Proč 5*? Možná proto, že tímhle filmem Miloš Forman ze sebe udělal světovou režisérskou hvězdu, o které se nedá v žádné době pochybovat. Možná i proto, že film nemá slabou chvíli, celých neskutečných 180 minut ukazuje jak to asi vypadalo ... Možná ještě proto, že herci v tomto filmu nejsou žádné obrovské hvězdy, ale pod vedením mistra dokázali pozvednout své obyčejné herecké výkony do výšin, ke kterým se již v životě nevrátí. Ano jedná se o mistrovské dílo muže, který dokázal pro mnoho Čechů nemožné a prosadil se, tam kam se většina režiséru bojí jít, protože se bojí neuspět.(3.2.2007)

rozpočet : ? tržby americke : $51,973,029(30.4.2007)

Sladění obrazu a zvuku vyráží dech. Dokonalá je režie, dokonalá je kamera a dokonalé jsou i všechny herecké výkony. Tři hodiny se můžou zdát hodně, ale po doznění posledních Mozartových not bych nejraději zůstal sedět a sledoval dál a dál a žasl bych nad tímto unikátem, nad tímto skutečnýcm uměleckým dílem, jež patří k nesmrtelným památkám naší planety. Amadeus není film a Miloš Forman není člověk - jsou to božské artefakty, kterých bychom si měli cenit víc než čehokoliv jiného. 100% Zajímavé komentáře: kleopatra, Eddard, Adman, Jordan(14.9.2005)