Kdo ovládá trh s ropou, může ovládnout svět. Ale nemůže ovládnout Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Nejlepší britský tajný agent James Bond zařídí, aby se tři miliony liber vrátily do rukou právoplatného majitele, ropného magnáta Roberta Kinga. Peníze, které prošly rukama teroristů, jsou však napuštěny výbušninou, která Kinga zabije. Bond proto dostane za úkol chránit magnátovu dceru Elektru, jež po otci převzala stavbu nového ropovodu ve střední Asii. Stavba je trnem v oku konkurenčním ropným firmám. Elektru navíc nedávno unesl obávaný a brutální terorista Renard. Mladé ženě se však podařilo zabít několik hlídačů a utéct. Agent 007 teď následuje Elektru do Ázerbajdžánu, kde se střetne s několika zabijáky na motorových padácích. Kvůli informacím o Renardovi se znovu setká se svým dávným nepřítelem, bývalým agentem KGB Valentinem Žukovským, který nyní čile podniká v kasinech a ve výrobě kaviáru. Od něj už vede přímá cesta na ruskou atomovou základnu v Kazachstánu. Bond zde poprvé stane tváří v tvář Renardovi, jenž právě provádí dobře zorganizovanou krádež plutonia z vyřazené rakety. James Bond přežije souboj s Renardem jen díky svým výjimečným schopnostem a díky odtažité jaderné vědkyni Christmas Jonesové. Zároveň pojme podezření, že Renard a Elektra Kingová ve skutečnosti spolupracují... (Česká televize)

pan Hnědý

19. Bondovka s opět výborným Brosnanem musí být nutně trnem v oku všem, kteří chtějí dostat únikový film podle šablony s jednoduše definovaným hrdinou, který činí správná rozhodnutí, nikdy neprohraje a podaří se mu vše, co chce, tj. vždycky se trefí, vždycky sbalí každou ženskou, vždycky má tu správně ironickou hlášku. A umí nás akčně obohatit. Všechno tohle JEDEN SVĚT NESTAČÍ, obsahuje a pro mě z pohledu fanouška (007) akčních devadesátek jde o velmi kvalitní zážitek. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zničil jste mi továrnu, pak jste mi utopil Rolls-Royce a teď mě topíte v mém vlastním kaviáru." On už je zkrátka takový. Kdo? Bond. Tedy James Bond, aby nedošlo k záměně s nějakým jiným tvorem, který taky protřepává a nemíchá. Tenhle James Bond je totiž kabrňák, který kdyby měl čtyři penisy, tak je má neustále obsazené. Při této akci má zatím penis pouze jeden a tak se na něm musejí krásky střídat. To nevadí, protože všude kolem je plno ropy, finančních hotovostí s mnoha nulami na konci či výbuchů, které mě dokázaly pobavit. Jak by taky ne, když vzduchem svištěly obří cirkulárky a moje klukovská duše dostala dostatek zábavy na to, aby moc nepřemýšlela o tom, jestli to tentokrát 007 zase trošku nepřehnalo. ()

EdaS

Tak tahle brosnanovská bondovka mě na rozdíl od té poslední i po letech hodně baví. Z velké části za to určitě může nehorázně sexy dvojka Marceau - Richards. ()

xxmartinxx

Další stylový záporák, překvapivá zrada Elektry, pěkná akce. Nemá smysl stěžovat si na poameričtění a nesmyslnou akci - jinak to nešlo. Navíc rozlučka s Q. ()

Mr.Apache

Robert Carlyle a Robbie Coltrane se kdysi potkali v asi nejlepší epizodě seriálu Bedna (konkrétně v třídílné "To Be a Somebody"), a od té doby je mám oba rád. Bylo mi potěšením vidět je zase v jednom filmu. K tomu je tu ještě jistá krásná femme fatale - a teď opravdu nemyslím tu (mě zcela neznámou) nulu, která si zde hraje na bondgirl. :-) ... The World Is Not Enough je jednou z mých nejoblíbenějších bondovek. Nejen díky dvěma dobrým britským hercům a jedné neodolatelné francouzské herečce, ale také proto, že kvalitně brnká na osudovou strunu v případě hned několika hlavních postav, včetně M. Velmi dobře natočená, a místy i slušně napínavá bondovka. ()

Shit

Tohle je jenom průměrná bondovka, která se tý předchozí ani zdaleka nedokáže vyrovnat ve vtipnosti, Bond je nějakej tuhej a moc jeho suchejch hlášek tam neni, a když se o něco takovýho snaží, tak to moc nesedí, ale zase na druhou stranu se tvůrci zaměřili hlavně na akci a příběh, akce je tam opravdu požehnaně a dokonce i Pierce Brosnan se strašně snaží a občas to vypadá dobře, i když Brosnan neni zrovna stvořenej pro akci. Příběh už je ale horší, ale pořád je mezi bondovkama nadprůměrnej a celkem dobře zabaví, rozhodně to neni jasně nalinkovanej příběh hned od začátku, kterej by začal po chvíli nudit. Za zmínku taky stojí Denis Richards, která tam většinou běhá v minisukni nebo nějakým přiléhavým oblečení, takže když neni akce, tak aspoň na ní se dá koukat, ale i tak než ne slabší 4* to nemá ()

Dadel

Bohužel jen průměrná bondovka, do které se scénáristé snažili nacpat co nejvíc věcí, ale výsledek vůbec nemá spád. Zaujme jedině docela zajímavá zápletka a výkony Carlyleho a Marceauové. ()

Djoker

Nebývá zvykem, aby Bond zažíval tolik zvratů a emotivních momentů. Apted stvořil tak trochu jinou bondovku, kde slavný agent už tolik nehláškuje a je spíše vážný. Prim tady hrají Bond girls. Sophie Marceau je ďábel, série nenabídla moc lepších hereček a o přednostech Denise Richards se ani nemusím rozepisovat. ()

Morien

-"Can't you just say hello like a normal person?" Je to vtip stopadesátkrát opakovaný, ale přesto si v tomhle případě nemůžu pomoct a stejně se usměju. Už jsem se celkem naučila být krutě upřímná o pochybných kvalitách guilty pleasure filmů, co jsem viděla jako malá/mladší, ale u Bondů s Brosnanem mi to ještě úplně nejde. Zvlášť když si vzpomenu na sucharskou nudu craigovské éry, tak zatím nechám brosnanovky býti jedním z těch vzácných momentů, kdy vědomě dovolím nostalgii, aby opanovala můj rozum. (A rovněž Desmond Llewelyn is dead, long live John Cleese. A taky Valentinův úšklebek. No jo.) ()

choze

Další Brosnanův lehkonohý, ale mírně ucouraný standard s další záplavou nápaditých akčních scén (špičková úvodní honička motorových člunů, zneškodňování bomby uvnitř ropovodu, vrtulník s cirkulárkou), z nichž hned dvou se dočkáme ještě před úvodními titulky a s mimořádně sexy bond girls. Škoda, že se nepodařilo víc prodat dobře vymyšleného nadlidsky odolného záporáka v nevýrazném podání Roberta Carlylea. ()

Segrestor

Devatenáctá bondovka s nejhorším "záporákem", jakého jsem kdy viděl. Robert Carlyle je docela schopný herec, ale co předvedl zde, je trestuhodné. Ale to není jen jeho nerozhodné postávání, trapné střílení a blbé žvanění, to není jen průšvih jeho pojetí, to je především problém scenáristy. Vymyslel totiž komiksovou postavu, která má vlastnosti superhrdiny (resp. superpadoucha) totiž, že necítí bolest a má supersílu. Toho scenárista využil, jen aby demonstroval, že Renard udrží v ruce rozžhavený kámen. Panečku! Neslýchané drsňáctví, skutečně... A dál už ho nechávají jednat jen jako někoho, kdo spíš ztratil schopnost myslet, než že by měl nějaké superschobnosti. S Bondem se pere jako holka (vůbec neprojevuje nějakou supersílu, sakra) a tváří se jako by byl po botoxové injekci. Jeho superschopnosti přišly vniveč. Bylo to, jako by dalšího padoucha, co chce zničit svět, hrál sám Chris Burke, ten herec s downem. Některé scény jsou ale poměrně napínavé, některé klasicky bondovsky hravé a zároveň neuvěřitelné. Honička ve člunech po Temži a v ulicích(!) Londýna, byla až k neuvěření. Akce na lyžích byla už vysloveně špatná a to nejen z filmařského hlediska. Ale pořád ještě radši zbaštím tohle, než třeba tlupu středoevropských pračlověků z filmu 10 000 př. n. l., jež sotva projde velkým jehličnatým lesem, cestu jim zastoupí mamut, který táhne nějaký kvádr na pyramidu v Egyptě... Zkrátka, tahle bondovka byla už hodně mimo a nezachránily ji ani ducpartie roztomilé Gedžitky Denise Richards. ()

Gilmour93

Existuje na světě něco, co by mohlo agenta nula nula sedm zastavit? Ne. Existuje něco, co by jej mohlo alespoň omezit? Ano.. Prohibice, kapavka, stávka krejčích, a nebo třeba Apted se sice četnou, ale zarputile staromódní akcí, křečovitým teroristou Carlylem a M vyměklou na úroveň babičky chystající u plotny vánoční puding. Docházím ke zjištění, že můj vztah k bondovkám se seladonem Brosnanem je čistě plutonický.. ()

Psema

Vyhodit Carlylea, přepsat scénář a pak bych hodnotil mnohem výš. Carlyle totiž přehrává jak o život a vůbec se mu nedaří postavu prodat. Nenahání hrůzu ani chlad, který má napsaný ve scriptu. Prosťounký scénář s oklepaným zvratem musí zachraňovat slušná choreografie akčních scén a velmi dobrá režie. Mimochodem, Brosnan stárne strašně rychle. ()

Hal_Moore

Tohle je skvělý film. Brosnan je skvělý. Renard je dost možná nejlepší Bondovský záporák všech dob. Ale mě nejvíce imponovala hlubší propracovanost postav a příběhu, ne příliš typické jevy pro Bondovky. Příběh je na Bondovku opravdu úžasný. Mám rád Dr.No, Goldfinger, Thunderball, Zlaté Oko, Zítřek nikdy neumírá, ale tohle miluju. Je to můj nejoblíbenější film o Jamesi Bondovi. Musím se na to kouknout ještě několikrát. ()

Lynn

Jsem milovnicí starých bondovek kvůli jejich pohádkovému kouzlu. Ale musím uznat, že tahle bondovka ji přinejmenším skoro stejně dobrá jako ty staré. Správná dávka akce, neodolatelný Bond a podlí zloduchové. Společně se Zlatým okem nejlepší novodobá bondovka. Bohužel to se o Dnes neumírej říct nedá. ()

TeeAge

|| Scenár: Neal Purvis, Robert Wade, Bruce Feirstein | Hudba: David Arnold | Produkcia: Michel G. Wilson, Barbara Broccoli | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer | Štúdio: MGM | Rozpočet: 135 miliónov $ | Tržby: 361,832,400 $ || ()

molotov

Bondovky jsou sice klasický žánr, ale mě teda vůbec neberou. Nebýt bondgirls a technických udělátek, tak je to jen trapnej příběh o tom, jak po stopadesátéšesté zachrání hodný sexy Američan celý širý svět před zlým Rusem / teroristou / grázlem. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze