Jedinečný a po všech stránkách dokonalý Tom Hulce. Od tohoto filmu, když slyším jméno Mozart, tak se mi poprvé vybaví on, jako by skutečně on byl tím slavným Mozartem, který napsal spoustu oněch úžasných skladeb. Ostatně celý film je tak dokonale zpracován, že mi připadá spíše jako dobový dokument, popisující Mozartův život a dílo. Silně na mě zapůsobil i F. Murray Abraham v roli Salieriho, ale přece jen mě více zaujal Hulce. Jeden z nejlepších filmů všech dob.(19.7.2002)

Připadal jasem si jako Salieri, který je v transu, když si prohlíží Mozartovi črty nových oper. Přesunutím jediné scény by se toto dílo zbortilo...(5.12.2005)

Epic. Najprv svižné a zábavné, potom drásavé, na konci strhujúce a nesentimentálne dojemné. A pritom je to stále predovšetkým o hudbe. Scenár, za aké sa predávajú duše. Trošičku mi vadil nedostatok dobovej atmosféry, ale to tu nie je vôbec podstatné.(19.2.2012)

Nejlepsi Formanuv film. Co napsat o takle dokonalem filmu? Snad jen, ze vsechno zde je dokonale :). Tohle se neda jen tak okomentovat, protoze kdyz napisete, ze to je o Mozartovy, tak to nikoho moc nevezme, ale kdyz se na to kouknete, tak vas to strhne. Jeden z mych nejoblibenejsich filmu.(2.1.2005)

Výborné kostýmní drama, podbarvené brilantní hudbou jednoho slavného chlápka nebo taky střet geniality s průměrností ve smršti emocí. Nádherný film od režiséra světového formátu.(28.10.2011)