Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Drama božského Mozarta a průměrného Salieriho. Albert Einstein řekl: "Nemůžeme ztrácet naději v lidstvo, když víme, že Mozart byl člověk."(2.1.2009)

 • gouryella
  *****

  Pravdepodobne nejlepsi hudebni a zivotopisny film, ktery jsem mel tu cest videt - Forman je Pan Reziser.(30.7.2002)

 • Houdini
  *****

  Oscar 8 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - F. Murray Abraham, Výprava - Karel Černý, Patricia von Brandenstein, Kostýmy - Theodor Pištěk, Masky, Zvuk, Scénář - A + 3 nominace: Herec HR - Tom Hulce, Střih, Kamera - Miroslav Ondříček ...... První Formanova reakce, když ho přátelé pozvalii v Londýně na divadelní představení, prý byla :" Proboha, životopis umělce! To snad radši zůstanu doma. " No, naštěstí nezůstal a já jsem získal k opeře mnohem pozitivnější vztah.(14.4.2003)

 • Boss321
  *****

  Jeden z nejlepších životopisných snímků. Výborně vykreslený život jednoho z největšich géniů opery Wolfganga Amadeuse Mozarta. Skvěle zahraný Tomem Hulcem, ale nejlepší výkon v tomto filmu podává někdo jiný a to F. M. Abraham coby závistiví Antonio Salieri. Všech 8 Oscarů obdržených naprosto po právu. Škoda, že ještě neobdržel Oscara Miroslav Ondříček, protože ten s kamerou doslova kouzlí. Další velké díky patří Theodoru Pištěkovi za jeho geniálně vybrané kostýmy. I když jsem operu nikdy moc nemusel tak věřte, že po tomhle filmu si jí zamilujete.(10.11.2007)

 • Gemini
  *****

  Jak je možné, že Amadeus nedostal Oscara za nejlepší hudbu? Chápete to? Naši Američané nám zase tolik nerozumí... Skládám poklonu Mistrovi....skvělý film, i když reálná historická fakta občas dostanou na frak.(16.2.2003)

 • - Určité druhy potravín neboli v Československu k zohnaniu, a tak bol najatý vodič, ktorý každý deň vyrážal za hranice pre čerstvú zeleninu, ovocie a ďalšie potraviny. (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy Mozart (Tom Hulce) leží na kulečníkovém stole, mění v jednotlivých záběrech kulečníkové koule své pozice. (Mr.Hudson)

 • - Kulisy a kostýmy byly založeny na původních kostýmech a architektuře z doby, kdy měly opery premiéru. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace