::::::::::::::::::::::: Miloš Forman je opravdu Pan Režisér. Můžeme být na něho právem hrdí ! :::::::::::::::::::::::(12.5.2009)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $51,973,029Tržby Celosvetovo $64,100,000Tom Hulce a F. Murray Abraham a ich herecký koncert, hlavne asi posledná hodinka je bravúrna, všetko naokolo sa vtedy stupňuje do silnej melancholickej kompozície. Tak trošku rozvláčne pôsobí hlavne prvá hodinka, videl som rozšírenú verziu, možno kino verzia by lepšie sadla. V každom prípade ide o ďalší veľkolepý snímok od Formana. /80%/(23.11.2008)

Epic. Najprv svižné a zábavné, potom drásavé, na konci strhujúce a nesentimentálne dojemné. A pritom je to stále predovšetkým o hudbe. Scenár, za aké sa predávajú duše. Trošičku mi vadil nedostatok dobovej atmosféry, ale to tu nie je vôbec podstatné.(19.2.2012)

Oscar 8 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - F. Murray Abraham, Výprava - Karel Černý, Patricia von Brandenstein, Kostýmy - Theodor Pištěk, Masky, Zvuk, Scénář - A + 3 nominace: Herec HR - Tom Hulce, Střih, Kamera - Miroslav Ondříček ...... První Formanova reakce, když ho přátelé pozvalii v Londýně na divadelní představení, prý byla :" Proboha, životopis umělce! To snad radši zůstanu doma. " No, naštěstí nezůstal a já jsem získal k opeře mnohem pozitivnější vztah.(14.4.2003)

Výborné kostýmní drama, podbarvené brilantní hudbou jednoho slavného chlápka nebo taky střet geniality s průměrností ve smršti emocí. Nádherný film od režiséra světového formátu.(28.10.2011)