• TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::: Miloš Forman je opravdu Pan Režisér. Můžeme být na něho právem hrdí ! :::::::::::::::::::::::(12.5.2009)

 • Shit
  *****

  Úžasnej film, neni divu že se Miloš Forman dokázal prosadit v americe, když točil takovýhle filmy. Dokonce i vážná hudba, kterou jinak moc nemusim se mi tady docela líbila a skvěle zapadla do už tak dokonalýho filmu a i když je to drama, tak je to občas proložený nějakou tou vtinpou scénkou. Celý to táhnou skvělými herckými výkony F. Murray Abraham a hlavně Tom Hulce pro kterýho to byl jeho první velkej film a i proto je to obdivuhodnější, že to dokázal takhle zahrát. Scénáři se snad nedá vůbec nic vytkout a režii samozřejmě taky ne a proto se při sledování filmu snad ani nedá nudit, takže ani ty tři hodiny nejsou nijak nepřekonatelnou překážkou. Pro mě to je jeden z nejlepších filmů všech dob(5.5.2005)

 • Matty
  *****

  Sladění obrazu a zvuku vyráží dech. Dokonalá je režie, dokonalá je kamera a dokonalé jsou i všechny herecké výkony. Tři hodiny se můžou zdát hodně, ale po doznění posledních Mozartových not bych nejraději zůstal sedět a sledoval dál a dál a žasl bych nad tímto unikátem, nad tímto skutečnýcm uměleckým dílem, jež patří k nesmrtelným památkám naší planety. Amadeus není film a Miloš Forman není člověk - jsou to božské artefakty, kterých bychom si měli cenit víc než čehokoliv jiného. 100% Zajímavé komentáře: kleopatra, Eddard, Adman, Jordan(14.9.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kdy Mozart (Tom Hulce) leží na kulečníkovém stole, mění v jednotlivých záběrech kulečníkové koule své pozice. (Mr.Hudson)

 • - Kulisy a kostýmy byly založeny na původních kostýmech a architektuře z doby, kdy měly opery premiéru. (HellFire)

 • - Příběh Mozarta (Tom Hulce) a Salieriho (F. Murray Abraham) bylo možné zhlédnout i jako divadelní představení v brněnské Huse na provázku. V hlavních rolích se objevili Miroslav a Martin Donutilovi. (M.u.t.t.t.y)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace