Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

stilgar1

Okouzlující pohádková podívaná z dílen Tima Burtona, která už jen stěží bude nečím překonána. Corpse Bride tomuto ani nešlape na paty! Je to prostě nádherné a nezapomenutelné! 9/10 ()

boshke

Vymalované je to hezky, ale celkem jsem se nudil. Několik pěkných písniček, většina však nezáživných. Alespoň že je to krátké... 60% ()

swamp

Skvělé texty, jímavá hudba, nápadité loutky, zajímavý příběh..vskutku zajímavý muzikál z kuchyně Tima Burtona! :) Jako předkrm k Tim Burton's Corpse bride mohu jen a jen doporučit! :) ()

Eawy

No. Klamala by som keby som tvrdila, že to bolo úžasné a že som očarená. Má to niečo v sebe, čo vás prinúti zapozerať sa. Hudba úchvatná, animácia bez konkurencie, režisérska práca, že si poviete Waw. No napriek tomu, že po kvalitnej stránke, príbehovej, audio a vizuálnej dokonalý skvost. Cítiť z toho Selicka. Niečo tomu chýba. Myslela som si, že sa budem cítiť o niekoľko stupňov lepšie ako sa cítim. Chýba tomu asi to, že sa to osobne nedotkne diváka. Hocako sa to snaží. Na 80% Uvidíme, čo sa stane po druhom videní. ()

nascendi

Na druhý krát sa mi to podarilo dopozerať do konca, i keď s niekoľkými mikrospánkami v strednej časti. Nápad zaujímavý, výtvarné riešenie výborné, hudobných čísel priveľa (niektoré výborné), takže aj keď zo mňa obdivovateľ Tima Burtona určite nebude, s troma hviezdičkami nemám problém. ()

nash.

Skvělý a originální příběh i pojetí, vtipné, svižně odsýpající, plné vymazlených detailů, i když napoprvé se ono, na základě pověsti filmu očekávané, absolutní nadšení nedostavilo. Možná těch muzikálových výstupů bylo příliš, takže chvílemi až rušily a nabourávaly tempo, možná to všechno bylo až příliš hyperaktivní na to abych si celek i jednotlivosti dokázal opravdu vychutnat na sto procent. Což však nemění nic na tom, že rutinou otrávený Jack, který touží po něčem novém a nadchne se pro Vánoce, je skvělá postavička, možná jedna z nejlepších v animovaném universu, a jeho marná snaha o změnu, smutná i zábavná současně, je nezapomenutelná, stejně jako některé ze scén či vedlejších postav. Takže nakonec, i přes jisté výhrady, jsem byl po repríze víc než spokojen a šupem zařadil Ukradené Vánoce mezi oblíbené animáky. ()

WANDRWALL

Ukrást někomu vánoce je někdy horší, než zbavit někoho jeho automobilu. Díky menšímu počtu automobilů budeme mít čistší obzduší. Vánoce, si ten komu byly odcizené může dotyčný udělat jindy. ()

Vitason

,,Do háje s tím tlusťochem! Už se nám oposlouchalo to jeho HoHoHo. On i jeho sob-alkoholik už jsou na odpis. Je čas dát si dietu. Vždyť polovině domů museli lidé vybourat komíny, protože se tam ten tlusťoch už nevešel. Pryč se Santou Clausem," řekl si jednou Tim Burton a na vánoční trůn posadil nového krále z halloweenského města Jacka Skellingtona. Soby v čele s Rudolfem "mám červený nos z chlastu, tak musím lítat vepředu a schytávat všechny mouchy" tak zůstali ve stáji. Noční můra před Vánoci je bezkonkurenčně nejlepší vánoční pohádka, která vyniká skvělým vizuálním zpracováním a skvělou hudbou od Dannyho Elfmana. Všichni dramaturgové našich televizních stanic by si měli vzájemně nafackovat za trestuhodné opomíjení tohoto klenotu. Nikdy jsem nechápal k čemu je v supermarketech otravná výzdoba na důležité svátky, která se objevu o několik měsíců dříve, ale byla to právě výměna vánoční výzdoby za halloweenskou, která vnukla Timu Burtonovi nápad na tento film. Podobné filmy Mrtvá nevěsta (2005) ()

Bachy

Tohle je pohádka bez chybičky. Žádná nudná scéna, rychle to odsýpá, nic se neprotahuje a přesto animované vychytávky srší originalitou do všech stran. Jack a Boogieman jsou dvě postavy, které vládnou filmu. Do toho plno promakaných vedlejších postav. Nejde o komedii a přesto se objeví pár vtípků, které udrží lehký úsměv po celou dobu. Na Vánoce naprosto ideální. Mluvit tady o hudbě je jako nošení dříví do lesa, což je v podstatě i jakkákoliv jiná pochvala. 76 minut při pohádce musí vydržet každý, takže vřele doporučuji. ()

Tommy987

Skvelá animovano-muzikálová hračička s typicky burtonovkým feelingom (alebo ak chcete fílingom :-). K tomu úžasné pesničky Danny Elfmana, krásne (divne) sympatické postavičky a milé odkazy na staré horory (ako inak u Burtona). Skrátka vianočná kultovina, ktorú si odteraz na Vianoce nikdy nenechám ujsť. Tim Burton RULEZZZ!!! 10/10 ()

Chrustyn

Velice povedený animovaný (spíše loutkový) muzikál se skvělými písněmi a z krásného hororového prostředí, které nemohl vymyslet nikdo jiný než Tim Burton. Ale Mrtvou nevěstu mám radši. ()

iamek

Čekal jsem hodně a jsem zklamán. Opravdu někdy radši nic nečekat. Jediné co mě zaujalo je šílená animace postav a hudba od Dannyho Elfmana . A to je pro mě málo. Určitě v budoucnu se podívám ještě jednou a třeba se moje hodnocení změní. ()

MiiRA

Animák hezký, super soundtrack, atmosféra...celkově to a má své kouzlo, ale nevím...něco mi tam nesedělo...možná při dalším shlédnutí v budoucnu to na ty plné hvězdy bude. Zatím lepší 4* ()

klerik

Možnože aj lepšie ako NEVESTA, lenže nemá tú romanticko-kúzelnú atmosféru. Inak rovnako zábavné, miestami poteší nielen dávka morbídnosti ale aj pár drsných scénok... ()

Jirka_Šč

Předobraz Mrtvé nevěsty, který není o nic méně kvalitní. Technicky dokonalé, dostatečně burtonovské, originální, Satan Klaus. Likvidace falešného Santy za použití prostředků protiletadlové obrany. ■ "Zaútočily na vás vánoční dárky. To už jste druzí." ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)