Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

Sprite

Moc se mi líbila Koralína a svět za tajnými dveřmi tak jsem se rozhodl podívat na starší a stylově stejné Ukradené Vánoce. Bylo by to super, ale kdyby se tam co 10 minut nezpívalo. Nemám to rád. ()

Lucasion

Noční můru před Vánoci jsem si nechal ze všech animovaných Burtonovek na konec. Je pravda, že tentokrát na režisérské křeslo usedl někdo jiný, nicméně je velmi patrný rukopis Burtona. Příběh je temňoučký a správně burtonovský. O Jackovi, který je jako Král Hallowenu unaven a hledá jiný svátek. Nakonec se mu zalíbí Vánoce a tak se je pokusí svým vlastním způsobem oslavit. Hudba je neuvěřitelně chytlavá a zpěvná. Animace postaviček je taky velmi pěkná. Ale ve výsledku mě Noční můra nějak moc nebaví. Možná příběh, nebo dialogy, které bez zpěvu mě nechytají. Myslím, že co se týče animáků tak Mrtvá nevěsta prostě vede. Za soundtrack, ale dávám tu hvězdu navíc. (75 %) ()

Richie666

Bohužel jsem si nedokázal oblíbit žádnou z postav; kromě Jacka zde totiž žádná ani pořádně vykreslená není. Ve filmu se vyskytuje hned několik pěkných momentů, jako zubatá kačena, přišívání ruky nebo ufiknutá hlava pod stromečkem, taktéž animace jsou perfektní, ale i ten velmi prostý děj je zde rozsekán opravdu velkou spoustou písniček. Ty jsou sice pěkné, ale mě osobně už ke konci sraly a jejich hlavní nevýhodou je dějově podstatný text, tudíž musíte hltat titulky jako o život. Celkově se mně to líbilo, ale znova bych to vidět nemusel a 70% je v tuto chvíli maximum, kterým jsem ochoten tento snímek ohodnotit. ()

codeas

Skvělý, nebál bych se řící vynikající muzikál z pera Tima Burtona a pod hudbou Dannyho Elfmana a režíí Henry Selicka. Skvělý písničky, nepřímo mířené vtipy, skvělá vizuální stránka kterou známě ze všech filmů Tima. Nyní jsme už přece jenom na ledacos zvýkly,ale v roce 1993 tento film musel být hodně průlomový. ()

ScarPoul

Nestáva sa veľakrát že by ma bábkový film zaujal tak ako to spravila nočná mora. tento filmík som si okamžite priradil ku klasickým animovaným filmom alebo 3D rozprávkam. Co robí tento film jedinečný je svet do akého je zasadený, svet ktorý aj napriek svojej strašidelnosti, netypickosti a plného hrozostrašných bytostí chcete navštíviť hned po dopozeraní. Nebudí vo mne síce také pocity ako klasické disney filmy - Mulan alebo Aladdin, ale ponúka mi krásne inú perspektívu na videnie toho hrôzostrašného, za čo som Selickovi aj Burtonovi veľmi vďačný. Pre bábkové príbehy mám akosi slabosť a k tomu všetkému je tu sympatický kostlivec Jack, ktorý je dobrosrdečný a tragikomický. Tento mix vianoc a halloweenu sa mi páčil. Plný počet, už len za Elfmanovu hudbu, ktorá bola čarovná. ()

Jansen

Gejzír fantazie. Neskutečná kreativita Tima Burtona, tentokrát převtělená do Halloweenského městečka a jeho obyvatel, opravdu bere dech. Bizarní směsice různě deformovaných postaviček, ať už z povrchu zemského nebo ze záhrobí, zpívajících písničky a připravujících se na další Halloween opravdu není běžná podívaná. Ale do Halloweenu daleko, tak proč pod svá křídla nevzít i Vánoce. ,,Přípravy musí začít okamžitě a Satana Kaluse zavřeme a už ho nepustíme.“ ()

Pepy

Jestli se nemýlím tak se režisér Henry Selick trochu inspiroval od Tima Burtona. V některých částech filmů to můžeme spatřit dost viditelně. Ale jelikož snímek splňuje moje míchané žánry, které do sebe zapadají, tak jsem se na to dodíval až do konce a menším úsměvem sem tomu dal 75%. Není to, to co točí Tim, ale přece jenom v tom něco je. ()

BoPo

Treba uznať, že Jack má pestrú paletu ksichtov. A tiež, že nie všetky deti poslúchajú celý rok. Tak prečo im nedať to, o čo si tak usilovne koledovali? ()

ChArLeNe

Kultový hororový animák o 2 sviatkoch - americký halloween a celosvetové vianoce. No hlavne o tom, ako spestriť vianoce - nočnými morami ako je dostávanie namiesto klasických darčekov kosti :) Výborná hudba, najmä z prostredia Halloweentownu. Neskutočná atmosféra, ktorej šmrnc dodáva miestna hviezda, kostlivec Jack Stellington. Pri tomto kúsku z Bartonovej dielne som doplatila na svoju zvedavosť, a neodolala som prečítať si recenziu pred zhliadnutím, vďaka čomu ma to nakoniec úplne nepohĺtilo :( no hudba Dannyho Elfmana dokonale zakrýva odhalený dej, a nakoniec sa mi to predsa len dostalo pod kožu. ()

Terva

Film byl nominován na Oscara za vizuální efekty. Scénář : Caroline Thompson podle námětu Tima Burtona. Kamera : Pete Kozachik. Hudba : Danny Elfman - Ocenění 1994 - Golden Globes, USA - nominace (nejlepší instrumentální hudba) 1994 - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films, USA - vítěz (nejlepší hudba) Název Ukradené Vánoce Tima Burtona nebyl nikdy oficiální. Je to jen fanoušky vymyšlené označení, které se ujalo natolik, že si lidé myslí, že je to jméno filmu. Stejně tak "známý" je rozšířený omyl, že film režíroval Tim Burton. CITÁT - Až se mi z toho točí lebka!......... ()

SEVERUS22

Animáky nie sú moja šálka kakaa,pretože som do toho musel povinne čučať každé sobotné a nedeľné ráno a nikoho nezaujímalo,či ma to vôbec baví....ale Burton je o niečom úplne inom.Mám tieto jeho kreslené halúzky strašne räd a tento konkrétne mám asi zo všetkých najradšej,Skvelý čierny humor,pekná muzička a typicky originálna burtonovská animácia....parádička.Ale na topku ešte len čakám.Veľmi,veľmi netrpezlivo. ()

JohnCZ

Neokoukaný styl animace, hromada vizuálních nápadů, hravé verše, ale nějak jsem se do toho po stránce děje pořádně nedostal. ()

villon17

Achjo, škody kopec. Tak slibně se to vyvíjelo. Vlastně co to melu. Od začátku nic moc. Stále stejná nicneříkající píseň, námět pokulhává, ale ani nemá za čím, protože všechno bylo slabé. Zkrátka zklamalo mě to, ale za to může očekávání, jelikož bylo nastaveno hodně vysoko a dosáhlo tak poloviny. ()

jahol

Jeden z těch úžasných filmů, kde je každý záběr vypiplán do posledního detailu, a tady to není jednou, ale dvakrát.. a celé ještě zalité fantasticky padnoucí hudební zálivkou (a to nejsem fanda muzikálů). V rámci žánru se nedá vytknout naprosto nic, vaše mysl a smysly bude slavit hostinu, jakou mockrát nepoznala. ()

Marek1991

Mám iný vkus, toto bolo podľa mňa odporné. Animácia sa mi vôbec nepáčila, hudba tiež nie, keby nebolo scény, kde kostlivec behá po strechách rodinných domov a následného ostreľovania jeho lietajúcich saní, tak by som možno dal aj odpad. Toto by som rozhodne deťom na Vianoce nepustil, bolo to chaotické, nepútavé, podľa mňa nevkusné, nezábavné, proste zlé. ()

liquido26

Tohle mě trochu minulo. Animace pěkná, nápad s Halloweenovým městečkem, Vánočním městečkem a dalšími městečky, k teré nebyli zmíněny, byl dost zajímavý, atmosféra Halloweenového městečka byla hezky zpracovaná a vtipně uchopená, a objevuje se zde plno nádherných postaviček (například nepřekonatelní Boogeieho hoši nebo krasavice s odpadávajícíma končetinama). Na druhou stranu písničky nic moc a celé to pojaté jako muzikál působí strašně nudně a i přes krátkou stopáž filmu mi to připadalo nekonečné. Příběh sám o sobě nebyl vůbec špatný, bohužel muzikálové zpracování k němu nesedlo. ()

Crazer

Hodně jsem se nasmál, když jsem měl konečně možnost vidět tento film. Hlavně všechny možné postavičky jako obyvatele Halloweentownu. Ale právě ta muzikálnost ztrácí plné hodnocení. Při první, druhé, třetí písničce jsem si říkal, že toto byl dobrý tah zakomponovat i zpívající příšerky. Ale zpívá se tu až přespříliš a když jsem zjistil, že ze zpívá takřka nepřetržitě, byl jsem malinko zklamán. Když by došlo k ořezání hudby, zbylo by tak deset minut filmu, ale pěkný snímek to bezesporu byl. ()

El Pistolero

9/10. Labužnický prožitek pro oči i uši z jiného světa. Úchvatná, bizarní podívaná z dílny Tima Burtona, režírovaná Henrym Selickem a podkreslená fantastickou hudbou Dannyho Elfmana, dvorního to skladatele Burtonových filmů, který už má na svém kontě pěknou řádku skvělých soundtracků – a tenhle je jeden z těch absolutně nejlepších, ne-li vůbec nejlepší. Komu bych tenhle loutkový černohumorný muzikál s hororovými prvky nedoporučil, jsou snad jen děti. Fešáckého kostlivce Jacka a další morbidní postavičky z městečka Halloween si jistě zamilujete. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)