Burtona mám ráda :-) ()

Rendiss

Velice pěkné zpracování. Postavičky se objevují už i na batozích, mikinách, třičkách atd. Fakt výbornej film, nebo spíš muzikál. ()

Prochy38

Doufám, že se nikdo neurazí, že nesdílím zdejší celkem globální nadšení. S podobným problémem jsem se setkal už v Mrtvé nevěstě. Jednoduše: Příběh super, charaktery postav skvělé, celková myšlenka opravdu bravurní a hudba? Dokonalá! Klobouk dolů před D. Elfmanem. Ale ty loutky.... Ano, není to pro děti, nemá to být hezké, kor když jde o záhrobí, ale nehezké neznamená hnusné, a tak mi ty postavy přišly. Mrzí mě to, ale mně to prostě a jedniduše vadí. Vadilo mi to i Mrtvé nevěsty a tady to není jiné. Když se mi postavy líbí charakterově, je to v pořádku, ale když do toho vypadají takto... ne-e! Sorry, to je ovšem vše. ()

Teabag

Velmi sympatický a animačně zajímavý animák. Burtonova produkční stopa je v tom poměrně dost znát. Určitá "divná" poetika, která ale nesedne každému. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)