Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $18miliónovTržby USA $51,973,029Tržby Celosvetovo $64,100,000Tom Hulce a F. Murray Abraham a ich herecký koncert, hlavne asi posledná hodinka je bravúrna, všetko naokolo sa vtedy stupňuje do silnej melancholickej kompozície. Tak trošku rozvláčne pôsobí hlavne prvá hodinka, videl som rozšírenú verziu, možno kino verzia by lepšie sadla. V každom prípade ide o ďalší veľkolepý snímok od Formana. /80%/(23.11.2008)

 • Gemini
  *****

  Jak je možné, že Amadeus nedostal Oscara za nejlepší hudbu? Chápete to? Naši Američané nám zase tolik nerozumí... Skládám poklonu Mistrovi....skvělý film, i když reálná historická fakta občas dostanou na frak.(16.2.2003)

 • kleopatra
  *****

  Síla od prvních minut, kdy se Salierim v nosítkách běží sluhové do špitálu, sněží a do toho řve hudba. Formanovi se podařilo natočit životopisný film o hudebním skladateli tak, že se lidi, kterým vážná hudba nic neříká, sebrali a šli si koupit aspoň Malou noční hudbu a vůbec se najednou byli schopni podívat na kult kolem historické postavy nikoliv jako na sochu, která stojí někde v hale LŠU, ale jako na skutečný život skutečného člověka z masa a kostí i s odvrácenou stranou slávy. Kostýmy, které vytvořil Theodor Pištěk, jsou úchvatné a propracované do posledního detailu. Hudební kousky jsou skvěle vybrané a perfektně načasované, zvlášť povedená je scéna, kdy Mozartův diktát Requiem Salierimu je podmalován hotovou hudbou a prostříhán ujíždějícím kočárem.(23.10.2004)

 • gudaulin
  *****

  S nadsázkou lze říci, že natáčení Amadea západní produkcí mělo pro Prahu 1. poloviny 80. let podobný význam jako výroba Pána prstenů na Novém Zélandu o dvě dekády později. Amadeus, to není jen psychologická studie osudového střetu výjimečně nadaného jedince s průměrným přízemně uvažujícím okolím, ale i krása pražských paláců, kostýmy barrandovského fundusu a špičková práce zaměstnanců barrandovského studia. Po dlouhých letech normalizační izolace se český filmový svět protnul s tím světovým. Pamětníci vzpomínají na atmosféru během natáčení v superlativech. Významnou roli ve snímku hrála i hudba. Forman s Mozartovou pomocí dokázal zprostředkovat dnešnímu divákovi prožitek ze špičkové klasické hudba a z procesu vzniku hudebního díla. Film o klasické hudbě a jejích tvůrcích, který není určen pro úzce vyprofilovanou skupinu diváků, to je sám o sobě kumšt. Forman dostál pověsti tvůrce velkých lidských dramat, který ukazuje hrdiny s kontroverzním charakterem. Jak už zaznělo vícekrát, příběh se neopírá o historická fakta. Pokud někdo z Mozartova okolí přispěl k jeho tragickému konci, byla to jeho mladičká žena, stvoření snad ještě méně zodpovědné než sám velký tvůrce. Celkový dojem: 95 %.(4.10.2013)

 • Fr
  *****

  RETRO /// DIRECTOR'S CUT /// ,,NAKOLIK ZNÁTE HUDBU...“...... /// Tříhodinová zpověď Salieriho o noci, která změnila jeho život, o chechtajícím se nemravným stvoření a o tom, jak vznikl plán, kterak ON může zvítězit nad Bohem. Film plný hudby a šílenství (nedoplňujou se náhodou tyhle dvě věci? Co, Ozzy?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju operu! 2.) Nemám rád operu! /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ **(25.5.2013)

 • - F. Murray Abraham, představitel Salieriho, a Tom Hulce, který ztvárnil Mozarta, se naučili dirigovat orchestr kopírovaním pohybů skutečného dirigenta Nevilla Marrinera, které měli k dispozici na videu. (Marounek)

 • - Po celou dobu natáčení sledovala veškerý průběh tajná policie. Její příslušníci dokonce nechali upravit telefony v budově, kde měl Miloš Forman podnájem, aby jej mohli odposlouchávat. (Seejey8)

 • - Miroslav Ondříček trpěl při natáčení vypětím a stresem, protože nemohl sledovat výsledky své práce. Natočené materiály se totiž posílaly na zpracování do laboratoří v USA. Kameramana následně postihla mozková příhoda s poruchou řeči, takže musel své požadavky spolupracovníkům psát. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace